تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

برای تولید کاغذ مات از چه چیزی استفاده کنیم؟

تفاوت بین کاغذ مات و براق چیست؟

وقتی برای چاپ یک سند یا تصویر می روید ، باید نوع کاغذ مورد استفاده را انتخاب کنید. یکی از سوالاتی که ما می پرسیم این است: “کاغذ مات یا کاغذ براق را ترجیح می دهید؟” از نظر طراحی، اکثر مردم می توانند تفاوت را در ذهن خود تجسم کنند ، اما اجازه دهید عمیق تر برویم. در این مقاله ، ما در مورد مات و براق روی خود کاغذ صحبت خواهیم کرد. امیدواریم اطلاعات موجود در این صفحه به شما در تصمیم گیری برای خرید کاغذ و سفارش طراحی لایت باکس بر روی متریال مد نظر خود کمک کند. ما در مورد پوشش هایی که می توانند جلوه های مشابه ایجاد کنند اما در پس چاپ چاپ می شوند صحبت نمی کنیم. نمونه هایی از پوشش ها عبارتند از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ، براق آب پایه یا لاک های مات.

“مات یا براق روی کاغذ” چیست؟

وقتی از کاغذ صحبت می کنیم ، مات به چه معناست؟ و براق چطور؟ قیمت طراحی لایت باکس بر روی هر کدام چقدر است؟

خب ، تفاوت بین کاغذ مات و براق نوری است. ما درخشان بودن کاغذ را بررسی می کنیم.

ویژگی های نوری: هنگامی که یک کاغذ “می درخشد” و ما آن را “براق” می شناسیم ، آنچه ما از نظر نوری می گوییم این است که نور بر روی کاغذ به صورت دیدنی منعکس می شود ، همان چیزی که در آینه ها اتفاق می افتد. بازتاب دیدنی بیشتر تقریبا مترادف براقیت بالاتر است. از طرف دیگر ، روی “کاغذ مات” بازتابی به سبک دیدنی وجود ندارد.

نکات: مواردی که هنگام انتخاب کاغذ چاپ باید در نظر بگیرید.

انتخاب نوع کاغذ با محتوای قطعه و کاربردی که عموم از آن استفاده می کنند ارتباط تنگاتنگی دارد.

اگر قطعه چاپ شده عمدتا دارای تصاویر ، عکس ها و متن باشد ، یک کاغذ براق ممکن است تصاویر شما را بسیار غنی تر نشان دهد.

اگر این قطعه دارای متن ساده است ، کاغذ مات می تواند گزینه خوبی باشد زیرا خواندن روی کاغذ مات آرامش بخش تر است.

و البته سلیقه شما ، درک شما از ترجیحات مخاطب و سایر اطلاعاتی که می توانید ارزیابی کنید. این انتخاب شخصی شما و نگاه هنری شما نسبت به کار شما است که به یک طرف یا طرف دیگر متمایل می شود.

روانشناسی: برای اکثر مردم ، کاغذ گلاسه دارای کیفیت بالاتری و ارزشمندتر است. ما به عنوان انسان قرن ها آموخته ایم که براق و براق نماد قدرت و موفقیت است.

در مرحله بعد ، ما چند سناریو را ارائه می دهیم که ممکن است به شما در تصمیم گیری کمک کند:

گلاسه یا مات؟

کاغذ مات احساس خاموش تری نسبت به آن دارد. این می تواند در طرح هایی با رنگ بندی روشن یا پاستلی و در طرح هایی که متن زیادی روی آن وجود دارد ، تأثیر بسزایی بگذارد. از آنجا که کاغذ مات در زیر نور کمتر تغییر می کند ، آنها همچنین احساس “تخت” بیشتری نسبت به ورق های براق دارند.

 کاغذ براق دارای ظاهری براق است که نور را منعکس می کند و رنگ های غنی و پر جنب و جوش به دست می آورید ، که باعث می شود رنگ تصاویر شما بر روی ورق ظاهر شود. می توانیم بگوییم که درخشش روی کارت کارت روی فایل های چاپ شده با پوشش رنگی سنگین ، عکس ها و گرافیک بزرگ کار می کند. برای چشم جذاب است ، اما کنتراست بالاتری دارد. این پایان استانداردی است که اکنون به آن عادت کرده ایم ، اما مشاهده آن در زیر منابع نور قوی دشوار است و اثر انگشت و خاک می تواند مشکل ساز باشد.

 یک کاغذ غیر براق (یا مات) نور را منعکس نمی کند: احساس خاموش تری نسبت به آن دارد. چاپ سیاه و سفید ممکن است با این پایان بهتر به نظر برسد ، به ویژه هنگامی که متن بازیگر اصلی پرونده است. مشاهده آن در هر شرایط نوری آسان است و اثر انگشت یا خاک را به خود جلب نمی کند ، اما رنگها به نوعی کدر به نظر می رسند و به نظر نمی رسد چاپهای با کیفیت باشند. کاغذ عکس شبیه کاغذهای معمولی است.

 سرانجام ، ما کاغذ نیمه براق (یا ساتن فین) داریم ، که دارای سطح براق کمتری است و نور کمتری را منعکس می کند ، اگرچه رنگ های غنی و پر جنب و جوش به دست می آید. مشاهده در زیر نور قوی و اثر انگشت و گرد و غبار مشکل تر است.

کدام محصولات چاپی برای کاغذ مات مناسب تر است؟

فرم ها

هنگام نوشتن انتظار می رود کارت ویزیت

کتابهای کار

چاپ های با کیفیت در جایی که رنگ های پر جنب و جوش مورد نظر یا انتظار نمی رود

کدام محصولات چاپ شده با رنگ پر جنب و جوش با کاغذ براق صاف عالی به نظر می رسند؟

بروشور:

ادبیات فروش محصولات مانند کاتالوگ ، پوستر

مجلات

برگه های فروش ویژه محصول

کدام روش چاپ را می توان روی کاغذهای براق یا مات استفاده کرد؟

روی کاغذ براق: در کاغذ های با کیفیت بالا ، چاپ افست عمق بیشتری به تصاویر می بخشد. جوهرهای افست شفاف هستند ، بنابراین براق طبیعی کاغذ قابل مشاهده است. چاپ جوهر افشان نیز عالی به نظر می رسد. چاپ بر اساس تونر تصاویر بسیار صاف تولید می کند. تونر شفاف نیست بنابراین براق طبیعی کاغذ را می توان خاموش کرد

روی کاغذ مات: چاپ افست خوب به نظر می رسد. از آنجایی که کاغذ کمی متخلخل است ، رنگ کمتری به رنگ ها وارد می شود و بازتولید عکاسی چندان خوبی نیست. چاپ بر اساس تونر روی کاغذ مات کار بسیار خوبی انجام می دهد. جوهر افشان روی کاغذ مات بسیار زیبا به نظر می رسد. جوهرهای مایع مناطق را به خوبی پر می کنند.

آیا می توانید از قلم برای نوشتن روی کاغذهای براق یا مات استفاده کنید؟

روی کاغذ براق ، خشک شدن برخی از جوهرها طول می کشد و می تواند لکه دار شود. به طور کلی ، نوشتن روی کاغذ براق دشوارتر از کاغذ مات است.

تولید: چگونه کاغذ براق یا مات می شود؟

چرا و چگونه سطح کاغذ به یکی از ویژگی های دیگر می رسد؟ کاغذ از ترکیب فیبر ، پوست چوب و سایر مواد با آب تولید می شود. تبدیل به خمیر می شود. از طریق فرآیندهای مکانیکی ، خمیر را می چینند و فشار می دهند ، خشک می کنند تا آب خارج شود و از طریق تقویم صاف می شود.

پوشش به عنوان بخشی از فرآیند تولید کاغذ: در حین دستکاری مکانیکی خمیر ، روکش به دو طرف کاغذ اعمال می شود. این پوشش ها صافی سطح را بهبود می بخشد به طوری که جوهر با کارایی بیشتری روی کاغذ منتقل می شود. روکش های مختلف سطح متفاوتی را ایجاد می کنند: سطوح سفیدتر ، براق تر یا زرد رنگ.

ایجاد براقیت بالا: هنگامی که کاغذ از تقویم نرم تر و بهتر عبور می کند ، سطح براق افزایش می یابد. بنابراین کاغذهای براق گرانتر از کاغذهایی هستند که ویژگی های نوری ضعیفی دارند.

کاغذ خالص خالص بدون روکش: کاغذی که درست از خمیر ساخته شده و بدون روکش پوشیده شده است ، همیشه مات است. رنگ آمیزی می تواند ظاهر ساتن ظریفی به آن بدهد. در این نوع, قیمت کاغذ مات درجه یک بسیار گران است.

منبع: استودیو طراحان آزاد

دکمه بازگشت به بالا