اقتصادی

جاده خواف استاندارد نیست – سلام آنلاین

سلام آنلاین/ خراسان رضوی رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: جاده خواف هیچ استانداردی برای معابر ندارد و نیاز به روکش دارد.

ذبیح الله خدائیان امروز در حاشیه نشست مشترک با مدیرکل بازرسی صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، معاون حفاظت و اراضی اداره کل منابع طبیعی و مدیریت منابع آب خراسان رضوی که همچنین مانند سرمایه گذاران شرکت های معدن و صنعت و مسئولان محلی کردستان: مجموعه نتایج این سفر این است که فراموش نکنیم که مال من نعمتی خدادادی است که در اختیار کشور ماست؛ یکی از معادن مهم کشور معدن سنگ آهن خواف است که از ابتدای سال تاکنون حدود 17.5 میلیون تن سنگ آهن از آن استخراج شده است.

وی افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی علاوه بر بهره برداری از این معدن، کارخانه هایی را برای تبدیل محصولات معدنی به سنگدانه و همچنین غلات راه اندازی کرده اند. این محصولات با این فرآیند و پس از فرآوری به سایر نقاط کشور منتقل می شوند و این امر منجر به ارزش افزوده محصولات معدنی می شود.

خدائیان گفت: در مذاکراتی که با مدیریت این معادن و مردم و سرمایه گذاران داریم، گلایه هایی از مردم شنیده می شود. یکی از این گلایه ها این است که مین های زمینی در این منطقه اغلب مشکلاتی مانند راه بندان برای مردم منطقه ایجاد می کند. بنابراین، نیاز به بهبود زیرساخت های محلی با کمک استخراج کنندگان وجود دارد. به عنوان مثال جاده های این منطقه از نظر عرض جاده استاندارد نیستند و نیاز به پیشگامی دارند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تائید کرد که ساکنان این منطقه از گرد و غبار جاده ها و تصادفات شکایت دارند، این منطقه قبلاً دارای معادنی است که به نام معدن نامیده می شود. این معادن زمین را برای استخراج سنگ آهن جابجا کردند و به دلیل فعالیت معدنچیان بومی کوه ها شکل گرفتند. طبق قانون، معدن کاران پس از بهره برداری باید زمین های کشاورزی را به حالت اولیه باز می گرداندند، اما متأسفانه این کار انجام نشد و مشکلاتی را برای کشاورزی و دامداری در منطقه ایجاد کرد.

خدائیان افزود: سازمان های جنگلی و کوهستانی باید با توجه به درصدی که از حقوق دولتی برای احیا و بازسازی منطقه داده شده است در این زمینه اقدام کنند تا مشکلی برای مردم منطقه ایجاد نشود.

وی گفت: گام بعدی تعیین ارزش واقعی محصولات معدنی است که در حال حاضر به سایر سرمایه گذاران در حساب عرضه می شود. لازم به ذکر است در صورت عدم اطلاع از ارزش واقعی محصولات معدنی، حقوق و دستمزد دولت نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

وی در خصوص تعطیلی یک شرکت معدنی در این منطقه گفت: معدن پژوه آمسنگا معدنی است که امسال به بهره برداری رسیده است و مسئولان ذیربط اعم از دولت و مدیران منطقه معتقدند نیازی به توسعه بیشتر نیست. مال خودم. “

خدائیان گفت: به هر حال متولی معدن با کمک 15 سال فعالیت معدن را ادامه می دهد، اما با توجه به اینکه پروانه اکتشاف آن به پایان رسیده است، تصمیم گیری در مورد ادامه آن بر عهده دولت است، پس بدهید یا خیر. این مال من است یا نه.» اگر معدن با تصمیم دولت واگذار شود، معمولاً واگذاری باید به صورت پیشنهادی باشد که در این صورت بهره بردار قبلی نیز می تواند در این مزایده شرکت کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: در سال 94 بازرس خراسان رضوی در رابطه با پرونده شرکت مذکور وارد موضوع شد و تخلفی را که منجر به تشکیل پرونده در این پرونده شد، کشف کرد. این پرونده در نهایت منجر به صدور رای قطعی می شود که لازم الاجرا است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا