اجتماعی

کشف بیش از ۲۴ تن چوب تاغ در شهریار/ عدم پیش‌بینی بودجه برای تامین تجهیزات حفاظتی جنگلبان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان تهران با تایید اینکه زغال زالزالک یکی از مرغوب ترین زغال ها است از کشف حمل الوار زالزالک در شهریار به میزان 24 تن و 600 گرم برای تولید خبر داد. زغال سنگ.

به گزارش سلام آنلاینبا توجه به گرانی گیاهانی مانند زالزالک و زردچوبه، تجار اغلب برای کسب سود بیشتر به قاچاق چوب روی می آورند. از ضعف فیزیولوژیکی رنج می برند. بیشتر این درختان از زالزالک، گونه ای مناسب برای تولید زغال سنگ ساخته شده اند.

علف های هرز زالزالک نقش مهمی در خنثی سازی بیابان، مدیریت گرد و غبار و پایداری شن و ماسه دارند. منابع طبیعی و مدیریت آب کشور در سال های اخیر برای مقابله با بیابان زایی و حفاظت از گرد و غبار در این شهرها و روستاها کاشته شده است.

انقراض این گونه های گرانبها توسط سودجویان و قاچاقچیان چوب و تبدیل آنها به زغال سنگ، علاوه بر تخریب سرمایه های ملی و هدر دادن سرمایه های عمومی، تخریب محیط زیست و گسترش مزارع را در پی خواهد داشت.شن و ماسه کشور.

سرهنگ احمد ناصری نیکو در گفت وگو با سلام آنلاین وی از کشف حمل زالزالک در شهریار خبر داد و توضیح داد:محموله 24 تن و 600 گرمی زالزالک در شهریار کشف شد که یکی از بزرگ ترین محموله های چوب در سال های اخیر است.

وی افزود: با توجه به اینکه زغال زالزالک بهترین نوع زغال است، قاچاقچیان صدها زمین ممنوعه را برای تولید زغال این درختان کوچک ترخیص کرده اند. الوار از اصفهان و قم وارد تهران می شود و در انبار نگهداری می شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه تخلفاتی که در سال های اخیر به صورت گسترده مشاهده شده است، گفت: زمین خواری و تجاوزات ملی بیشترین سوء استفاده ها بوده و مورد ستاره ماست. . این موارد در مورد تعرض به اراضی ملی در سطح بسیار وسیع است و پرونده های بالای 10 هکتار از موارد بسیار مهم تلقی می شود.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته تعداد تخلفات کاهش یافته است، گفت: تعداد تخلفات در سه سال گذشته 25 تا 30 درصد کاهش داشته است. به منظور کاهش چشمگیر این سوء استفاده، اقدامات قوه قضائیه و یگان های حفاظت ویژه موثر است.

ناصری نیکو در ادامه خاطرنشان کرد: جنگل ها نقش مهمی در کاهش و پیشگیری از جرایمی مانند قاچاق چوب دارند. تجهیزاتی که در اختیار مردم جنگل قرار می گیرد تجهیزات فردی مانند گاز اشک آور، وسایل شوک، دستبند و غیره است که با کمک آن ها هم از خود دفاع می کنند و هم ماموریت ها را به خوبی انجام می دهند. اصولا با این تجهیزات کوچک، ماموریت به خوبی انجام می شود.

وی در پایان در خصوص تعداد جنگل ها و امکان انجام عملیات حفاظتی، تعداد نیروهای مستقر در استان تهران را یک سوم برآوردی از سوی رئیس سازمان منابع طبیعی سازمان منابع آب و مدیریت کوهستان دانست. اما با همان حداقل ممکن. ما به تعهدات خود عمل کرده ایم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا