تازه های کسب و کارعمومی

قیمت پیچ و مهره گالوانیزه کیلویی درجه یک

تقریباً همیشه از مهره‌ها به همراه پیچ برای بستن چندین قسمت به یکدیگر استفاده می‌شود. این دو بخش با تغییر شکل الاستیک جزئی، کشش جزئی پیچ و فشردگی قطعاتی که باید در کنار هم نگه داشته شوند، در کنار هم نگه داشته می شوند. جنس پیچ و مهره می‌تواند فلز، چوب، پلاستیک یا آلومینیوم باشد. بیشترین موادی که در تولید آنها به کار می‌رود انواع فولاد کم کربن است. از این رو، مهمترین نکته در تولید این اتصالات جنس مواد اولیه است. از جمله کاربردهای آن می‌توان به کاربرد پیچ و مهره در پتروشیمی، صنایع خودروسازی، صنایع دریایی، ساختمان‌سازی و … اشاره کرد.

انواع پیچ و مهره

ممکن است با شنیدن نام پیچ و مهره مفهومی ساده به ذهنتان برسد، اما مطمئن باشید که پس از آگاهی از انواع مختلف مهره‌ها و پیچ‌ها شگفت زده خواهید شد.

1. انواع پیچ و مهره (به طور کلی)

 • پیچ سر مربعی
 • پیچ با سر شش ضلعی
 • پیچ سر فنجانی یا سر گرد
 • پیچ سر مخروطی
 • پیچ استوانه ای یا پیچ گوشتی خور
 • پیچ سر تی

2. پیچ و مهره های خاص

 • پیچ کالسکه‌ای (carriage bolt)
 • پیچ اجاقی(stove bolt)
 • پیچ هایواشو (expansion bolt)
 • پیچگوشواره‌ای (eye-bolt)
 • پیچ دوسر دنده (stud bolt)
 • قلاب پیچی (hook bolt)
 • انکر بولت (foundation bolt)

3. انواع مهره

 • مهره مربعی
 • مهره شش ضلعی
 • مهره کلاهک‌دار
 • مهره استوانه‌ای
 • مهره دارای جاانگشتی (wingnut Nut)
 • مهره حلقه
 • مهره گنبدی یا سربسته (dome nut)

فروش پیچ و مهره

از آنجا که تامین کنندگان عمده پیچ و مهره، به طور معمول حجم مبادلات زیادی دارند، از روش فروش پیچ و مهره کیلویی درجه یک در بازار استفاده می‌کنند، البته اگر حجم مبادلات پایین باشد، روش فروش به صورت کیلویی کمتر استفاده خواهد شد.

آیا کسب و کار فروش پیچ و مهره سودآور است؟

از آنجا که کشور ما، کشوری در حال توسعه محسوب می‌شود و کارهای ساخت و ساز نیز رو به روز در حال افزایش است، همواره بازار تقاضای پیچ و مهره وجود دارد. بنابراین این تجارت دارای پتانسیل بالای سوددهی محسوب می‌شود. خدمات خوب به مشتریان به معنای کمک به مشتریان به صورت کارآمد و دوستانه است.

چنانچه قرار است به عنوان تامین کننده فروش پیچ و مهره کیلویی درجه یک فعالیت کنید، تمام تلاش خود را برای کمک به مشتریان و اطمینان از رضایت آنها انجام دهید. ارائه خدمات خوب، یکی از مهمترین اموری است که می‌تواند یک کسب و کار را از سایر رقبای خود متمایز کند.

اطلاعات لازم جهت سفارش پیچ و مهره

با در نظر گرفتن وسعت و انواع پیچ و مهره‌ها به لحاظ نوع، عملکرد، جنس، استاندارد تولید، نوع آبکاری، سایز و … سفارش پیچ و مهره‌ها مستلزم درج اطلاعات به صورت دقیق است. بهتر است برای سفارش پیچ و مهره به موارد زیر توجه کنید:

1. نوع پیچ و مهره

پیچ و مهره‌ها شکل‌های مختلفی مانند شش گوش، نوک مته‌ای، آلنی، بولتی، خودکار و … دارند. نوع پیچ  انتخابی دقیقاً به نوع کاربرد و صنعتی که قرار است در آن استفاده شود بستگی دارد. به طور معمول در صنایع سنگین و ماشین آلات پیچ‌های شش گوش و آلن استفاده می‌شوند.

2. ابعاد پیچ و مهره

باری که به پیچ و مهره وارد می‌آید تعیین کننده ابعاد و قطر آن خواهد بود. همین ابعاد نیز در قیمت نهایی سفارش موثر خواهد بود.

3. متریال

حسب کاربری پیچ و مهره‌ها و باری که به آنها وارد می‌شود، پیچ و مهره‌ها جنس‌های مختلفی دارند. برای نمونه، پیچ‌های شش گوش دارای کلاس آهن 6/5 هستند و با گریدهای 2، 5 و 8 تولید می‌شوند. متریال، که شامل کلاس و گرید است هنگام سفارش حائز اهمیت است.

4. استاندارد تولید

در تولید پیچ و مهره‌ها به طور معمول استانداردهای مختلفی استفاده می‌شود که از متداول‌ترین آنها می‌توان به ASTM، ISO و DIN اشاره کرد. استانداردها معیارهایی برای مشخص کردن عمق دنده، طول، نوع دنده درشت یا ریز و … هستند.

5. نوع آبکاری

پیچ و مهره‌ها برحسب استفاده در شرایط محیطی، دما، رطوبت و مواد خورنده با آبکاری‌های مختلف گالوانیزه سرد، پیچ و مهره گالوانیزه گرم، داکرومات و … می‌شوند. هریک از انواع آبکاری‌ها برای شرایط محیطی متنوعی مناسب بوده و مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب نوع آبکاری نیز امری مهندسی محسوب می‌شود.

6. نوع و طول دنده

معمولا با انتخاب استاندارد پیچ و مهره طول دنده، نوع دنده، طول گام و متریک یا اینچی بودن پیچ و مهره‌ها نیز مشخص می‌شوند.

استفاده از پیچ و مهره

پیچ‌ها و مهره‌ها تنها بخش کوچکی از یک محصول هستند، اما جزء ضروری در بیشتر صنایع به شمار می‌آیند و زندگی روزمره ما را از نزدیک تحت تاثیر قرار می‌دهند. برای نمونه، یک هواپیما حدود 1.8 میلیون پیچ و مهره نیاز دارد. یک خودرو، بیش از 2000 بست نیاز دارد. در یک دوچرخه حدود 40 تا 50 پیج به کار می‌رود. حتی برای وسایل کوچک مانند ساعت، کنترل چرخش عقربه‌ها به پیچ ها بستگی دارد.

فریم عینک‌ها با پیچ مونتاژ می‌شوند، پیچ‌های چوبی برای مبلمان استفاده می‌شود، پیچ‌های پلاستیکی ضدآب در مخزن توالت فرنگی، پیچ‎های صنعتی، پیچ‌های ریلی، پیچ‌های برقی، پیچ‌های ساختمانی و … تقریبا به هر کجا که نگاه کنید استفاده می‌شود. انواع پیچ‌ها همواره در حال تغییر هستند و به منظور کاربردهای جدیدی به طور مداوم در صنایع مختلف ساخته می‌شود.

سخن آخر

در حال حاضر با یک جستجو در اینترنت می‌توانید شرکت‌های زیادی را بیابید که مدعی هستند کسب و کارشان فروش پیچ و مهره کیلویی درجه یک است. اما خریداران بر این عقیده‌اند که باید همانند هر کالای دیگری، خرید خود را از شرکتی معتبر انجام دهند.

بولت صنعت را می‌توان در امر فروش پیچ و مهره کیلویی درجه یک پیشرو دانست که نه تنها به لحاظ کیفیت بسیار قابل اعتماد هستند، بلکه از لحاظ قیمت نیز همواره رضایت مشتریان خود را کسب نموده‌اند.

اگر قصد خرید پیچ و مهره کیلویی را دارید پس از تماس از طریق یکی از راه‌های ارتباطی، می‌توانید از کارشناسان فروش در انجام بهترین خرید کمک بگیرید. امید است این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دکمه بازگشت به بالا