تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

ژل بهداشتی بانوان چیست؟

ژل شستشوی واژن اخیرا وارد بازار محصولات بهداشتی شده‌است و محصولی ویژه و کاربردی است. این محصول برای رعایت بهداشت دستگاه تناسلی ادراری ابداع شده‌است، مسئله‌ای که همیشه از نگرانی‌های بانوان بوده‌است. اینکه با چه ماده‌ی شوینده‌ای باید این ناحیه شسته‌ شود و چه ماده‌ای کم‌ترین ضرر و بیشتری کارایی را دارد، دغدغه‌ی بسیاری از خانم‌ها هنگام خرید وسایل بهداشتی است. یکی از شایع‌ترین علت‌های مراجعه به مطب‌های زنان و مامایی، مراجعه با شکایت عفونت‌های دستگاه تناسلی است. به جرات می‌توان گفت که واژینیت یا عفونت واژن اولین شکایت شایع در بیشتر زنان فعال از نظر جنسی است.

اگر می‌خواهید از این ژل استفاده کنید یا از بهداشت ناحیه‌ی تناسلی آگاهی بیشتری داشته‌باشید، همین حالا می‌توانید از دکتر زنان یا دکتر مامایی کمک بگیرید. برای دریافت نوبت دکتر می‌توانید از سایت نوبت‌دهی آنلاین دکترتو استفاده کنید. با ما همراه باشید.

ژل شستشوی واژن چیست؟

این ژل، همان‌طور که از اسم آن برداشت می‌شود، ژلی است که برای شستشوی واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژل برندهای مختلفی دارد و توسط شرکت‌های آرایشی بهداشتی مختلفی تولید می‌شود. ژل بهداشتی بانوان متناسب با pH واژن ساخته شده‌است؛ بنابراین این محصول در حفظ سلامت واژن مؤثر است. ژل بهداشتی واژن حالت طبیعی واژن را حفظ می‌کند و این مورد در پیشگیری از ابتلا به عفونت‌هایی که مقاربتی نیستند، مؤثر است.

طریقه استفاده از ژل بهداشتی بانوان (طرز استفاده ژل بهداشتی بانوان)

روش استفاده از ژل بهداشتی بسیار ساده است. بهتر است به غیر از مواقع خاص از دوش واژینال برای شستشوی واژن استفاده نکنید. زیرا این وسیله می‌تواند باکتری‌های مفید را شسته و از بین ببرد و خود یکی از عوامل ایجاد عفونت واژن است.‌ برای استفاده از ژل بهداشتی، به شکلی کاملا ساده و بدون هیچ وسیله‌ی کمکی اضافه‌ای، هنگامی که استحمام می‌کنید، مقدار کافی از این ژل را به ناحیه‌ی تناسلی بزنید و بعد از ۱ تا ۲ دقیقه شستشو دهید.

برای شستن ژل بهتر است از آب ولرم استفاده کنید تا ناحیه‌ی تناسلی را تحریک نکنید. اگر می‌خواهید در مواقعی غیر از حمام‌کردن این ناحیه را شستشو دهید، با استفاده از یک حوله‌ یا دستمال آن را به‌خوبی خشک کنید. خشک نگه‌داشتن ناحیه‌ی تناسلی از مهم‌ترین موارد مؤثر در حفظ بهداشت واژینال است.

همیشه قبل از شستن واژن دست‌های خود را به‌خوبی بشوئید تا از انتقال میکروب‌ها به این ناحیه جلوگیری کنید.

برای اطلاع از نحوه مصرف صحیح، مزایا و عوارض احتمالی استفاده از ژل بهداشتی زنان بهتر است با متخصص زنان مشورت کنید. در دکترتو می‌توانید با بهترین پزشکان متخصص زنان آشنا شوید، به‌صورت تلفنی و یا آنلاین با آنها مشورت کنید یا برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

ژل بهداشتی بانوان برای شما مناسب است؟

 

از مهم‌ترین دلایل شایع‌بودن عفونت واژن، رعایت‌نکردن نکات و توصیه‌های بهداشتی است. شاید با این جمله مخالفت کنید و اشخاصی را در ذهن بیاورید که بهداشت فردی را به بهترین شکل رعایت می‌کنند اما همچنان با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند. احتمالا اگر خود شما هم از آن دسته افرادی هستید که پیوسته در حال شستشوی واژن هستید، در این گروه و با این شکایت قرار می‌گیرد. اگر به‌درستی نکات بهداشتی را رعایت نکنید و یا مسیر اشتباهی را پیش بگیرید، ممکن است درگیر این مشکل شوید.

شستشوی واژن نباید با هر شامپو و صابونی که در حمام وجود دارد، باشد. زیرا محیط واژن pH مخصوصی دارد که در هر شوینده‌ای موجود نیست. محیط واژن اسیدی است و موادی چون صابون و شامپو، قلیایی هستند و می‌توانند این استاندارد را بهم بریزند؛ بنابراین هنگام استحمام باید از مواد مخصوصی برای شستشوی واژن استفاده کنید.

و اما اینجاست که می‌رسیم به ژل شستشوی واژن، محصولی که به‌صورت ویژه برای شستشوی واژن طراحی شده‌است. این ژل فواید بسیاری برای بخش تناسلی دارد. بهتر است قبل از اقدام به مصرف ژل شستشوی واژن از مشاوره دارویی دکترتو استفاده کنید تا با نحوه صحیح مصرف آن و مزایا و عوارض استفاده از آن آشنا شوید.

۱. pH واژن را تنظیم می کند

تا کنون چندین بار تأکید کردیم که pH در سلامت واژن نقش کلیدی دارد. چرا این نکته بارها تکرار شد؟ و چرا تشابه حالت اسیدی ژل شستشوی بانوان یک ویژگی مثبت محسوب می‌شود؟

محیط واژن استریل نیست و همچون بیشتر اعضای بدن، مثل روده‌ها، حاوی میکروب‌هایی است که در حفظ سلامت آن مؤثر هستند. این باکتری‌ها لاکتوباسیل نامیده‌می‌شوند. لاکتوباسیل‌ها باکتری‌های مفید واژن هستند که با ایجاد رقابت غذایی با سایر میکروب‌ها، از رشد میکروب‌های بیماری‌زا جلوگیری می‌کنند. چیزی که اهمیت حفظ ‌‌‌pH واژن را بالا می‌برد، در این است که زندگی این باکتری‌ها وابسته به آن است. اگر محیط واژن اسیدی نباشد، این باکتری‌ها می‌میرند و فضا برای باکتری‌های فرصت‌طلب ایجاد می‌شود و آنها با رشد خود باعث ایجاد انواع عفونت‌های واژن و دستگاه تناسلی و ادراری می‌شوند.

از طرفی اسیدی‌بودن محیط واژن از رشد قارچ‌ها و باکتری‌های بیماری‌زا جلوگیری می‌کند. آنها نمی‌توانند در محیط نامساعد رشد کنند و نیازمند محیطی نسبتا خنثی هستند. برای همین است که اگر بعد از نزدیکی و انزال در واژن، شستشوی واژن صورت نگیرد، احتمال ابتلا به عفونت‌هایی چون واژینوز باکتریایی و واژینیت قارچی یا کاندیدایی زیاد می‌شود. چون ترشحات مردان، برعکس زنان، قلیایی است و می‌تواند فلور طبیعی (حالت و محیط طبیعی واژن که شامل باکتری‌های مفید و pH طبیعی است) را بهم بزند و زن را مستعد ابتلا به عفونت‌های واژن کند.

۱. استفاده از ژل شستشوی واژن برای خارش

یکی از مشکلاتی که فرد در صورت رعایت‌نکردن بهداشت ناحیه‌ی تناسلی می‌تواند به آن دچار شود، خارش واژن است. می‌تواند عفونت واژن و یا آلرژیو درماتیت تماسی باشد. در‌صورتی‌که همراه با خارش، علائم دیگری همچون ترشح، سوزش، بوی بد، درد و لکه‌بینی هم دیده‌شود، می‌توان خارش واژن را ناشی از عفونت دانست. گاهی خارش واژن به است. اما اگر خارش به‌علت استفاده‌ از مواد حساسیت‌زایی چون شوینده‌های اسانس‌دار و تحریک‌کننده ایجاد شود، در آن صورت آلرژی و حساسیت در فرد ایجاد شده‌است و درمان به شکل دیگری انجام خواهد شد.

همان‌طور که گفتیم خارش واژن عموما در اثر عفونت واژن است و عفونت واژن هم در اثر بهم‌خوردن تعادل باکتریایی واژن ایجاد می‌شود. استفاده از ژل بهداشتی واژن می‌تواند از این اتفاق و در نتیجه خارش واژن جلوگیری کند.

