اجتماعی

اختلالی که می‌تواند پیش‌زمینه آلزایمر باشد

نتایج یک مطالعه تخصصی نشان می دهد که اکثر افراد از اولین علائم احتمالی این بیماری آگاه نیستند آن را فراموش کنید.

به گزارش سلام آنلاین، اغلب مردم با اصطلاح “اختلالات شناختی خفیف” آشنا نیستند.

یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که بیش از 80 درصد آمریکایی ها از این بیماری بی اطلاع هستند، در حالی که آمارهای ملی نشان می دهد که حدود 18 درصد از افراد بالای 60 سال ممکن است به زوال عقل مبتلا شوند.

کاهش خفیف شناختی مرحله اولیه از دست دادن حافظه یا سایر اختلالات شناختی مانند زبان یا ادراک بصری / فضایی است. علائم بیماری می تواند به اندازه کافی شدید باشد که بیمار و دیگران متوجه شوند، اما به اندازه ای خفیف هستند که بیمار می تواند توانایی خود را برای انجام بیشتر فعالیت های روزانه حفظ کند.

بسیاری از مردم این بیماری را با روند پیری طبیعی اشتباه می گیرند، اگرچه متفاوت است. بر اساس تحقیقات، حدود یک سوم افرادی که دارای زوال شناختی خفیف هستند، طی پنج سال به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند.

بسته به نوع بیماری، افراد ممکن است در به خاطر سپردن مکالمات، ردیابی مشکلات، ردیابی افکار خود در حین مکالمات یا انجام کارهای روزانه مانند پرداخت قبوض مشکل داشته باشند.

برای تشخیص و درمان بهتر اختلالات شناختی خفیف در ایالات متحده، انجمن زوال عقل بیش از 2400 بزرگسال و 801 پزشک مراقبت های اولیه را مورد بررسی قرار داد. بیش از 80 درصد از شرکت کنندگان اولیه از این بیماری مصون نبودند.

اما وقتی از این بیماری مطلع می شوند، بیش از 40 درصد نگران احتمال ابتلا به بیماری در آینده هستند.

به گزارش سی ان ان، این مطالعه همچنین نشان می دهد که در شرایط فعلی، اکثر پزشکان مراقبت های اولیه تشخیص درک ملایمی از فرآیندهای طبیعی پیری را دشوار می دانند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا