تازه های کسب و کارفرهنگ و هنر

طراحی داخلی هتل‌ها و رستوران‌ها

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که طراحی داخلی هتل خودتان را تعویض کنید و آن را به شیوه‌ای مدرن و شیک طراحی کنید تا بتواند افراد بیشتری را به خود جلب کند. آیا تاکنون به این فکر کرده اید که رستوران و کافی شاپ از چه نوع طراحی‌هایی باید برخوردار باشد. در این مقاله قصد داریم به موضوع دکوراسیون داخلی هتل‌ها و رستوران‌ها بپردازیم.

 هتل‌ها و رستوران‌ها از جمله مواردی هستند که بسیاری از افراد با سلیقه‌های مختلف به آن‌جا میروند و دوست دارند در آنجا لحظات بسیار خوشی را سپری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی داخلی هتل‌ها و رستوران‌ها با ما همراه باشید.

طراحی داخلی هتل

هتل‌ها از جمله مواردی هستند که افراد با سلیقه‌های گوناگون به آنجا می‌روند و دوست دارد که در کنار اعضای خانواده خودشان لحظات خوشی را داشته باشند. معمولاً هتل‌ها در اوقات فراغت، هنگام سفر و گشت و گذار در شهر‌ها استفاده می‌شوند. بسیاری از افراد برای اقامت و استراحت به هتل مراجعه می‌کنند.

 امروزه یکی از چالش‌هایی که بسیاری از صاحبان هتل با آن روبه‌رو هستند موضوع طراحی داخلی هتل‌هایشان است. آنها همواره به دنبال این موضوع هستند که چگونه یک دکوراسیون زیبا و جذابی را برای هتل خودشان طراحی کنند تا بیشترین افراد و مسافر را با آن جذب کنند. جذب مسافر بیشتر به معنای شناخته شدن و کسب درآمد بیشتر است.

به طراحی داخلی هتل‌های بزرگ توجه داشته باشید

 در سراسر جهان و ایران هتل‌های بسیار بزرگ و معروف وجود دارند که برای طراحی داخلی خودش هزینه‌های هنگفتی پرداخت کرده‌اند و از طراحان مطرح دنیا استفاده کرده‌اند. هر چقدر فضای داخلی هتل شیک‌تر و آرامش بخش طراحی شود می‌تواند درآمد شما را نیز تضمین کند. در ادامه اصول طراحی و معیارهای آن را برایتان ارائه می‌دهیم.

در دکوراسیون داخلی هتل‌ها باید به چه مواردی توجه داشت؟

یکی از مهمترین چالش‌هایی که در طراحی داخلی وجود دارد طراحی داخلی هتل‌ها است. برای اینکه شما باید هتل را به گونه‌ای طراحی کنید که با سلیقه بسیاری از افراد همگام بوده و برای مسافران محیط آرامش بخش و دلپذیر باشد. برای طراحی هتل‌ها باید پیشرفت و مدرنیته را مورد توجه قرار داده و در کنار آن ترکیب آرامش بخشی طراحی کنید. حسی که شما به مسافران خودتان میبخشید تضمین میکند که آنها دوباره به هتل شما باز می‌گردند یا نه.

 در طراحی و دکوراسیون هتل‌ها باید به طراحی لابی هتل، طراحی اتاق‌های هتل، طراحی داخلی، دیزاین ظاهری خارج هتل و تراس‌ها، دکوراسیون رستوران و کافی شاپ هتل و فضای سبز پیرامون هتل توجه داشته باشید.

امروزه هتل‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری یک کشور و جذب هرچه بیشتر گردشگر نقش بسیار مهمی دارند. یکی از شاخه‌های تخصصی علم طراحی توجه به طراحی داخلی هتل است. برای این کار شما باید از اصول معماری زیبایی شناسی و فرهنگ و جغرافیایی هر منطقه اطلاع داشته باشید و همواره هدف شما باید این باشد که بتوانید فضای راحت مانند خانه فراهم کنید زیرا هتل خانه دوم مسافر است و باید آسایش و آرامش را برای مسافران به ارمغان بیاورد.

