تازه های کسب و کارعمومی

جایگاه ضایعات آهن در پایداری محیط زیست

تاثیر فلزات و تفلون های پلاستیکی بر محیط زیست

هر نوع زباله در دنیای مدرن امروزی به یک معظل اساسی برای خریدار ضایعات دوستدار محیط زیست تبدیل شده است. یکی از رایج ترین اشکال زباله که روزانه از طریق ماشین کاری (فرزکاری و تراشکاری) در کارگاه ها و کارخانجات تولید میشود، ضایعات قطعات فلزی و پلاستیکی است. سوفاله های تفلونی و فلزی دو شکل رایج زباله های صنعتی هستند که تفلون ها (اکثرا تفلون پلی اتیلن، پی تی اف ای و پلی آمید ها) حدود ۳۰٪ و فلزات (عمدتا آهن، فولاد، آلومینیوم، استیل و برنج) ۷۰٪ کل زباله های صنعتی را تشکیل می دهند. پلاستیک ها و فلزات می توانند تأثیرات منفی بر محیط داشته باشند، اما وقتی یک بررسی عمیق از هر دو مورد انجام می شود، متوجه می شویم که کدام نوع پایداری بیشتری دارد. در ادامه در مورد تاثیر فلزات و تفلون های پلاستیکی بر روی محیط زیست صحبت خواهیم کرد، همراه ما باشید.

اثرات زیست محیطی ناشی از ضایعات صنعتی

پلاستیک های تفلونی تولید شده از قطعات، عمدتا از انواع پلی اتیلن PE، پلی آمید Pa 6 و پی تی اف ای خالص PTFE هستند. متریال های خام پلاستیکی به طور مستقیم از نفت در یک فرآیند پر انرژی تولید می شوند که این فرآیند به عنوان پلیمریزاسیون (پیوستن بسیاری از مولکول های کوچک به زنجیره های بزرگ مولکول) شناخته می شود. بهره گیری از نفت برای تولید پلاستیک ها به طور مستقیم و غیر مستقیم آلودگی هایی را برای طبیعت به دنبال دارد از طرفی دیگر اگر تولید پلاستیک های صنعتی بار بسیار منفی ای برای محیط زیست داشته باشد، در مقایسه با تولید فلزات آهن استیل و… ، فقط بخشی از انرژی مصرف می شود.

تاثیر مستقیم زباله‌های صنعتی ناشی از فلزات و تفلون پلاستیکی بر محیط زیست

از سال ۱۹۵۰ تا به امروز بشر بیش تر از ۹ میلیارد تن زباله ی پلاستیکی تولید نموده است که به اقیانوس ها، رودخانه ها و اراضی طبیعی وارد کرده است. برخی از این پلاستیک ها، مواد شیمیایی را در آب و خاک آزاد می نمایند که سبب مسائل جدی بهداشتی مانند سرطان می شود. علاوه بر این، بخش اعظمی از حیوان ها به صورت تصادفی پلاستیک مصرف می نمایند، دستگاه های هضم آنان را مسدود می نمایند و باعث به مرگ آن ها می گردد. حتی گیاهان نیز در معرض خطر پلاستیک ها قرار دارند. این موارد تنها چند مورد از معظلات مشترک پسماند های پلاستیکی است. همانطور که سابقاً باخبر بودیم در صورت عدم دفع درست زباله های پلاستیکی و فلزات، می توانند تأثیرات منفی بر محیط زیست داشته باشند.

مدت زمان تجزیه فلزات و مواد پلاستیکی

یکی از دلهره های مهم در صنایع این است که تخریب آنها در شرایط طبیعی خیلی طول می کشد. بر فرض پلاستیک ها بیش از ۴۰۰ سال زمان میبرد تا تجزیه شود و حتی زمان تجزیه برخی از فلزات مانند قلع و آلومینیوم ۵۰-۲۰۰ سال است. یکی از نگرانی‌های اصلی هر ماده این است که تخریب آنها در شرایط طبیعی بسیار طولانی است. پلاستیک بیش از ۴۰۰ سال طول می کشد تا تجزیه شود و زمان تجزیه بعضی از فلزات مثل قلع و آلومینیوم ۵۰-۲۰۰ سال است. همانگونه که اشاره شد، مواد پلاستیکی دو برابر وقتی را که فلزات برای تخریب آن صرف مینمایند، زمان می برد. ضایعات فلزات غیر از استعمال از فضای دفن پسماند و غیر مطلوب بودن، دست کم تأثیرات زیست محیطی دارا هستند. در مجموع آن‌ها مثل آلومینیم و قلع، ماده شیمیایی مضر آزاد نمیکنند و گیاهان و حیوان‌ها را در معرض خطر قرار نمی دهد.

امروزه ما برای ساخت قطعات صنعتی دو گزینه داریم، ۱. استفاده از فلزات، ۲. استفاده تفلون های صنعتی.

باتوجه به اینکه بعضی از فلزات مثل آلومینیوم و قلع و برنج، کمتر از تفلون های پلاستیکی بر محیط زیست تاثیر می گذارند لذا از این نظر این فلزات امتیاز بالاتری نسبت به تفلون ها کسب میکنند ولی از طرفی با توسعه ی روز افزون تکنولوژی های بازیافت در صورتی که پلاستیک ها به درستی به چرخه ی بازیافت وارد شوند دیگر نگرانی ای برای استفاده از قطعات تفلونی و پلاستیکی نیست و بهترین گزینه برای ساخت قطعات صنعتی هستند.

بازیافت ضایعات آهن و قوطی حلب

بازیافت ضایعات فلزی یک صنعت رو به رشد است. حفظ آینده ای پایدار حیاتی است و ما می توانیم با کاهش ردپای کربن در صنایع تولیدی و ساختمانی این کار را انجام دهیم. فروش یا بازیافت ضایعات آهن شما راهی مقرون به صرفه و تاثیرگذار است که می توانید به آینده ای سازگارتر با محیط زیست کمک کنید.

فلزات مواد فوق العاده ارزشمندی هستند که می توانند بارها و بارها بدون تخریب خواص آنها بازیافت شوند. این بدان معناست که ضایعات فلزی دارای ارزش زیادی است، که مردم را تشویق می کند تا آن را برای فروش به مشاغل بازیافت جمع آوری کنند. اما چیزی بیش از انگیزه مالی در آن وجود دارد. یک الزام زیست محیطی نیز وجود دارد. بازیافت فلزات به ما کمک می کند تا منابع طبیعی را حفظ کنیم در حالی که برای پردازش به انرژی کمتری نسبت به تولید محصولات جدید با استفاده از مواد خام بکر نیاز داریم.

بازیافت ضایعات فلزی چگونه انجام می‌شود؟

همه انواع فلز قابل بازیافت هستند و با فروش آنها می توانید سود قابل توجهی داشته باشید. مس بسیار سودآور است زیرا بسیار چکش‌خوار است و جریان الکتریکی را هدایت می‌کند. مس همچنین می تواند بارها و بارها بازیافت شود و آن را به یک گزینه فلزی قابل بازیافت سازگار با محیط زیست تبدیل می کند. برخی از نمونه های دیگر از ضایعات فلزی بازیافتی رایج عبارتند از:

    فولاد سازه

    قوطی حلب

    ورق فلزی صاف

    آلومینیوم

    برنج

    فولاد ضد زنگ

    سیم عایق

    کاربید تنگستن

متداول ترین فلزات غیر آهنی هستند، به این معنی که مغناطیسی نیستند. این فلزات معمولا در خانه ها و کارگاه های ساختمانی یافت می شوند. اگر در پایان پروژه متوجه شدید که فلز باقی مانده دارید، می توانید آن را برای بازیافت آماده کنید. دستگاه شریدر دو شفت یک دستگاه خردکن ضایعات فلزی است که برای بازیافت استفاده می‌شود.

درآمد بازیافت ضایعات فلزی

وقتی ضایعات خود را برای بازیافت آماده می‌کنید، بر اساس قابلیت استفاده و کیفیت آن دسته بندی، وزن و قیمت گذاری می شود. در محل کار خود، حتی می توانید سرویس ضایعات فلزی را برنامه ریزی کنید تا بتوانید تمام ضایعات فلزی خود را انباشته کنید و به راحتی برای بازیافت دسته بندی کنید. فروشندگان ضایعات فلزی باید درآمد حاصل از فروش فلز برای اهداف بازیافت را در اظهارنامه مالیاتی سالانه خود گزارش دهند. در حال حاضر هیچ مشوق مالیاتی مرتبط با گزارش درآمد حاصل از فروش فلز وجود ندارد. شما از لحاظ فنی بر ضایعات فلزی به عنوان بخشی از مالیات بر درآمد شخصی خود مشمول مالیات می شوید.

در نتیجه ضایعات فلزات با ارزش تر از چیزی هست که فکر می‌کنید. ما معتقدیم که این بخش مهمی از راه اندازی یک کسب و کار موفق است. به همین دلیل است که ما در تلاش هستیم تا خدمات بازیافت را ارائه دهیم که برای آسان‌تر کردن کسب و کار شما طراحی شده است. ما روابط بلندمدت با مشتریان خود ایجاد می کنیم تا بتوانید بهترین نتیجه را داشته باشید و بر کسب و کار خود تمرکز کنید. شما اگر تولید کننده و یا خرید ضایعات خانگی هستید چقدر به ورود زباله های صنعتی به چرخه‌ی بازیافت اهمیت میدید؟؟ با ما اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا