تازه های کسب و کارورزشی

راهنمای خرید کفش اسکیت دخترانه + معرفی بهترین برند

خرید کفش اسکیت دخترانه و آنچه باید بدانید

اسکیت امروزه به یکی از تجهیزات تفریحی کودکان و بزرگسالان در سراسر دنیا تبدیل شده است. کفش اسکیت برای نیازهای مختلف و در انواع بچه گانه، اگرسیو، خیابانی، سرعت و فیتنس تولید می شود. برند اسکیت رکسا، اسکیت رولربلید، فیلا، روسز، فلاینگ ایگل، پاور اسلاید و کی 2 جز معتبرترین برندهای دنیا در زمینه تولید کفش اسکیت هستند که بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده اند. خرید اسکیت مناسب برای سبک دلخواه ما که بتواند نیاز ما به این محصول را به بهترین شکل برآورده نماید، یکی از موارد بسیار مهم است. زیرا انتخاب اشتباه اسکیت باعث دلزدگی، عدم رشد مهارت ها و ناتوانی در اجرای تکنیک های این رشته می شود. قطعا قیمت اسکیت استاندارد بالاتر از تولیدات چینی بی نام و نشان با نام های عجیب و غریب است.

یکی از نکات مهم این است که هیچ وقت نباید کیفیت را فدای قیمت کفش اسکیت نماییم. به خصوص در اسکیت های بچگانه که باعث به وجود آمدن عوارض جبران ناپذیری می شود. زیرا محصولات بی نام و نشان چینی بدون رعایت کوچک ترین استاندارهای سلامت اقدام به تولید کفش اسکیت می کنند و محصولات شان را فقط برای بازار ایران و کشورهای جهان سوم تولید می کنند و حتی بسیاری از کفش های چینی بازار ایران اجازه فروش در چین را به دلیل غیر استاندار بودن ندارند. در این بخش قصد داریم کامل ترین مشاوره خرید اسکیت در اینترنت را در اختیار شما قرار دهیم.

تاریخچه اسکیت

اسکیت احتمالاً اولین بار از اسکاندیناوی یا شمال اروپا سرچشمه گرفته است، جایی که اسکیت روی یخ راهی آسان برای طی مسافت های کوتاه بود. در اوایل قرن هفدهم ، هلندی های که در زمستان روی کانال های یخ زده اسکیت می کردند، یک شکل ابتدایی از اسکیت را ابداع کردند که با اتصال قرقره های چوبی به یک سکو برای سفرهای مشابه در هوای گرمتر ساخته شده بود.

اسکیت در قرن هیجدهم

اولین اسکیت به طور رسمی در لندن در سال 1760 ظاهر شد. مخترع این اسکیت که احتمالاً یک طرح خطی است، ناشناخته است و در تاریخ گم شده است. اولین مخترع شناخته شده اسکیت ، جان جوزف مرلین بود . مرلین در 17 سپتامبر 1735 در هویس بلژیک متولد شد. او در نهایت تبدیل به سازنده سازهای موسیقی و مخترع مکانیک شد. یکی از اختراعات او یک جفت اسکیت با یک خط چرخ فلزی کوچک بود. وی برای تبلیغ موزه خود اسکیت می پوشید. اعتقاد بر این است که یکی از شیرین کاری های او در سالن رقص به دلیل نقص منجر به یرخورد شدید به یک دیوار آینه ای شد. در قرن بعد ، چرخ های اسکیت غلتکی از طرح خطی پیروی کردند.

پیشرفت طراحی در قرن نوزدهم

یکی دیگر از حق ثبت اختراع های اسکیت در اتریش در سال 1828 برای آگوست لوهنر ، ساعت ساز وینی صادر شد. تا آن زمان، تمام طرح ها برای مدل های چهار چرخ بود ، اما این نسخه مانند سه چرخه بود ، دو چرخ در عقب و یکی در جلو داشت. او همچنین یک چوب دستی برای جلوگیری از چرخش اسکیت به عقب اضافه کرد. اولین استفاده موفق از اسکیت با چرخ در سال 1849 توسط لوئیس لگرنج ثبت شد ، که آنها را برای شبیه سازی اسکیت روی یخ در اپرای فرانسه ، “Le Prophete” ، ساخت. این مدل کفش مشکلات عمده ای داشت زیرا افرادی که از آنها استفاده می کردند نمی توانستند با موفقیت مانور دهند.

