عمومیتازه های کسب و کار

بهترین طراحی محوطه ویلا

زمانی که در رابطه با بهترین طراحی محوطه ویلا بحث می شود ما با کاربری ها و کیفیت های بسیار گوناگونی از طرف اعضای خانواده رو به رو هستیم، چرا که محوطه ویلا این قابلیت را دارد که عملکرد ها و کیفیت های گوناگونی را در خود جای دهد. از مسائلی که معمولا ذهن مالکان ویلاها را درگیر می کند نحوه طراحی محوطه  ویلا است. ایجاد هماهنگی بین طراحی نمای ویلا و طراحی محوطه ویلا زیبایی بصری بیشتری ایجاد می کند. در واقع بهترین تصوری که می‌توان از طراحی باغ ویلا در ذهن داشت هم‌خوانی و ارتباط نزدیک کلیت ویلا با محیط اطراف است.

هماهنگی طراحی ویلا و محوطه ویلا

شما نمی توانید از سبک طراحی ویلا مدرن استفاده نمایید اما از معماری کلاسیک برای بهترین طراحی محوطه ویلا و یا سبک مینیمالیستی برای طراحی داخل ویلا استفاده نمایید. یکی از عوامل تاثیرگذار در طراحی ویلای لوکس، طراحی نمای آن است که در اوج زیبایی و در عین حال با حفظ کارایی فضا در نظر گرفته شود.

وجود فضاهای بزرگ با سقف های بلند و استفاده از نور طبیعی محیط، شاید مهم ترین پارامترها در طراحی ویلا ی مطلوب باشد. هم چنین طراحی باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر اینکه دیوارهای پیرامونی به عنوان جدا کننده فضای داخلی و خارجی عمل می کنند، از قسمت هایی نیز دسترسی به فضای خارجی را به گونه ای معمارانه و هنرمندانه فراهم سازند.

گل ها، درختان و بوته های با دقت انتخاب شده، علاقه مردم را در طول سال برمی انگیزد. کمی وقت بگذارید تا با خاک و جنبه های نور خورشید، سایه و قرار گرفتن در معرض آن آشنا شوید. با کنار هم قرار گرفتن رنگ های قهوه ای و رنگ های سبز گیاهان و درختان، زیبایی بسیار جذابی در شکل بهترین طراحی محوطه ویلا ایجاد می شود، به طوری که ظاهر و درخشندگی ساختمان را چندین برابر می کند. ساختمان ها و ویلاهای زیادی با نماهای آسفالتی روی سقف ها و سنگ های سفید روی دیوارها وجود دارد.

رعایت تعادل در بهترین طراحی محوطه ویلا

در بهترین طراحی محوطه ویلا  باید اصل توازن میان اجزای مختلف برقرار باشد. در این نوع محوطه سازی المان ها باید متناسب با رنگ ، ابعاد و بافتشان در کنار یکدیگر قرار بگیرند. در واقع وزن بصری میان عناصر و المان ها باید به صورت هماهنگ و متعادل توزیع شود. میز و صندلی ای مثل آنچه در تصویر می بینید بسیار مناسب این فضاهای کوچک اند. توجه کنید که چطور سه گلدان کوچک به همراه یک درختچه ی کوچک در کنار میز، سبزی کافی برای این فضا را فراهم کرده اند.

احتمالا شما هم متوجه شده‌اید که این روزها در اکثر ویلاهایی که ساخته می‌شوند خبری از حصار و دیوار نیست و به‌جای آن از درختان و پرچین‌های سرسبز برای جداسازی و مشخص کردن مرز ویلاهای اطراف استفاده می‌شود. استفاده از عناصر اشکال هندسی به صورت متضاد در کنار یکدیگر، تکمیل‌کننده نمای بیرونی ساختمان ویلا خواهد بود. در این خصوص باید حساسیت و دقت زیادی به خرج داده شود تا ارتباط نزدیک میان عناصر فضای بیرونی و عناصر ساختمان به وجود آید.

ایده برای بهترین طراحی محوطه ویلا

می توان با کاشت درختان و گیاهان در محوطه ویلا فضای سبز را ایجاد کرد و از آن لذت برد . خطوط تمیز و فضاهای باز با جزیات مجسمه وار تلفیق شده اند تا مدل های فضاهای خارجی و نمای مدرن را ایجاد کنند. محوطه هایی که در آن ها گل و گیاه به طور انبوه رشد کرده اند هم در این سبک جای دارند

یکی از مواردی که باید در بهترین طراحی محوطه ویلا مورد توجه قرار بگیرد، طراحی سایه‌بان و آفتابگیر است. آلاچیق، پرگولا، سایه‌بان چتری و پارچه‌ای می‌توانند این نقش را در محوطه ایفا کنند. سایه بان‌ها و آلاچیق‌ها در روزهای بارانی هم به راحتی قابل استفاده هستند و فضای دنج و حفاظت شده‌ای را برای شما در مقابل آفتاب و باران ایجاد می‌کنند.

در محوطه سازی حیاط خانه یا ویلایی خود می توانید از المان های شیک و مدرن از جمله آلاچیق ،برکه و چشمه مصنوعی، استخر یا باغچه و گیاهان زینتی استفاده کنید. و قرارگیری هر یک از این المان های زیبا با توجه به فضای حیاط مورد نظر انتخاب می شود. در ادامه با برخی از ایده های مناسب جهت محوطه سازی حیاط ویلا یا خانه های بزرگ و شیبدار آشنا خواهیم شد.

در خانه‌های ویلایی معمولاً چهار دسته حیاط در نظر گرفته می‌شود. در محوطه سازی رنگها اولین المانهایی هستند که بطور مستقیم و غیرمستقیم در یک نگاه مرکز توجه افراد میشود. فضای سبز در ویلاها بسیار به چشم می‌آید و به دلچسب تر شدن ویلا کمک زیادی می‌کند.

استفاده از یک پل هر چند کوچک در مسیر رفت‌ و آمد افراد می‌تواند جلوه زیبایی به ویلای شما ببخشد. تغییرات تدریجی از اصول مهم در طراحی فضاهای سبز در ویلا‌ها محسوب می‌شوند. در تعادل متقارن، دو طرف بهترین طراحی محوطه ویلا یکسان هستند در صورتی که در تعادل نامتقارن، ترکیب چشم انداز فضای سبز با استفاده از عناصر و اشیا مختلف متعادل می‌شود.

حرف آخر

مهم‌ترین و بهترین ویژگی‌های بهترین طراحی محوطه ویلا در شمال را برای شما بیان کردیم. اما هر اندازه ویژگی‌های ویلای شما خوب باشد و امکانات کامل را داشته باشند، باز هم لازم دارید که قسمت‌های مختلف ویلا را در هر سال بازرسی کنید و وقت کافی را برای تعمیرات و نگهداری ویلا اختصاص دهید. چنین ویلا‌هایی دید بهتری را به آن‌هایی که عاشق چشم دوختن به مناظر شمال هستند هدیه می‌دهند. برای آموزش طراحی محوطه ویلا به این سایت tehrangarden.com/ مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا