بین المللتازه های کسب و کار

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت به خارج از کشور، آرزوی شیرینی است که عده زیادی به‌دنبال برآورده‌کردن آن هستند. منتها پیش از هر اقدامی، آن‌ها باید ببینند با توجه به شرایطشان، بهترین کشور برای مهاجرت کدام است. زیرا تنها با دانستن این مورد است که می‌توانند مناسب‌ترین مقصد را برای خود انتخاب کنند و رویاهایشان را عملی کنند.

به همین خاطر، ما نیز می‌خواهیم در این مسیر به کمک متقاضیان مهاجرت بیاییم و با نوشتن این مطلب، تعدادی از بهترین کشورها برای مهاجرت را به آن‌ها معرفی کنیم. همچنین قصد داریم در خلال این مبحث، راجع‌به موضوعاتی مانند بهترین کشور برای زندگی یا بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان نیز صحبت کنیم.

البته ذکر این نکته الزامی است که مهم‌ترین فاکتور در نگارش این مقاله، «امکان‌پذیربودن مهاجرت به کشور مقصد و اخذ اقامت آن سرزمین» بوده است و سپس، فاکتور «کیفیت زندگی» موردتوجه قرار گرفته. پس همراهمان باشید تا به‌اتفاق یکدیگر، با این کشورها آشنا شویم.

ضمنا شما می‌توانید با تکمیل حامی مهاجر، شرایط خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا با توجه به شرایطتان، آن‌ها بهترین مقاصد مهاجرتی را به شما پیشنهاد بدهند. سفر تفریح شما را در این باره در ادامه راهنمایی می کند.

همان‌طور که گفتیم، معیار اصلی ما در پرداختن به این موضوع، در دسترس بودن روش‌های مهاجرت به یک کشور است. بنابراین رده‌بندی پایین نیز بر همین اساس تنظیم شده است. در ادامه، این کشورها را معرفی می‌کنیم.

هر زمان که حرف مهاجرت به میان می‌آید، بدون شک اسم ایالات متحده آمریکا به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی مطرح می‌شود. زیرا این سرزمین که در حال حاضر بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی دنیا به‌شمار می‌رود، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و برای مهاجرت افراد، شیوه‌های متعددی را پیش‌پای آنان قرار داده.

به‌عنوان نمونه، می‌توانیم به اشاره کنیم که تنها شرط قبولی در آن، خوش‌شانسی شما است! به این معنی که برای برنده‌شدن در برنامه تنوع نژادی آمریکا و دریافت گرین کارت این سرزمین، تنها لازم است یک ثبت‌نام ساده انجام بدهید!

سپس بین شما و دیگر ثبت‌کنندگان، یک قرعه‌کشی کامپیوتری برگزار می‌شود و عده‌ای به‌عنوان برنده اعلام می‌شوند. در نهایت نیز این شانس به برندگان داده می‌شود که با دریافت ، زندگی تازه‌ای را در ایالات متحده آغاز کنند. بنابراین چنانچه قرعه به نام شما درآمد، بهتر است هرچه زودتر چمدانتان را ببندید و راهی بهترین کشور برای زندگی شوید!

همین الان اقدام کنید:

از سوی دیگر، ایالات متحده آمریکا میزبان بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر جهان است و هرساله، دانشجویان بین‌المللی زیادی را در این مراکز آموزشی می‌پذیرد. بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم آمریکا، بهترین کشور برای زندگی دانشجویان محسوب می‌شود. به‌خصوص که در تمام ایالت‌های این سرزمین، حداقل یک دانشگاه ممتاز وجود دارد.

دانشگاه‌هایی که حتی فکرکردن به آن‌ها هیجان‌انگیز است، چه برسد به دریافت و درس‌خواند در آن‌ها! از جمله این مراکز علمی‌آموزشی، می‌توانیم به دانشگاه‌های استنفورد، هاروارد، ماساچوست، پرینستون، شیکاگو و… اشاره کنیم.

این مطلب نیز برای شما مفید است:

اما لاتاری و ، تنها راه‌های مهاجرت به ایالات متحده نیستند! زیرا دولت‌مردان آمریکا شیوه‌های متعددی را برای مهاجرت به این کشور فراهم کرده‌اند. مانند مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی یا دیگر راه‌ها که ما، ریزبه‌ریز جزئیات آن‌ها را در مقاله توضیح داده‌ایم. اگر مایل به دریافت اقامت این سرزمین و مهاجرت به آمریکا هستید، آن را مطالعه کنید.

ضمنا باید بگوییم از نظر استانداردهای زندگی نیز، ایالات متحده جایگاه مناسبی در دنیا دارد. طوری که این کشور در زمینه‌هایی مانند میزان درآمد افراد، امنیت و آینده شغلی، کیفیت آموزشی، کیفیت خدمات درمانی و… در میان برترین کشورهای جهان قرار دارد. به همین دلیل نیز میزان رضایت عمومی آمریکایی‌ها از زندگی در این کشور، معمولا بالاتر از متوسط جهانی است.

بنابراین با کنار هم قراردادن این موارد و مسائلی مانند برخورداری از آزادی‌های مدنی یا برابری‌های اجتماعی، می‌توان فهمید که چرا آمریکا، یکی از گزینه‌هایی است که همواره به‌عنوان بهترین کشور برای زندگی معرفی می‌شود.

بله! درست شنیدید. کشور سردسیر کانادا با میزبانی از دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک‌گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال و… تبدیل به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دنیا شده است. تا آنجا که می‌توان آن را بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی یا حداقل، یکی از بهترین کشورها در این زمینه معرفی کرد.

اما جایگاه علمی این دانشگاه‌ها، تنها دلیل ما برای معرفی کانادا به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی نیست. بلکه علت مهم‌تر، مزایای دریافت ویزای تحصیلی این کشور است.

کدام مزایا؟ همین‌که شما با ، می‌توانید خانواده‌تان را نیز همراه خودتان ببرید (همسر و فرزندان زیر 21سال). ضمن اینکه همسرتان اجازه خواهد داشت به‌صورت تمام‌وقت در این سرزمین کار  کند و فرزندانتان هم می‌توانند به‌صورت رایگان در مدارس ممتاز کانادا درس بخوانند.

تازه پس از پایان دوره تحصیل نیز شما می‌توانید با دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP)، در کانادا ماندگار شوید و اقامت دائم این سرزمین را به‌دست بیاورید. بنابراین با وجود چنین شرایطی، مسلما کانادا شایستگی این را دارد که به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی یا یکی از بهترین‌ها در این زمینه معرفی شود.

علاوه بر این، مسئولین کانادا با طراحی برنامه اکسپرس اینتری، شرایط خوبی را فراهم کرده‌اند تا شما بتوانید با توجه به مهارت حرفه‌ای خود راهی این سرزمین بشوید و ضمن اخذ اقامت کانادا، فعالیتتان را در آنجا دنبال کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، مقاله را مطالعه کنید.

ضمنا باید بدانید راه‌های دیگری نیز برای دریافت وجود دارد. مانند اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری با خرید خانه، ثبت شرکت و… اگر می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه تخصصی مراجعه کنید.

پس از بیان این موارد، باید به فضای چندفرهنگی کانادا نیز اشاره کنیم که برگرفته از حضور افراد با ملیت‌های گوناگون است و باعث شده شهروندان این سرزمین، برخورد محترمانه‌ای با مهاجران داشته باشند.

ضمن اینکه وجود قوانین مهاجرتی انعطاف‌پذیر در کانادا، استانداردهای بالای زندگی، فرصت‌های شغلی متنوع، اقتصاد کارآمد، کیفیت بالای خدمات درمانی و… باعث شده است این کشور، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به‌شمار برود.

علت اینکه ترکیه را بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان معرفی کردیم، چند مورد است. اول اینکه ترکیه همسایه غربی ایران است و در مواقع لازم، شما می‌توانید خودتان را به‌سادگی از طریق راه‌های زمینی یا هوایی به ایران برسانید.

دیگر اینکه فرهنگ مردم ایران و ترکیه، تا حد بسیار زیادی شبیه به یکدیگر است. طوری که شما پس از مهاجرت به ترکیه، سریعا با زندگی در این کشور خو می‌گیرید و احساس می‌کنید در خانه خود حضور دارید! بنابراین زندگی در ترکیه، راحت‌تر از دیگر کشورها به‌نظر می‌رسد.

ضمنا برای ایرانیان مزایای دیگری نیز دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • برخورداری از آموزش رایگان زبان ترکی
 • شباهت فرهنگ غذایی مردم ایران و ترکیه
 • هزینه کمتر زندگی در ترکیه، نسبت به دیگر کشورها
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس موردتایید وزارت آموزش‌وپروش ایران
 • امکان اخذ پاسپورت ترکیه در صورت خرید ملک به ارزش بیش از 400هزار دلار و…

علاوه بر آنچه گفتیم، یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب ترکیه به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، روش‌های متنوعی است که برای مهاجرت به این سرزمین و اخذ اقامت یا حتی پاسپورت آن وجود دارد.

مثلا همان‌طور که گفتیم، شما می‌توانید تنها با به ارزش 400هزار دلار، پاسپورت این کشور را دریافت کنید و از مزایای منحصربه‌فرد آن لذت ببرید. مزایایی مانند امکان ایجاد هویت جدید، سفر آسان به بیش از 111 کشور جهان و…

گفتنی است ما درباره پاسپورت ترکیه و مزایای متنوع آن، پیش‌تر مطلب مفصلی نوشته‌ایم و از سیرتاپیاز این موضوع را توضیح داده‌ایم! اگر مایل بودید، می‌توانید این توضیحات را در مقاله مطالعه کنید.

از دیگر روش‌های پرطرفدار برای مهاجرت به ترکیه، است. زیرا با وجود اینکه دانشگاه‌های ترکیه عضو معاهده بولونیا هستند و سطح علمی بالایی دارند، هم هزینه تحصیل در آن‌ها از دانشگاه‌های اروپایی کمتر است و هم بورسیه‌های متعددی (از 25 درصد تا 75 درصد) برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند.

علاوه بر این، سطح آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه () نیز به‌مراتب از کنکور ایران پایین‌تر است و همین، دلیلی است برای محبوبیت مهاجرت تحصیلی به ترکیه. البته باید بدانید که کسب نتیجه مناسب در این آزمون، همچنان نیازمند مطالعات کافی و تقویت پایه‌های علمی است. زیرا بین افراد حاضر در این امتحان، یک رقابت علمی سطح‌بالا در جریان است.

با این وجود جای نگرانی نیست! زیرا ما در موسسه حامی مهاجر، با فراهم‌کردن خدماتی نظیر ثبت‌نام در آزمون یوس، برگزاری کلاس‌های آمادگی یوس با اساتید ممتاز، ارائه تور یوس (با توجه به ) و… تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مراجعنیمان بهترین نتیجه را در این آزمون اخذ کنند و به رویاهای تحصیلی خود جامه عمل بپوشانند. برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره تماس بگیرید.

در ادامه باید بگوییم مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور، از راه‌های دیگری نیز امکان‌پذیر است. روش‌هایی مانند ، اخذ اقامت ترکیه از طریق کار، اقامت خودحمایتی ترکیه و… برای آگاهی از تمام این شیوه‌ها، مقاله را مطالعه کنید.

شاید این مطلب هم به شما کمک کند:

امارات متحده عربی (و در معنای دقیق‌تر، دبی)، نامی آشنا برای تمام کسانی است که به گردشگری و تفریحات دریایی علاقه دارند. اما این کشور علاوه بر اینکه مقصدی مناسب برای سفر و تفریح است، یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا نیز به‌شمار می‌رود.

چرا؟ به این دلایل:

 • امنیت بسیار زیاد اقامت در دبی
 • استانداردهای سطح‌بالای زندگی و
 • سیستم حمل‌ونقل کارآمد و مقرون‌به‌صرفه
 • کیفیت بسیار خوب سیستم خدمات‌درمانی امارات
 • اعمال معافیت مالیاتی بر درآمد شخصی افراد در امارات و…

اما این‌ها تنها دلایلی نیستند که به‌خاطر آن، امارات را در رده‌بندی بهترین کشورها برای مهاجرت قرار داده‌ایم. بلکه همان‌طور که در تیتر نیز به آن اشاره شده، امارات بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت است. پس دلیل اصلی ما برای این اقدام، در نظر گرفتن مزایایی بوده است که شما می‌توانید با ، از آن بهره‌مند شوید.

از جمله اینکه می‌توانید اقامت امارات را برای خود و خانواده‌تان به‌دست بیاورید یا بدون نیاز به کفیل اماراتی، مالک صددرصد شرکت خود باشید. همچنین شما برای ثبت شرکت در این کشور، احتیاجی به استخدام کارمند اماراتی ندارید. تازه! نرخ مالیات بر درآمد شرکت ثبت‌شده شما نیز صفر است و نیازی نیست دفتر کار فیزیکی اجاره کنید (ثبت شرکت از طریق دفتر کار مجازی نیز امکان‌پذیر است).

