تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

رتبه قبولی تجربی دانشگاه آزاد چقدر است ؟ آپدیت 1403

آخرین تراز قبولی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد جزو یکی از بزرگترین مراکز آموزشی و پژوهشی شناخته شده و داوطلبان بسسیاری برای ورود به رشته محل های ارائه شده در این دانشگاه با یکدیگر به رقابت می پردازند. با وجود اینکه آزمون سراسری و دانشگاه آزاد با هم ادغام شده، بعد از مرحله اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری مسیر داوطلبان دانشگاه آزاد از داوطلبان دانشگاه های سراسری جدا شده و متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند از طریق سایت اعلام شده انتخاب رشته خود را انجام دهند.

اما اطلاع از تراز قبولی سال های گذشته سبب می شود که متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ بتوانند انتخاب رشته ای اصولی تری را انجام داده و شانس قبولی خود را بالا ببرند. با توجه به اهمیت این اطلاعات در این مقاله از مدرسه پزشکی سیمیا،  تراز های قبولی آزاد رشته های پرطرفدار را در اختیار متقاضیان تحصیل در این دانشگاه قرار داده ایم. با ما تا انتهای مقاله بمانید.

تراز قبولی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

تا سال 96 به دلیل این که دانشگاه آزاد اطلاعات قبولی ( رتبه و تراز ) داوطلبان را منتشر و در اختیار داوطلبان قرار می داد، به راحتی با بررسی آمار قبولی های قبلی می توانستیم محدوده تراز قبولی هر رشته محل را تخمین بزنیم ولی از سال 97 به بعد این امکان وجود نداشته و آن چه از کارنامه در اختیار ما قرار می گیرد صرفا قبولی یا عدم قبولی داوطلبان است. به طور دقیق بخواهیم توضیح بدهیم دانشگاه آزاد سال 97 در اعلام نتایج انتخاب رشته تنها محل قبولی داوطلبان را منتشر کرد، در سال 98 نیز نوع پذیرش این دانشگاه تغییر نمود و بر اساس سهمیه منطقه 1، 2 و 3 داوطلبان گزینش شدند اما رتبه قبولی آن ها ارائه نشد.

بنابراین نزدیک ترین آمار برای تخمین شانس قبولی داوطلبان در دانشگاه آزاد، تراز قبولی های سال های گذشته است تا داوطلبان بتوانند با استفاده از افزایش 3 الی 5 درصدی تراز در هر سال شانس قبولی خود را برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ تخمین بزنند. در ادامه لینک تراز قبولی دانشگاه آزاد برخی رشته های علوم پزشکی در جدول زیر در دسترس قرار گرفته است.

رتبه قبولی با سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصدی

کارنامه قبولی پزشکی ۱۴۰۲ سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصد؛ آیا می‌دانید حداقل رتبه و درصدهای لازم برای قبولی رشته پزشکی با سهمیه 5 و 25 درصدی ایثارگران در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ پس با دقت ادامه این مطلب را مطالعه کنید. در این مقاله از پست‌های کارنامه کنکور از سایت مشاورگروپ و نیز یکسری کارنامه قبولی پزشکی ۱۴۰۲ سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصد را آورده‌ایم. این کارنامه‌ها به شما کمک خواهد کرد تا با چشم باز یک انتخاب رشته کنکور حرفه‌ای و مطمئن داشته باشید.

کارنامه قبولی پزشکی ۱۴۰۲ سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصد؛ داوطلبان گروه آزمایشی تجربی کنکور ۱۴۰۲ که دارای سهمیه ایثارگران 25 درصدی هستند و از سهمیه مزبور در کنکور اسفاده می‌کنند، بعد از برگزاری آزمون به دنبال آخرین رتبه قبولی  پزشکی در سهمیه ایثارگران 25 درصدی دولتی، کارنامه قبولی پزشکی پردیس خودگردان سهمیه ایثارگران 25 درصدی ۱۴۰۲ هستند. به این منظور سایت مشاوره تحصیلی مشاور گروپ، آخرین رتبه قبولی پزشکی در سهمیه ایثارگران 25 درصدی روزانه و پردیس خودگردان را آماده و در اختیار داوطلبان قرار داده است.

کارنامه قبولی پزشکی ۱۴۰۲ سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصد؛  شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا رشته پزشکی چه کارایی داردو درآمد آن چقدر بالا است. همچنین افراد چه توانایی‌هایی برای موفق شدن در رشته پزشکیف بایستی داشته باشند. یا درصد و رتبه دانش آموزان در کارنامه پزشکی چقدر است؟ اگر سوال‌هایی این چنینی ذهن شما را درگیر کرده و نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نمونه کارنامه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی

کارنامه قبولی پزشکی ۱۴۰۲ سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصد، در این بخش نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران با سهمیه 5 درصدی را خدمت شما می‌آوریم. این نمونه کارنامه‌های قبولی پزشکی ایثارگران، قبولی افراد در رشته پزشکی با توجه به سهمیه در دانشگاه‌های پردیس خودگردان و دانشگاه‌های دولتی را نشان می‌دهد.

سهمیه  ایثارگران و جانبازان در کنکور ۱۴۰۲

سهمیه ایثارگران در کنکور شامل سهمیه  شهدا، جانبازان با هردرصد جانبازی و آزادگان می‌باشد که به همسر و فرزندان این عزیزان تعلق می گیرد. سهمیه ایثارگران در کنکور به صورت جداگانه تقسیم بندی می‌شود. به این صورت که به همسر و فرزندان شهدا، جانبازان ۲۵% و بالاتر و آزادگان، ۲۵ درصد از سهمیه کنکور لحاظ می‌شود و برای جانبازان زیر ۵% و رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه و خانواده هایشان سهمیه ۵ درصدی در کنکور در نظر گرفته می‌شود.

یکی از شرایط اساسی برای استفاده از سهمیه ایثارگران و جانبازان، کسب ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبول شده در کنکور می‌باشد. داوطلبان متقاضی سهمیه ایثارگران و جانبازان بایستی با مراجعه به سازمان های مربوطه کد پیگیری ۱۲ رقمی مربوط به سهمیه خود را دریافت کرده و در فرم ثبت نام کنکور لحاظ نمایند. اشخاصی که میتوانند از سهمیه ایثارگر ۵درصد استفاده کنند شامل:

 • جانبازان زیر ۲۵ درصد
 • همسر جانبازان زیر ۲۵ درصد
 • فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد
 •  همسر رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه
 • فرزند رزمندگان باحداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه

نکته قابل تامل درباره این سهمیه این است که داوطلبان این سهمیه مشمول ۵ درصد ظرفیت هر کد رشته محلی می‌باشند. همچنین قابل ذکر است که داوطلبان صرفا از این سهمیه زمانی می‌توانند استفاده کنند که ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی را کسب کنند تا این سهمیه برایشان اعمال گردد.

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد در کنکور سراسری ۱۴۰۲

اشخاصی که می‌توانند از سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد استفاده کنند شامل:

 • همسر شهدا و مفقود الاثر
 • فرزندان شهدا و مفقود الاثر
 • همسر آزادگان
 • فرزندان آزادگان
 • جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر
 • همسر جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر
 • فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر

داوطلبان دارای شرایط فوق مشمول ۲۵ درصد ظرفیت هر کد رشته محلی میباشند و این ظرفیت صرفا به آنان اختصاص دارد.

آمار داوطلبان سهمیه کنکور سراسری سهمیه مناطق 1، 2 و 3 و سهمیه 5 درصدی ایثارگران

همان طور که می‌دانید سهمیه داوطلبان در کنکور سراسری 1402 شامل سهمیه مناطق (منطقه 1 و 2 و 3)، سهمیه 25 درصد ایثارگران، سهمیه 5 درصد ایثارگران و سهمیه خانواده شهدا می‌باشد. در کارنامه اولیه کنکور سراسری در قسمت اطلاعات ثبت نامی و آزمونی، سهمیه نهایی داوطلب و در قسمت وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب نیز رتبه داوطلب در سهمیه نهایی در بین کل داوطلبان آن سهمیه، مشخص شده است.

حال با توجه به این موضوع که هر چه تعداد داوطلبان هر کدام از مناطق 3،2،1 بیشتر باشد، ظرفیت پذیرش آن هم بیشتر می‌شود، ممکن است این سوال برای داوطلبان پیش بیاید که تعداد داوطلبان سهمیه مناطق در کنکور سراسری امسال در هر گروه آزمایشی، چند نفر است و کدام سهمیه، در هر گروه آزمایشی بیشترین تعداد داوطلب را دارد. در جدول زیر تعداد کل داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری و تعداد داوطلبان سهمیه مناطق (منطقه 1 و 2 و 3) و سهمیه 5 درصدی ایثارگران به تفکیک رشته مشخص شده است.

با توجه به جدول زیر در می‌یابید که همانند کنکور سراسری قبل بیشترین تعداد داوطلبان برای گروه آزمایشی علوم تجربی می باشد و گروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی، هنر و زبان های خارجی (داوطلبان اصلی)، بعد از گروه آزمایشی علوم تجربی به ترتیب بیشترین تعداد داوطلبان را دارند.

در بین داوطلبان سهمیه منطقه 1، سهمیه منطقه 2، سهمیه منطقه 3 و سهمیه ایثارگران 5 درصدی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، بیشترین تعداد داوطلبان مربوط به سهمیه منطقه 2، در بین داوطلبان سهمیه منطقه 1، سهمیه منطقه 2، سهمیه منطقه 3 و سهمیه ایثارگران 5 درصدی گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، زبان های خارجی و هنر، بیشترین تعداد داوطلبان مربوط به سهمیه منطقه 3 می‌باشد.

با توجه به این موضوع که ظرفیت پذیرش هر رشته در دانشگاه ها، بعد از کسر 25 درصد از ظرفیت هر رشته برای سهمیه ایثارگران و 5 درصد ظرفیت هر کد رشته برای سهمیه زیر 25 درصد جانبازی، بین داوطلبان سهمیه مناطق 3،2،1 بر اساس تعداد داوطلبان هر سهمیه تقسیم می شود، می توان نتیجه گرفت که در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ظرفیت پذیرش سهمیه منطقه 2 و در گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، زبان های خارجی و هنر، ظرفیت پذیرش سهمیه منطقه 3 از بقیه ی سهمیه ها بیشتر است.

جدول آمار داوطلبان کنکور 98 سهمیه مناطق و سهمیه 5 درصدی ایثارگران

داوطلبان رشته پزشکی برای ورود به دانشگاه معتبر و معروف دولتی، باید شبانه روز برای رسیدن به چنین جایگاهی تلاش کنند و با مشاهده کارنامه قبولی پزشکی ۱۴۰۲ سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصد، شانس خود را برای قبول شدن در آزمون سراسری کنکور تجربی و ورود به دانشگاه دولتی، افزایش دهند. در این مقاله ما به موضوعاتی نظیر آخرین رتبه قبولی دانشگاه دولتی روزانه، سهمیه ایثارگران دانشگاه دولتی روزانه، کارنامه قبولی و سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی و همچنین رتبه داوطلبان به صورت مفصل پرداختیم.

دکمه بازگشت به بالا