طراحی لابی هتل

طراحی لابی هتل اهمیت بسیار زیادی دارد. شاید در نگاه اول طراحی هتل و قسمت اتاق‌ها اهمیت بالایی دارد اما باید گفت که دیزاین بیرونی هتل، قسمت ورودی و لابی هتل از مهم ترین بخش‌ها هستند؛ زیرا این سه بخش از جمله مواردی هستند که در همان نگاه اول نظر مسافران را به خود جلب می‌کند. اگر طراحی آنها متناسب با سبک و سلیقه مسافران نباشد ممکن است که مشتری تان را از دست بدهید. برای تضمین مشتری فقط کافی است که تمامی نیازهای آنها را برآورده کرده و احساس آرامش و رضایتمندی را به آنها منتقل کنید.

محیطی جذاب و منحصر به فرد ایجاد کنید

 شاید در گذشته‌های دور انتخاب یک هتل فقط بر اساس ارائه خدمات مناسب و کیفیت غذای آنها انجام می‌شد. اما امروزه دکوراسیون و طراحی داخلی هتل نیز نقش بسیار مهمی در میزان محبوبیت هتل‌ها دارد. هتلی که از جذابیت و طراحی شیکی برخوردار است به راحتی می‌تواند محبوب شده و حس آرامش و مسافران خودش منتقل کند.

برای اینکه احساس آرامش و امنیت را برای مسافران ایجاد کنید توصیه می‌کنیم که از المانهای طبیعت بهره بگیرید. استفاده از چوب، المان‌های طبیعی، گل و گیاه و آکواریوم از جمله مواردی هستند که می‌توانند به صورت مستقیم بر روی روحیه افراد موثر بوده و فضای بسیار دلنشینی ایجاد کنند. هنگام طراحی داخلی هتل حتماً به طراحی حمام، سالن ماساژ، باشگاه بدنسازی، لابی هتل و فضای سبز هتل توجه داشته باشید. برای این کار می‌توانید از دیوار خزه‌ای(موس وال)، تراریوم‌ها و تراریوم ابی ‌ها استفاده کنید.

طراحی داخلی رستوران

 یکی از موضوعاتی که باعث می‌شود یک رستوران در میان افراد، محبوب و شناخته شود علاوه بر کیفیت غذای آنها توجه به طراحی و دکوراسیون رستوران می‌باشد. مهمترین هدف در هر طراحی این است که فضای آرام و دلنشین برای مشتریان ایجاد شود. توصیه می‌کنیم که در رستوران و کافی شاپ خودتان فضایی ایجاد کنید که مشتریان به راحتی می‌توانند به شما اعتماد کرده و غذای خودشان را سفارش دهند. همواره غذایی که در یک رستوران شیک سفارش داده می‌شود می‌تواند خاطره خوب و زیبا را برای مشتریان ایجاد کند.

به مبلمان رستوران توجه داشته باشید

برای این که رستوران مجلل و شیک داشته باشید حتما در انتخاب مبلمان دقت و حساسیت بالایی داشته باشید. توصیه می‌کنیم که از رنگ‌های براق و گرم برای مبلمان استفاده کنید. مبلمانی که راحت هستند می‌توانند دکوراسیون لاکچری برای رستوران شما ایجاد کنند. نوع کفپوش هتل‌ها و رستوران‌ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده از پارکت، سنگ و سرامیک هر کدام از آنها متناسب با مبلمان و پرده‌ها میتوان دکوراسیون لوکس و منحصر به فرد ایجاد کند.

 تزیین دیوار و سقف رستوران یکی دیگر از مواردی است که همواره در طراحی داخلی رستوران باید مورد توجه قرار بگیرد. استفاده از لوستر و چراغ‌های آویز یا تابلو‌های هنری زیبا می‌تواند شما را به موفقیت نزدیک تر کند.

به نورپردازی توجه داشته باشید

 نکته بسیار مهم در طراحی داخلی ساختمان توجه به نورپردازی است. همواره باید در رستوران‌ها از انواع نورپردازی‌های خطی، نقطه‌ای و موضعی استفاده کنید. با توجه به اینکه چه نوع سبکی را انتخاب کرده‌اید براحتی می‌توانید مشتریان رستوران خود را چند برابر کنید.

دکمه بازگشت به بالا