علمی و پزشکی

نکاتی برای تشخیص و درمان خانگی اگزمای صورت

درماتیت روی پوست که به آن درماتیت نیز گفته می شود ، یک بیماری مزمن است که باعث خشکی ، قرمزی و خارش پوست می شود.

به گزارش سلام آنلاین اگزما می تواند هر قسمت از بدن مانند آرنج و زانو را درگیر کند ، اما معمولاً روی پوست صورت ظاهر می شود.

برخی از افراد ممکن است این عارضه را در پیشانی یا گونه ها داشته باشند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است علائم را در اطراف چشم یا پشت گوش تجربه کنند.

در گزارشی ، وب سایت سلامت Line به نکاتی برای تعیین پیچیدگی درماتیت صورت ، عوامل موثر در بروز این بیماری و نحوه درمان آن اشاره کرده است.

علائم اگزما روی پوست چیست؟

شایع ترین علائم درماتیت روی صورت قرمزی ، خارش ، خشکی و احساس سوزش است.

با این حال ، این علائم می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. در حالی که بسیاری از مردم خشکی و تغییر رنگ پوست را تجربه می کنند ، دیگران ممکن است سوزش پوست را تجربه کنند.

از طرف دیگر ، اگزما می تواند ابتدا روی گونه ها و پیشانی ظاهر شود و سپس به تدریج به سایر نقاط صورت یا بدن گسترش یابد.

علت ایجاد درماتیت چیست؟

علت دقیق درماتیت صورت مشخص نیست ، اما اعتقاد بر این است که سیستم ایمنی بیش از حد فعال می تواند علائم ایجاد کند. سیستم ایمنی بدن باعث واکنش التهابی می شود که بر پوست تأثیر می گذارد و باعث خشکی ، خارش و بثورات پوستی می شود.

همچنین باید توجه داشت که تغییرات آب و هوا ، آلودگی محیط زیست ، استرس ، مواد شیمیایی موجود در شوینده های لباسشویی خانگی ، برخی غذاها ممکن است عوامل خارجی باشند که بر بروز اگزما تأثیر می گذارند.

آیا درمان خانگی درماتیت آتوپیک وجود دارد؟

یک روش موثر برای مدیریت علائم این بیماری در خانه ، تعیین تحریک پذیری درماتیت است. فعالیت ها و غذاهایی را که می خورید قبل از بروز علائم کنترل کنید تا به تعیین علت اگزما کمک کنید.

کاهش سطح استرس نیز می تواند کمک کننده باشد. خواب کافی و با کیفیت و همچنین یک رژیم غذایی متعادل و سالم می تواند استرس را کاهش دهد.

سایر نکات برای کمک به کاهش سوزش و حساسیت پوست عبارتند از:

روزانه پوست خود را مرطوب کنید ، به ویژه بعد از دوش گرفتن.

برای کاهش التهاب ، سرما را روی پوست خود بمالید.

برای از بین بردن پوست مستعد اگزما از روغن های گیاهی مانند روغن آفتابگردان استفاده کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا