خودارضایی باعث چه چیزی می شود؟

لطفا یا این مقاله را کامل بخوانید، یا نگویید که خودارضایی ضرر ندارد!

مطمئن باشید شما درحال خواندن متفاوت‌ترین مقاله در زمینه عوارض خودارضایی هستید.

به صورت علمی، منطقی، روانشناسی و مذهبی این مسئله را بررسی کرده‌ایم که عوارض خودارضایی چیست؟ اصلا خودارضایی عوارض دارد؟ خودارضایی خوبی ندارد؟ انجام بدهیم یا نه؟ ترک خودارضایی تضمینی چگونه ممکن است؟ چرا خیلی از منابع می‌گویند که خودارضایی ضرر ندارد؟ جواب این سوال‌ها را در این مقاله نوشتیم، پس خواهش می‌کنم برای این مسئله حیاتی به شدت ارزش قائل باشید و این مقاله را با دقت بخوانید.

عوارض خودارضایی از نظر علمی

در ابتدا بهتر است به سرعت بحث اصلی را آغاز کنیم و به صورت علمی، به شما مقالاتی را نشان بدهیم که اثبات می‌کنند خودارضایی چه عوارض وحشتناکی دارد! لینک هر مقاله را هم رو به روی آن قرار داده‌ایم که اگر مایل بودید، به راحتی آن را چک کنید. توجه داشته باشید که دامنه‌های .gov یا .edu جزء دامنه‌های دولتی و معتبر خارجی محسوب می‌شوند و هیچ سایت غیر دولتی و نامعتبری نمی‌تواند اقدام به خرید این دامنه‌ها کند، پس لطفا به محتوای درون این سایت‌های معتبر توجه داشته باشید. بعدا توضیح می‌دهیم که چرا خیلی از منابع علمی و دانشگاهی هم مشکلی با این موضوع ندارند.

 • افزایش میزان افسردگی یکی از عوارض خودارضایی!
 • خودارضایی و شادی کمتر یکی دیگر از عوارض خوارضایی! +
 • تاثیر منفی خودارضایی بر روی تعداد و تحرک اسپرم و کاهش مقدار پلاسمای نطفه ای
 • عوارض خودارضایی برای پروستات +
 • از دیگر عوارض خودارضایی می شود به رضایت فیزیولوژی کمتر اشاره کرد
 • رابطه جنسی در کاهش ریسک سرطان پروستات موثر می باشد، ولی تکرار خودارضایی با افزایش ریسک سرطان پروستات ارتباط دارد +
 • ارتباط خودارضایی با جنون جوانی یا همان شیزوفرنی +
 • کاهش برانگیختگی (ضعف جنسی) از عوارض خودارضایی است
 • رضایت روانی کمتر
 • تداوم خودارضایی باعث اختلاف عملکرد جنسی در زن و مردان می شود +
 • عوارض خودارضایی: عامل ریسک سرطان سینه!
 • عشق کمتر!
 • خودارضایی و واکنش بدتر فشار خون!

تضاد های علمی؟! دقیقا چرا ؟! حتما بخوانید!

منابع معتبر زیادی وجود دارند که به عوارض خودارضایی اشاره کرده‌اند و در مقابل، منابع زیادی هم هستند که حتی خودارضایی را امری سالم و کاملا طبیعی خوانده‌اند! مگر مبنای علمی بودن یک بحث چه چیزی است؟ هنوز هم این موضوع را از دوران ابتدایی به یاد دارم.

چیزی علمی است که:

 • قابل اندازه گیری باشد
 • قابل تکرار باشد
 • قابل مشاهده باشد

چگونه ممکن است از بین 100 تحقیق علمی که روزانه صورت می‌گیرد، که آیا خودارضایی باعث مشکلات اسپرم می‌شود یا خیر، نتیجه این 100 تحقیق ادعا می‌کند که خودارضایی هیچ‌گونه مشکلی ندارد، اما تحقیقات علمی دیگر ثابت می‌کنند که مشکل دارد! بنظرم برای درک این موضوع، بهتر است که یک موضوع دیگر را درک کنیم! بحث بردگی جنسی!

این فیلم یک مستند است که ساخت خود آمریکا می‌باشد و در سال 2005 ساخته شده، که نشان می‌دهد یک بازاریاب سیگار، چه اقدامات کثیف و غیرانسانی را برای بهتر فروختن این محصول انجام می‌دهد! البته این فقط یک فرد نیست، بلکه کل موسسه‌های سیگار فروشی این پروژه را راه انداخته‌اند.

آن‌ها حتی یک گروه تحقیقاتی و علمی ساخته‌اند که درباره سیگار تحقیق کنند و به این موسسه پول‌های زیادی داده می‌شد که تحقیقات علمی را منتشر کنند و بگویند که سیگار فلان فواید رو دارد، بله ممکن است که 5 فایده داشته باشد، اما قطعا 50 ضرر دیگر هم داشته است که صحبتی از آن‌ها نشده، ولی امروزه همه از آن آگاه هستیم! اکنون که روزانه 8 میلیارد نخ سیگار در جهان مصرف می‌شود! حال که مغزشویی‌های عظیمی در سریال‌ها، فیلم‌ها و حتی کودکان، در رابطه با سیگار انجام شده است که نشان می‌دهد سیگار کشیدن حس خوبی دارد و بدی خاصی ندارد.

اما خودمان را گول نزنیم! همه ما خیلی واضح می‌دانیم که سیگار کشیدن چقدر افتضاح است و چه بلایی بر سرمان می‌آورد! نمی‌خواهم از بحث دور شوم، پس سریع برگردیم به بحث اصلی.

این بحث چه ربطی به عوارض خودارضایی داشت؟

میخواهم این را دوستانه به شما بگویم، خود من 2 سال فریب این سیاست‌های کثیف را خوردم و فقط درحال دست و پا زدن در باتلاق اعتیاد جنسی بودم و نمی‌توانستم این موضوع را درک کنم. چون هیچ‌ فردی وجود نداشت که خیلی واضح و ساده این مطالب را به من بگوید؛ اما به مرور زمان این را فهمیدم و اکنون قصد دارم که تمام مطالب را بصورت کاملا شفاف در این مقاله بگویم.

جنایات کثیف آلفرد کینزی

کافی است بروید و تحقیق کنید که از چه سالی خودارضایی به عنوان عملی شناخته شد، که هیچ‌گونه مشکلی ندارد؟! چون تا قبل از آن تقریبا کل جهان این موضوع را مشکل‌دار می‌دانستند. خب حالا که فهمیده‌اید از چه سالی بوده است، کافی است تحقیق کنید که چه کسی این موضوعات رو مطرح کرد و این شخص از کجا حمایت می‌شده؟! با تحقیق ساده (حتی در ویکی پدیا فارسی)، می‌توانید ببینید که آلفرد کینزی در سال 1940 تا 1950 رشته سکسولوژی را مطرح کرد؛ و خودش را با حمایت های  به عنوان پدر علم سکسولوژی معرفی کرد.

نکته جالب این است که بنیاد راکفر یکی از بنیاد‌هایی هست، که انتقاد‌های زیادی از سراسر جهان به آن وارد می‌شود و برخی افراد این بنیاد را جزء ایلومیناتی حساب می‌کنند. (دوستان بحث ما در اینجا تئوری توطئه نیست و نمی‌خواهیم بگوییم که ایلومیناتی یا فراماسون حقیقت دارد یا خیر؛ اصلا بحث این نیست، پس به دنبال حاشیه نمی‌رویم)

عوارض خودارضایی دروغ است، چون خودارضایی طبیعی است؟!!!!

آلفرد کینزی برای تحقیقاتش روی کودکان آزمایش‌هایی را انجام داده است که باعث شد بعد از مرگش، خانم جودیت ریزمن که یک وکیل آمریکایی بود، این موضوع که با چه اجازه‌ای کودکان 5 ماهه را به ارگاسم رسانده است، را به شدت نقد کند. همان‌طور که می‌دانید آزمایش روی کودکان، جرم محسوب می‌شود و هیچ موسسه‌ای حق چنین کاری را ندارد. اما آلفرد کینزی به راحتی صدها آزمایش در این باره انجام داد و نتایجش را در کتاب‌هایش منتشر کرد؛ خب چرا به سراغ نسخه‌های انگلیسی کتاب این فرد نمی‌روید؟!

خود این شخص می‌گوید که روی کودکان آزمایش انجام داده‌ایم و آن‌ها را به ارگاسم رسانده‌ایم! اما عجیب بود که آلفرد کینزی در سال 1950 یک قهرمان ملی شد، چون ثابت کرد که خودارضایی یک امر طبیعی است و مشکلی ندارد؛ آیا هرچیزی که طبیعی است، مشکلی نخواهد داشت؟! پس تریاک، کوکائین و… که طبیعی هستند نیز نباید مشکلی داشته باشند؟ توتون‌های سیگار هم نباید مشکلی داشته باشند، چون طبیعی هستند!

زیاد وارد این بحث نمی‌شویم، اما خانم جودیت ریزمن را می‌توانید در ویکی پدیای انگلیسی مشاهده کنید که کتاب‌هایی نیز بر علیه آلفرد کینزی نوشته است. باید بگوییم که خانم ریزمین دارای دکتری از  و  لیبرتی بود.

علت تداخل منابع علمی درباره عوارض خودارضایی

این بحث خیلی مفصل و طولانی است که قطعا راجع به آن یک ویدیو و پادکست قرار می‌دهیم، تا علاقه‌مندان به صورت کامل متوجه این موضوع بشوند. اما به طور خلاصه و با یک منطق ساده می‌توانید بفهمید که کمپانی‌های سیگاری که به منابع علمی پول می‌دادند تا سیگار را خوب جلوه بدهند و چند سالی دکترها نیز برای آرامش و استرس کاری سیگار می‌کشیدند، بعد از مدت‌ها ورق برگشت و تمام منابع علمی برخلاف آن‌ها صحبت کردند. شاید چون پول کافی برای ساخت داده‌های تقلبی بیشتر را نداشتند، یا شاید هم کلا نیازی نبود! چون با این مغزشویی که انجام شده است، طبق آمار از هر 5 نفر، یک نفر سیگاری است، پس آن‌ها به خواسته‌شان رسیدند.

با داده‌های تقلبی زیادی که ساختند و به لطف آلفرد کینزی، توانستند ذهن بسیاری از افراد را به این سمت ببرند که خودارضایی مشکلی ندارد؛ درحالی که حتی اگر منطقی هم به این موضوع فکر کنید می‌بینید که خودارضایی مشکل دارد (در ادامه بحث روانشناسی و منطق را توضیح می‌دهیم).

اما بحث این است که برای یک سری از منابع علمی چه سودی دارد، که بگویند خودارضایی ضرر دارد؟ یا چرا خیلی از منابع علمی ایران هم نتایجی را نشان می‌دهند که با علم ثابت می‌کنند این موضوع ضرر دارد؛ در صورتی که در درس‌های دانشگاهی بین المللی، تمام سکستراپیست‌ها این را می‌خوانند که خودارضایی مشکلی ندارد! اگر شما مشاوره جنسی بگیرید، می‌گویند که خودارضایی مشکلی ندارد اگر تعدادش کم باشد، در صورتی که خودارضایی در هر حالتی مشکل دارد.

التماس تفکر. لطفا به این فکر کنید که علم علاوه بر اینکه ناقص است، خیلی از داده‌های آن هم تقلبی هستند و خیلی از داده‌های علمی می‌گویند که خودارضایی مشکل دارد. اما هیچ داده‌ای وجود ندارد که بگوید انجام ندادن خودارضایی خوب نیست یا خطرناک است! پس چرا آن را با راهکارهای اصولی ترک نکنیم؟ (دقت کنید که میل جنسی نباید سرکوب بشود، بلکه باید آن را به شیوه درست کنترل کنید، که خودارضایی قطعا یک شیوه درست نیست.)

عوارض خودارضایی از نظر منطقی! خیلی ساده!

ببینید دوستان، کاملا طبق علم و منطق جلو می‌رویم و بحث مذهبی را در آخر مطلب گذاشته‌ایم تا افرادی که اعتقادات مذهبی ندارند، بتوانند با منطق خودشان این موضوع را به صورت کامل درک کنند. چیزی که میخواهم بگویم این است که اصلا چرا کلمه عوارض خودارضایی را سرچ کرده‌اید؟ چرا شمایی که می‌گویید خودارضایی ضرر ندارد، دوست دارید آن را ترک کنید؟ چرا بعد از انجام دادن خودارضایی، حس بدی پیدا می‌کنید؟

شاید بگویید که بخاطر تلقین‌های دوران کودکی است؛ بله این‌ها تأثیرگذار هستند و از نظر علمی هم قدرت تلقین ثابت شده است. اما خود علم می‌گوید که اگر شما یک چیز را باور داشته باشید، هزاران تلقین هم نمی‌تواند بر آن اثر بگذارد. مانند افراد موفقی که باور دارند موفق می‌شوند و هرچقدر که دیگران به آن‌ها بگویند که موفق نمی‌شوید، روی باور و عملکرد آن‌ها تاثیری ندارد و حتی استمرارشان برای موفق شدن نیز بیشتر می‌شود.

پس چرا شما بعد خودارضایی حس خوبی ندارید؟

اگر حس خوبی داشتید که قطعا این مقاله را تا اینجا نمی‌خواندید. پس مشخص است از درون حس می‌کنید که دوست ندارید آن را انجام بدهید. حس می‌کنید مثل سیگار، یک اعتیاد بد محسوب می‌شود و قطعا هر چقدر هم بی دین و بی خدا باشید، باز هم بعد از انجام دادنش حس خوبی ندارید. دقیقا مانند اعتیاد به سیگار است. خیلی از سیگاری‌ها می‌خواهند جلوی دیگران نشان بدهند که سیگار کشیدن چقدر خوب است، اصلا سیگار کشیدن بعد از غذا چقدر لذتبخش است!

اما می‌توانید ببینید که چقدر در زندگی استرس دارند، چقدر افسرده هستند، به موفقیت خاصی نمیرسند و در زندگی جایگاه خوبی ندارند. بحث خودارضایی هم دقیقا همین است. لطفا نگویید که عوارض خودارضایی دروغ است، وقتی که منابع علمی و روانشناسی، تمام عوارض خودارضایی را به شما نشان می‌دهند. لطفا مثل افراد 50 سال پیش نباشید که می‌گفتند سیگار مشکلی ندارد و با خیال راحت سیگار می‌کشیدند.

بله خودارضایی ربطی به جوش‌های صورت و ارتباط خاصی با پوست ندارد و شایعات زیاد و غیرمعتبری راجع به عوارض خودارضایی وجود دارد. اما با نگاهی ساده می‌توانید ببینید که منابع علمی زیادی می‌گویند که خودارضایی عوارض خاص خودش را دارد و انجام ندادنش کار درستی است. پس چرا داریم خودمان را گول می‌زنیم؟ چون که اعتیاد پیدا کرده‌ایم و برای مغز راحت‌تر است که طبق عادت و اعتیاد عمل کند، تا اینکه تصمیم درست را بگیرد.

عوارض خودارضایی از نظر روانشناسی! تفاوت خودارضایی با سکس!

از نظر روانشناسی هم عوارض خودارضایی کم نیست، اما اینجا میخواهیم به یک مورد اشاره کنیم که خودتان خیلی راحت می‌توانید آن را درک کنید و نیازی نیست که مانند بحث‌های قبلی، وارد لینک‌های زیادی شوید یا تحقیق‌های زیادی را انجام بدهید. پس لطفا این بحث را با دقت مطالعه کنید.

وقتی که شما یک همسر داشته باشید و اگر کیفیت سکس خوب باشد، معمولا حداقل 24 تا 72 ساعت به سکس بعدی نیازی ندارید. اما اگر وسط کار باشید و هنگام مطالعه یا یادگیری هستید، یا اصلا همسرتان حال خوبی نداشته باشد و یا صدها دلیل دیگر، شما خیلی راحت قبول می‌کنید که باید سکس را در وقت درستش انجام بدهید‌.

مثلا روز بعدی یا 5 ساعت دیگر، اما به سمت خودارضایی نمی‌روید. زیرا شما همسر دارید و درک ‌می‌کنید که می‌توانید 5 ساعت یا چند روز دیگر این کار را انجام بدهید و درضمن برای انجام دادنش حداقل 15 دقیقه پیش‌نوازی و… وجود دارد و هیچ‌وقت یهویی سر اصل مطلب نمی‌روید!

خب حالا که چی؟ بحث اصلی اینجا است که اگر شما تحریک بشوید و فکر کنید که خودارضایی راه حل شما می‌باشد، همان موقع و بدون هیچ زحمتی اقدام به خودارضایی می‌کنید و خیلی راحت می‌توانید به میلیون‌ها فیلم مستهجن و با کیفیت فوق العاده دسترسی داشته باشید. از نظر روانشناسی این کار باعث ضعف اراده شما خواهد شد، چون که یاد گرفته‌اید هروقت که نیاز جنسی دارید، همان لحظه و بدون هیچ زحمتی آن نیاز را برطرف کنید. در اینجا باید درک کنید که برطرف کردن چیزهایی که نیاز دارید با روش های اشتباه، به هیچ‌وجه کار درستی نیست.

اگر به این موضوع خیلی عمیق‌تر فکر کنید، متوجه می‌شوید که چه تاثیر بدی روی روان شما می‌گذارد و بدتر از آن، چون هیچ حس عاطفی وجود ندارد، نمی‌تواند شما را برای مدت زمان زیادی راضی کند، حتی ممکن است یک ساعت دیگر حس کنید که باز هم به آن نیاز دارید، چون شما درگیر اعتیاد شد‌ه‌اید!

اکنون خیلی ساده و منطقی بسیاری از عوارض مهم خودارضایی از نظر روانشناسی را فهمیده‌اید، همچنین متوجه شدید که یکی از مهم ترین تفاوت‌های خودارضایی با سکس در چیست. همین بحث نبود نیاز عاطفی، باعث می‌شود تا شما بیشتر آن را انجام بدهید و درگیر یک اعتیاد بشوید که تمام زیبایی سکس را فقط در هوس و ارضای میل جنسی ببینید؛ که این ذهنیت فوق العاده سمی و خطرناک است.

دکمه بازگشت به بالا