تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

کاربردهای تجاری تابلو لایت باکس چیست؟

تابلو لایت باکس چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

امروزه تابلوهای تبلیغاتی از جذاب ترین و پرکاربردترین تابلوها هستند که برای کارکردهای مختلف از جمله تابلو راهنما، تابلو تبلیغاتی، تابلو سالنی، تابلو مغازه، تابلو شرکتی، تابلو فروشگاهی و به طور کل تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از تابلوهایی که کاربردهای متفاوتی دارد و بسیار پراستفاده است، تابلو لایت باکس می باشد.

تابلو لایت باکس

تابلو لایت باکس فوری یک نوع تابلویی است که محتوای تبلیغاتی آن در داخل یک باکس شیشه ای یا طلق قرار می گیرد .  این مدل از تابلو هم جهت استفاده در فضای داخلی و هم فضای خارجی کاربرد دارند. مدل هایی که برای فضای خارجی کاربرد دارند دارای ضخامت بالاتری هستند و ضخامت آنها با توجه به نوع کارکردی که دارند می تواند عددی ما بین 7 تا 13 سانتی متر باشد.

تابلو لایتباکس یک نوع تابلو تبلیغاتی بسیار زیباست که به صورت ترکیبی از متریال هایی همچون آلومینیوم یا ام دی اف و پلکسی گلاس ساخته می شود. به  طور کل تابلو لایت باکس به دو صورت بانور و بدون نور پیاده سازی می شود . تابلو لایت باکس قابلیت اجرا به صورت آویز، ایستاده، سقفی، یک طرفه و دو طرفه را دارد .

لایت باکس چیست؟

لایت باکس نوعی تابلو است که به شکل های ایستاده، آویز و دیواری برای کارکردهای تبلیغاتی و تزئینی طراحی و پیاده سازی می شود . این تابلو به دو شکل سالنی و تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار می گیرد. لایت باکس نوعی تابلو است که حاوی قاب می باشد اما امکان ساخت بدون قاب آن نیز فراهم است . از انواع متریال های چاپی برای چاپ محتوای آن جهت اجرای تبلیغات سالنی و تبلیغات محیطی استفاده می شود.

قیمت تابلو لایت باکس

به طور کل لایت باکس به سه شیوه کاربرد دارد :

1) تبلیغات محیطی و نصب در فضای خارجی

2) تبلیغات سالنی

3) دکوراسیون داخلی

برای ساخت لایت باکس جهت مصارف محیطی و فضای بیرونی ضخامت هایی بین 7 تا 13 در نظر گرفته می شود . بدنه می تواند جنسی از ورق های گالوانیزه، آلومینیوم و یا کامپوزیت داشته باشد. نوع چاپ نیز از نوع چاپ فلکس و یا بک لایت است . بدلیل نیاز به مقاومت بیشتر نسبت به لایت باکس های داخلی، معمولاً قیمت لایت باکس بیرونی در قبال قیمت لایت باکس سالنی کمی بیشتر است. قیمت پایین تر لایت باکس سالنی نسبت به لایت باکس های محیطی به این دلیل است که برای ساخت لایت باکس های داخلی از ورق هایی بین 18 میلی متر تا 7 سانتی متری استفاده می کنند . علاوه بر آن تابلوهای سالنی را می توان بدون قاب نیز اجرا کرد.

قیمت تابلو لایت باکس بر اساس عوامل زیر تعیین می شود :

 • نوع تابلو لایت باکس
 • اندازه تابلو لایت باکس
 • متریال چاپی بکار رفته در آن با توجه به جنس باکس آن
 • Indoor یا Outdoor بودن
 • با نور یا بدون نور بودن
 • آویز، دیواری و یا ایستاده بودن
 • نحوه نورپردازی و نوع لامپ های آن

برای مثال اگر بخواهید محتوای چاپی خود را بر روی پارچه پیاده سازی کنید، نسبت به دیگر حالت های چاپ قیمت ارزاتری خواهد داشت. قیمت لایت باکس فضای خارجی بدلیل ضخیم بودن و نحوه پوشش محتوای چاپی و مقاومت بالاتر نسبت به قیمت تابلو لایت باکس داخلی بیشتر است و نیاز به صرف هزینه بالاتر دارد.

بدنه تابلو لایت باکس

لایت باکس ها مدل های متفاوتی دارند که به طور کل در ساخت همه آنها از آلومینیوم آنادایز شده استفاده می شود که فریم آلومینیوم نام دارد. سپس تصویر یا محتوای تبلیغاتی بر روی فیلم بک لایت چاپ شده و روی قاب لایت باکس تعبیه می شود . یک لایه محافظتی چاپ که از نوع آکرولیک است و پلکسی گلاس نام دارد روی چاپ قرار می گیرد. پلکسی گلاس همچون شیشه علاوه بر محافظت می تواند نور را به شیوه ی یکنواخت منتشر کند . برای ساخت بدنه تابلو لایت باکس می توان علاوه بر آلومینیوم، از ورق گالوانیزه، ورق ام دی اف و یا ورق کامپوزیت استفاده نمود.

متریال های چاپی در تابلو لایت باکس

 • فلکسی فیس
 • پی وی سی
 • بک لایت
 • پارچه

تابلو لایت باکس تبلیغاتی

تابلو لایت باکس تبلیغاتی یک نوع متفاوت از روش های تابلوسازی است. این تابلو علاوه بر جنبه تبلیغاتی به شکل یک تابلو هنری جهت معرفی محصولات و خدمات در بخش های متعدد یک مکان تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از تابلو لایت باکس تبلیغاتی یک روش بسیار شیک و زیبا برای معرفی برند تجاری و تبلیغات محسوب می شود. چاپ لایت باکس به شیوه های مختلف همچون چاپ پارچه ای، چاپ بر روی استیکر، چاپ طلقی و چاپ بک لایت انجام می پذیرد. مشتریان بر اساس نوع نیاز و ماندگاری که از یک تابلو لایت باکس انتظار دارند، نوع تابلوی سفارشی خودشان را انتخاب می کنند.

آموزش ساخت تابلو لایت باکس تبلیغاتی

برای ساخت لایت باکس تبلیغاتی، تابلوساز از ورق های متعددی همچون پلکسی و چاپ بک لایت استفاده می کند. برای ساخت قاب تابلو می توان از متریال هایی مثل آلومیینیوم، چوب، ام دی اف، پی وی سی و انواع دیگر استفاده نمود. اگر حروف برجسته مدنظر شماست، در ابتدای کار طرح مورد نظر توسط طراحان آماده سازی می شود . سپس با استفاده از دستگاه برش لیزری طرح برش داده می شود.

حالا زمان مونتاژ کردن بخش های برش خورده و چسباندن رویه و لبه های حروف برجسته به یکدیگر می باشد. سپس زیرساز آماده شده و کار بر روی آن سوار میشود. اگر می خواهید لایت باکس بسازید، برای شروع کار به یک قاب نیاز دارید . عکس یا پوستر را داخل قاب قرار داده و برای نورپردازی از نوار led یا اس ام دی، در پشت قاب استفاده کنید تا نور از پشت کار به عکس تابیده و جلوه ی ویژه ای داشته باشد. اگر از نوارهای اس ام دی که دارای نورهای مهتابی و آفتابی هستند، استفاده کنید در کیفیت کار موثرتر است . برای اتصال اس ام دی ها به برق از یک آداپتور استفاده می شود. برای محافظت از عکس ها از یک محافظ از جنس شیشه یا پلاستیک شفاف استفاده می کنند.

چاپ بک لایت به چند شیوه قابل اجراست؟

 • چاپ جوهرافشان
 • چاپ لیزری
 • چاپ اسکرین

کیفیت و ضخامت متریالهای چاپی در تابلو لایت باکس متفاوت است  . منبع نور در تابلو بک لایت از نوع لامپ های مهتابی و یا اس ام دی می باشد. تابلو لایت باکس با نور بسیار زیباتر از تابلو لایت باکس بدون نور است و می تواند تصویر تبلیغاتی را با وضوح بالاتر و جلوه بصری جذابتر به نمایش بگذارد.

نورپردازی تابلو لایت باکس چگونه انجام می پذیرد؟

نورپردازی لایت باکس معمولاً از پشت قاب انجام می شود . بدین شکل منبع روشنایی در پشت قاب جاسازی می شود و توسط یک آداپتور، روشنایی تابلو را تامین می کند.

تابلوسازی با لایت باکس به چند شیوه قابل اجراست؟

تابلو لایت باکس تابلویی است که در حوزه تابلوسازی طراحی و پیاده سازی می شود و می تواند برای مصارف متعدد نظیر موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد.

1) تابلو مغازه

تابلو لایت باکس مغازه قابلیت پیاده سازی در سر درب مغازه را دارد . اگر این تابلو به شکلی ویژه و خاص طراحی شود جلوه جذابی را برای مغازه به ارمغان خواهد آورد.

2) تابلو فروشگاهی

تابلو لایت باکس فروشگاهی هم قابلیت نصب در سر درب فروشگاه را دارد و هم می تواند در داخل فروشگاه جهت معرفی و بخش بندی فروشگاه، اقلام و کالاها مورد استفاده قرار گیرد.

3) تابلو شرکتی

تابلو لایت باکس شرکتی هم در سردرب شرکت و هم در دکوراسیون داخلی شرکت مورد استفاده قرار می گیرد . می توان محصولات و خدماتی را که توسط شرکت ارائه می شود با استفاده از چاپ های متعدد بر روی بک لایت چاپ نمود و به صورت یک تابلوی تزئینی در بخش های متعدد شرکت به شکل دیواری و یا آویز نصب کرد. این کار علاوه بر معرفی محصولات سبب زیباسازی دکوراسیون داخلی شرکت شما و نصب چندین تابلوی تزئینی از محصولات و خدمات می شود.

انواع تابلو لایت باکس

تابلو لایت باکس انواع متفاوتی دارد که نوع ساخت آن سبب ایجاد تنوع لایت باکس شده است.

تابلو لایت باکس آلومینیومی

به این دلیل این تابلو آلومینیومی نام دارد که بخش اصلی تشکیل دهنده متریال آن از آلومینیوم است . محتوای چاپی لایت باکس آلومینیومی به سه طریق انجام می شود :

 • چاپ بر روی پلکسی گلاس
 • چاپ استیکر و سپس نصب آن روی پلکسی
 • چاپ بک لایت که بین دو پلکسی گنجانده می شود.

نورپردازی لایت باکس آلومینیومی به چه شکلی انجام می پذیرد؟

نورپردازی هم می تواند با استفاده از مهتابی انجام شود و هم با استفاده از لامپ های اس ام دی خطی و بلوکی

تابلو لایت باکس آلومینیومی چه مزایایی در بر دارد؟

 • مقاومت بالا
 • ضد آب
 • قابل اجرا به شکل یک طرفه و دو طرفه

لایت باکس آلومینیومی چه معایبی در بردارد؟

 • قاب لایت باکس آلومینیومی دارای قطر بالایی است.
 • قدیمی است و نسبت به لایت باکس های جدید جلوه بصری جذابی ندارد.

تابلو لایت باکس کریستالی

در ساخت این نوع لایت باکس، تابلوساز از دو ورق پلکسی گلاس استفاده می کند و ما بین این دو لایه پلکسی گلاس شفاف، از چاپ بک لینت استفاده می شود . تابلو لایت باکس کریستال نوردهی فوق العاده ای دارد . لامپ های اس ام دی در بین طلق و در زیر چاپ جای داده می شوند. تبلیغات چاپی مندرج بر روی آن به راحتی ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی، بدون نیاز به حضور افراد متخصص قابل تعویض است. از تابلو لایت باکس کریستالی به دو صورت ایستاده و آویز استفاده می شود . در این نوع لایت باکس بر خلاف لایت باکس معمولی برای تبلیغات و نمایش تصویر می توان بر روی متریال بک لایت طرحی را چاپ کرد.

مزایای تابلو لایت باکس کریستالی

تعویض طرح چاپی داخل تابلو توسط مشتری یکی از مزایای این نوع تابلو به شمار می رود . لایت باکس کریستالی را می توان بر روی دیوار گچی، سنگ، mdf و سقف نصب کرد . دور کار را می توان به شکلی غیر از حالت معمول مربع و مستطیل برش داد.

تابلو لایت باکس مگنتی

نام دیگرش، لایت باکس آهنربایی است . زیرا در ساخت آن از آهنربا استفاده می شود . لایت باکس مگنتی با ضخامت 2 سانتی و فریم آلومینیومی تولید می شود. ساختار لایت باکس مگنت به گونه ای است که تابلو لایت باکس به صورت باکس و یا جعبه ساخته می شود . سپس دور تا دور فریم یا همان قاب آلومینیومی توسط مگنت های آهنربایی احاطه می شوند . برای ساخت پشت قاب نیز از فیبر یا پلکسی گلس استفاده می شود. نورپردازی لایت باکس مگنتی با استفاده از لامپ های اس ام دی در قسمت پشتی قاب انجام می پذیرد . سپس محتوای تبلیغاتی که به شکل چاپ استیکر و یا چاپ بک لایت انجام شده است، در داخل قاب جای می گیرد.

عوامل موثر در قیمت تابلو لایت باکس مگنتی

عواملی از جمله ضد آب بودن، نوع چاپ، یک طرفه یا دو طرفه بودن تابلو و متر محیط می توانند تعیین کننده قیمت لایت باکس مگنتی باشند.

عوامل پیاده سازی تابلو لایت باکس مگنتی

در ساخت و پیاده سازی لایت باکس مگنتی یا مگنت، صفحه پلکسی گلاس توسط یک آهنربا یا مگنت روی لایت باکس نصب می شود . برای چاپ محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی آن از فیلم بک لایت استفاده می شود. برای حفاظت از محتوای تبلیغاتی در تابلو لایت باکس مگنتی از یک طلق شفاف استفاده می شود . پشت محتوای چاپی نیز با استفاده از ام دی اف ساخته می شود .

فریم بکار رفته در ساخت لایت باکس مگنت با استفاده از آنادایز آلومینیوم با ضخامت های متفاوتی انجام می پذیرد . این کار سبب می شود تابلو در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاومت بیشتری داشته باشد.

مزیت تابلو لایت باکس مگنتی

از جمله مزایایی که تابلو لایت باکس مگنتی دارد می توان به ضخامت کم و استحکام بالای آن اشاره نمود.

قیمت لایت باکس مگنتی

قیمت لایت باکس مگنتی بر اساس نوع پلکسی، آنادایز کردن، اندازه تابلو و متریال چاپی و کلیه اقلام مصرفی تعیین می شود.

دکمه بازگشت به بالا