۲. بهترین ژل شستشوی بانوان برای عفونت قارچی

یکی از شایع‌ترین علت‌های ایجاد خارش واژن، عفونت قارچی واژن است. قارچ‌ها میکروارگانیسم‌هایی هستند که در محیط‌هایی مرطوب و تاریک به‌خوبی رشد می‌کنند. درصورتی‌که محیط اسیدی واژن بهم بخورد، این قارچ‌های فرصت‌طلب شروع به رشد و تکثیر می‌کنند و خارش‌ شدیدی را برای فرد به وجود می‌آورند. ژل شستشوی واژن برای جلوگیری از عفونت قارچی واژن و خارش انتخاب خوبی است.

در همراه با خارش شدید، قرمزی و التهاب هم دیده می‌شود. همچنین ترشحات سفید و تکه‌تکه‌ی پنیری قابل‌رؤیت می‌شود. این عفونت از شایع‌ترین عفونت‌های قابل‌مشاهده در زنان و دختران است.

این عفونت در زنان یائسه بیشتر دیده‌می‌شود، زیرا بافت واژن نازک و مستعد عفونت و رشد قارچ شده‌است. استفاده از ژل بهداشتی بانوان در هر سنی و با هر شرایطی، می‌تواند از ایجاد این مشکل تا حد امکان پیشگیری کند. شرکت بیز نمایندگی محصولات ویتابلا را بر عهده دارد و یکی از نمایندگان فروش محصولات شرکت دکتر بیز در ایران است. محصولات ویتابلا شامل محصولات مراقبت از پوست و مو هستند که به زیبایی و سلامت هرچه بیشتر پوست و موی شما کمک می کنند.

۳. ترشح واژن و ژل بهداشتی بانوان خوشبو

؟ به خاطر داشته‌باشید که ترشح واژن یکی از مواردی است که همیشه از واژن خارج می‌شود. واژن یک کانال است که یک سر آن باز و رو به محیط بیرون است و سر دیگر آن باز و در برگیرنده‌ی دهانه‌ی رحم یا همان سرویکس است؛ از این رو رحم حاوی ترشحات بسیاری است.

از آنجایی که زنان درگیر دوره‌های مختلف قاعدگی می‌شوند و تحت تأثیر هورمون‌های مختلف با مقادیر متفاوت قرار می‌گیرند، ترشحات رحمی آنها در طول ماه، حالت‌های متنوعی دارد. مثلا در نیمی از ماه به شکل سفیده‌ی تخم مرغ است و در نیمه‌ی دیگر به شکل سفیده‌ی تخم مرغی که کمی حرارت دیده‌است. هر دو حالت طبیعی هستند. ترشح اول ناشی از هورمون‌های استروژن است و ترشح دوم ناشی از هورمون‌های پروژسترون.

اما اگر ترشحات واژن تغییر رنگ دهند و سبز، زرد، خاکستری و یا قرمز باشند و بدبو شوند، مشکوک به عفونت می‌شویم. هر چند باید به این نکته توجه کرد که ترشح طبیعی اگر برای مدت طولانی روی لباس زیر باقی بماند، خشک و زرد رنگ می‌شود؛ بنابراین باید به رنگ و حالت ترشحات تازه‌ی واژن دقت کرد.

استفاده از ژل شستشوی واژن در کاهش ترشحات غیرطبیعی واژن مؤثر است که یکی از است. این ماده‌‌ی شوینده‌ی مؤثر دستگاه تناسلی، با تأثیر بر میکروب‌های مفید واژن، از رشد میکروب‌های مضر جلوگیری کرده و از ترشحات چرکی ناشی از فعالیت آنان پیشگیری می‌کند.

۴. ژل شستشوی واژن و قرمزی و التهاب واژن

درصورتی‌که از محصولات نامناسب برای شستشوی واژن استفاده کنید، ممکن است پوست شما دچار قرمزی و التهاب شود. اگر ماده‌ی شوینده بیش از اندازه قلیایی باشد، چربی پوست را می‌شوید و آن را خشک می‌کند. پوست خشک، پوسته‌پوسته می‌شود و در معرض آسیب قرار می‌گیرد؛ بنابراین پوست حساس و تحریک‌پذیر می‌شود. ژل بهداشتی بانوان از ایجاد این تحریک‌پذیری جلوگیری می‌کند، مگر در مواردی که خود ژل بداشتی برای بدن فرد حساسیت‌زا باشد.

ژل شستشوی واژن می‌تواند از ایجاد عفونت، خارش، بوی بد واژن و غیره جلوگیری کند اما درمان آنها وظیفه‌ی داروهایی است که پزشک برای شما تجویز می‌کند.

محصولات ویتابلا با کمترین قیمت ژل شستشوی صورت ویتابلا و با ضمانت اصالت کالا را می توانید از سایت معتبر ما تهیه کنید. نوع زندگی امروزی ما باعث شده است که زمان زیادی برای رسیدگی به پوست و مو نخواهیم داشت. با استفاده از این محصولات می‎توانید شادابی را به خود هدیه دهید. در کنار این محصولات می‎توانید از برند دیگری نیز استفاده کنید که کیفیت بسیار بالایی دارد.

چه کسانی می توانند از ژل شستشوی واژن استفاده کنند؟

دختران و زنان در سنین مختلف شرایط بهداشتی متفاوتی دارند. طیف کسانی که می‌توانند از این محصول استفاده کنند از دختران مجرد بالغ بدون فعالیت جنسی آغاز می‌شود و به زنان یائسه‌ای که ممکن است هنوز فعالیت جنسی داشته‌باشند و یا نداشته‌باشند، می‌رسد.

در ادامه تمام افرادی که می‌توانند از این محصول استفاده کنند را بررسی می‌کنیم:

۱. ژل بهداشتی بانوان برای دختر

محیط واژن در این خانم‌ها اسیدی است و لایه‌های مخاط واژن در آنها به اندازه‌ی کافی ضخیم‌شده است. با وجود اینکه دختران مجرد ممکن است رابطه‌ی جنسی نداشته باشند، اما به هر دلیلی ممکن است محیط واژن آنها دست‌خوش تغییر شود. مثلا لباس‌های جذب و نامناسب پوشیدن و یا رعایت‌نکردن بهداشت فردی می‌تواند در مستعد‌کردن بدن برای عفونت واژن مؤثر باشد. استفاده‌ی روزانه از ژل بهداشتی بانوان و شستشوی واژن در حمام با این ژل می‌تواند در حفظ سلامت تناسلی دختران مجرد به بلوغ رسیده مؤثر باشد.

۲. ژل شستشوی واژن برای زنان (بهترین ژل شستشوی بانوان روشن کننده)

دسته‌ی دوم زنانی هستند که ازدواج کرده‌اند و از نظر جنسی فعال هستند. این زنان بالغ هستند و در سنین باروری (پیش از یائسگی) قرار دارند. آنها معمولا پریودهای منظم ماهانه دارند و در معرض عفونت‌های مقاربتی و غیرمقاربتی قرار دارند. از طرفی، رابطه‌ی جنسی به‌خودی‌خود محیط واژن را مستعد عفونت می‌کند. استفاده‌ی منظم از ژل بهداشتی واژن می‌تواند pH واژن را در محدوده‌ی طبیعی نگه‌دارد و از ایجاد محیط قلیایی و در نتیجه مساعد‌شدن محیط برای رشد میکروارگانیسم‌ها جلوگیری کند.

۳. زنان یائسه

گروه بعدی که مناسب استفاده از این محصول هستند، زنان یائسه‌ هستند. یائسگی مرحله‌ای از زندگی زنان است که در آن زن قدرت باروری خود را از دست می‌دهند و دوره‌های قاعدگی آنها به پایان می‌رسد. هنگامی که یک زن به دوره‌ی یائسگی می‌رسد، دیواره‌ی واژن او نازک می‌شود و از این رو مستعد عفونت‌هایی چون واژینیت باکتریایی و قارچی می‌شود؛ بنابراین بهتر است که برای پیشگیری از چنین مسئله‌ای از ژل شستشوی واژن استفاده کنند تا محیط واژن به اندازه‌ی کافی اسیدی باقی بماند.

همچنین ژل بهداشتی مخصوص زنان یائسه نباید باعث تحریک بافت واژن شود. از این رو هر نوع ژل بهداشتی، مخاطب خاص خود را دارد و کاربرد آن برای هر قشر متناسب است. خواص ژل بهداشتی بانوان ویتابلا ، قابل استفاده برای ناحیه خارجی ژنیتال و مناسب برای انواع پوست می باشد.

دکمه بازگشت به بالا