علمی و پزشکی

گامی مهم در جهت درمان اوتیسم/ شناسایی 70 ژن مرتبط با بیماری

اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک اختلال عصبی و رشدی است که بر نحوه تعامل فرد با دیگران، برقراری ارتباط، یادگیری و رفتار تأثیر می گذارد. اگرچه اوتیسم در هر سنی قابل تشخیص است، اما اغلب به عنوان یک “اختلال” توصیف می شود، زیرا علائم معمولاً در دو سال اول زندگی ظاهر می شوند.

محققان آمریکایی DNA 150000 نفر را مطالعه کردند و دریافتند که 20000 نفر از آنها مبتلا به اوتیسم هستند. آنها تغییرات بیولوژیکی در مغز را شناسایی کردند که به اوتیسم کمک می کند. آنها 70 ژن مرتبط با این بیماری را شناسایی کردند که می تواند راه را برای آزمایش ها و درمان های جدید هموار کند.

اوتیسم و ​​شرایط مربوط به آن بیش از 1 کودک بریتانیایی از هر 100 کودک و از هر 44 جوان آمریکایی یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد که نسبت به 30 سال قبل ده برابر افزایش یافته است.

گامی مهم در جهت درمان اوتیسم / شناسایی 70 ژن مرتبط با این بیماری

امید است این مطالعه که در Nature Genetics منتشر شده است، در آینده به تیم تحقیقاتی کمک کند. جوزف باکسبام، نویسنده این مطالعه و مدیر مرکز تحقیقات و درمان اوتیسم، می‌گوید: «ما می‌دانیم که بسیاری از ژن‌ها، وقتی جهش می‌یابند، در ایجاد اوتیسم نقش دارند. در این مطالعه بی‌سابقه، ما توانستیم انواع مختلفی از جهش‌ها را در چندین مدل بیاوریم تا درک بیشتری از ژنتیک و معماری ژنتیکی دخیل در اوتیسم به دست آوریم.

46

دکمه بازگشت به بالا