تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

اقدامات لازم پیش از انجام ساکشن غبغب؟

جراحی ساکشن غبغب چگونه انجام می شود؟!

در این جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود. در ابتدا جراح چند برش ظریف در زیر چانه ایجاد می کند و سپس پوست را بالا می برد تا بتواند چربی اضافی را از این ناحیه تخلیه کند. جراح از طریق این برش ها لوله های ظریفی به نام کانولا وارد می کند تا با استفاده از مکش چربی ها از این لوله ها بیرون کشیده شود. اگر لیفت گردن نیز در این عمل انجام شود، پوست گردن از پشت گوش کشیده می شود و عضلات این ناحیه سفت تر خواهد شد. اگر بیمار مایل باشد می توان از این چربی تخلیه شده برای زیباتر شدن نواحی دیگر مانند لب و یا گونه به عنوان فیلر استفاده نمود. ساکشن غبغب به تنهایی کمتر از یک ساعت طول می کشد ولی اگر این عمل همراه با سایر اقدامات زیبایی باشد، بیشتر از این مدت زمان طول می کشد. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا بدانید ساکشن غبغب چیست.

اقدامات پیش از ساکشن غبغب

    پیش از انجام جراحی ساکن غبغب همانند سایر عمل های جراحی باید حدود ۲ هفته پیش از عمل، داروهای رقیق کننده خون استفاده نکرد؛ زیرا این داروها سبب افزایش خونریزی در حین عمل جراحی می شود.

    استعمال سیگار و مصرف دخانیات نیز باید قبل از عمل جراحی قطع شود زیرا در بهبودی زخم ها تاثیر نامطلوبی دارد.

    در صورت نیاز به انجام آزمایش پیش از عمل جراحی، پزشک متخصص شما را بیشتر راهنمایی می کند.

مراقبت های بعد از عمل ساکشن غبغب

  • این عمل یک جراحی سرپایی بوده و نیازی به بستری در بیمارستان نیست و دوره نقاهت سختی ندارد.
  • بعد از چند روز از ساکشن غبغب می توان به فعالیت های عادی روزمره خود بازگردید.
  • لازم است بعد از جراحی حداقل ۲۴ ساعت استراحت کنید.
  • کبودی و تورم همانند هر عمل دیگری تا چند هفته ادامه دارد. جهت کاهش تورم و کبودی ها می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • هنگام خوابیدن باید سر خود را بالا نگه دارید.
  • از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید ولی انجام پیاده روی می تواند بسیار مفید بوده و به جلوگیری از ایجاد لخته خون بسیار کمک کند.

آیا عمل لیپوساکشن غبغب دردناک است؟

لیپوساکشن غبغب یک عمل سرپایی است. به طور معمول عمل های سرپایی نیازی به اقامت شبانه در بیمارستان ندارند. بیماران اغلب پس از پایان جراحی قادر خواهند بود به منزل خود برگردند و دوره درمان را در آنجا کامل کنند. در عمل جراحی لیپوساکشن غبغب معمولا بیماران درد کمتری را نسبت به دیگر عمل های لیپوساکشن تجربه خواهند کرد.

همچنین دوره بهبودی عمل لیپوساکشن غبغب معمولا نسبت به دیگر عمل های لیپوساکشن کمتر است. ممکن است قبل از عمل از بی حس کننده های موضعی مانند لیدوکائین برای بی حسی موضعی استفاده شود. همچنین یک مهار کننده عروق به بیمار تزریق خواهد شد تا با تنگ کردن عروق درد و خونریزی به حداقل برسد. در این عمل با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه غبغب و وارد کردن کانول به داخل این برش جربی و مایعات به روش مکش از داخل غبغب بیرون آورده خواهد شد. عوارض ساکشن غبغب و درد بعد از عمل لیپوساکشن غبغب عموماً طی چند روز فروکش می کند و روند کلی بهبودی حدود یک هفته طول می کشد.

چند حقیقت در مورد لیپوساکشن صورت و غبغب که باید بدانید.

تا بدین جا متوجه شدیم که برای به وجود آمدن غبغب حتما نباید چاق باشیم. افرادی با افتادگی پوست و حتی لاغر نیز می توانند غبغب داشته باشند. علاوه بر این پیری گردن نیز نکته بسیار مهمی است و در نتیجه آن پوست ناحیه گردن و چانه افتاده شده و با قرارگیری در معرض آفتاب و آلودگی های محیطی چین و چروک برخواهد داشت. با کاهش سلامت پوست روند تجمع چربی ها در پوست افزایش یافته و بدین ترتیب غبغب به وجود خواهد آمد. در ادامه به چند نکته در مورد لیپوساکشن چانه اشاره خواهیم کرد:

1.افراد به ندرت به لیپوساکشن غبغب و یا صورت فکر می کنند.

افرادی که جهت نارضایتی صورت به متخصصان زیبایی مراجعه می کنند معمولا بسیار محدود هستند، درواقع بیشتر آنان از ظاهر یک سوم تحتانی صورت خود ناراضی هستند اما نمی دانند چه عاملی در ایجاد این نارضایتی دخیل است. اکثر آنان از ظاهر صورت خود ناراضی هستند و عنوان می کنند شکل صورتشان عوض شده است. یکی از مزایای لیپوساکشن چانه این است که زاویه تیزتری برای گردن و فک ایجاد خواهد کرد، آن هم بدون اینکه هیچ پوستی را از بین ببرد. با این حال خود عمل لیپوساکشن عمل معروفی است و تنها در سال 2015 بیشتر 395 هزار نفر این عمل را انجام داده اند

2. لیپوساکشن صورت را می توان با سایر روشها ترکیب کرد.

افرادی که به دنبال لیپوساکشن غبغب هستند به طور کلی قصد دارند مشخصات کلی صورت خود را بهبود بخشند. لیپوساکشن غبغب و صورت معمولا در رابطه با یک روش دیگر مانند لیفت پایین صورت و گردن انجام می شود. بیمارانی که روش های مختلف را باهم ترکیب می کنند معمولا سن بیشتری دارند. اکثر این افراد در سن 40 تا 80 سال قرار دارند و نگران هستند قسمت پایینی صورت آنها پیرتر از قسمت بالایی به نظر برسد. بیشترین میانگین سن کسانی که برای جراحی صورت مراجعه می کنند 39 سال است. بیمارانی که عمل منفرد انجام می دهند معمولا جوان تر هستند.

لیپوساکشن صورت به صورت منفرد معمولا مخاطبان جوانتری دارد و افراد بین 20 تا 30 سال از آن استقبال می کند. این افراد در این دهه به لیفت صورت و گردن نیازی ندارند و پوست آنها طبیعی است.

3. لیپوساکشن چانه و غبغب معمولا اثرات طولانی مدتی دارد.

ساکشن غبغب برگشت‌ پذیر است؟ روش ها و راه های متفاوتی برای از بین بردن چربی قسمت غبغب و بهبود پوست گردن و صورت وجود دارد. اما اکثر این روش ها معمولا اثرات کوتاه مدتی دارند. هنوز لیپوساکشن صورت بین این روش ها ماندگاری بهتر و بیشتری دارد. بنابراین طرفداران بیشتری نیز دارد.

4. همه صورت ها امکان انجام لیپوساکشن چانه را برای دکتر فراهم نمی کند.

فقط تعداد معدودی نقطه در صورت برای لیپوساکشن غبغب مناسب است. این موارد شامل گردن، چانه، ناحیه خارج از گونه ها، گونه ها و فک است. صورتهایی که شکل آن به گونه ای است که در نواحی دیگری مشکل دارند به سختی قابل تغییر هستند. اگر بیمار جوان تر باشد، معمولاً چربی سفت و سخت در زیر چانه به سمت عقب است و این توهم را ایجاد می کند که بینی آنها بزرگتر از حد معمول است.

5. می توانید در هنگام لیپوساکشن غبغب بیدار باشید.

این مسئله نیز بسیار جالب و حائز اهمیت است. از آنجایی که معمولا داروهایی بیهوشی عوارض خود را دارد و داروهای بی حسی موضعی نیز بعضا حساسیت زا است، بیشتر افراد این روش را ترجیخ می دهند. بنابراین با تحمل کمی درد و بی حسی پوستی این عمل بر روی صورت شما انجام خواهد پذیرفت. بسیاری از افراد شاید حتی دردی حس نکنند.

6. چربی های خارج شده قابلیت استفاده مجدد دارند.

چربی های برداشته شده به روش لیپوساکشن غبغب را می توان به مکان های دیگری تزریق کرد و حجم آن را افزایش داد.این چربی ها طبیعی است و بنابراین اثرات مخرب پروتز را ندارد. دوام بیشتری نیز دارد. بنابراین همیشه الویت بیمار برای انجام است.

علائم لیپوساکشن معمولا بسیار کم است به طوری که شاید اصلا کسی متوجه انجام آن نشود. این علائم معمولا به وسیله آرایش به سادگی تا زمان درمان بهبود خواهد یافت.

آیا نتیجه ساکشن غبغب دائمی است؟

در این جراحی چربی از ناحیه گردن و زیر چانه برداشته می شود بنابراین تا زمانی که وزن شما ثابت باشد، چربی جدیدی در این ناحیه جمع نمی شود.

ساکشن غبغب با چه عمل های دیگری می تواند به صورت همزمان انجام شود؟

همانطور که گفته شد در ساکشن غبغب تنها چربی های اضافه در این ناحیه برداشته شده یا به اصطلاح تخلیه می شود و در نتیجه تغییری بر روی پوست افتاده و آویزان انجام نمی شود؛ به همین علت اگر فرد مایل باشد همزمان با ساکشن غبغب می تواند لیفت صورت، لیفت گردن، پروتز چانه، تزریق چربی به سایر نقاط صورت مانند گونه ها انجام شود.

دکمه بازگشت به بالا