اجتماعیتازه های کسب و کار

بهترین شرکت کفسابی ساختمان کیست؟

هزینه کف سابی سنگ و تعرفه های بهترین شرکت کفسابی به چه میزان است؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که در زمینه خدمات ساختمانی تحقیقاتی انجام داده اید ، حتما تا به حال به نام کف سابی برخورد کرده اید . حال لازم است توضیح دهیم که کف سابی چیست ، به چه صورتی انجام می گیرد و هزینه نماشویی ساختمان و کف سابی سنگ و تعرفه های آن به چه میزان است؟ در این گفتگو می خواهیم این نوع خدمات ساختمانی را به صورت دقیق بررسی نماییم.

 

کف سابی یعنی چه ؟

همان طور که از نامش می توان فهمید، کف سابی به معنای سابیدن کف می باشد. کف سابی به عملیاتی گفته می شود که در طی آن به اندازه یک لایه خیلی ظریف از کف ساختمان با کمک ابزار یا دستگاه سابیده می شود. بطور متداول این عملیات با دستگاه های مخصوص کف سابی انجام می گیرد.

دلایل نیاز به اجرای خدمات کف سابی :

در اینجا ممکن است این پرسش مطرح شود که دلایلی که افراد را ملزم می کنند که انجام خدمات کف سابی مبادرت ورزند، چه هستند؟

همان گونه که بالا اشاره نمودیم ، عموما «کف» هر ساختمان و بنایی ، در طی عمر مفید خود (حدود ۵۰ سال در ایران) به خدمات کف سابی و یا ساب سنگ نیازمند است. سنگ سابی یا کف سابی یعنی صیقل دادن سنگ . به کمک چنین عملیاتی ، سطح سنگ کف ساختمان افراد توسط شخصی به آن «ساب زن» به میزان یک تا پنج میلی متر سابیده می شود. به کمک این عملیات، کف ساختمان ظاهری فوق العاده تمیز و زیبا پیدا خواهد کرد. این کار را می توان به چندین دلیل انجام داد که در ذیل آن ها را ذکر خواهیم نمود .

الف) هم تراز نبودن سنگ ها یا موزاییک های موجود در کف ساختمان :

خوب است بدانید که مشکل هم تراز نبودن سنگ ها یا موزاییک های کف ساختمان بسیار شایع بوده و در انواع مختلف ساختمان ها قابل مشاهده است. این پدیده در تصویر بالا نیز به صورت شماتیک نمایش داده شده است.

هم تراز نبودن سنگ ها یا موزاییک های کف ساختمان باعث خواهد شد که مشکلاتی حین حرکت اشیاء سنگین بر روی کف و حتی هنگام راه رفتن و عبور افراد بر روی کف ساختمان ایجاد گردد. از اینرو بسیاری از افراد ، این پدیده را مهم ترین دلیل اجرای خدمات سنگ سابی مطرح می کنند. یک تکنسین سنگ سابی حرفه ای به آسانی می تواند چنین مشکلی را رفع نماید.

ب) چسبیدن مصالح ساختمانی و رنگی بر روی کف ساختمان :

یکی از دیگر نکاتی که سبب می شود افراد به انجام خدمات کفسابی در کرج و سنگ سابی بر روی کف ساختمان مبادرت بورزند ، ریخته شدن مصالح ساختمانی بر روی کف ساختمان است. عموما در طی پروسه ساخت و ساز یک بنا ، مقداری سیمان، ملات و یا مصالح مختلف ساختمانی بر روی کف ساختمان می ریزد. در تصویر فوق این پدیده به صورت شماتیک نشان داده شده است. گفتنی است تیم ما در پروژه های ساختمانی فراوانی با ای مسئله مواجه بوده است. در ابتدای امر یادآور می شویم که اجرای عملیات سنگ سابی بر روی این سنگ ها می تواند مشکل را به سادگی حل نماید. در کل اجرای عملیات اصولی کف سابی و سنگسابی موزاییک ، برای زدودن آلودگی ها و عوارض ناشی از عملیات بنایی اجرا می شود که باعث افزایش عمر مفید سنگ های ساختمانی می گردد.

در این موارد گفتنی است سنگ کف به صورت آرام و با شیوه اصولی ساب زده می شود و بعد درز ها و بندهای سنگ توسط بتونه پر می گردد. در پایان با اجرای ساب ایتالیایی، می توان کف را برق انداخت که نمونه ای از آن در تصویر ذیل نمایش داده شده است

ج) بروز آسیب در سطح سنگ کف :

از دیگر دلایل اجرای عملیات سنگ سابی, بروز آسیب در سطح سنگ کف و خراشیده شدن آن می باشد. اجرای خدمات سنگسابی در این موارد باعث خواهد شد که آسیب های سطحی رفع گردد و از پیشرفت خرابی کف نیز جلوگیری شود. شایان ذکر است چنانچه آسیب دیدگی سطح وسیعی را در بر بگیرد ، عموما از بتونه برای پر نمودن شکاف ها استفاده می شود.

د) وجود لایه ای نازک و قدیمی از آلودگی و کثیفی بر روی سطح سنگ :

اکثرا اوقات پس از گذشت چندین سال ، می توان لایه ای بسیار نازک  از آلودگی را بر روی سنگ کف ساختمان ها مشاهده کردد. سیاه شدن سرامیک های کف آشپزخانه یا پارکینگ ساختمان به مرور زمان از این نوع موارد هستند. در چنین حالتی، با اجرای عملیات سنگ سابی می توان این لایه اضافی را به کلی از سطح کف رفع نمود و زیبایی را دوباره به کف ساختمان برگرداند. این لایه آلودگی معمولا در حدود ۲ تا ۵ میلی متر قطر دارد.

جمع بندی دلایل لزوم اجرای کف سابی :

با توجه به مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد ، می توان نیاز به اجرای خدمات سنگ سابی و کف سابی را توسط تکنسین کارآزموده و با تجربه کفسابی شرکت تابناک احساس نمود زیرا بروز چنین مواردی می تواند آسیب ها و ترک های سطحی را به مرور زمان  توسعه دهد. متاسفانه زمانی که سنگ کف ساختمان کاملا آسیب ببیند دیگر به سادگی قابل جبران نیست  و تعمیر آن نیاز به عملیات بنایی دارد.

متاسفانه در این گونه موارد و کیس ها، افراد ناچار به تعویض یک موزاییک یا یک سنگ خواهند بود. لذا قطعا رنگ آن با متفاوت با سایر موزاییک ها یا سنگ های اطراف خواهد شد. (حتی اگر بتوانید دقیقا همان سنگ را از بازار پیدا کنید باز هم به علت نو بودن چنین مشکلی را خواهید داشت.) بنابراین با توجه به اصطلاح «پیشگیری بهتر از درمان است» ، لازم است عملیات سنگ سابی هرچند وقت یک بار انجام گیرد.

سابزن یا تکنیسن کف سابی کیست؟ ویژگی های یک کف ساب یا سنگ ساب خوب چیست ؟

عموما به افرادی که اجرای خدمات سنگسابی را بر عهده دارند، ساب زن یا کف ساب گفته می شود . کاملا آشکار است که هر متخصص سنگ سابی یا کف سابی مبتنی بر ویژگی هایی مثل سن ، میزان تجربه ، سابقه کاری در پروژه های مختلف و … عملکرد متفاوتی با دیگر همکارانش دارد.

لذا چنانچه قصد دارید برای انجام خدمات سنگسابی خود یک کف ساب حرفه ای را انتخاب نمایید ، از معیار «تجربه» غافل نشوید . پس می توان گفت « تجربه » مهم ترین معیار برای انتخاب یک کف ساب حرفه ای است. با افتخار اعلام می گردد گروه کف سابی ایران، یکی از پرسابقه ترین مراکز کفسابی در تهران و نماشویی می باشد که با توجه به اجرای فوق العاده خدمات خود شهرت یافته است.

آیا اجرای عملیات کف سابی موثر است ؟

از دیگر سوالاتی که همواره بسیاری از مشتریان عزیز مطرح می نمایند میزان اثر گذاری عملیات سنگ سابی می باشد. برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم همان گونه که در تصاویر نیز قابل مشاهده است « در یک کلام کف سابی حرفه ای توسط کف ساب کارآزموده برای کف ساختمان ما معجزه خواهد کرد» .

در واقع چنانچه خدمات کف سابی توسط نیروی اجرایی حرفه ای و باتجربه انجام شود می تواند جذابیت و براقیت فوق العاده ای به کف ساختمان ببخشد و نمای مجللی به آن دهد ! همان طور که در این تصاویر نیز مشاهده می شود اجرای خدمات کف سابی توسط ساب زن حرفه ای هم زیبایی فوق العاده به کف ساختمان می دهد و هم باعث جذابیت و درخشش فوق العاده ای در آن شده و عوارض مربوط به کف را به کلی برطرف می نماید.

فواید و مزایای سنگ سابی :

این سوال نیز مطرح شده است که « مزایای سنگ سابی یا ساب زنی چیست؟ اگر کف سابی و سنگ سابی انجام نگیرد چه اتفاقی رخ خواهد داد ؟»

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم از جمله مهم ترین مزایای سنگ سابی, رفع نمودن پستی ها و بلندی ها و ناهمواری های سنگ می باشد. سنگسابی حرفه ای می تواند هر گونه خراشیدگی را از روی سنگ ساختمان رفع نماید.

همچنین چنانچه به دلایلی موادی مثل چسب و سیمان بر روی سنگ و موزائیک ریخته شده باشد ، طی پروسه عملیات سنگ سابی ، این موارد به صورت کامل پاکسازی خواهد شد. لازم به توضیح است این مواد پس از اجرای ساب زنی, همراه با فاضلاب حاصله از سطح زمین توسط تکنسین کف سابی جمع آوری می شود. این موارد را می توانید در ویدئوی زیر ملاحظه نمایید:

یکی از مهم ترین فواید سنگ سابی ، جدا از بحث زیبایی ظاهر، افزایش دوام و طول عمر مفید سنگ کف ساختمان است. از آنجایی که در طی عملیات سنگسابی سطح معیوب سنگ برداشته می شود ، دیگر خرابی های سطح سنگ و ترک های کوچک سنگ وارد عمق سنگ نشده و گسترش پیدا نمی کند. از این حیث عموما سنگ هایی که توسط سنگ ساب ماهر انجام نمی شوند، عمرمفید کوتاه تری نسبت به سایر سنگ ها دارند.

کفسابی و سنگسابی چیست و انواع آن کدام است؟

انواع کفسابی و سنگسابی به منظور جلوگیری از فرسایش سنگ ها استفاده میشود، توجه کرده اید که سنگ هایی که در خانه های نوساز هستند براق می باشند، ولی بعد از مدتی کدر می شنوند که احساس می کنید سنگ ها کثیف هستند ولی دلیلش این است که مدت عمر سنگ گذشته است و نیاز به کفسابی و سنگسابی دارد. این کار تخصصی است که باید توسط افراد متخصص انجام شود.

انواع سنگسابی به سه دسته تقسیم می شوند:

 • مغازه یا خانه قدیمی: برای جلو دادن بهتر مغازه یا خانه های قدیمی استفاده می شود زیرا باعث می شود سنگ ها ظاهر خوب و براقی پیدا کنند در این صورت  خانه یا مغازه قدیمی نو دیده می شود .
 • کفسابی و سنگسابی سطحی یا کفشویی: این نوع زمانی استفاده می شود که کف خانه یا مغازه با ماده ای کثیف شده باشد و باید آن کثیفی برطرف شود تا سنگ ها ظاهر زیبای خود را به دست آورند.
 • کفسابی و یا ساب سنگ : زمانی انجام می شود که سطح سنگ به علت مواد اسیدی دچار آسیب شده باشد، باید ساییده شود که سطح سنگ ها یکی شود و سنگ حالت درخشندگی پیدا کند.

کفسابی، تولد دوباره سنگ و زندگی لوکس

به دنبال راهی برای لوکس کردن محل زندگی یا کسب و کار و ساختمانتان هستید؟ که با کمترین هزینه بیشترین تاثیر را داشته باشد؟ کفسابی انتخاب عالی ایست. چرا؟

☒ سطح های سنگی، موزاییک(موزائیک)، بتنی ، گرانیت و … پس از مدتی کثیفی می شود و آسیب می بینند. شکاف های ریز سنگ جرم می گیرد. درنتیجه سنگ کدر و کهنه می شود.

☑ کفسابی و سنگسابی حرفه ای ، لایه بسیار نازکی از سطح سنگ را حذف می کند. که با این کار منافذ ریز سنگ از بین می رود. سنگ نو نمایان میشود. با سابیدن با لقمه های نرم تر سطح به صاف ترین شکل ممکن شکل داده می شود.

☑ اینها باعث آینه ای شدن زمین می شود. و این چیزیست که واقعا می خواستید! چون علاوه بر لوکس شدن سطح هرچه روی آن باشد را زیبایی و ارزش چندین برابر خواهد بخشید.

سنگسابی (کفسابی سنگ) چگونه انجام می‌شود ؟

پس از این که با شرکت های کفسابی تماس می گیرید چه اتفاقی می افتد؟ بسیاری از شرکت ها بعد از توافق قرارداد کتبی یا شفاهی بسته و برای انجام کار به محل میآیند. برخی از شرکت های مشتری مدار هم ابتدا برای تست کار روی سنگ شما به محل می آیند و بخشی از سنگ را ساب می زنند. (شرکت کفسابی ایران هم برای اطمینان خاطر مشتری به همین شیوه عمل می کند.) بعد از آن در صورت رضایت مشتری قرارداد بسته می شود. در ادامه مراحل انجام کار کفسابی را می بینید:

سنگ سابی و کفسابی سنگ ها در چند مرحله انجام می شود :

 • مرحله اول : استفاده از لقمه سنگ 36 یا 40 برای ساب زدن که بسیار زبر می باشد و باعث می شود تمام پستی بلندی ها از بین برود.
 • لقمه سنگ 60 یا 80 برای از بین بردن زبری ساب زدن مرحله اول و هموار کردن بیشتر سطح سنگ ها استفاده می شود.
 • از لقمه سنگ 120 برای از بین بردن رزین و بتونه اضافه استفاده می شود.
 • دستگاه کفسابی با استفاده از لقمه سنگ 200 که سنگ را برای ساب آماده می کند.
 • لقمه سنگ لاکی که برای از بین بردن خطوط ساب زنی ها استفاده می شود.
 • استفاده از لقمه 600 که بسیار نرم است.
 • ساب زدن با لقمه سنگ 800 که این مرحله معمولا در بسیاری جاها که قیمت پایین تری برای سابی سنگ میگیرند انجام نمی شود.
 • استفاده از لقمه سنگ ¾ برای کفسابی

البته مراحل بالا بسته به شرایط بسیاری تغییر می کند و این تشخیص کفساب حرفه ای است که چه مراحلی برای سنگ شما مناسب است.

برای تمیز کردن و براق کردن سنگ ها از دستگاه و  سرامیک ها از روش فرچه شویی استفاده می شود .

دکمه بازگشت به بالا