اجتماعیتازه های کسب و کار

تشابه ویلا شهرکی با ویلا مستقل

در مبحث تفاوت برای خرید ویلا در آمل یا با ویلای مستقل (بیرون شهرک) تقریبا بیش‌تر شما عزیزانی که در جستجوی ویلا هستند آشنایی دارند، اما دسته‌ای اطلاعات کافی در این زمینه نداشته و لازم است که معنی واژه‌های فوق را دانسته و در هنگام خرید ویلا ارزان در آمل به آن توجه داشته باشید.

ویلای شهرکی؛

به سازه‌ها و ساختمان‌هایی که درون مجموعه‌های کوچک و بزرگ ویلایی در شمال احداث می‌گردد و دارای امکانات و امتیازات مشخصی چون، مشاعات شهرک، امنیت کامل، و … بوده و برای افرادی که در جستجوی ویلا شهرکی در شمال هستند می‌تواند مناسب باشد.

محاسن خرید ویلا درون شهرک؛

یکی از محاسن اصلی ویلای شهرکی در شمال داشتن امنیت است که این امنیت شامل مواردی چون امنیت در مراقبت گل و گیاه موجود در محوطه ویلا، امنیت در نگهداری و حراست از ویلا و لوازم درون آن در هنگام نبود مالک، امنیت در نظم ساختاری ساختمان‌های موجود در آن ‌به دلیل داشتن قوانین ساخت ویلا در شهرک، که دارای قوانین ساخت در ارتفاع و حفظ چشم‌انداز برای ویلاها است می‌باشد.

نکته؛
به همین دلیل بیش‌تر خریداران ویلا در جستجو و شهرکی به دلیل داشتن محیطی امن و ضوابط یکسان در شهرهای ساحلی شمال هستند.

ویلای مستقل (آزاد)؛

این دسته از ویلاها شامل سازه‌ها و ساختمان‌هایی هستند که بیرون از مجموعه ویلایی یا همان شهرک ساخته شده و امکانات و امتیازات شهرک را نداشته و بیش‌تر برای افرادی که خواهان خرید ویلا به صورت مستقل و بیرون از شهرک هستند و حوصله مقررات و ضوابط شهرک را ندارند، مورد مناسبی است.

محاسن ویلا مستقل؛

ویلای مستقل و بیرون شهرک هم طرفداران خاص خود را دارد و علت آن احساس آرامش و راحتی در ویلاهای حیاط‌دار و مستقل که در محیطی آزاد و خارج از شهرک قرار دارند است، و بهترین گزینه خرید ویلا در شمال برای اشخاصی است که بعد خرید اقدام به سکونت دایم در شهرهای شمالی را دارند.

بهترین مورد ویلای مستقل ویلایی حیاط‌دار با متراژ زمین بالای 500 متر و در محیطی نزدیک به جاده سراسری و در مکانی تهرانی‌نشین مختلط با بومیان منطقه می‌باشد که علاوه بر این به فروشگاه‌ها و مراکز خرید و همچنین بافت شهری با امکانات ضروری آن قابل دسترس باشد، که برای فروش هم در تنوع سازه‌های قدیمی و یا ویلاهای نوساز برای شما موجود است.

تشابه ویلا شهرکی با ویلا مستقل؛

در مورد تفاوت‌های ویلا شهرکی و مستقل در متن فوق اشاره داشتیم، حال نوبت به شباهت ویلای شهرکی با ویلای مستقل در شمال است که تنها تشابه آن می‌تواند از لحاظ سازه و متریال ساخت باشد، و در قسمت فروش مدل‌های مختلف ویلا از لحاظ ساختاری به آن اشاره داشتیم.

خرید ویلای شهرکی در شمال مناسب‌تر است یا ویلای مستقل؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این موضوع کاملا شخصی و سلیقه‌ای است، چرا که هر شخصی با توجه به معیار‌های خود در پی خرید ویلا خواهد بود، ویلاهای شهرکی و یا ویلاهای مستقل و بیرون از شهرک، هر کدام مزایای خاص خود را دارد، برای روشن شدن این قضیه می‌توانید مطالب فوق را مطالعه فرمایید و یا به شرح زیر توجه نمایید.

نکته؛

شما هنگام خرید ویلا شهرکی یا ویلای مستقل و بیرون از شهرک کافی است تا به این نکته که چرا بعضی از ویلاها در شمال سخت‌تر فروش میر‌وند و یا از ویلاهایی که در مناطق ممنوعه قرار گرفته‌اند دوری کنید تا خریدی بدور از استرس و نگرانی داشته باشید و بعد از آن نوبت به سلیقه شما خواهد رسید. سوال فوق را می‌توان به شکل دیگری چون، چه ویلاهایی در شمال بیش‌تر مورد تایید خریداران است؟ مطرح کنیم.

بله عزیزان در پاسخ به این سوال که آیا خرید ویلای شهرکی در شمال مناسب‌تر می‌تواند باشد یا خرید ویلای مستقل می‌شود گفت که، در ابتدا شما باید به مواردی که قبل خرید ویلا به آن توجه داشته باشید رعایت کنید و از محدوده‌های نا امن و محیط‌های ناجور که در آن‌ها به هر روش و طریقی ویلایی ساخته شده و در معرض فروش قرار گرفته و شاید از نظر ساختمانی و منطقه‌ای نظر شما را جلب می‌کند بشناسید و در آخر با توجه به سلیقه و توان مالی خود، از طریق روش‌های مختلف خرید ویلا اقدام به انتخاب ویلایی مناسب و باب دل داشته باشید.

تفاوت ویلاهای شهرکی و مستقل در شمال:

ویلاهای شهرکی در مقایسه با ویلاهای تکی، مزایا و معایبی دارند. از جمله مزایای ویلاهای شهرکی، مدیریت یک‌پارچه، حضور نگهبان و امنیت بیشتر، زیرساخت‌های شهری یک‌پارچه، رسیدگی به معابر و نظافت و فضای سبز به صورت یک‌پارچه و امکانات دیگری است که در ویلاهای تکی یا ویلاهای مستقل می‌بایست توسط مالک و با صرف هزینه تامین گردند.

ویلاهای شهرکی دارای هزینه‌هایی ثابتی هستند که در هر صورت می‌بایست آن‌ها را پرداخت کنید. هزینه‌های تاسیسات، هزینه‌های نگهبانی و نگهداری فضای سبز، هزینه‌های تامین برق، آب و گاز از آن جمله هستند. این هزینه‌ها در ویلای تکی نیز ممکن است ضروری باشند ولی نوع و مقدار و زمان آن در اختیار مالک است. همچنین ویلاهای شهرکی دارای قوانین و مقرراتی هستند که مالکان می‌بایست آن‌ها را رعایت کنند ولی ویلاهای تکی این محدودیت‌ها را ندارند.

اگر شما جز افرادی هستید که قصد خرید ویلا دارید و جز طرفداران ویلاهای مستقل و شهرکی هستید ولی نمی دانید که کدام بیشتر مطابق سلیقه و بودجه شما است ادامه مقاله را مطالعه نمایید، در این مقاله از قصد داریم ویژگی ها و مزایای این دو ویلا را معرفی کنیم تا شما با مطالعه آن ها بتوانید تصمیم بگیرید که ویلای شهرکی خریداری کنید یا ویلای مستقل؟؟ و کدام ویلا مطابق سلیقه شما است.

مزایای ویلا هایی اشتراکی:

یکی از مهمترین مسائلی که قبل از خرید ویلا در ذهن هر خریدار ایجاد می شود، امنیت ویلا است، پس اگر هنوز تصمیم نگرفتید که ویلای شهرکی خریداری کنید یا ویلای مستقل حتما این نکته را در نظر بگیرید که میزان امنیت ویلا چقدر برای شما دارای اهمیت است؟ باید به شما بگوییم که امنیت ویلاهای شهرکی از ویلاهای مستقل بیشتر است، زیرا معمولا شرکت هایی که این شهرک ها را تأسیس می کنند در ورودی آن ها سیستم حراست و نگهبانی قرار می دهند تا ورود و خروج افراد به این مناطق زیر نظر گرفته شود، حتی محیط داخل شهرک ها نیز تحت حفاظت و بررسی قرار می گیرند.

ویلاهای شهرکی معمولا قیمت مناسب تری نسبت به ویلاهای مستقل دارند زیرا سازندگان ویلاهای شهرکی معمولا مصالح ساختمانی را به صورت عمده خریداری می کنند که از قیمت پایین تری برخودار است و این امر سبب می شود که هزینه تمام شده برای هر ویلا نسبت به ویلاهای مستقل کم تر باشد.

ساخت ویلا آن هم به صورت شهرکی و در کنار هم نیازمند رعایت نکات و قوانین مهندسی است که باید در ساخت و ساز آن ها به این نکات توجه فراوانی بشود، سازنده این نوع ویلاها با توجه به هزینه هایی که برای ساخت انجام می دهند نمی توانند ویلاهایی با کیفیت پایین بسازند، از این رو شما در هنگام خرید این نوع ویلاها می توانید اطمینان داشته باشید که زمین و سازه در بهترین سطح از استاندارد قرار دارند. با توجه به این ویژگی ها هنوز می توانید تصمیم بگیرید که ویلای شهرکی خریداری کنید و یا ویلای مستقل؟؟؟ اگر هنوز هم در اخذ تصمیم دچار مشکل هستید ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

معرفی ویلای مستقل:

این دسته از ویلاها، شامل ساختمان و سازه هایی هستند که بیرون از مجموعه ها و شهرک ها ساخته می شوند و البته امکاناتی که ویلاهای شهرکی دارند را این گونه ویلاها ندارند. ویلاهای مستقل را بیشتر افرادی خریداری می کنند که حوصله قوانین و مقررات ویلاهای شهرکی را ندارند، توجه به این نکته می تواند به شما در گرفتن این تصمیم که ویلای شهرکی خریداری کنید یا ویلای مستقل کمک فراوانی بکند.

مزایای ویلای مستقل:

ویلاهای مستقل نیز طرفداران خاص خود را دارند و علت آن را می توان احساس آرامش و راحتی در مستقل و حیاط دار بیان نمود که به صورت مستقل در محیط آزاد و خارج از شهرک قرار دارند. از آن جایی که این ویلاها به صورت مستقل ساخته می شوند و تمرکز شخص بر روی ساخت یک ویلا بوده از کیفیت بالا و ممتازی برخودار هستند، البته توجه کنید این موضوع همیشه درست نیست و در برخی موارد به دلیل این که ویلا توسط اشخاص بساز بفروش ساخته می شود از کیفیت پایینی به دلیل کاربرد بدون کیفیت برخودار است. به طور معمول این ویلاها دارای متراژهای بزرگی هستند، زیرا فاصله ویلاها از یکدیگر زیاد است و هر ملک منطقه بزرگی را به خود اختصاص داده است.

معایب ویلاهای مستقل و شهرکی:

ویلاهای شهرکی:

در این ویلاها شما باید یک سری قوانین و مقرراتی که حاکم بر شهرک است را رعایت کنید و به اندازه های ویلاهای مستقل آزادی ندارید.

ویلاهای مستقل:

در ساخت ویلاهای مستقل تأمین آب، برق و … بر عهده شخص سازنده است و همچنین تأمین امنیت ویلا بر عهده خود فرد است. با توجه به این مسائل شما می توانید تصمیم بگیرید که ویلای شهرکی خریداری کنید یا ویلای مستقل؟

شباهت ویلاهای شهرکی با ویلاهای مستقل:

عمده ترین شباهت ویلاهای شهرکی و ویلاهای مستقل نوع سازه است یعنی ممکن است یک‌ تیپ خاصی از ویلا با یک در داخل یک محیط شهرکی ساخته شده باشد که دقیقا همان ویلا با همان نوع متریال در محیط مستقل نیز ساخته شود که این مورد را می توان به عنوان عمده ترین شباهت این دو نوع ویلا به حساب آورد.

ویلای شهرکی خریداری کنید یا ویلای مستقل:

این که شما ویلای شهرکی خریداری کنید یا ویلای مستقل کاملا وابسته به نظر و سلیقه شما است، به طور مثال ممکن است که شما یک فرد قانونمند باشید و رفت آمدی کمی به ویلا داشته باشید و یا قصد ندارید هزینه های زیادی را برای تأمین امنیت ویلای خود انجام بدهید می توانید ویلای شهرکی را برای سکونت خود انتخاب کنید؛ اما اگر شما رفت و آمد زیادی به ویلای خود دارید و یا زیاد تابع قوانین و مقررات نیستید و می خواهید آزادی عمل داشته باشید بهتر است که ویلاهای مستقل را برای خریداری انتخاب کنید.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که از مطالب فوق دریافته‌اید، خرید ویلا در شمال کاملا سلیقه‌ای است و بسته به انتخاب و بودجه شما می‌تواند شامل  و یا خرید ویلای جنگلی در مبحث کلان منطقه‌ای شمال باشد، حال مساله جزئی‌تر خرید ویلا شهرکی در شهرهای شمال و یا ویلای مستقل خواهد بود که با دانستن تفاوت و شناخت کامل از فروش این دو سبک ویلا، می‌توانید خریدی بهتر داشامروزه به دلیل شلوغی هایی که در شهر ها وجود دارد افراد به سمت خرید ویلا روی آوردند که یکی از انواع ویلای های ساخته شده و طراحی شده انتخاب ویلا مستقل و ویلا شهری است که از طرفداران بیشتری برخودار است. افراد دارای سلایق مختلفی هستند و هر شخصی متناسب با سلیقه خود و خانواده‌اش و میزان بودجه ای که دارد ویلاهای مختلفی را انتخاب می کند و نمی توان سبک هایی که مطابق سلایق اشخاص نیستند را به آن ها تحمیل نمود.

دکمه بازگشت به بالا