علمی و پزشکی

تاثیر ویتامین k بر سلامت قلب

گزارش و گزیده شفافیت STIمطالعه اخیر محققان استرالیایی نشان داد افرادی که از رژیم غذایی غنی از ویتامین K پیروی می کنند 34 درصد کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مرتبط با تصلب شرایین هستند.

در این مطالعه، محققان داده های بیش از 50000 نفر را که در یک مطالعه 23 ساله در مورد سرطان و سلامت دانمارکی شرکت کرده بودند، بررسی کردند.

آنها می خواهند بدانند که آیا افرادی که مقدار زیادی ویتامین K مصرف می کنند در واقع خطر کمتری برای سکته مغزی مرتبط با بیماری عروق بیماری کرونا قلب دارند یا خیر. سرخرگ های مغزی.

دو نوع ویتامین K در غذاهایی که می خوریم وجود دارد: ویتامین K1 عمدتا در سبزیجات برگ سبز و روغن های گیاهی یافت می شود، در حالی که ویتامین K2 در گوشت، تخم مرغ و غذاهای تخمیر شده مانند پنیر یافت می شود.

این مطالعه نشان داد افرادی که بیشترین ویتامین K1 را دریافت کردند، 21 درصد کمتر به دلیل بیماری عروق بیماری کرونا قلب مرتبط با آترواسکلروز بستری شدند. ویتامین K2 نیز 14 درصد کمتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان است

مصرف ویتامین K با کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی عروقی مرتبط با آترواسکلروز، به ویژه بیماری عروق بیماری کرونا قلب محیطی همراه است. سکته مغزی به معنای تنگ شدن شریان های محیطی است. در این بیماری عروق مرکزی مانند عروق بیماری کرونا یا مغز آسیب نمی بینند.

دکتر نیکولا بوندونو، محقق دانشگاه آدیس آبابا و محقق ارشد این مطالعه گفت: یافته های این مطالعه نشان می دهد که افزایش مصرف ویتامین K نقش مهمی در جلوگیری از رشد کوتاه قدی افراد دارد.بیماری های عروقی و قلبی عروقی.

محققان گفتند: “اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک بهتر این فرآیند مورد نیاز است، اما ما معتقدیم که ویتامین K با محافظت در برابر تجمع کلسیم در بدن، نقش مهمی در کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی ایفا می کند.” به آترواسکلروز .

دکمه بازگشت به بالا