بین الملل

کاخ سفید حملات جدید علیه یمن را تایید کرد

کاخ سفید شامگاه جمعه تایید کرد که ارتش آمریکا در یک حمله جدید سه بار به جنبش انصارالله یمن حمله کرده است.

به گزارش سلام آنلاین، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس خبری مدعی شد که کشورش «در دفاع از خود» سه حمله موفق را علیه هدف انصارالله یمن انجام داده است. این حملات یک اقدام پیشگیرانه در برابر موشک هایی است که آماده حمله هستند.

وی افزود: ما گزینه هایی برای مقابله با حملات انصارالله داریم و در حال بررسی آنها هستیم.

رسانه های مرتبط با المسیره گزارش دادند که نیروهای آمریکایی و انگلیسی طی دو حمله بار دیگر منطقه «الجبنه» در شهر حدیده یمن را هدف قرار دادند.

سخنگوی شورای امنیت ملی گفت: «این پنتاگون است که موفقیت حمله به انصارالله را تا زمانی که قابلیت‌های تهاجمی آن باقی است، ارزیابی می‌کند». ارتش آمریکا در تلاش است تا توانایی های تهاجمی انصارالله را بیشتر محدود کند. اقدامات انصارالله هیچ ربطی به غزه ندارد و بیشتر کشتی هایی که مورد حمله قرار گرفته اند ربطی به انصارالله ندارند. حمله انصارالله به دریای سرخ نقشی در مذاکره برای آتش بس در غزه نخواهد داشت و در ازای پایان دادن به درگیری در دریای سرخ، اسرائیل را برای توقف جنگ غزه تحت فشار قرار نمی دهیم.

وی با اشاره به جنگ غزه و تحولات آن، گفت: واشنگتن هر آنچه را که رژیم صهیونیستی برای دفاع از خود در درازمدت نیاز دارد، فراهم خواهد کرد. ایالات متحده از آتش بس بشردوستانه حمایت می کند، اما معتقد است که این آتش بس به نفع حماس خواهد بود.

کربی در مورد مرحله پس از جنگ غزه نیز گفت: ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت اسرائیل و همتایان منطقه ای خود در زمینه اداره غزه هستیم. گفتگوهایی که ما با همتایان خود در منطقه داریم شامل بحث در مورد مرحله پس از جنگ است.

وی با بی توجهی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، مدعی شد که هیچ نشانه ای وجود ندارد که ارتش اسرائیل قصد جنایت جنگی در غزه را نداشته باشد. ما در حال جمع آوری اطلاعات در مورد درخواست های مکزیک و شیلی برای بررسی جنایات جنگی احتمالی اسرائیل هستیم.

کربی با اشاره به اینکه واشنگتن در حال مذاکره جدی برای دستیابی به دومین توافق تبادل اسرا است، گفت: اطلاعات زیادی در مورد وضعیت رژیم صهیونیستی در غزه و شرایط بازداشت آنها ندارد و آزادی این اسرا بسیار دشوار است. .

او گفت که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا همچنان از راه حل دو کشوری حمایت می کند و به آن اعتقاد دارد. بایدن همچنان به امکان تشکیل کشور فلسطین معتقد است و آن را راه حلی با ثبات می داند، اما کابینه کنونی نتانیاهو محافظه کارترین کابینه تاریخ رژیم صهیونیستی در رابطه با راه حل دو دولتی است. نتانیاهو برای یافتن راه حلی بلندمدت برای مناقشه فلسطین و اسرائیل باید کابینه خود را تقویت کند.

مقامات کاخ سفید با اشاره به مکالمه تلفنی امروز بایدن و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، گفتند که دو طرف در مورد تلاش‌های جاری در مورد اسرا، عملیات نظامی در غزه و پیشرفت‌های حاصل شده و تضمین دسترسی تشکیلات خودگردان فلسطین به درآمد برای پرداخت، بحث و تبادل نظر کردند. راست گفت دو طرف درباره مسئولیت رژیم صهیونیستی برای محدود کردن خسارات وارده به غیرنظامیان گفتگو کردند.

کربی در ادامه به تلاش واشنگتن برای عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی پرداخت و گفت: ما همچنان در حال مذاکره برای عادی سازی روابط با اسرائیل هستیم و پاسخ دریافت کرده ایم و در این زمینه مثبت است.

انتهای پیام/

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا