تازه های کسب و کارعمومی

پیامک BTS چیست؟

یکی از امکانات پرکاربرد و حرفه ای پنل پیامکی آموت، ارسال پیامک تبلیغاتی به دکل BTS ایرانسل است. در این نوع ارسال کاربر متن اس ام اس خود را می تواند به شماره های تحت پوشش آنتن های مختلف ایرانسل ارسال کند.

پیامک bts چیست؟

پیامک BTS یک نوع پیامک هایی هستند که از طریق آنتن BTS ارسال می شود و به آن پیامک دکل ایرانسل یا BTS نیز می گویند . به این صورت که شما درخواست خود را برای اپراتور ایرانسل ارسال می کنید تا پیامک تبلیغاتی شما را به آنتن BTS منطقه مورد نظرتان ارسال کند .ارسال پیامک به آنتن BTS ایرانسل درواقع مانند نوعیبرای شماره های ایرانسل عمل می کند چرا که هر دکل ایرانسل محدوده ی خاصی را پوشش می دهد و به نوعی این نوع ارسال، برای مخاطبان همان محدوده و منطقه خاص صورت می گیرد.

مزایای ارسال پیامک BTS

 • + پیامک‌ها به شماره‌های فعالی که در 2 هفته گذشته از دکل عبور کرده‌اند ارسال خواهند شد.
 • + امکان تعیین محدوده مورد نظر در شهر را دارد.
 • + تمامی دریافت کننده ها روشن و فعال هستند.

معایب ارسال پیامک BTS

 • – امکان ارسال با و دریافت پاسخ از دریافت کننده را ندارند.
 • – امکان ارائه ریز شماره‌ها وجود ندارد.
 • – حداقل تعداد ارسال 30 هزار عدد پیامک می‌باشد.
 • – 48 ساعت قبل از زمان ارسال پیامک باید درخواست ثبت شود.

کاربرد ارسال آنتن BTS ایرانسل

فرض کنید شما مالک یک کسب و کار در یک شهر توریستی هستید و در ایام تعطیلات می خواهید خدمات و کالاها و به طور کلی کسب و کار خود را از طریق به مخاطبان خود معرفی کنید. در صورت استفاده از ارسال منطقه ای هیچ یک از مسافران اس ام اس تبلیغاتی شما را دریافت نخواهند کرد. به همین دلیل آموت با در نظر گرفتن قابلیت ارسال BTS ایرانسل برای کاربران خود شرایطی را فراهم کرده تا بتوانند به اشخاصی که در محدوده ی آن ها تردد دارند ارسال پیامک انجام دهند.

بنابراین مزیت ارسال BTS ایرانسل نسبت به سایر ارسال ها امکان ارسال اس ام اس تبلیغاتی به مخاطبانی است که در محدوده ی مورد نظر کاربر تردد داشته اند. همین موضوع نیز سبب کاهش و به نوعی افزایش بازدهی  نیز باشد. چرا انتخاب دقیق مخاطبان احتمال جذب مشتری و افزایش فروش را بیشتر کرده و از صرف هزینه های بی ثمر جلوگیری می کند.

نکات ارسال پیامک به دکل ایرانسل

در نظر داشته باشید که :

 • با توجه به این که این نوع ارسال مستقیماً از طریق خود اپراتور ایرانسل صورت می گیرد، امکان ارائه ریز شماره های مخاطبان وجود ندارد.
 • حداقل ارسال به هر منطقه 10,000 پیامک می باشد.حداقل ارسال به هر منطقه 10,000 پیامک می باشد.
 • به تمامی آنتن های BTS ایرانسل موجود در کشور می توانید پیامک های تبلیغاتی خود را ارسال کنید.
 • و آخرین نکته ی ساده و بدیهی که ممکن است گاهاً فراموش کنید این نوع ارسال فقط به پیش شماره های ایرانسل موجود در منطقه انجام خواهد شد.

دکل BTS چیست ؟

دکل‌های مخابراتی (BTS) ایرانسل یک نوع دکل‌هایی هستند که برای مقاصد مخابراتی از قبیل نصب دیش‌های مایکروویو ، آنتن‌های رادیو ، تقویت آنتن‌های موبایل ، آنتن‌های بیسیم و … استفاده می‌شود. ایرانسل به تازگی سرویسی را ارائه داده است که با آن می توانید پیامک تبلیغاتی خود را دقیقا به افرادی که در منطقه مورد نظر شما حضور دارند و به دکل آنتن ایرانسل متصل شده اند ارسال نمائید .این نوع ارسال اغلب برای اس ام اس تبلیغاتی استفاده می گردد ، زیرا در این نوع ارسال امکان دریافت پاسخ مستقیم (reply) وجود ندارد.

از مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی دکل bts ایرانسل می توان به بازدهی بالا و عدم ارسال به شماره های خاموش نام برد. در حال حاضر ایرانسل حداقل تعداد پیامک برای این نوع ارسال را 30 هزار عدد قرار داده است .البته توجه داشته باشید پیامک های تبلیغاتی دکل bts ایرانسل (دکل ایرانسل)، با سرشماره 9000 ارسال می شوند به همین دلیل امکان دریافت پاسخ از دریافت کنندگان پیامک وجود ندارد.در صورتی که شما نیاز به دریافت پیامک دارید یا حتما باید پیامک ها از ارسال شوند ، می توانید شماره ی خود را در متن پیامک درج نمایید.

تعرفه ارسال بر اساس دکل ایرانسل:

در این نوع ارسال با توجه به تعرفه ثبت نامی معادل سازی شده و به میزان تعداد پیامک ارسالی از اعتبار پنل کسر می شود.

فرق ارسال منطقه ای با ارسال BTS ایرانسل

به طور کلی ارسال منطقه ای از امکانات بسیار خوب  محسوب می شود که در شرایطی که نیاز به ارسال به محدوده ی خاصی باشد کاربرد آن دو چندان می شود. اما تفاوتی بین ارسال منطقه ای با ارسال BTS ایرانسل وجود دارد که باعث می شود تا در شرایط خاص استفاده از ارسال BTS گزینه ی بهتری باشد. به این معنی که ارسال منطقه ای ممکن است مخاطب شما در لحظه در آن منطقه حضور نداشته باشد و فقط ثبت سند سیمکارت او در آدرس مد نظر باشد. اما ارسال پیامک به دکل BTS ایرانسل جامعه ی مخاطبانی از افرادی که در محدوده ی مورد نظر شما تردد داشتند را فراهم خواهد کرد.

ارسال پیامک به محدوده ی دکل ایرانسل

ارسال پیامک از دکل ایرانسل یکی از خدمات کاربردی جهت ارسال پیامک به شماره های ایرانسل به صورت منطقه ای می باشد. شما با استفاده از این روش ارسال پیامک منطقه ای ، می توانید به کسانی که طی 14 روز گذشته از محدوده ی آن دکل مخابراتی عبور کرده باشند و به آن دکل متصل شدند پیامک تبلیغاتی خود را ارسال کنید .اگر برای کسب و کار خود به دنبال یک روش مناسب و تأثیرگذار برای تبلیغات هستید، آموت آماده ی ارائه ی خدمات و تجربیات خود در راستای بازاریابی پیامکی، جذب و نگهداری مشتریان است.

انصراف از ارسال پیامک BTS ایرانسل

حتماً قبل از ارسال لیست شهرهای مجاز برای این ارسال را بررسی فرمانید، زیرا بعد از ثبت درخواست استرداد وجه از ایرانسل و تبدیل به شارژ عادی پروسه‌ای زمان بر می‌باشد.

ارسال پیامک BTS ایرانسل؛ بهترین روش برای جذب مشتریان جدید

به ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های فعال و شماره‌هایی که در دو هفته اخیر از یک دکل BTS سرویس گرفته‌اند، پیامک BTS گفته می‌شود. در روش ارسال پیامک bts از طریق دکل مخابراتی، شما به بانک شماره موبایل نیاز ندارید و درخواست ارسال پیامک را مستقیما به اپراتور ایرانسل ارسال می‌کنید؛ اپراتور نیز پیامک شما را به شماره‌های bts فعالی که از دکل مورد‌نظرتان سرویس گرفته‌اند، ارسال می‌کند.

دکل‌های مخابراتی یا BTS به آنتن‌های مخابراتی گفته می‌شود که به‌طورمستقیم با تلفن‌های همراه در ارتباط هستند و برد مفید آنها می‌تواند بین ۲۰ تا ۶۰ کیلومتر باشد؛ این دکل‌ها در تهران و برخی از شهرهای بزرگ مانند تبریز، اصفهان، مشهد و چند شهر دیگر فعال هستند. البته در عمل به‌دلیل وجود مشترکین بیشتر و موانعی مانند ساختمان‌های بزرگ و کوچک، این محدوده کمتر است.

مزایای ارسال پیامک دکل مخابراتی BTS ایرانسل

در روش ارسال پیامک BTS شما مطمئن هستید که پیامکتان به افرادی ارسال می‌شود که شماره‌های فعال دارند و در چند روز گذشته در منطقه مورد‌نظرتان حضور داشته‌اند. اکنون شاید این سوال برایتان مطرح شود که تفاوت ارسال پیامک کدپستی با پیامک بی‌تی‌اس چیست؟ در روش ارسال اس‌ام‌اس بر‌اساس کد پستی، شماره موبایل افراد بر‌اساس کدپستی که افراد در  زمان ثبت نام سیم‌کارت ارائه کرده‌اند، طبقه‌بندی می‌شود. در‌واقع هیچ الزامی وجود ندارد که مشترک اپراتور بعد از گذشت چندین سال در همان منطقه حضور داشته باشد و امکان تعویض محل سکونت وجود دارد؛ اما در تبلیغات bts برای افرادی که در ۲ هفته اخیر در منطقه مورد‌نظر بوده‌اند، پیامک ارسال می‌شود.

خوش‌آمدگویی پیامکی با ارسال اس ام اس BTS

یکی از قابلیت‌های جالب و کاربردی ارسال پیامک منطقه‌ای BTS، ارسال پیامک خوش‌آمدگویی است؛ به این معنی که شما می‌توانید برای افرادی که طی ۲ هفته اخیر وارد منطقه مورد‌نظرتان (بازار هدف) شده‌اند، پیامک بفرستید و ورودشان را خوش‌آمد بگویید. برای مثال، فرض کنید که صاحب یک فست‌فود هستید؛ شما می‌توانید به افرادی که وارد موقعیت مکانی رستوران می‌شوند، به‌صورت خودکار پیامک خوش‌آمدگویی ارسال و مشترک را از وجود فست‌فود آگاه کنید. در‌حال‌حاضر، این روش ارسال پیامک یکی از روش‌های نوین بازاریابی محسوب می‌شود که برای اپراتور ایرانسل فعال است.

بررسی محدودیت‌های ارسال پیامک از طریق دکل مخابراتی BTS

شاید محدودیت اصلی ارسال پیامک BTS این باشد که این قابلیت فقط برای اپراتور ایرانسل فعال است. به‌طور‌کلی، این روش بازاریابی محدودیت‌های زیر را دارد:

 • این قابلیت از روی دکل‌های ایرانسل و فقط برای شماره‌های ایرانسل است.
 • در پیام‌های BTS حداقل ارسال 10000 گیرنده است.
 • پیامک‌ها ممکن است با تاخیر چندین ساعت توسط اپراتور انجام شود.
 • ارسال‌های بعد از ساعت 11 صبح روز چهارشنبه، در هفته آینده انجام می‌شوند.
 • این نوع ارسال با پیش شماره 9000 ایرانسل انجام می‌شود.
 • توجه داشته باشید که باید از حروف و اعداد استفاده کنید و از کاراکتر‌هایی مثل \/.;’”*^ یا موارد مشابه استفاده نکنید.
 • ارسال از دکل‌های BTS تا شعاع 4 کیلومتری از نزدیک‌ترین دکل BTS ایرانسل به منطقه انتخابی شما خواهد بود.
 • در ارسال اس‌ام‌اس به مناطق کوچک، ممکن است پیامک‌ها به مناطق دیگری که در تقسیم‌بندی دکل‌ها همپوشانی دارند، ارسال شوند.
 • خطوط ایرانسل بیشتر (95%) در رده سنی 16 الی 25 هستند؛ از ارسال پیام غیرمرتبط و ناکارآمد به این رده سنی جدا خودداری کنید.
 • این نوع ارسال به‌هیچ‌عنوان گزارش دلیوری ندارد.

یکی دیگر از محدودیت‌های ارسال پیامک بی‌تی‌اس این است که شماره‌های هر دکل به‌صورت میانگین طی دو هفته آپدیت و به‌روزرسانی می‌شوند. با‌‌توجه‌به این محدودیت‌ها می‌توانید از قابلیت جذاب ارسال پیام کوتاه از طریق دکل ایرانسل کسب‌و‌کارتان را به‌مقدار فراوانی رونق بدهید.

چه زمانی از قابلیت ارسال پیامک BTS استفاده کنیم؟

در پنل فراز اس ‌ام ‌اس شما قادر هستید بر‌اساس کد پستی، به تفکیک استان و شهر و حتی پیش شماره دائمی و اعتباری، پیامک ارسال کنید. حال سوال اینجاست که پس کاربرد دکل BTS چیست و چه مواقعی از آن استفاده کنیم؟ تصور کنید که قصد دارید کسب‌و‌کارتان را به گردشگران و مسافران وارد‌شده به شهر معرفی کنید. برای مثال، شاید برگزار‌کننده تورهای گردشگری در جزیره قشم باشید و بخواهید تورهای خود را به اطلاع مسافران برسانید. در‌چنین‌شرایطی، بهترین راه‌کار استفاده از قابلیت ارسال پیامک BTS است.

همچنین از این قابلیت می‌توان برای ارسال پیامک به دانشجویان یک شهر، دانشگاه یا خوابگاه یا مشتریان بالقوه یک منطقه استفاده کرد؛ کافی است پیامک‌ها از طریق دکل مخابراتی منطقه مورد‌نظرتان ارسال شوند. بسیار مناسب و به‌صرفه است؛ اما کاربردها و مزیت‌های بی‌شماری را برای کسب‌و‌کارتان به‌همراه خواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا