چگونه کامنت خود را در اینستاگرام مخفی کنیم؟

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار پر‌کاربرد می‌باشد. در این شبکه اجتماعی کاربران با ثبت کامنت در زیر پست‌ها با یکدیگر تعامل برقرار می‌کنند. این پیام‌ها در فضای عمومی منتشر می‌شوند و سایر افراد نیز می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند. گاهی اوقات ممکن است شما پس از ثبت یک کامنت منصرف شوید و تصمیم به پاک کردن آن را داشته باشید. همچنین ممکن است فرد دیگری در زیر پست شما کامنت ناخوشایندی ثبت کرده باشد و بخواهید این کامنت را حذف و یا از دید دیگران مخفی کنید.

در اولین نسخه منتشر شده از اینستاگرام، امکان حذف و مخفی کردن کامنت در اینستاگرام به هیچ وجود نداشت. در نسخه قدیمی لزوم وجود امکان حذف کامنت بسیار احساس می‌شد؛ تا اینکه در اولین به روز رسانی اینستاگرام در سال ۲۰۱۳، این امکان به شبکه اجتماعی اینستاگرام افزوده شد. با امکان حذف و مخفی کردن کامنت در اینستاگرام، کاربران کنترل بیشتری در صفحه اجتماعی خود دارند. البته توجه داشته باشید شما فقط قادر هستید کامنت‌هایی را حذف کنید که با حساب کابری خود ثبت کرده‌اید و یا کامنت‌هایی که افراد دیگر در زیر پست شما ثبت کرده اند. در واقع شما نمی‌توانید نظر فرد دیگر را در پست سایرین حذف کنید.

اگر احساس میکنید نیاز به فعالیت حرفه ای و تخصصی تر در اینستاگرام دارید، پیشنهاد میکنم حتما مطلب چگونه فالوور واقعی بگیریم را در ویرگول مطالعه کنید.

چگونه کامنت خود را در اینستاگرام حذف کنیم؟

در هنگام استفاده از اینستاگرام ممکن است شما در زیر پست کاربران دیگر نظر خود را ثبت کنید؛ اما پس از ثبت کامنت منصرف شوید و تصمیم بگیرید که کامنت خود را حذف کنید. اما چگونه کامنت خود را در اینستاگرام مخفی کنیم؟ اینستاگرام برای شما این امکان را فراهم کرده است که هر زمان که تمایل داشته باشید، کامنت خود را از زیر پست دیگران حذف کنید. یکی از مواردی که ممکن است شما تصمیم به حذف کامنت خود داشته باشیم وجود غلط املایی در کامنت است، زیرا در اینستاگرام نسخه کنونی امکان ویرایش کامنت وجود ندارد.

برای حذف کامنت خود از زیر یک پست، ابتدا باید پست مربوطه را باز کرده، سپس انگشت خود را بر روی کامنت مورد نظر قرار داده و به سمت چپ بکشید. آیکون سطل آشغال قرمز رنگ ظاهر شده را کلیک کنید تا پیام شما به طور کامل حذف شود. توجه داشته باشید در نسخه در حال حاضر اینستاگرام، پس از حذف کامنت راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد.

حذف کامنت دیگران در اینستاگرام

شما در اپلیکیشن اینستاگرام علاوه بر مدیریت کامنت‌های خود می‌توانید نظراتی را که در مورد پست شما درج شده است را نیز کنترل کنید. گاهی ممکن است کاربری در زیر پست شما کامنت ناپسندی را درج کرده باشد و شما مایل نیستید که کاربران دیگر این کامنت را مشاهده نمایند. در این صورت ممکن است شما تصمیم بگیرید این کامنت را به طور کامل حذف کنید. حذف کامنت دیگران از زیر پست شما بسیار آسان است.

برای حذف کامنت دیگران از زیر پست شما، باید پس از ورود به کاربری خود، پست مربوطه را باز کنید. با انگشت کامنت را به سمت چپ بکشید، با کلیک کردن بر روی آیکون سطل آشغال قرمز رنگ، کامنت مورد نظر حذف می‌شود. شما با استفاده از این روش می‌توانید هر پیامی درباره پست اینستاگرام خود را حذف کنید. در نسخه‌هایی از اینستاگرام که تا کنون منتشر شده است، امکان بازگشت کامنت‌های حذف شده وجود ندارد.