بنابراین با در نظر گرفتن این مزایا، مشخص می‌شود که چرا امارات را به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت معرفی کرده‌ایم. البته گفتنی است که ثبت شرکت در امارات، تنها راه مهاجرت به این کشور نیست. بلکه از طریق خرید خانه، ازدواج، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری نیز می‌توان راهی این کشور شد. دوست دارید بیشتر بدانید؟ مقاله را مطالعه کنید.

اگر شما نیز از آن‌دسته افرادی هستید که قصد کرده‌اید در بهترین دانشگاه‌های جهان، با کمترین هزینه ممکن درس بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم از همین امروز زمانی را به آشنایی با فرهنگ آلمانی اختصاص دهید! زیرا آلمان، چهارمین قدرت اقتصادی جهان، این امکان را برای شما فراهم کرده است.

چگونه؟ به این صورت که شما، تنها باید مبلغی در حدود 100 تا 450 یورو را برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان پرداخت کنید و سپس، خودتان را برای شروع ترم آماده کنید. یعنی دیگر خبری از شهریه دانشگاه نیست! در حالی که در سایر کشورها، همین موضوع می‌تواند دردسرساز باشد.

اما صبر کنید! آلمان نه‌تنها بهترین کشور برای تحصیل رایگان است، بلکه درس‌خواندن در این کشور با نکات مثبت دیگری نیز همراه است. به‌عنوان مثال، از این است که شما می‌توانید خانواده‌تان را نیز همراه خود ببرید. ضمنا آن‌ها در صورتی که واجد شرایط باشند، می‌توانند به‌صورت تمام‌وقت در آلمان کار کنند.

همچنین بر اساس رنکینگ جهانی QS، حدود پنجاه دانشگاه آلمان در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. به همین خاطر بیراه نیست اگر بگوییم مهاجرت به آلمان، فرصتی طلایی برای تمام دانشجویان است. بنابراین اگر دوست دارید از این فرصت کنید و در بهترین کشور برای تحصیل رایگان درس بخوانید، مقاله را مطالعه کنید. همه‌چیز را در آنجا توضیح داده‌ایم.

علاوه بر این موارد، شما می‌توانید از طریق ویزای اوسبیلدونگ آلمان (کارآموزی) نیز راهی این سرزمین بشوید و ضمن مهارت‌آموزی، حقوق هم دریافت کنید! گفتنی است مهاجرت به آلمان از روش‌هایی مانند مدرک زبان، سرمایه‌گذاری و… نیز امکان‌پذیر است.

ضمنا نیازی به گفتن ندارد که از نظر شاخصه‌های زندگی، آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت محسوب می‌شود. طوری که این سرزمین در حیطه قانون‌مداری، امنیت شغلی، درآمد ماهانه، برابری‌های اجتماعی، خدمات درمانی، امکانات رفاهی و…، زبانزد خاص‌وعام است!

در پایان، برخی از ویژگی‌های کشور آلمان را به‌صورت خلاصه‌وار بیان می‌کنیم:

 • اقتصاد چهارم جهان
 • دومین کشور صادرکننده کالا
 • پرورش‌دهنده 113 برنده جایزه نوبل
 • ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه اروپا

ایتالیا، محل پیدایش امپراتوری روم، زادگاه میکل آنژ و لئوناردو داوینچی، سرزمین پاستا و پپرونی (!)، در عین حال که یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود، مقصدی بسیار مناسب برای زندگی مدرن و مهاجرت دانشجویی است.

زیرا نه‌تنها هزینه زندگی در این کشور اروپایی از دیگر کشورهای قاره سبز کمتر است، بلکه شهریه تحصیل در دانشگاه‌های آن نیز بسیار مناسب است. به این صورت که بسته به رشته تحصیلی شما، شهریه دانشگاهتان رقمی بین 3000 تا 5000 یورو در سال خواهد بود.

آیا این مبلغ، زیاد به‌نظر می‌رسد؟ جای نگرانی نیست! چون دولت ایتالیا، بورسیه‌ای 5000 الی 7000 یورویی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تدارک دیده است تا آن‌ها بتوانند هزینه‌های زندگی خود را کاهش بدهند. ضمنا دریافت این نه محدودیت سنی ندارد و نه نیاز است که در قبال آن، به تحقیق‌وپژوهش بپردازید.

بنابراین اگر با شنیدن این توضیحات، دوست دارید که در بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی درس بخوانید و حقوق بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم اول مقاله را مطالعه کنید و سپس، بند پوتینتان را برای سفر به «سرزمین چکمه» محکم کنید!

در ادامه، برخی از ویژگی‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا را آورده‌ایم. موارد بیشتر را در مقاله بخوانید.

 • شاخص بالای کیفیت زندگی در ایتالیا
 • امکان لذت‌بردن از طعم واقعی غذاهای ایتالیایی
 • شانس حضور در زندگی شبانه پرشوروشوق ایتالیا
 • وجود شباهت‌های فرهنگی و امکان برقراری ارتباط آسان
 • امکان تحصیل در  مانند دانشگاه میلان، ساپینزا، بولونیا و…
 • سطح پایین‌تر آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا مانند
 • امکان انجام کار دانشجویی حین تحصیل در ایتالیا
 • امکان ادامه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی

شاید پیش از این نیز شنیده باشید که به لندن، «چهارراه فرهنگی» جهان می‌گویند. اما دلیل این عنوان چیست؟

برای اینکه علت این نام‌گذاری را بدانید، کافی است چند دقیقه‌ای در خیابان‌های این شهر قدم بزنید. آن‌وقت است که می‌بینید مردمی با نژادهای مختلف، طرز فکر گوناگون، فرهنگ‌های متفاوت و… همواره در حال رفت‌وآمد در سطح شهر هستند و هر یک، مورداحترام دیگری قرار دارند.

همچنین پیروان ادیان مختلف نیز در سرتاسر انگلستان حاضر و دنباله‌رو آیین خودشان هستند. به‌عنوان مثال در حال حاضر، حدود 4هزار زردشتی و 300هزار یهودی در انگلستان حضور دارند. همچنین جمعیت مسلمانان این کشور، برابر با 1.5 میلیون نفر است. بنابراین به‌علت همین گستردگی جامعه مسلمانان در انگلستان است که این کشور، بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان لقب گرفته.

به هر ترتیب اگر شما نیز قصد دارید حضور در یک محیط چندفرهنگی را تجربه کنید، می‌توانید خودتان را از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، و… به بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان برسانید و از استانداردهای منحصربه‌فرد زندگی در انگلیس لذت ببرید.

چرا عمان را بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان معرفی کردیم؟ به دلایل زیر:

 • نزدیکی ایران و عمان (فاصله 3ساعته)
 • روابط پایدار بین ایران و عمان
 • نرخ بالای درآمد افراد
 • نرخ پایین بیکاری
 • راحتی اخذ ویزا
 • ارزش پول زیاد و…

اما برای کار در عمان، باید چه کرد؟ قدم اول این است که یک کارفرمای عمانی، رزومه کاری شما را مطالعه کند و برایتان یک پیشنهاد کاری رسمی بفرستد. سپس این نوبت شماست که راهی عمان شوید و با سپری‌کردن برخی مصاحبه‌ها و آزمون‌ها، مهارت خود را اثبات کنید. نهایتا نیز در صورت توافق، شما می‌توانید ویزای کار عمان را دریافت کنید.

اما در این بین، راه کم‌دردسرتری نیز وجود دارد. به این صورت که شما به‌جای کارکردن، کارآفرینی می‌کنید! یعنی با اقدام به  ، کسب‌وکارتان را در خارج از کشور هم گسترش می‌دهید. تازه نباید فراموش کنید که به‌واسطه موقعیت استراتژیک عمان، می‌توانید به تمام بازارهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و آفریقایی نیز دسترسی داشته باشید.

ضمن اینکه جز در برخی موارد، شما مالک صددرصدی شرکت خود خواهید بود و نیازی به کفیل تجاری نخواهید داشت. بنابراین چنانچه فکر می‌کنید کسب‌وکارتان آماده رقابت در بازارهای بزرگ بین‌المللی است، این گوی و این میدان! عمان بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان است و شما می‌توانید شانستان را در این کشور امتحان کنید. تازه در این مسیر، ما هم همراهتان خواهیم بود! تنها کافی است با شماره تماس بگیرید.

اگر تاکنون نام دومینیکا به گوشتان نخورده، باید بدانید این کشور، جزیره‌ای کوچک در شرق دریای کارائیب است که به‌صورت پارلمانی اداره می‌شود. اما آنچه درباره این سرزمین اهمیت دارد، جغرافیای آن یا شیوه مدیریتش نیست، بلکه ارزش پاسپورت آن است.

چرا که بر اساس آخرین اطلاعات سایت ، گذرنامه این کشور بیست‌ونهمین پاسپورت قدرتمند دنیاست و به‌واسطه آن، می‌توان سفر آسانی را به 134 کشور جهان تجربه کرد. به این صورت که شما با داشتن گذرنامه این کشور، در سفر به 91 کشور جهان (از جمله روسیه، چین و تمام کشورهای حوزه شینگن) نیازی به دریافت ویزا نخواهید داشت. همچنین در سفر به 43 کشور دیگر نیز می‌توانید به‌راحتی ویزای الکترونیکی یا روادید فرودگاهی دریافت کنید.

بنابراین به‌سبب همین ارزشمندی پاسپورت دومینیکاست که این کشور، به‌عنوان بهترین کشور برای تابعیت دوم شناخته می‌شود. می‌پرسید چگونه می‌شود پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟ به این دو شیوه:

 • اول، سرمایه‌گذاری غیرقابل‌برگشت در صندوق اقتصادی دولت دومینیکا؛ به این صورت که شما با پرداخت 100هزار دلار آمریکا (هزینه برای فرد مجرد) به صندوق سرمایه‌گذاری این کشور، پاسپورت دومینیکا را دریافت می‌کنید. گفتنی است این پول، برای بهینه‌سازی زیرساخت‌های دومینیکا هزینه می‌شود.
 • دوم، سرمایه‌گذاری برگشت‌پذیر در پروژه‌های عمرانی موردتایید دولت؛ یعنی شما با سرمایه‌گذاری بیش از 200هزار دلار آمریکا در زمینه املاک و مستغلات دومینیکا، واجد شرایط دریافت پاسپورت این کشور خواهید شد. لازم‌به‌ذکر است که این مبلغ بعد از 5 سال به حساب شما بازخواهد گشت.

پس در صورتی که می‌خواهید پاسپورت کشوری را دریافت کنید که با تابعیت دوگانه مشکلی ندارد، این شما و این دومینیکا، بهترین کشور برای تابعیت دوم!

در این مقاله تلاش کردیم به‌اتفاق یکدیگر، برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت را بشناسیم. زیرا دانستن چنین موردی، مهم‌ترین فاکتور در انتخاب یک مقصد مناسب است و می‌تواند در به‌واقعیت‌پیوستن آرزوهایتان، نقش مهمی ایفا کند. به‌خصوص که در شیوه‌های گوناگون مهاجرت، مقاصد انتخابی نیز فرق می‌کند.

به همین خاطر، ما نیز مباحثی مانند بهترین کشور برای زندگی، بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی، بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان، بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان و… را به‌صورت جداگانه موردبررسی قرار دادیم تا در هر زمینه، بهترین گزینه‌های ممکن را به اطلاع شما برسانیم.

بنابراین مبحث بهترین کشورها برای مهاجرت را از چند جنبه گوناگون بررسی کردیم و به سوالات احتمالی آن پاسخ دادیم. با این حال اگر پرسش بی‌پاسخی در ذهن شما وجود دارد، خوش‌حال می‌شویم که آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با شماره ، سوال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. همواره پاسخگوی شما هستیم.

نمی‌توان تنها یک کشور را بهترین کشور برای کار معرفی کرد. با این حال، برخی از بهترین کشورها برای کار و سرمایه‌گذاری از این قرارند: کانادا، آلمان، امارات، عمان و…

بهترین کشور برای مهاجرت، با توجه به هدف شما از مهاجرت تعیین می‌شود. به‌عنوان مثال بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی با بهترین کشور برای مهاجرت کاری فرق دارد. اگر می‌خواهید تمام این کشورها را بشناسید، مقاله را مطالعه کنید.

شاید به‌نظر برسد بهترین کشور دنیا برای مهاجرت ایرانیان، کشورهایی مانند ترکیه، امارات و عمان هستند که در فاصله کمی از ایران قرار دارند. اما استانداردهای بالای زندگی در آمریکا، جامعه بزرگ ایرانیان حاضر در کانادا، شرایط رفاهی مساعد آلمان و… نیز می‌تواند زمینه‌ساز یک تجربه مهاجرتی موفق باشد. بنابراین تعیین بهترین کشور دنیا برای مهاجرت ایرانیان، فقط با در نظر گرفتن شرایط شخصی افراد صورت می‌گیرد.

به‌طور کلی، بهترین کشورها برای مهاجرت به این ترتیب‌اند:

 • آمریکا، بهترین کشور برای زندگی
 • کانادا، بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی
 • ترکیه، بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان
 • امارات، بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت
 • آلمان، بهترین کشور برای تحصیل رایگان
 • ایتالیا، بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی
 • انگلیس، بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان
 • عمان، بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان
 • دومینیکا، بهترین کشور برای تابعیت دوم

همان‌طور که در مقاله هم به آن اشاره کردیم، جدا از ترکیه و دیگر کشورهایی که دین رسمی‌شان اسلام است، انگلیس با جمعیت 1.5 میلیون نفری مسلمانان خود، می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرزمانی که به مهاجرت فکر می‌کنید، اولین سوال و دغدغه مهمی که به ذهن می‌رسد این است که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام است؟ پاسخ این سوال به هدف شما از مهاجرت، میزان سرمایه مالی و نیازهایی که شما از کشور مقصد دارید، بستگی دارد.

اما در یک کلام، براساس منابع مختلف، برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت و مهاجران عبارتند از: پرتغال، بحرین، سوئد، سوئیس، استرالیا، نیوزیلند، کانادا و امارات متحده عربی. این کشورها مزایای مختلفی مانند ثبات اقتصادی، کیفیت زندگی، سهولت در اخذ اقامت ارائه می دهند.

تحقیق و مقایسه کشورهای مختلف بر اساس نیازها و اولویت های فردی قبل از تصمیم گیری بسیار مهم است. به همین دلیل اگر فعلاً نمی‌خواهید این متن را تا انتها مطالعه کنید،  را پُر کرده تا مشاوران باتجربه ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

به طور کلی اهداف مهاجرت را می‌توانیم به سه دسته اصلی تقسیم کنیم: مهاجرت برای کار، مهاجرت برای تحصیل و مهاجرت برای سرمایه‌گذاری. اینجاست که انتخاب کشور مقصد اهمیت پیدا می‌کند.

در ادامه این مقاله به طور کلی بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان را زیر ذره بین قرار داده‌ایم و به تفکیک نیز در صفحات دیگر بهترین کشور برای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری را بررسی کرده‌ایم.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

کار، یکی از اصلی‌ترین دلیل کسانی است که قصد مهاجرت دارند. به‌طور کلی می‌توان گفت، بهترین کشور برای کار، آن‌جایی است که ترس از اخراج وجود ندارد، دخل و خرج با هم همخوانی دارند، امنیت شغلی بالاست، درآمد دریافتی کفاف تمام هزینه‌ها زندگی را بدهد، دسترسی به مشاغل و بازار کار راحت باشد و رضایت شغلی و اجتماعی بالایی وجود داشته باشد.

یکی از عمده‌ترین دلایلی که مردمان جهان‌ سومی به دنبال بهترین کشورها برای زندگی و صدالبته بهترین کشورها برای کار هستند، همین نداشتن رفاه و درجا زدن باوجود تلاش شبانه‌روزی است. چیزی که با زندگی در کشورهای پیشرفته می‌توان به‌راحتی به آن دست یافت.

پارسی کانادا، مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان را تهیه و لیست بهترین کشورها برای کار را مطابق با آن آماده کرده‌ایم. معیارهای ما از این قرار است:

کشورهای طراز اولی مثل آلمان، کانادا و استرالیا را می‌توان جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری معرفی کرد. جزئیات مهاجرت کاری به هرکدام از این کشورها را می‌توانید در مطالب پیشنهادی زیر بخوانید:

اطلاعات از شما؛ ارزیابی شرایط مهاجرتتان از ما! ما با کمک باتجربه‌ترین کارشناسان، شرایطتان را ارزیابی دقیق کرده و با توجه به آن، مناسب‌ترین کشور برای مهاجرت کاری را به شما معرفی می‌کنیم. کافی‌ست را پر کنید که فقط 1 دقیقه وقت می‌گیرد!

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

زمانی که صحبت از مهاجرت تحصیلی می‌شود، فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید، فرق می‌کند. برای مثال رتبه دانشگاه، کیفیت آموزش در رشته تحصیلی مورد نظرتان و هزینه‌های تحصیل از موضوعات مهم به شمار می‌روند. به طور کلی دانشجویان در سراسر جهان کشورهای ایالات متحده آمریکا، انگلستان، چین، کانادا، استرالیا را به عنوان اولین مقصد خود انتخاب می‌کنند.

البته این رده‌بندی برای دانشجویان ایرانی کمی متفاوت است. بر اساس آخرین سرشماری انجام شده از دانشجوهای ایرانی در کشورهای خارجی، بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان به شرح زیر است:

 • ایالات متحده آمریکا
 • ترکیه
 • آلمان
 • ایتالیا
 • کانادا

جزئیات کامل درباره تحصیل در این کشورها را در صفحات زیر بخوانید:

بهترین کشور برای سرمایه گذاری کجاست؟

برای انتخاب کشور جهت سرمایه‌گذاری باید فاکتورهایی مثل حداقل هزینه برای سرمایه‌گذاری، امنیت کشور مقصد برای سرمایه‌گذاری، تسهیلات ارائه شده، میزان سود سرمایه‌گذاری و شرایط اخذ اقامت از این طریق را بررسی کنید.

بر اساس این فاکتورها می‌توانیم کشورهای کانادا، استرالیا، پرتغال و اتریش را به شما پیشنهاد کنیم. البته لیست کامل این کشورها را به همراه مزایای سرمایه‌گذاری در هر کدام، می‌توانید در مطلب پیشنهادی زیر بخوانید. لازم به ذکر است برخی از کشورها بخصوص کشورهای حوزه کارائیب با ارائه پیشنهادهای متنوع  سرمایه‌گذاری شرایط را برای اقامت و استفاده از مزایای پاسپورت را فراهم می‌کنند. یکی از این گزینه‌ها است که متقاضی پس از دریافت آن می‌تواند بدون ویزا به 145 کشور دنیا سفر کند و از مزایای این پاسپورت برخوردار شود.

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان

همان‌گونه که می‌دانید به دلیل تبعیض نژادی و فعالیت‌های تروریستی برخی گروهک‌ها در سراسر دنیا، کشورهای پیشرفته از پذیرش مسلمانان امتناع می‌کنند.

همین موضوع باعث شده تا روند مهاجرت مسلمانان به سایر کشورها به‌سختی انجام شود؛ اما بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان کدام است؟ در ادامه فهرستی از بهترین کشورها برای مهاجرت مسلمانان فراهم ‌شده است.

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان
کانادا استرالیا نیوزلند
فرانسه آلمان یونان
بلغارستان بلژیک مجارستان
سنگاپور روسیه آمریکا
انگلستان مالزی ترکیه
اسپانیا امارات عربستان

حال، شاید با خود بگویید که چرا این کشورها همیشه پذیرای مسلمانان هستند؟ یکی از دلایل مهم این است که برای این کشورها، شخصیت فرد، مهارت و استعداد او در اولویت قرار دارد. به‌عنوان ‌مثال را می‌توان بهترین کشور برای مسلمان محسوب کرد، چراکه دولت آن به کارآمد بودن مهاجر برای کشورش بیشتر اهمیت می‌دهد تا دین او.

برای کشور هایی چون آلمان، استرالیا، نیوزلند، فرانسه و … نیز همین کارآمدی فرد مهم ‌تر از دین اوست. همین دلیل مهم باعث شده تا کشور های گفته شده جزء بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ دینی به شمار بیایند. اما در کشورهای عربی مانند امارات یا عربستان به دلیل یکسان بودن دین، درک متقابل بیشتر است.

البته لازم به ذکر است که برای ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند و می‌خواهند در کشوری زندگی کنند که از لحاظ دینی برای آن‌ها امنیت وجود داشته باشد، ترکیه، آلمان، سنگاپور، مالزی، کانادا، استرلیا و … می‌توانند گزینه‌های بهتری نسبت به کشورهایی مانند عربستان باشند.

بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده، معیارهای مختلفی تاثیرگذار هستند. در انتخاب مقصد، باید شرایط اعضای خانواده، اهداف و سبک زندگی آن‌ها را در نظر گرفت. چنانچه قصد دارید با خانواده خود به خارج از کشور مهاجرت کنید، مطلب را بخوانید تا با کشورهای مختلف و شرایط آن‌ها برای مهاجرت آشنا شوید.

بهترین کشور برای پناهندگی

آخرین راه و صدالبته اشتباه‌ترین روش برای مهاجرت به کشوری دیگر، پناهندگی است. به‌طورکلی، کسانی که از این روش اقدام می‌کنند در خوش‌بینانه حالت، دو راه بیشتر پیش روی آن‌ها نیست: یا باید در کمپ‌ها با افراد دیگر در شرایطی فوق‌العاده نامناسب زندگی کنند تا جواب پناهندگی‌شان برسد و یا باید از آن کشور دیپورت شده و به مکان‌های دیگر منتقل شوند.

پارسی کانادا، پناهندگی را توصیه نمی‌کند و هیچ‌گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی‌‌دهد.

کشورهایی که در ادامه مشاهده می‌کنید، بیشترین پذیرش مهاجران پناهنده را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده‌اند. معمولاً این کشورها اجازه ورود مردم سوریه، افغانستان، سومالی و… را به وطن خود را می‌دهند و برای آن‌ها شرایط قابل‌قبول‌تری فراهم می‌کنند.

کمپ‌های تمیزتر، روند پذیرش سریع‌تر، فراهم کردن امکانات گرمایشی و تهیه خوراک ازجمله امکاناتی است که برای پناهندگان آماده می‌شود.

بهترین کشور برای پناهندگی
آمریکا ترکیه صربستان بنگلادش
کنیا انگلستان یونان آلمان

لازم به ذکر است، کشور های نام برده بیش‌ترین نرخ پذیرش پناهنده را در دنیا دارند. به عنوان نمونه، کشورهایی چون کنیا و بنگلادش، پناهندگان کشورهای مجاور خود را قبول می‌کنند.

از طرف دیگر، ایرانیان کشورهایی چون ترکیه، یونان و آلمان را برای این روش انتخاب می‌کنند. توجه داشته باشید، پارسی کانادا پناهندگی را به هیچ مهاجری توصیه نمی‌کند. توصیه می‌شود برای مهاجرت، به جای پناهندگی، از سایر روش‌های قانونی استفاده کنید. اگر به مهاجرت به اروپا علاقه‌مند هستید، مطلب را هم مطالعه کنید.

همچنین در مطلب ، شهرهای مختلف دنیا را از نظرهای مختلف لیست کردیم که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه منید.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سخن پایانی

تلاش کردیم در این نوشته، به گونه‌ای اطلاعات مفید و مختصر به شما ارائه کنیم که بعد از مطالعه آن به پاسخ سوال “بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان” رسیده باشید. امیدواریم هرچه سریع‌تر مقصد ایده‌آل و مطلوب خودتان را پیدا کنید.

ما هم با مشاوره حرفه‌ای در کنارتان خواهیم بود. ضمناً اگر سوالی داشته باشید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آن پاسخ بدهیم. اگر هنوز هم سوالی در ذهن دارید، برای ارتباط با می‌توانید فرم مشاوره زیر را پر نمایید. مطلب پیشنهادی زیر را هم از دست ندهید:

 

سوالات متداول

کشورهای آلمان، کانادا و استرالیا را می‌توان جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری معرفی کرد. دلیل این ادعا را به همراه لیست کامل کشورها، در مطلب ، بخوانید.

با پر کردن ، کارشناسان مهاجرتی پارسی کانادا، شرایط اختصاصی شما را برای انتخاب بهترین کشور برای کار بررسی کرده و با شما تماس خواهند گرفت

برای اینکه ببینیم چه کشورهایی پذیرای بهتری برای مهاجرین مسلمان است، باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنیم. مثلاً ببینیم وضعیت نژادپرستی و قوانین ضدنژادپرستی در آن کشور چگونه است، وضعیت آزادی‌های مدنی برای مسلمانان چطور است و …

شاید با این تفاسیر بتوان گفت از لیست کشورهایی که در این مقاله ذکر کردیم، کانادا، بهترین کشور برای مهاجرت مسلمان به حساب می‌آید.

شاید بتوان کشورهای کانادا، استرالیا، آلمان، آمریکا و انگلستان را بهترین کشورها برای تحصیل نام برد. البته هرکدام از این کشورها بنا به دلیلی جزو بهترین‌ها هستند. اطلاعات بیشتر درباره آن‌ها را در مطلب ، مطالعه کنید.

اگرچه برای انتخاب بهترین کشورها جهت مهاجرت ایرانیان، نباید تنها به فاکتور دستمزد اکتفا کرد و فاکتورهای بسیار بیشتری را باید مورد بررسی قرار داد، با این حال می‌توان گفت از بین کشورهای بالا که تشریح کردیم، در کشورهای استرالیا و لوکزامبورگ حداقل دسبرای مشاوره بهترین کشور برای مهاجرت

برای مشاوره بهترین کشور برای مهاجرت

در سال های اخیر نرخ مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور روند صعودی قابل توجهی داشته است. هر یک از این افراد با مقاصد اهداف مختلف کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و غیره کشور را ترک کرده و تمایل به زندگی در کشورهای پیشرفته تر و استفاده از امکانات رفاهی آن کشورها را دارند. انتخاب مقصد همواره یک چالش مهم در زندگی علاقه مندان مهاجرت است.

چرا که تمامی اتفاقات پیش روی آن ها در گروی این انتخاب خواهد بود. اولین پرسشی که در تصمیم گیری و انتخاب مقصد به افراد کمک شایانی خواهد کرد این است که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2023 کدام کشور است؟ پاسخ این سوال به پارامترهای بسیاری بستگی دارد، اما در این مقاله بر اساس تجربیات و آمار گزارش شده، بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، کاری، خانوادگی، سرمایه گذاری و غیره معرفی شده اند.

 

 

معیار بهترین کشورها برای مهاجرت

قطعا یکی از مهم ترین مسائل در انتخاب مقصد مهاجرت برای افراد، هدف آن ها از مهاجرت است. بسیاری از کشورهای جهان از نظر پارامترهای مختلفی می توانند بهترین کشور برای مهاجرت باشند و در لیست انتخابی افراد قرار بگیرند. این نکته را باید در نظر داشت که معیار بهترین کشورها برای مهاجرت در چندین پارامتر مختلف خلاصه می شود و هر مهاجر باید هدف دقیق خود را از ترک کشور خود بداند.

به طور کلی افراد برای زندگی در کشورهای خارجی به دنبال مقاصدی هستند که به عنوان باشند یا از جنبه های مختلفی، برتر از محل زندگی فعلی آن ها باشد. مجموع معیارهای هر فرد انتخاب نهایی او را تعیین کرده و در نهایت حس رضایت از تصمیم را برای او به همراه خواهد داشت. به همین دلیل علاقه مندان مهاجرت باید زمان کافی را برای بررسی معیار بهترین کشورها برای مهاجرت و مقایسه آن ها با علایق خود اختصاص دهند.

معیارهای انتخاب بهترین کشور برای هر فرد می تواند به خصوص باشد، اما بسیاری از این معیارها در انواع روش های مهاجرت یکسان هستند. به عنوان مثال، پارامترهای زیر در اکثریت قریب به اتفاق مهاجران برای انتخاب کشور مقصد اهمیت بالایی دارد.

وضعیت آب و هوایی

امنیت اجتماعی

امید به زندگی

دشواری اخذ ویزا

دشواری اخذ اقامت و تابعیت

حقوق شهروندی

هزینه های زندگی

علاوه بر پارامترهای مشترکی که برای تمامی افراد اهمیت زیادی دارد، برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی را دارند، یک معیار انتخاب بهترین کشور برای تحصیل می تواند رتبه علمی و اعتبار دانشگاه های آن کشور باشد یا به طور مثال برای داشتن معیارهایی مانند وضعیت اقتصادی مناسب، نرخ بیکاری پایین، بیمه تامین اجتماعی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت تاثیر گذار است.

مهاجرت به کشورهای دیگر همیشه یکی از اقداماتی می باشد که هر فردی علاقه مند به انجام آن می باشد. یکی از این روش های آسان، مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی 2023

دانشجویان و دانش آموزانی که در اندیشه ادامه تحصیلات خود در دیگر کشورها هستند قطعا به دنبال لیستی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی 2023 خواهند بود. این افراد برای تجربه یک مهاجرت موفق باید پارامترها و معیارهای مختلفی را در نظر داشته و از مقایسه آن ها با یکدیگر یک مقصد و تصمیم واحد را نتیجه بگیرند.

برخی از مهم ترین ویژگی های کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی کیفیت مناسب آموزش در مقاطع مختلف در آن ها، رتبه های علمی بالا در جهان، ارائه زمینه های پیشرفت و اشتغال برای دانشجویان، مسافت آن ها تا ایران، پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل و غیره هستند.

در قاره های مختلف تعدادی از کشورها به عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان شناخته شده اند. برای مثال می توان به برخی از آن ها همچون آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، چین، سوئیس، سنگاپور و غیره اشاره کرد. هر چند دانشجویان ایرانی بر اساس سلایق خود ممکن است مقاصد دیگری را نیز برگزینند، اما در طی سال های اخیر و از دید ایرانیان مهاجر، این کشورها پرمتقاضی ترین و بهترین کشورها برای تحصیل بوده اند.

رتبه علمی تعداد زیادی از دانشگاه های کشورهایی همچون آمریکا و کانادا در بین دانشگاه های جهان بسیار قابل توجه بوده و در چند سال گذشته تلاش اکثر دانشجویان در جهت اخذ پذیرش و امریکا بوده است.

با توجه به قوانین مهاجرتی کشورهای اروپایی، اخذ اقامت از طریق تولد فرزند به دو صورت امکان پذیر می باشد که والدین می توانند از این دو راه کارت شهروندی فرزند خود را دریافت کرده و تابعیت آن کشور را بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش ها مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری 2023

از نظر افرادی که به دنبال موقعیت های کاری و حرفه ای برای کسب درآمد مناسب هستند، بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در سال ۲۰۲۳ کشورهایی هستند که از نرخ بیکاری پایینی برخوردار باشند. این کشورها مزایای شغلی مناسبی برای کارکنان صنف های مختلف داشته و اصولا از استخدام نیروهای جوان و متخصص استقبال زیادی می کنند.

با توجه به افزایش نرخ بیکاری در ایران و پایین بودن درآمدها نسبت به هزینه های زندگی، تعداد متقاضیان مهاجرت کاری نیز روز به روز در حال افزایش است. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که هر چند کارکنان برخی کشورها در مقایسه با ایران از مزایا شغلی و حقوق ماهانه بالاتری برخوردارند، اما هزینه های زندگی و مالیات در این کشورها نیز به همان نسبت سنگین تر است به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ، پزشکان و … هستند.

از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان 2023 می توان کشورهایی همچون آلمان، کانادا، دانمارک، آمریکا، امارات، سوئیس، استرالیا و عمان را نام برد. به طور مثال با  تعادل مناسبی بین درآمدها و مخارج زندگی افراد برقرار است. در جدول زیر نرخ بیکاری و حداقل دستمزد ماهانه برای ساکنان هر یک از این کشورها با یکدیگر مقایسه شده است.

نام کشور مقصد نرخ بیکاری حداقل حقوق ماهیانه
آلمان 5.8% 1585 یورو
کانادا 6% 2360 دلار کانادا
دانمارک 2.8% 17000 کرون
آمریکا 3.9% 2150 دلار
امارات 4% 2000 درهم
سوئیس 2.5% 3000 فرانک
استرالیا 5.2% 3000 دلار استرالیا
عمان 3.3% 350 ریال عمان

پاسپورت ها مدارکی قانونی هستند که هویت و اطلاعات فرد را برای انجام سفرهای خارجی اثبات می کنند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه گرفتن پاسپورت مقاله زیر را مطالعه کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی

انتخاب بهترین کشورها برای یکی از نگرانی هایی است که متقاضیان در هنگام به همراه بردن خانواده خود به دیگر کشورها خواهند داشت. در مهاجرت هایی که فرد به تنهایی کشور را ترک می کند تنها عامل تاثیرگذار در انتخاب مقصد، نظرات و تحلیل های شخصی فرد است، اما در مهاجرت های خانوادگی عوامل بسیار زیادی را باید زیر ذره بین قرار داد.

معمولا مهاجرت های خانوادگی با هدف اقامت دائم در یک کشور انجام می گیرد، بنابراین برای انتخاب مقصد باید حساسیت های بیشتری داشت. چراکه آینده فرزندان یک خانواده تحت تاثیر شرایط محیطی کشور مقصد قرار خواهد گرفت. کشورهایی که تاکنون برای مهاجرت خانوادگی جزو برترین گزینه ها به شمار رفته اند کشورهای کانادا، آلمان، ژاپن، سوئیس، استرالیا، آمریکا، سوئد، هلند، نیوزلند و غیره هستند.

کشورهای نام برده شده به لحاظ امنیت شغلی و اجتماعی، بالا بودن کیفیت و استاندارد زندگی، هزینه های زندگی، وضعیت اقتصادی، امکانات و حقوق شهروندی، پذیرش مهاجر و غیره در وضعیت مناسبی قرار دارند. به گونه ای که با داشتن یک شغل مناسب در این کشورها مانند  می توان هزینه و امکانات زندگی برای خانواده را نیز فراهم کرد. روند اخذ ویزای همراه و دریافت اقامت دائم در این کشورها نیز چندان دشوار نبوده و تا کنون ایرانیان زیادی موفق به مهاجرت خانودگی به این کشورها شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترمیم معدل برای مهاجرت می توانید مقاله ای که لینک آن را در قسمت زیر قرار داده ایم، مطالعه نمایید.

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهنده شدن به کشورهای دیگر به هیچ عنوان روشی مناسب برای مهاجرت و ترک کشور نیست و قطعا تا کنون با معایب و ریسک های این روش مهاجرتی آشنا شده اید. پناهندگی همواره باید آخرین راه حل و انتخاب برای افرادی باشد که قصد مهاجرت را داشته ولی به هیچ یک از روش های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و غیره موفق به این کار نشده اند. با توجه به سختی های موجود در این راه و مقایسه کشورهای مختلف می توان موارد محدودی را به عنوان بهترین کشورها برای از طریق پناهندگی نام برد.

خروج از کشور از طریق پناهندگی و زندگی در دیگر کشورها برای پناهندگان اصلا مناسب نیست. در ابتدای راه تمامی این افراد باید از این موضوع آگاهی داشته باشند که ممکن است علی رغم دشواری هایی که در این مسیر تحمل می کنند، کشور مقصد آن ها را به عنوان پناهنده نپذیرد و مجبور به ترک آن جا شوند. علاوه بر این، پناهندگان در مدت زمان انتظار برای دریافت پاسخ پناهندگی از طرف دولت، می بایست در کمپ هایی اقامت داشته باشند که شرایطی وحشتناکی برای اسکان دارند.

تعداد کشورهای محدودی در جهان به دلیل ازدیاد درخواست های پناهندگی، کمپ های مناسب تری را برای این افراد فراهم نموده اند. معمولا با مقایسه شرایط کشورهای مقصد می توان گفت که بالاترین تعداد پناهندگان ایرانی به کشورهایی همچون ترکیه، آمریکا، صربستان، آلمان، یونان و انگلستان وارد می شوند.

کشورهای ذکر شده مانند امکانات مناسب تری همچون خوراک و لوازم گرمایشی و یا رسیدگی سریع به درخواست را برای مهاجران ارائه می دهند. اکیدا توصیه می شود که ایرانیان مهاجرت از طریق پناهندگی را انتخاب نکنند و از روش های قانونی و معمول برای مهاجرت خود اقدام نمایند.

ریجکت در لغت به معنای عدم پذیرش و رد شدن می باشد و ریجکت ویزا به معنی رد درخواست دریافت ویزاست. برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در برخی کشورهای دنیا برای رسیدن به سودهای کلان و ایجاد جهش در سبک زندگی همواره از قدیم مورد توجه سرمایه داران ایرانی و دیگر کشورها بوده است. افرادی که درآمدهای مناسب و ذخیره مالی کافی برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار و تجارت در کشورهای قدرتمند را داشته باشند، بدون تردید در جستجوی بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خواهند بود.

در این روش مهاجرت، هدف سرمایه گذاران شناسایی کشورهایی با اقتصاد قوی است. چراکه هرچه رشد اقتصادی یک کشور در سال های اخیر مناسب تر باشد، نشان از نتیجه دادن سرمایه گذاری و دستیابی به سود کافی خواهد داشت. بر این اساس چندین کشور اقتصادی دنیا را می توان به عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری معرفی کرد.

همواره کانادا در صدر کشورهای برتر برای سرمایه گذاری قرار دارد. پس از آن استرالیا، یونان، اتریش، پرتغال، عمان، اسپانیا، امارات، ترکیه و انگلستان نیز مقاصدی مناسب برای سپردن سرمایه هستند. پارامترهایی که این کشورها را از نظر سرمایه گذاری مناسب جلوه می دهد شامل پایین بودن میزان سرمایه اولیه، امنیت بالا برای حفظ سرمایه، امکان دریافت اقامت دائم، دشوار نبودن اخذ ویزا برای سرمایه گذاران، برخورداری از اقتصاد قوی، امکان دریافت سود مناسب و مواردی از این دست می شود.

ریجکت در لغت به معنای عدم پذیرش و رد شدن می باشد و ریجکت ویزا به معنی رد درخواست دریافت وجود روابط بسیار بین ایران و ترکیه و همچنین ورود سالانه مهاجران ایرانی به این کشور باعث شده که بازار سرمایه گذاری و شرایط شغلی در این کشور برای اتباع ایرانی بسیار مطلوب شود.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا