چرا فن پکیج یکسره کار می کند؟

یکی از مهمترین سیستم های که برای تامین گرمایش محیط و آب گرم مصرفی در ساختمان ها استفاده می شود پکیج می باشد. اگر سیستم گرمایشی دچار خرابی و ایراد شود می‌ تواند مشکلات بسیار زیادی از جمله گرم نشدن آب گرم مصرفی و عدم تامین گرمایش مورد نیاز را ایجاد کند. یکی از مشکلاتی که امروزه برای بسیاری از سیستم های گرمایشی پیش می آید روشن ماندن یا یکسره کار کردن فن است. در واقع با یکسره کار کردن و روشن ماندن آن مشکلات بسیار زیادی برای دستگاه به وجود می آید و زمانی که دستگاه ‌های عملکرد مناسبی ندارد می تواند خطاهای در دستگاه ایجاد کند و آب را گرم نکند.

دلایل روشن ماندن فن پکیج

یکسره کار کردن و روشن ماندن این قطعه می تواند در فصول سرد سال طبیعی باشد، چرا که در فصل سرد زمستان پمپ دستگاه به صورت مداوم کار می کند و بعد از اینکه شعله خاموش شود فن هم خاموش می شود. البته اگر این مشکل را در فصول دیگر به غیر از فصول سرد سال دارید باید نگران باشید و به دنبال علت بروز این مشکل بگردید. توجه کنید برای تعمیر این مشکل باید از متخصصانی که در این زمینه تجربه و دانش کافی دارند کمک بگیرید. در صورتی که از متخصصانی که در این زمینه دانش کافی ندارند کمک بگیرید مطمئنا تعمیرات ناشیانه آن ها بر روی پکیج شما تاثیر منفی می گذارد و می تواند هزینه هنگفتی بر روی دست شما بگذارند. در ادامه چند دلایل رایجی که باعث ایجاد این مشکل در پکیج ایران رادیاتور و بوتان شده اند را بیان می کنیم.

 خراب بودن فن پکیج و الکترود جرقه زن

خراب بودن این فن و برد کنترل می تواند از دلایل عمده و اصلی روشن ماندن فن باشد. البته از دلایل دیگری که در این قطعه اختلال ایجاد می کند گیر کردن کنتاکت رله فن است. برای تعمیر این قطعه باید از متخصصان ماهر کمک بگیرید که ما سایت تهران سرویس کاران را به شما معرفی می کنیم. الکترود جرقه زن کنترل کننده سوختن صحیح شعله است، حال اگر این قطعه ایراد داشته باشد باعث می شود فن پکیج یکسره کار کند و روشن بماند. می توانید برای تعمیر این مشکل الکترود جرقه زن را بررسی کنید و اگر این قطعه خراب شده است آن را تعمیر یا در صورت تعمیر نشدن تعویض کنید. در صورتی که مشکل سیستم گرمایشی ناشی از خراب بودن این دو قسمت نبود به سراغ قسمت‌ های دیگر بروید.

مسدود بودن لوله ها و معیوب شدن یون الکترود

دودکش یک قطعه مهمی است که در سیستم های گرمایشی وظیفه بیرون هدایت کردن دود حاصل از سوختن گاز از دستگاه می باشد. در صورتی که در دودکش اختلال ایجاد شود و مسیر دودکش مسدود شود سنسور های دستگاه پکیج را خاموش می کنند، چرا که وجود گاز را در درون دستگاه تشخیص داده اند. در صورتی که دودکش سیستم گرمایشی مسدود شده باشد این مشکل در پکیج شما ایجاد می شود که باید کار تعمیر و عیب یابی آن را به متخصصان سایت تهران سرویس کاران بسپارید. از دیگر دلایلی که باعث بروز مشکل در سیستم های گرمایشی می شود معیوب بودن یون الکترود است. در صورتی که فن دستگاه روشن بماند اما یون های جرقه زن عملکردی درست نداشته باشند باید احتمال دهید که جرقه زن ترک خورده یا اکسید شده است. در صورت ایجاد این مشکل باید به سرعت یون الکترود را تعویض کنید.

https://tehranservicekaran.com/butane/

علت روشن ماندن فن پکیج های ایران رادیاتور و بوتان

پکیج های ایران رادیاتور و بوتان از برندهای معروف ایرانی هستند که پکیج هایی با ظرفیت مختلف و مدل های مختلفی در بازار عرضه کرده اند. همانطور که یک بار در این مقاله به آن اشاره کردیم فن در فصول سرد سال بیشتر کار می کند بنابراین نباید نگرانی بابت این موضوع داشته باشید. البته اگر در گرم کردن رادیاتور ها و گرم کردن آب مصرفی مشکلاتی وجود دارد باید برای رفع مشکل آن از تعمیرکاران معتبر کمک بگیرید. علت این مشکل در پکیج های مذکور نیز شبیه به هم بوده و می تواند مشکل در قطعاتی که در بالا ذکر کردیم باشد. البته اگر شما قادر به عیب یابی این سیستم های گرمایشی نیستید می توانید از تعمیرکاران متخصص و مجرب سایت تهران سرویس کاران کمک بگیرید تا با بررسی دقیق و تخصصی سیستم های گرمایشی شما مشکل را یافته و در اسرع وقت آن را تعمیر کنند.

برای چه در زمستان و تابستان فن یکسره کار می کند؟

قبل از اینکه به دنبال پیدا کردن علت این مشکل در پکیج ایران رادیاتور باشید پیشنهاد می شود دکمه ریست فن این دستگاه را فشار دهید تا دستگاه مجددا راه اندازی شود. سپس از جدول عیب یابی دستگاه کمک گرفته و دلیل خرابی پکیج را به سادگی از درون دفترچه راهنما پیدا کنید. اگر در فصل گرما پکیج شما دچار این مشکل شد باید فلومتر را بررسی نمایید، چرا که وظیفه فلومتر کنترل جریان آب است.

اگر در فصل زمستان این مشکل برای شما پیش آمده دستگاه را ریست کنید و آن را بر روی تنظیمات زمستان قرار دهید. به دلیل اینکه در فصل زمستان مصرف آب گرم  شما بسیار زیاد است رادیاتور ها بیشتر کار می کنند، بنابراین فن در مدت زمان طولانی روشن می ماند که ممکن است به نظر برسد که دارد به صورت یکسره کار می کند. با استفاده بهینه از آب گرم در فصل زمستان از خرابی و استهلاک پکیج جلوگیری نمایید.

https://tehranservicekaran.com/iranradiator/

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم علت های رایج یکسره کار کردن فن را بیان کنیم امیدواریم مقاله مفیدی برای شما ارائه داده باشیم. البته در این مقاله به این موضوع نیز اشاره می کنیم که خراب بودن پرشر سوئیچ هوا و برد دستگاه نیز می‌ تواند یکی از علل ایجاد این مشکل در پکیج های ایران رادیاتور یا بوتان و سایر برند های پکیج باشد. تهران سرویس کاران از تعمیرکاران تخصصی انواع پکیج در برندهای مختلف هستند و می‌ توانند در زمینه تعمیرات پکیج ها به شما کمک کنند تا بتوانید پکیج خود را با هزینه‌ ای کاملا مقرون به صرفه و به صورت تخصصی تعمیر کنید.

دکمه بازگشت به بالا