آیا وقتی که کامنت فردی را از پست خود حذف می کنید، متوجه می‌شود؟

این سوال ممکن است برای افراد به وجود بیاید که آیا پس از اینکه کامنت فردی را از زیر پست خود حذف کردیم، متوجه خواهد شد یا خیر؟ اینستاگرام برای حذف کامنت افراد، اعلانی برای کاربر ثبت کننده کامنت ارسال نمی‌کند. اما اگر فرد دوباره به پست شما مراجعه کند، متوجه خواهد شد که پیام وی حذف گردیده است.

چگونه برخی از کامنت‌ها را درباره پست اینستاگرام خود مخفی کنیم؟

اینستاگرام علاوه بر امکان حذف کامنت، برای کاربران قابلیت مخفی کردن کامنت را نیز فراهم کرده است. شما می‌توانید با تنظیماتی که بر روی اپلیکیشن خود انجام می‌دهید، کنترل بیشتری را بر روی صفحه اجتماعی خود داشته باشید. برای این کار باید فیلتر اینستاگرام خود را فعال نمایید تا نظرات توهین آمیز و ناپسند به صورت اتوماتیک حذف گردند. فیلترهای مختلفی وجود دارد که شما قادر به فعال کردن آن‌ها هستید.

یکی از مهمترین فیلترهای اینستاگرام که معمولا به صورت پیش فرض فعال است فیلتر اتوماتیک است. این فیلتر به صورت خودکار نظراتی را که ممکن است توهین آمیز باشد، در پست‌ها، استوری‌ها و لایوهای شما مخفی می‌کند. برای فعال کردن این گزینه پس از اینکه اینستاگرام خود را باز کردید، وارد پروفایل خود شوید و بر روی گزینه سه خط افقی بالای صفحه ضربه بزنید. سپس گزینه Settings (تنظیمات) را انتخاب کنید. از منوی باز شده گزینه Privacy (حریم خصوصی) را انتخاب کنید. در منوی جدید Comments (نظرات) را انتخاب نمایید. در صورتی که گزینه Hide Offensive Comments (پنهان کرردن نظرات توهین آمیز) فعال باشد، کامنت‌های توهین آمیز مخفی خواهند شد.

علاوه براین در قسمت پایین‌تر گزینه Manual Filter (فیلتر دستی) را مشاهده می‌کنید. شما در این قسمت می‌توانید تنظیم کنید تا نظراتی را که حاوی کلمات خاصی است را مخفی کنید. برای این کار کافی است پس از فعال کردن این گزینه، کلمات مورد نظر را تایپ کرده و در بین آن‌ها علامت ویرگول قرار دهید. علاوه بر موارد ذکر شده شما می توانید یک کاربر را محدود کنید؛ به صورتی که این کاربر نتواند درباره پست شما نظری بگذارد.

چگونه کامنت‌های یک فرد را در اینستاگرام از دید دیگران مخفی کنیم؟

شاید در هنگام استفاده از اینستاگرام با گزینه Restrict یا محدود کردن (منحصر کردن) برخورد کرده باشید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه تفاوتی میان مسدود کردن و محدود کردن وجود دارد. هنگامی که شما کاربری را محدود می‌کنید قادر است تمامی پست‌ها و فعالیت‌های شما را ببیند و حتی می‌تواند درباره پست‌های شما کامنت بگذارد، اما کامنت او فقط برای خود او قابل مشاهده است. در حقیقت شما و کاربران دیگر تا زمانی که شما نخواهید، نمی‌توانید این نظر را ببینید.

پس از ثبت کامنت توسط فرد محدود شده در زیر پست شما، متن کامنت برای شما قابل رویت نیست. شما می توانید گزینه See Comment (مشاهده نظر) را انتخاب نمایید و کامنت فرد را ببینید و در صورتی که مایل بودید می توانید گزینه Approve (تایید) را انتخاب کنید تا دیگران نیز این کامنت را رویت کنند. همچنین این امکان وجود دارد که شما با انتخاب گزینه Delete (حذف) کامنت را قبل یا بعد از خواندن حذف کنید و یا آن را به حال خود رها کنید.

برای محدود کردن یک کاربر در اینستاگرام ابتدا باید اکانت فرد مورد نظر را بیابید. سپس آیکون سه نقطه‌ای را که در گوشه بالای سمت راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید. از منوی باز شده، گزینه Restrict (محدود کردن) را انتخاب کنید. برای تایید گزینه Dismiss را انتخاب نمایید. اگر پس از محدود کردن یک کاربر تصمیم داشتید که این محدودیت را بردارید می‌توانید به اکانت فرد مراجعه کنید و این بار گزینه Unrestrict (لغو محدودیت کردن) را انتخاب نمایید.

آموزش مخفی کردن کامنت کاربران ناشناس در اینستاگرام

قابلیتی که به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است و ممکن است به خصوص برای چهره‌های مشهور که گاهی مورد حمله نظرات منفی قرار می‌گیرند مناسب باشد، امکان Limitations (محدودیت ها) است. کاربران می‌توانند تعیین کنند که فقط افرادی که دنبال کننده هستند، قادر به ثبت نظر باشند. همچنین می‌توان محدودیت بیشتری را لحاظ کرد و افرادی که طی کمتر از یک هفته به فالوورهای شما اضافه شده‌اند، نیز اجازه ثبت کامنت نداشته باشند.

البته این امکان محدودیت زمانی دارد و می‌توان بازه زمانی یک روز الی 4 هفته را تعیین کرد. پس از اتمام این زمان، اپلیکیشن اینستاگرام برای شما اعلان یادآوری ارسال می‌کند که قادر به تمدید یا لغو محدودیت هستید. این امکانات برای مخفی کردن کامنت کاربران غیر فالوور و یا کاربرانی که اخیرا پیج را فالو کرده‌اند، برای محافظت از کاربران در برابر حملات سایبری و آزار و اذیت‌های اینترنتی انجام می‌شوند.

برای فعالسازی این امکانات باید پس از وارد شدن به حساب کابری خود و کلیک بر روی سه خط کوچک بالای صفحه، گزینه Setting (تنظیمات) را انتخاب کنید. سپس به قسمت Privacy (حریم خصوصی) بروید. در منوی باز شده در قسمت Interactions (تعاملات) گزینه «Limitations» را مشاهده خواهید کرد. با ورود به این قسمت گزینه continue (ادامه) را انتخاب کنید. حال در این قسمت می توانید انتخاب کنید که چه کاربرانی را محدود می‌کنید.

اگر گزینه Accounts that aren’t following you را فعال کنید، فقط کاربرانی که شما را فالو کرده‌اند قادر به ثبت نظر هستند و باعث مخفی کردن کامنت افرادی که شما را فالو نکرده‌اند می‌شود. اگر گزینه Recent followers را نیز انتخاب کنید کاربرانی که کمتر از یک هفته از دنبال کردن آن‌ها می‌گذرد، نیز نمی‌توانند برای شما کامنت بگذارند. در قسمت limit for نیز می‌توانید مدت زمانی را که می‌خواهید این محدودیت اعمال شود، تعیین کنید. پس از انجام تنظمات مورد نظر گزینه Turn On را انتخاب کنید.

نحوه غیر فعال کردن کامنت درباره یک پست

یک روش کلی برای اطمینان از اینکه هیچ نظر ناخوشایندی در زیر پست شما درج نشود، غیرفعال کردن امکان ثبت کامنت است. در واقع شما به جای مخفی کردن کامنت در اینستاگرام، به طور کلی ثبت کامنت را بر روی یک یا چند پست غیر فعال می‌کنید. برای این کار هم می‌توانید در زمان ارسال پست و هم در زمان دیگر این کار را انجام دهید. ابتدا پست مربوطه را باز کنید و  بر روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست بالای آن، کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Turn Off Commenting (خاموش کردن نظر دادن) را انتخاب نمایید.

در صورتی که قبل از خاموش کردن نظردهی برای یک پست، کامنت‌هایی برای پست ثبت شده باشد، این کامنت‌ها نیز از دید کاربران دیگر اینستاگرام مخفی می‌گردند. اما پس از فعال کردن دوباره نظردهی بر روی پست، کامنت‌های مخفی شده دوباره بازیابی می‌شوند و کاربران دیگر نیز می‌توانند آن‌ها را مشاهده نمایند.

در این مطلب سعی کردیم هر آنچه در مورد کامنت بود را بیان کنیم، اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد لایک در اینستاگرام دارید پیشنهاد میکنیم حتما مقاله معتبر و کامل با عنوان ترفند افزایش لایک در اینستاگرام را در وبسیات حرف تازه را مطالعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا