اجتماعیتازه های کسب و کار

تفاوت مانیکور و پدیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

مانیکور به روشی گفته می‌شود که برای درمان ناخن‌های شکسته و آسیب‌ دیده دست مورد استفاده قرار می‌گیرد. ناخن‌های دست در زیبایی زنان نقش بسیار مهمی را برعهده دارند. امروزه با استفاده از روش‌های بسیاری مانند کاشت ناخن، افراد سعی می‌کنند تا زیبایی خود را دو چندان کنند. این روش‌ها در واقع غیرطبیعی هستند و سبب آسیب بیشتر به ناخن‌های دست می‌شوند. به همین منظور ما به شما توصیه می‌کنیم تا از مانیکور برای تقویت ناخن‌های دست خود استفاده کنید. این روش بسیار طبیعی سبب می‌شود تا ناخن‌های شکسته و بدون حالت، زیبایی منحصر به فردی بیابند.

شاید این مطالب برای شما جذاب باشد: best pedicure near me

مانیکور برای تقویت ناخن‌ها

در این روش در ابتدا ناخن‌ها را خیس می‌کنند. بعد از آن شکستگی‌های آن را از طریق سوهان برطرف می‌کنند و ناخن‌ها را به یک اندازه مشخص در می‌آورند. در این حالت پوست‌های مرده اطراف ناخن‌ها با لوازم مانیکور به عقب کشیده می‌شود و اضافه‌های آن توسط ابزار مناسب بریده خواهد شد. سپس مالش پشت دست در برقراری جریان خون سریع‌تر در زیر پوست دست، به ترمیم ناخن‌ها می‌انجامد. در این صورت با درخواست مخاطب لاک مورد نظر را روی ناخن‌های مانیکور شده می‌کشند تا آنها زیبایی و جلوه بهتری به دست آورند. این روش یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد زیبایی و تمیزی در دست‌ها و پاها عنوان می‌شود.

پدیکور چیست؟

پدیکور به روش درمانی می‌گویند که با ماهیت درمان ناخن پا انجام می‌شود. در این روش ناخن‌های پا نیز مانند ناخن‌های دست نیاز به ترمیم و تقویت دارند. برای این منظور پدیکور برای برطرف کردن شکستگی‌های ناخن پا و از بین بردن سطوح پوست اضافی روی آن، کاربرد دارد. پا یکی از اندام‌هایی است که به عنوان قلب دوم شناخته می‌شود. این امر نشان می‌دهد تا چه اندازه مراقبت از پاها و ناخن‌های آن دارای اهمیت است. به همین دلیل نیاز است تا از پدیکور بدین منظور استفاده شود. برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست پا این روش دارای کاربرد بسیاری است.

روش پدیکور

در این روش نیز با استفاده از ابزار مناسب پدیکور پوست مرده ناخن‌ها به عقب کشیده می‌شود و در صورت اضافه بودن، بریده خواهد شد. بعد از این مالش پاها انجام می‌شود تا از این طریق آرامش روحی و روانی افراد تامین شود. درواقع در پدیکور علاوه بر ایجاد زیبایی در ناخن‌ها، پوست‌های مرده اطراف پا نیز از بین می‌رود. مهمترین هدف پدیکور درمان پا و پاکسازی آن از سلول‌های مرده است.

شباهت‌های مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور هر دو به جهت ایجاد زیبایی در ناخن‌های دست و پا انجام می‌شود. در هر دو روش مزیت‌های بسیاری وجود دارد. در واقع شباهت‌های آنها به صورت‌های زیر عنوان می‌شود.

  • در مانیکور و پدیکور در ابتدا دست‌ها یا پاها را در آب گرم قرار می‌دهند. سپس با استفاده از رایحه‌های مناسب به آرامش عضلات دست و پا می‌پردازند.
  • در هر دو روش ابزارهای مشخصی استفاده می‌شود.
  • این روش‌ها برای ایجاد زیبایی در ناخن‌های دست و پا انجام می‌شوند.
  • ترمیم شکستگی‌های ناخن و از بین بردن پوست‌های مرده و اضافی اطراف ناخن‌ها در هر دو روش مشابه است.
  • ماساژ بعد از هر دو روش در دست‌ها و پاها انجام می‌شود.

تفاوت‌های مانیکور و پدیکور

بنابر‌این مانیکور و پدیکور علاوه بر ایجاد زیبایی در ناخن‌های دست و پا به عنوان روش درمانی نیز استفاده می‌شوند. اگر می‌خواهید ناخن‌هایی زیبا و تقویت شده داشته باشید این دو روش را در خانه یا در آرایشگاه‌های تخصصی انجام دهید. بعد از انجام آن مشاهده خواهید کرد که این روش‌ها چگونه آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورند. تفاوت‌های زیر در این دو روش به چشم می‌خورد.

  • مانیکور در دست‌ها انجام می‌شود. در صورتی که پدیکور مخصوص پاها است.
  • مانیکور به صورت تخصصی به ترمیم ناخن‌های دست می‌پردازد، در حالی که در پدیکور علاوه بر ترمیم ناخن‌ها، پوست‌های مرده اطراف پا نیز از بین می‌رود.

مزایا و معایب مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور دارای مزایای زیادی برای پوست و ناخن شما هستند. ایجاد سلول‌های جدید پوست و پاکسازی ناخن‌ها از عفونت‌های قارچی بخشی از این مزایا هستند. حفظ رطوبت پوست و کاهش استرس و آرامش روح و ذهن از دیگر هستند. در صورت عدم مراجعه به یک مانیکوریست متبحر ممکن است مشکلاتی برای شما بوجود آید. برای جلوگیری از خطرات احتمالی آن شما نیاز به رعایت یکسری نکات دارید. ما در مقاله جداگانه ای درباره این موضوعات صحبت کرده ایم. هر یک از دارای مزایا و یا معایب خود هستند. که با بررسی و مقایسه آنها میتوانید به شباهت‌ها و تفاوت‌های آن نیز پی ببرید.

سایر مزایای مانیکور و پدیکور ناخن

مانیکور و پدیکور بهترین راه برای سالم و زیبا نگه داشتن ناخن‌ها و پوست دست و پا است. این کار فقط برای خانم‌ها نیست و آقایان هم می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. در ادامه به چند مورد از مزایای کلی مانیکور و پدیکور اشاره می‌کنیم:

افزایش گردش خون

در مانیکور و پدیکور، غیر از لایه برداری و رطوبت‌رسانی به دست و پا و تمیز شدن پوست‌های مرده و کوتیکول‌های اضافه، ماساژ آرامش‌بخشی هم برای شما انجام می شود. این ماساژ نه تنها باعث ریلکس شدن عضلات می‌شود، بلکه گردش خون را در این نواحی افزایش می‌دهد و قابلیت حرکت مفاصل را بهبود می‌بخشد. این کار باعث کاهش درد و حتی گرم شدن اندام‌ها در ماه‌های سرد سال می‌شود.

بهبود سلامت ناخن‌ها

ناخن‌ها نقش مهمی در زیبایی دست و پا دارند و سلامت آنها بسیار مهم است. ناخن‌های شکننده و خشک، نه تنها ظاهر خوبی ندارند بلکه ممکن است باعث ایجاد آسیب‌های متعددی در پوست شوند. ناخن‌های دست و پا در طول روز در معرض مواد شیمیایی مختلف و آسیب‌های مختلفی هستند. با مانیکو و پدیکور منظم و استفاده از لوسیون‌ها و روغن‌های درمانی مناسب، ناخن‌های شما به مرور زمان محکم‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شوند.

کاهش استرس

ماساژ بدن بهترین راه برای دور کردن استرس و بازکشت اعصاب به حالت نرمال است. ماساژ دست و پا هم از این قاعده مستثنی نیست. مانیکور و پدیکور با ماساژ مناسب با استفاده از روغن‌های درمانی و آرام بخش، باعث کاهش استرس می‌شود. علاوه بر این، داشتن ناخن‌ها و دست‌ و پایی زیبا و مرتب، لبخند را به لب شما می‌آورد که آن هم در کاهش استرس موثر است.

نرم شدن دست و پا

برای کسانی که پوست خشک و حساسی دارند، برخی فصول به خصوص فصل‌های سرد سال می‌تواند آزاردهنده باشد. در این فصل‌ها پوست خشک می‌شود و خارش و سوزش ایجاد می‌کند. ناخن‌ها خشک می‌شوند و می‌شکنند. خشکی پوست پاها باعث ایجاد ترک و حتی زخم و خونریزی می‌شود. با کمک مانیکور و پدیکور، کار آبرسانی و لایه برداری دست و پا انجام می‌شود و استفاده از روغن‌ها و لوسیون‌های درمانی، پوست را نرم و لطیف و زیبا می‌کند.

کاهش آلودگی‌ها و عفونت‌ها

زیر ناخن‌ها به خصوص ناخن‌های پا محل تجمع میکروب‌ها و آلودگی‌ها است. اگر به طور مرتب مراقب ناخن‌های خود نباشید ممکن است ناخن‌ها وارد پوست شوند و آلودگی و میکروب را منتقل کنند. مرتب کردن ناخن‌ها از مشکلاتی چون عفونت گوشه‌های ناخن پا پیشگیری می‌کند. مانیکور و پدیکور از روش‌های درمانی و زیبایی رایج در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها است. این روش‌ها مزیت‌های متعددی برای پوست و ناخن دارد و باعث زیبایی و سلامت دست و پا می‌شود.

مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

انجام مراحل مانیکور و پدیکور در خانه ساده است، لیکن برای انجام آن در خانه نیاز به چند ابزار ساده دارید. پیشنهاد ما مراجعه به یک سالن زیبایی با جستجوی عبارت pedicure near me در گوگل است. برای دریافت خدمات مانیکور و پدیکور می‌توانید با از یکی از بهترین و نزدیک‌ترین آرایشگرهای اطراف‌اتون بصورت آنلاین وقت رزرو کنید و از زیبا شدن ناخن‌های خود نهایت لذت را ببرید.

تفاوت مانیکور و پدیکور در چیست؟

مانیکور به روش درمانی و تقویت برای ناخن‌های دست است و پدیکور به روش درمانی برای تقویت ناخن‌های پا اطلاق می‌شود.

آیا امکان انجام مانیکور و پدیکور در منزل وجود دارد؟

بله. برای انجام آن در خانه شما به یک سری ابزار نیاز دارید که بیشتر آنها در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم آرایشی یافت می‌شوند. البته می توانید به نزدیکترین سالن زیبایی یا nail salons near me نیز مراجعه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا