اجتماعیتازه های کسب و کار

علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک

 اجاق گاز یکی از وسایل کاربردی هر خانه شمرده می‌شود. علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک، موضوع مهمی است که حتما باید به آن پرداخته شود. در این مقاله سعی داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و راه‌ حل‌های مختلف را برای رفع این مشکل مورد بررسی قرار دهیم. اگر اجاق گاز خانه شما نیز با این مشکل مواجه شده است، حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک

علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک چیست؟

علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک ممکن است به دلیل چندین عامل رخ دهد. در ادامه به بررسی علل این مشکل می‌پردازم.

پایین بودن فشار گاز

یکی از شایع‌ترین علت ایجاد مشکل در اجاق گاز، کم بودن فشار گاز است. اگر فشار گاز کافی نباشد، فندک قادر به روشن کردن شعله نخواهد بود. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از انجام هر کاری فشار گاز را به درستی مورد بررسی قرار دهید.

وجود نقص فنی در اجاق گاز

گاهی علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک، وجود مشکل فنی در اجاق گاز است. خرابی سوئیچ یکی از شایع‌ترین علل ایجاد این مشکل است. همچنین ممکن است سوزن‌های مربوط به کنترل دمای اجاق گاز آلوده یا خراب شده باشند و قادر به دریافت کامل گاز نباشند. در این صورت توصیه می‌شود برای حل مشکل با یک تعمیرکار حرفه‌ای و کاربلد تماس بگیرید. تنها یک تعمیرکار حرفه‌ای می‌تواند نقص فنی موجود در اجاق گاز را به خوبی تشخیص دهد.

چربی گرفتن شعله اجاق گاز؛ علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک

در برخی مواقع چربی گرفتن شعله اجاق گاز علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک است. در اجاق گاز، شعله‌ها با ترکیب گاز و هوا کار می‌کنند. اگر چربی و روغن به شعله‌ها بچسبند، موجب بسته شدن پورت‌های هوا می‌شود و در نتیجه اجاق گاز به خوبی کار نمی کند. برای رفع این مشکل بهتر است شعله اجاق گاز را به صورت مرتب با استفاده از پاک کننده‌های قوی تمیز کنید. بطور کلی می‌توان با رعایت بهداشت و نظافت، از چربی گرفتن شعله‌ها جلوگیری کرد.

خرابی فندک اجاق گاز

در برخی مواقع علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک، وجود مشکل در فندک است. یکی از علل خرابی فندک در اجاق گازها استفاده بیش از حد از آن است. همچنین وجود آلودگی در داخل فندک نیز می‌تواند موجب عدم کارکرد آن شود. در بسیاری از مواقع چربی و آلودگی به داخل فندک نفوذ کرده و موجب مسدود شدن کانال‌های آن می‌شود. همچنین خرابی سیم‌ها و اتصالات مربوط به فندک نیز می‌تواند موجب ایجاد مشکل در شود. تعمیرکاران اجاق گاز به راحتی می‌توانند علت ایجاد مشکل را تشخیص داده و برای رفع آن اقدام کنند.

خرابی باتری علت ایجاد مشکل در فندک اجاق گاز

فندک اجاق گاز معمولا با باتری کار می‌کند. بنابراین در صورت ایجاد مشکل در باتری، فندک اجاق گاز به خوبی کار نخواهد کرد. در صورت بروز این مشکل، بهتر است برای تعویض باتری اقدام کنید. در واقع تشخیص درست علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک، بسیار پر اهمیت است. همچنین توصیه می‌شود، تعمیر اجاق گاز خود را به دست افراد مطمئن و کاربلد بسپارید.

خیس بودن شعله‌های گاز

خیس بودن شعله های گاز می‌تواند علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک باشد. این مشکل معمولا بر اثر شستشوی شعله های گاز با آب و مواد شوینده رخ می‌دهد. اگر به تازگی صفحه و سر شعله های اجاق گاز خود را تمیز کرده‌اید، نگران نباشید، بلافاصله بعد از خشک شدن سرشعله ها، مشکل اجاق گاز شما حل خواهد شد.

وجود نشتی در شلنگ گاز؛ یکی از علت‌های روشن نشدن اجاق گاز با فندک

توجه کنید که وجود نشتی در شلنگ گاز می‌تواند علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود بلافاصله بعد از ایجاد مشکل در اجاق گاز، این مورد را با دقت مورد بررسی قرار دهید. دلیل تاکید بر این موضوع، وجود خطرهای بسیاری است که نشتی گاز باعث آن می‌شود. وجود نشتی در شلنگ گاز موجب کم شدن شعله نیز خواهد شد. برای رفع این مشکل حتما باید شلنگ گاز را تعویض کرد. بررسی بست های گاز نیز می‌تواند به رفع مشکل کمک کند.

وجود مشکل در ترموکوپل اجاق گاز

اغلب اجاق گازها دارای وسیله‌ای به نام ترموکوپل هستند. وجود این وسیله در اجاق گاز از لحاظ ایمنی بسیار اهمیت دارد. اما گاهی ایجاد خلل در عملکرد ترموکوپل موجب عدم کارکرد اجاق گاز می‌شود. خرابی ترموکوپل، موجب روشن نماندن شعله اجاق گاز نیز خواهد شد. در صورت بروز مشکل در ترموکوپل اجاق گاز، حتما باید برای تعویض آن اقدام کنید. تعمیرکاران حرفه‌ای میتوانند شما را در انجام این کار کمک کنند.

همانطور که متوجه شدید، در برخی مواقع خود شما نیز می‌توانید برای رفع مشکل اجاق گاز خود اقدام کنید.  اما در موارد خاص مثل: وجود نقص فنی در اجاق گاز و خراب بودن شیر ولوم گاز، حتما باید با یک فرد متخصص در این زمینه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مشغول بکار در نمایندگی ها به صورت تمام وقت، آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می‌باشند. شما می‌توانید در صورت بروز مشکل در اجاق گاز منزل خود با کارشناسان این مراکز تماس گرفته و از مشاوره‌های رایگانی که در اختیار شما قرار می‌گیرد استفاده کنید.

تعمیر اجاق گاز خود را به دست چه افرادی بسپاریم؟

برای پیدا کردن علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک، توصیه می‌شود حتما تعمیر فندک اجاق گاز خود را به دست افراد کاربلد و حرفه‌ای بسپارید. به بیان دیگر، حتما از وجود تخصص کافی در تعمیرکار مورد نظر مطمئن شوید. تنها این افراد می‌توانند در فرصتی کوتاه عیب اجاق گاز شما را پیدا کرده و برای رفع آن اقدام کنند. قابل ذکر است که وقت شناسی نیز یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که یک تعمیرکار لوازم خانگی باید داشته باشد. با توجه به اینکه اجاق گاز یکی از لوازم بسیار کاربردی در هر خانه است، تعمیر آن نیز باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

در این مطلب به توضیح در مورد علت روشن نشدن اجاق گاز با فندک، پرداختیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله عیب اجاق گاز خود را تشخیص داده و برای رفع آن اقدام کنید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید بسیار سپاسگزاریم.

دکمه بازگشت به بالا