تازه های کسب و کارعمومی

انواع چسب حرارتی و نحوه استفاده از آن

یکی از وسیله های کاربردی که ما برای چسباندن اشیا به یکدیگر و متصل کردن آنها استفاده می‌کنیم تفنگ چسب حرارتی است که کاربرد بسیار زیادی در زندگی امروزی انسان ها دارد. در این مقاله می‌خواهیم درباره این چسب حرارتی و نحوه استفاده از آن به طور کامل صحبت کنیم و یکی از شرکت های معروف در زمینه فروش چسب حرارتی را به شما معرفی خواهیم کرد.

چسب حرارتی چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد چسب حرارتی یکی از پرکاربردترین ابزار هایی است که احتمالاً در همه خانه ها برای چسباندن اشیا از آن استفاده می شود و همانطور که می دانید این ابزار شبیه به یک تفنگ میباشد و دلیل نامگذاری این اسم به همین خاطر است که به آن تفنگ چسب حرارتی هم می گوییم. این ابزار کاربردی از یک ساختار تشکیل شده است که با استفاده از یک المنت گرما تولید میکند و با استفاده از آن گرما باعث ذوب شدن چسب موجود در این دستگاه می شود.

می توان نتیجه گرفت که المنت ها مهمترین نقش را در این دستگاه دارند زیرا باید گرمای مورد نیاز برای ذوب شدن چسب را فراهم کنند به زبان ساده المنت های چسب حرارتی باید چسب جامد را به طور کامل به مایع تبدیل کند تا از آن استفاده شود. جالب است بدانید که چسب های حرارتی دارای انواع و مدل های مختلف می باشد که تفاوت آنها در منبع تغذیه این دستگاه است و کاربردهای متفاوتی را ایجاد می کند که در ادامه می خواهیم به انواع چسب حرارتی به طور کامل اشاره کنیم. اما اگر میخواهی چسب حرارتی با کیفیت را خریداری کنید پیشنهاد میشود وارد فروشگاه و سایت ابزار میهن شوید تا انواع و مدل های مختلف چسب حرارتی را مشاهده کنید.

چسب حرارتی برقی

یکی از معروف ترین و مشهورترین چسب حرارتی ها در بازار دستگاه تفنگ چسب حرارتی که به صورت برقی است می‌باشد که مورد توجه به مصرف کنندگان خود قرار گرفته است و کاربردهای زیادی را به همراه خود دارد. این ابزار قدرت بسیار بالایی را برای چسبندگی اشیا ایجاد می کند و بهتر است بدانید که این ابزار کاربردی با استفاده از جریان های برق کار میکند که می‌توان نتیجه گرفت دارای توان های مختلفی است. شما میتوانید این چسب حرارتی برقی با کیفیت را در فروشگاه معتبر ابزار میهن به طور مستقیم و با ضمانت خریداری کنید.

چسب حرارتی شارژی

یکی دیگر از انواع و مدل های چسب حرارتی که طرفدار و مشتریان بسیار زیادی دارد چسب حرارتی شارژی می باشد که با استفاده از جریان های برق ذخیره شده در باتری کار میکند و کار مصرف کننده را به طور کامل راحت میکند. مزیت این ابزار این است که زمانی که شما به برق دسترسی ندارید به راحتی میتوانید اشیا مورد نظر خود را با استفاده از چسب حرارتی شارژی به هم متصل کنید که یکی از مزیت های بزرگ این دستگاه شارژی محسوب می شود. به گفته فروشگاه ابزار میهن اگر شما از باتری های قدرتمند برای این دستگاه استفاده کنید شما مصرف کنندگان عزیز میتوانید در زمان های طولانی از این دستگاه استفاده کنید.

چسب حرارتی صنعتی

یکی دیگر از چسب های حرارتی معروف در بازار که یکی از تفنگ های حرارتی معروف است و از مخزن برخوردار است ،به آن چسب حرارتی صنعتی می گویند. بازی های کالاف بهتر است بدانید که این دستگاه به صورت دستی و همچنین پدالی موجود میباشد که میتوانید از آن استفاده کنید. مهمترین نکته ای که شما درباره دستگاه حرارتی صنعتی باید بدانید این است که این دستگاه و این ابزار دامنه حرارت بیشتری را نسبت به دستگاه ها شارژی و برقی تولید می کند. به گفته فروشگاه ابزار میهن این ابزار فقط مخصوص و مختص چسب های گرانول می باشد که باید به آن توجه کنید.

اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که کاربرد چسب حرارتی صنعتی چیست و در چه صنایعی از این چسب قدرتمند استفاده می شود. در پاسخ به این سوال مهم بهتر است بدانید که از این چسب حرارتی در صنایع خودروسازی و همچنین ساختمان سازی و علاوه بر آن به گفته فروشگاه ابزار میهن از این ابزار در بسته بندی کارتون هم نیز استفاده می شود که می توانید این ابزار را به صورت کلی و جزئی از شرکت ابزار میهن خریداری کنید.

نحوه کار چسب حرارتی

همانطور که در ابتدای این مقاله مشاهده کردید و به آن توضیح داده شد که چسب حرارتی مانند تفنگ می باشد و از قطعات مهمی مانند المنت تشکیل شده است که با گرم شدن این دستگاه چسب موجود در آن آب می شود و پر آهم متصل کردن اشیا مورد نظر شما شروع می شود. انرژی منفی در قسمت بالای چسب حرارتی یک روز نی وجود دارد که شما باید چسب مورد نظر را در آن قرار دهید که معمولاً چسب های این دستگاه به صورت نوار شکل هستند.

زمانی که شما چسب مخصوص را در قسمت تعبیه شده قرار دادید سپس باید با کمک یک پدال که در قسمت پایین دستگاه قرار گرفته است چسب را ذوب کنید و سپس فرایند اصلی کار خود را آغاز کنید. به این نکته مهم دقت کنید که حتما باید ایمنی فردی را به طور کامل رعایت کنید زیرا علامت این دستگاه بسیار قوی می باشد و با ذوب شدن چسب اگر چسب مایع با دست شما برخورد داشته باشد ممکن است باعث سوختن دست شود پس حتماً قبل از انجام این کار ایمنی را رعایت کنید و یک دستکش استفاده کنید. همچنین بعد از استفاده از این دستگاه اگر نیاز به چسباندن هیچ اشیایی نبود حتما آن را از برق جدا کنید تا سرد شود.‌

اجزا تشکیل دهنده چسب حرارتی

چسب حرارتی مانند سایر ابزار دیگر از قطعات و اجزای تشکیل دهنده تشکیل شده است که هر کدام وظیفه ای را برای کار کردن دارند. بهتر است بدانید که مهمترین قطعه و اجزای تشکیل دهنده این دستگاه المنت آن میباشد که وظیفه گرم کردن چت را برعهده دارد و با حرارت و گرمایی که ایجاد میکند باعث میشود چسب موجود در دستگاه آب شود.سایر قطعات اصلی چسب حرارتی:

  • فیوز
  • بدنه
  • کلید پاور
  • باتری
  • پایه نگدارنده

نکات مهم قبل از استفاده چسب حرارتی

قبل از استفاده از چسب حرارتی باید چند نکته مهم را رعایت کنید. اولین نکته این است که هیچ وقت نباید بر روی سطح خیس از چسب حرارتی استفاده کنید زیرا ممکن است چسب به خوبی نچسبد و کار بیهوده کرده‌اید. دومین نکته این است که هیچ وقت نباید از چسب حرارتی بر روی سطحی که گرد و غبار دارد استفاده کنید.

سومین نکته این است که به اندازه مناسب از چسب استفاده کنید و پس از اتمام کار خود چسب مورد نظر را حتماً از نازل چسب حرارتی جدا کنید و علاوه بر آن در هنگام استفاده از این ابزار به هیچ عنوان به آن فشار زیاد وارد نکنید.

از کجا چسب حرارتی بخرم؟

اگر می خواهید این ابزار کاربردی را در تمامی انواع ها و مدل های آن خریداری کنید تا بتوانید اشیای موردنظر خود را بچسبانیم پیشنهاد می شود این دستگاه کاربردی را از فروشگاه معتبر ابزار میهن یکی از بزرگترین فروشنده های ابزار آلات در ایران می باشد تهیه کنید. فروشگاه ابزار میهن مرکز فروش چسب حرارتی در تهران می باشد که شما می توانید با خیال آسوده این ابزار کاربردی را خریداری کنید.

دکمه بازگشت به بالا