اقتصادیتازه های کسب و کار

 8 ویژگی بهترین اجاق گاز خوب برای خرید کدام است؟

اجاق گاز از جمله لوازم مهم آشپزخانه است که کاربرد بسیاری بویژه جهت پخت انواع غذاها خواهد داشت. بنابراین انتخاب یک اجاق گاز مرغوب و در عین حال شیک از اهمیت بالایی دارد. امروزه با توجه به این که انواع اجاق گازها توسط برندهای سازنده مختلف با امکانات گوناگونی تولید می‌گردند، به همین جهت می‎توان گفت تنوع بالایی این محصولات انتخاب را کمی سخت خواهد کرد. بنابراین در این مقاله به بررسی ویژگی‌های بهترین اجاق گاز خوب می‌پردازیم تا مشتریان بتوانند به راحتی اجاق گاز مناسب و قابل قبولی را خریداری کنند. بنابراین با ادامه مقاله با موضوع 8 ویژگی بهترین اجاق گاز خوب برای خرید کدام است؟ همراه باشید.

عوامل تاثیرگذار جهت انتخاب اجاق گاز خوب

افراد باید با توجه به میزان مهارتشان در آشپزی به انتخاب اجاق گازی بپردازند که بتواند به خوبی امکان پخت و پز انواع غذاها را برایشان مقدور سازد و نیاز آنها را تامین کند. بنابراین از جمله موارد مهم جهت انتخاب یک اجاق گاز خوب به قرار زیر خواهد  بود:

·         نوع اجاق گاز

امروزه در انواع اجاق گازها از سیستم‌های اشتعال مختلفی استفاده می‌شود، بنابراین برخی از اجاق گازها سیستم پیلوت‌دار سنتی دارند و در برخی دیگر از سیستم پیلوت‌دار الکتریکی پیشرفته استفاده می‌شود. معمولا در اجاق گازهای که دارای پیلوت سنتی هستند، میزان مصرف انرژی زیادتر است چرا که به صورت دائم نیاز به جریان گاز خواهند داشت، اما در اجاق گازهای که پیلوت الکتریکی پیشرفته دارند، میزان انرژی کمتر است چرا که بعد از روشن شدن نیاز به جریان متناوب ندارند.

·         اندازه اجاق گاز

معمولا اندازه اجاق گاز باید مطابق با فضای آشپزخانه انتخاب شود، می‌توان گفت درآشپزخانه‌های که فضای کمی دارند، انتخاب یک گاز صفحه‌ای توکار ایده‌آل‌تر از انتخاب یک گاز ایستاده خواهد بود. علاه بر آن موجب شیکی آشپزخانه نیز خواهد شد، اما با توجه به این که اجاق گاز صفحه‎ای دارای فر نیستند باید تستر و فر جداگانه برای آنها تهیه کرد.

·         توان حرارتی اجاق گاز

به هنگام خرید اجاق گاز حتما به توان حرارتی آنها نیز توجه نمود، معمولا توان حرارتی استاندارد در هر ساعت از 5000 تا 12.500بی تی یو است. می‌توان گفت جهت مصارف خانگی توان حرارتی نرمال 2.05 کیلو وات است و میزان توان حرارتی بالاتر مناسب رستوران‌ها و کافه‌ها خواهد بود. امروزه بعضی اجاق گازها تولید شده توان حرارتی استانداردی ندارند، به همین جهت توجه به میزان توان حرارتی آنها بسیار ضروری است.

·         جنس اجاق گاز

معمولا اجاق گازها در جنس‌های مختلفی همچون استیل، استیل شیشه‌ای و شیشه‌ای تولید می‌شوند. می‌توان گفت اجاق گازهای استیل از بهترین اجاق گازهای موجود در بازار هستند که در برابر زنگ‌زدگی دوام و مقاومت بالایی دارند. اجاق گازهای استیل شیشه‌ای نیز نمونه‌ای از مرغوب‌ترین اجاق گازهای موجود در بازار هستند که از دوام و مقاومت بالایی برخوردار هستند. اجاق گازهای شیشه‌ای نیز از زیباترین اجاق گازهای عرضه شده در بازار هستند که قدری ظریف بوده و جهت تمیز کردن آنها باید دقت بیشتری کرد.

7 ویژگی مهم اجاق گاز خوب به هنگام خرید

1.       تمیزی راحت اجاق گاز

امروزه اکثراجاق گازهای موجود در بازار دارای شعله پخش‌کن و رویه چدنی هستند، به همین جهت تمیز نمودن آنها به راحتی صورت می‌گیرد. بنابراین حتی اگر غذا سرریز گردد عمل تمیز کردن این اجاق گازها به راحتی انجام می‌شود، به همین جهت بهترین انتخاب اجاق گازها با شعله پخش‌کن و رویه چدنی خواهد بود.

2.      داشتن شعله‌های متفاوت در اجاق گاز

معمولا اجاق گازهای که دارای شعله‌های متفاوت هستند مرغوبیت بیشتری دارند، از آنجایی که می‌توان با توجه به بزرگی و کوچکی ظرف، شعله مورد نظر را انتخاب کرد. بنابراین اگر قصد پخت سریع غذا را دارید می‌توانید از شعله‌های سریع‌تر استفاده کنید و اگر می‌خواهید غذا به آرامی جا بیفتد به استفاده از شعله‌های کمتر بپردازید.

3.     راحتی در استفاده از اجاق گاز

بسیاری از افراد با دیدن امکانات متنوع برخی از اجاق گازها، دچار سردرگمی خواهند شد. بنابراین بهتر است اجاق گازی را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید با آن کار کنید و امکان تنظیم ویژگی‌های متنوعش را داشته باشید.

4.     ایمنی اجاق گاز

توجه به ایمنی اجاق گاز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این محصولات خواهد بود، معمولا اجاق گازهای که از فندک و ترموکوپل برخوردار هستند، از آن دست اجاق گازهای ایمن محسوب می‌شوند. از آنجایی که مثلا اگر اتفاقی شعله گاز خاموش شود ترموکوپل موجود در این اجاق گازها، جریان گاز را خود بخود قطع می‌کند و مانع از نشت گاز و بروز آتش سوزی خواهد شد. همچنین در بسیاری از اجاق گازها قفل کودک وجود دارد که به خوبی مانع از دسترسی کودکان به گاز خواهد شد.

5.     توجه به فر اجاق گاز

افرادی که عاشق پیتزا، کیک و شیرینی پختن هستند، باید به انتخاب اجاق گازهای فردار بپردازند، بهتر است این اجاق گازها دارای دو عدد فر یا حداقل 5  قفسه باشند که به راحتی باز و بسته می‎شوند. بسیاری از اجاق گازها دارای تنظیماتی هستند که به طور اتوماتیک فر را تمیز می‌کنند اگر به دنبال راحتی بیشتر هستید این اجاق گازها گزینه مناسبی هستند.

6.      توجه به گارانتی و وارنتی اجاق گاز

توجه به گارانتی و وارنتی به هنگام خرید یک گاز خوب از ویژگی‌های مهم آن خواهد بود، ازآنجایی که برخی از وارنتی‌ها تا مدت‌ها به پوشش اجاق گاز می‌پردازند، اما برخی دیگر بلافاصله بعد از ارسال گاز باطل خواهند شد.

7.     توجه به برند سازنده اجاق گاز

برای آن که بتوانید یک گاز خوب با بهترین ویژگی‌ها خریداری کنید، بهتر است ابتدا در مورد برندهای مختلف اجاق گاز تحقیق نماید تا این محصول را از برند معتبری تهیه کنید. از آنجایی که خرید یک اجاق گاز خوب موجب می‌شود تا خرید باصرفه‎ای داشته باشید و با داشتن محصولی بادوام تا مدت‌ها از خرید مجدد اجاق گاز بی‌نیاز گردید.

تعمیر اجاق گاز لاجرمانیا تهران

تعمیر اجاق گاز هاردستون در تهران

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز اریستون

8.     توجه به بودجه خود

به هنگام خرید اجاق گاز معمولا باید به میزان بودجه خود توجه کنید، می‌توان گفت اجاق گازها هر چه امکانات بیشتری داشته باشند به طبع قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. مثلا اگر قصد خرید اجاق گاز پیلوت‌دار سنتی را دارید، باید در نظر بگیرد این اجاق گازها در مقایسه با اجاق گازهای الکتریکی پیشرفته انرژی بیشتری مصرف خواهند کرد، به همین جهت قیمت کمتری نیز نسبت به آنها خواهند داشت.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی مهمترین عوامل جهت انتخاب یک گاز خوب پرداختیم و ویژگی‌های مهمی که ممکن است، افراد ترغیب به داشتن یک اجاق گاز خوب گردند را به اختصار بیان کردیم. بنابراین اگر قصد خرید یک اجاق گاز مناسب را دارید، حتما خواندن مقاله 8 ویژگی بهترین اجاق گاز خوب برای خرید کدام است؟ را مورد مطالعه قرار دهید تا با اطلاعات جامع‌تری بتوانید این محصول را تهیه کنید.

دکمه بازگشت به بالا