نیمه دوم قرن نوزدهم و پیشرفت در ساخت کفش اسکیت

 در سال 1852 J. Gidman  انگلیسی برای ثبت اختراع اسکیت های مجهز به بلبرینگ درخواست داد. او مجبور بود 30 سال منتظر بماند تا آنها را در حال استفاده در اسکیت ببیند. در سال 1857  پیست های عمومی در Floral Hall و Strand لندن افتتاح شد. اسکیت وودوارد در لندن در سال 1859 با چهار چرخ لاستیکی ولکانیزه در هر قاب برای کشش بهتر از چرخ های آهنی روی کف چوبی اختراع شد. مانند رولیتو ، این اسکیت ها دارای چرخ های میانی بودند که بزرگتر از چرخ های انتهایی بودند تا بتوانند راحت تر بچرخند ، اما این مشکلات مانور را برطرف نکرد. این اسکیت توسط جکسون هاینس ، بنیانگذار اسکیت هنری مدرن ، برای نمایشگاه ها استفاده شد.

در سال 1860 روبن شالر ، مخترع اهل مدیسون ، کانکتیکات ، یک اسکیت طراحی کرد که برای حل مشکل قابلیت مانور طراحی شده است. شالر ثبت اختراع Parlor Skate را انجام داد ، اولین اختراع اسکیت غلتکی که توسط اداره ثبت اختراعات ایالات متحده صادر شد. این محصول دارای چهار چرخ بود که توسط سنجاق هایی به یک آویز متصل شده بود که شبیه فریم های خطی امروزی بود.

در سال 1983 جیمز پلیمپتون ساخت اسکیت چهار چرخ را آغاز کرد . هنگامی که او  این محصول را اختراع کرد ، آنها کنترل بیشتری نسبت به مدل های با چهار چرخ در یک راستا داشتند و استفاده از آنها بسیار راحت تر بود. پلمپتون یک جفت چرخ را در جلو و دیگری را در عقب قرار داد. او چرخ ها را روی محورها قرار داد ، بنابراین آنها می توانستند مستقل از قاب بچرخند و در نتیجه اسکیت سوارها می توانستند در جهت چرخش خود خم شوند.

در سال 1866 پلیمتون اسکیت چهار چرخ به سبک دو چرخ در جلو و چهار چرخ را ابداع کرد. اولین اسکیت Plimpton به کفش چسبیده بود، اما در طراحی های بهتر از بندهایی با سگک استفاده شد. پلیمپتون یک زمین اسکیت در  مرکز تجارت مبلمان خود در نیویورک نصب کرد که اسکیت را به مشتریان اجاره می داد. او سپس انجمن رولر اسکیت نیویورک را تأسیس کرد. Levant M. Richardson با ثبت اختراع از بلبرینگ های فولادی در چرخ های اسکیت برای کاهش اصطکاک استفاده کرد و به اسکیت بازان اجازه داد تا سرعت را با حداقل تلاش افزایش دهند. اختراع چرخ های بلبرینگ دار باعث شد اسکیت ها به راحتی بچرخند و وزن آن کمتر شود.

قرن بیستم و حرفه ای تر شدن کفش های اسکیت

پایان قرن نوزدهم و سالهای اولیه قرن بیستم خرید اسکیت توسط مردم رونق یافت و قیمت اسکیت به دلیل همه گیر شدن استفاده از این محصول کاهش یافت. در ادامه مطلب تغییرات این محصول در قرن بیستم را بررسی می کنیم. شرکت Peck & Snyder یک اسکیت با دو چرخ را در سال 1900 ثبت کرد.

در سال 1902 بیش از 7000 نفر در شب افتتاحیه پیست Coliseum در شیکاگو شرکت کردند. جان جی یانگ از شهر نیویورک یک اسکیت با طول قابل تنظیم و گیره ای ایجاد و ثبت اختراع کرد. در سال 1910 شرکت اسکیت رولر، محصول سه چرخ خطی را با کفش چرمی و چرخ عقب بالا طراحی کرد تا سوارکاران بتواند روی چرخ مرکزی بچرخد. این محصول برای هاکی توسط شرکت رولر هاکی شهر نیویورک در سال 1910 با بوت های شرکت ورزشی بروکس ساخته شد.

ثبت اختراع اولین اسکیت در امریکا

در سال 1953 اولین حق ثبت اختراع ایالات متحده برای اسکیت مدرن ، تحت شماره ثبت US 2644692 در ژوئیه 1953 به ارنست کالرت از سانتا آنا ، کالیفرنیا اعطا شد. آنها در شماره آوریل 1950  مجله “مکانیک محبوب” و در شماره آوریل 1954  مجله “علم عامه” ظاهر شدند.

در سال 1960 شرکت “CHICAGO SKATE” سعی می کند محصولی مشابه تجهیزات امروزی را به بازار عرضه کند، اما  محصول آن ها متزلزل بود و ترمزها قابل اعتماد نبودند. پس از آن شرکت “رول شیکاگو”، اسکیت را با بوت تولید کرد. این مدل دارای چهار چرخ در یک خط بودند که چرخ جلو و عقب آن مانند یک تیغ اسکیت روی یخ از بوت فراتر رفته بود و نقش مهمی در توسعه اسکیت اینلاین ایفا کردند.

سال 1979 ظهور شرکت رولربلید

اسکات و برنان اولسون ، برادران و بازیکنان هاکی از مینیاپولیس ، مینه سوتا ، یک جفت اسکیت در شیکاگو پیدا کردند و با استفاده از مواد مدرن طراحی مجدد آنها را آغاز می کنند. آنها چرخ های پلی اورتان را اضافه کردند و قاب ها را به بوت های هاکی روی یخ وصل کردند و یک ترمز انگشتی لاستیکی به طرح جدید اضافه نمودند. این تغییرات برای آموزش هاکی روی یخ در شرایطی که یخ در دسترس نیست در نظر گرفته شد. پس از بیش از 200 سال آزمایش و خطا ، اسکیت امروزی آماده ظهور است.

اسکات و برنان اولسون برند ورزش های نوآورانه Ole را تأسیس کردند که تبدیل به Rollerblade Inc شد. پس از خرید اسکیت های بدون ترمز توسط بازیکنان هاکی که اولین پذیرندگان بودند، برادران اولسون اسکیت جدیدی را معرفی کردند که هرگز در تاریخ این ورزش دیده نشده بود. اصطلاح مناسب برای توصیف این محصول  اسکیت رولر یا اینلاین است، اما Rollerblade آنقدر تأثیر گذار بود که علی رغم این واقعیت که Rollerblade یک تولید کننده اسکیت است، این نام این برند مترادف با این ورزش شده است. در سال 1984 ، اسکات اولسون ترمز پاشنه پا را اضافه می کند تا به مبتدیان کمک کند به راحتی اسکیت خود را متوقف نمایند.

تاجر مینیاپولیس ، باب ناگل جونیور ، شرکت اولسون را خریداری کرد و در نهایت به Rollerblade Inc تبدیل  شد. این اولین شرکتی نبود که اسکیت اینلاین( اسکیت با چهار جرخ در یک راستا) تولید می کرد، اما Rollerblade اسکیت اینلاین را گسترش داد و بازیکنان هاکی را با ارائه محصولی راحت با قابلیت اطمینان و راحتی بالا به خرید اسکیت های تولیدی خود ترغیب کرد. استفاده از ترمز میلیون ها نفر را به این ورزش جذب کرد. همچنین قیمت اسکیت بسیار کاهش یافت و برای همه قابل استفاده شد.

Rollerblade ، Inc ، شروع به فروش اسکیت به عنوان تجهیزات تناسب اندام و تفریح کرد. Rollerblade Inc مدلهای Macro و Aeroblades را تولید کرد. این مدل ها اولین محصولاتی بودند که به جای بندهای بلند، با سه سگک بسته می شدند.

در سال 1990 شرکت Rollerblade برای تولید اسکیت رزین ترموپلاستیک تقویت شده با شیشه (پلی آمید دورتان) را جایگزین ترکیبات پلی اورتان که قبلاً استفاده می شد، کرد. این باعث شد وزن متوسط آن تقریباً پنجاه درصد کاهش یابد.

در سال 1990 ، توسعه دهندگان اسکیت بار دیگر به تلاش برای یافتن طرح ها و موادی روی آوردند که به اسکیت بازان اجازه می دهد تا مانورها و حرکات نمایشی را بهتر انجام دهند. طراحان اسکیت همچنین شروع به بررسی اندازه چرخ ها و هم ترازی قاب کردند. با این حال، بیشتر پیشرفت ها در این دهه برای هاکی روی یخ و تمرینات متقابل سرعت بر روی یخ بود.

در سال 1993 شرکت Rollerblade Inc  تکنولوژی Active Brake Technology را توسعه داد. یک پایه فایبرگلاس در یک سر به بالای قسمت عقب و در انتهای دیگر آن به ترمز لاستیکی متصل شده بود و به شاسی در چرخ عقب متصل شده بود. اسکیت بازها پیش از ABT برای تماس با زمین پای خود را به عقب خم کرده بودند ، بنابراین این طراحی ترمز جدید ایمنی را افزایش داد.

نکات مهم خرید اسکیت

هنگام خرید اسکیت حتما باید یه سری نکات مهم را در نظر داشته باشیم. آیا به حرف های هر مربی اسکیتی باید اعتماد کنیم؟ آیا فروشنده ها هنگام فروش اسکیت به ما همه حقایق را بیان می کنند؟ قیمت اسکیت با توجه به چه عواملی تعیین می شود؟ آیا خرید اسکیت ارزان کار درستی است؟ از چه برندهایی خرید کنیم؟ از چه تجهیزاتی استفاده کنیم؟ مراکز معتبر آموزش اسکیت کدام اند؟ هنگام خرید اسکیت بچه گانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟ اسکیت بزرگسال معتبر بازار کدامند؟ این ها سوالاتی هستند که در این بخش قصد پاسخگویی به آن ها را داریم.

هنگام خرید اسکیت به حرف مربی اعتماد کنیم؟

    هنگام مراجعه به پیست اسکیت خیلی از مربی ها از شما می خواهند که برندی که آن ها معرفی می کنند تهیه کنید. در این شرایط بهترین کار این است که خودتان به انگلیسی و فارسی نام برند تولید کننده اسکیت را در اینترنت سرچ کنند. برندی که مربی به شما معرفی می کند وب سایت رسمی داشته باشد. معمولا شرکت های معتبر تولید اسکیت مانند رکسا، روسز، رولربلید و سبا دارای وب سایت معتبر هستند که جدیدترین محصولات تولیدی این برندها  را به همراه قیمت اسکیت، مشخصات و عکس در وب سایت شان قرار داده اند و شما به راحتی می توانید جنس اصل و تقلبی را از هم تشخیص دهید.

به شما توصیه می کنیم در صورتی که مربی به شما اسکیت چینی بی نام  و نشان توصیه کرد حتما از ثبت نام فرزندتان در آن پیست خودداری فرمایید. معمولا این دسته از مربیان به خاطر سود از فروش اسکیت های درجه چندم اقدام به معرفی این کفش اسکیت ها به شما می کنند و مربی که سود را به سلامت فرزند شما ترجیح می دهد واقعا می تواند مربی خوبی برای فرزند شما باشد؟

دکمه بازگشت به بالا