علمی و پزشکیتازه های کسب و کار

بهترین دکتر برای جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

جراحی زیبایی شکم در یکی_دو دهه اخیر جزء آن دسته از جراحی های زیبایی قرار گرفته است که بسیاری از زنان و مردان با اضافه وزن و چاق به آن اقبال نشان داده اند. روش های مختلفی برای جراحی زیبایی شکم وجود دارد و پزشکان با توجه شرایط بالینی افراد یکی از روش ها را در جهت زیبایی شکم پیشنهاد می دهند. قطعا برای هر فردی با توجه به میزان چربی های بدن و نیز ساختار کلی بدن یکی از این روش ها که زیر مجموعه جراحی زیبایی شکم محسوب می شوند بهترین روش زیبایی شکم می باشد.

محوری ترین مبحثی که در ادامه این نوشتار بدان خواهیم پرداخت جراحی ابدومینوپلاستی است که جزئیاتی دقیق و ضروری را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک نوع از جراحی زیبایی برای شکم است که با هدف داشتن شکمی صاف، تخت و یکدست در خانم ها و آقایان انجام می شود. در این جراحی چربی ها و پوست اضافی شکم برداشته می شود و عضلات دیواره شکم سفت می شود. گاهی همزمان با این جراحی با توجه به نظر پزشک لیپوماتیک و لیپوساکشن نیز استفاده می شود که تاثیر زیبایی اندام را دو چندان می کند.

در زیر به بخش هایی از شکم که ممکن است در ابدومینوپلاستی دستخوش تغییراتی شود را به شما معرفی کرده ایم. کافی است بر روی هر دایره کلیک کنید تا نام بخش را مشاهده کنید.

برای جراحی ابدومینوپلاستی  پزشک با معاینه دقیق قد و وزن شما شاخص توده بدنی و یا bmi را مد نظر قرار می‌دهد. در صورتی که BMI  بدن شما بالاتر از ۳۰ باشد گزینه مناسبی برای این جراحی محسوب نمی شوید ، چرا که این جراحی با مخاطرات بسیاری برای افرادی که افزایش وزن بسیار بالا دارند همراه خواهد بود.

توصیه جراح برای افرادی که شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۰ دارند کاهش تدریجی وزن و یا استفاده از روش هایی مانند لیپوماتیک و لیپولیزر می باشد که فرد بتواند در مدتی مشخص مقداری وزن خود را کاهش دهد و بعد نسبت به جراحی ابدومینوپلاستی اقدام نماید

بنابراین اگر فرد دچار افزایش وزن بسیار بالایی باشد ابتدا باید وزن خود را مقداری کاهش دهد و بعد از لاغری برای از بین بردن پوست آویزان ناحیه شکم و اقدامات لازم را انجام دهد.

انواع ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی محبوب برای افرادی است که دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم هستند، ممکن است بعد از زایمان و یا کاهش وزن شاهد لاغری تمام اندام ها باشید، اما با مقداری چربی و پوست آویزان شده در ناحیه شکم همراه شوید که البته این ضایعه ایجاد شده به هیچ عنوان با رژیم غذایی و ورزش از بین نخواهد رفت.

گفتنی است که این جراحی علاوه بر افرادی چاقی که از داشتن شکم بزرگ و آیزان رنج می برند، گزینه ی مناسبی برای آن دسته است که اندامی لاغر دارند اما دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم و زیر شکم شده اند.

افرادی که بیشتر چربی های شکم آن ها در زیر ناف و قسمت پایین شکم جمع شده است، باید از عمل زیبایی جزئی استفاده کنند زیرا حجم چربی آن ها زیاد نیست و تنها کافیست برشی در زیر ناف آن ها زده شود. در ابدومینوپلاستی جزئی ناف جابجا نمی شود و زمان انجام آن حدود دو تا سه ساعت می باشد. این جراحی برای افرادی مناسب است که فقط قصد فرم دهی به زیر شکم دارند و نمی خواهند عضلات بخش را تقویت کنند. در ابدومینوپلاستی جرئی میتوان ترک های پوستی را نیز از بین برد.

برخی از افراد شکم بسیار بزرگی دارند و پوست زیادی در قسمت شکم آن ها جمع شده است. برای زیباسازی شکم در این افراد باید از ابدومینوپلاستی کامل استفاده کرد تا چربی ها و پوست های اضافه به صورت کامل از بین برود. در این عمل جراحی، ناف جابجا می شود و باید برش بلندی در زیر شکم و بین استخوان های ران روی بدن زده شود. این جراحی برای افرادی مانند است که کاهش وزن زیادی داشتند و یا بار ها زایمان کرده اند و حال به دنبال تغییرات اساسی هستند.

چه کسانی می توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

مهم ترین نکته ای که باید در پیش چشم داشته باشید این است هرکسی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی شکم و یا ابدومینوپلاستی نمی باشد. بنابراین زمانی که افراد به پزشک و جراح متخصص مراجعه می کنند وضعیت انها بررسی شده و تمامی مشکلات انها دقیقا تعیین می شود تا بهترین روش برای افزایش زیبایی شکم تعیین گردد. افرادی که ویژگی های زیر را دارند بهترین کاندید برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی هستند.

 • کسانی که شکم افتاده و شل شده دارند؛ بسیاری از مردان و زنان چاق در سنین بالا با این مشکلات روبرو خواهند بود. از سوی دیگر زنانی که زایمان داشته اند، ابدومینوپلاستی عمل زیبایی بعد از زایمان نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. در حالت کلی ابدومینوپلاستی بهترین روش برای جراحی شکم شل و افتاده می باشد و تاثیرات غیر قابل انکاری در این زمینه دارد.
 • کسانی که اضافه چربی دارند
 • کسانی شکم بزرگ دارند

مشکلات روانی و روحی که چاقی در افراد ایجاد می کند ناخوشایند و ناراحت کننده است ، ممکن است نظرات دیگران نیز در داشتن این احوالات تاثیر گذار باشد. به غیر از مشکلات روحی ممکن است فرد برای انجام فعالیت‌های روزانه و یا پوشیدن لباس هایی که مد نظر است دچار مشکل شود. از این رو توصیه می‌شود که با انجام جراحی ابدومینوپلاستی پوست اضافه شکم را برداشته و یک شکم صاف و زیبا داشته باشید.

خانم ها به دلیل داشتن سابقه زایمان بیشتر به این جراحی رو می آورند اما در برخی از آقایان هم تمایل برای ابدومینوپلاستی بسیار است. این جراحی زیبایی در مجموع برای افرادی طراحی شده است که شکم آنها بزرگ و آویزان است . این اتفاق در خانم ها بعد از انجام زایمان های متعدد اتفاق می افتد در حقیقت زمانی که شکم بسیار بزرگ میشود و سپس فرد دچار کاهش وزن می گردد پوست کشیده شده حالت کشسانی خود را از دست داده و شل و آویزان میشود.

به طور کلی این جراحی برای افراد زیر توصیه می شود:

 • خانم‌هایی که بارداری های متعدد داشته‌اند و پوست شکم آنها بزرگ و آویزان می باشد.
 • افرادی که کاهش وزن شدیدی داشته اند که بعد از لاغری حالت کشسانی پوست آنها از بین رفته است و در قسمت شکم و پهلو ها دچار افتادگی پوست و چربی شده‌اند.
 • افرادی که تحت اعمال جراحی لاغری قرار گرفته‌اند و بعد از آن پوست اضافه و آویزان در ناحیه شکم دارند.
 • افرادی که عضلات شکم آنها بسیار ضعیف بوده و شکم آویزان که به زیر شکم معروف می باشد دارند.

*واقعیتی که وجود دارد این است که کسانی که صرفا چربی های اضافی دارند ولی شکم انها بزرگ و شل و افتادگی ندارد می توانند از روش جراحی لیپوماتیک به کاهش چربی ها کمک کنند. در غیر اینصورت زمانی که افراد این سه ویژگی ها را با هم دارا باشند باید جراحی ابدومینوپلاستی برایشان انجام شود.

جراحی ابدومینوپلاستی

مهم ترین اقدامی که در طی این جراحی انجام می شود پوست و چربی های اضافی در این جراحی برداشت می شود. در نهایت شکم صاف می شود و چربی های اضافی ان از بین می رود.

روند جراحی ابدومینوپلاستی

 • ابتدا جراح سینه معاینات و بررسی هایی خواهد داشت تا بتواند برنامه مناسب با ساختار بدنی و آناتومی بدنی شما را طرح ریزی کند.
 • سپس روز جراحی با علامت گذاری هایی که روی شکم شما می گذارد محل برش ها را تعیین می کند.
 • در نهایت در طی جراحی تمامی برش ها انجام می شود و پوست اضافی برداشت می شود و چربی اضافی تخلیه می گردد.
 • بعد از بخیه و انجام پانسمان روند بهبودی اغاز می شود و باید مراجعه کننده مراقبت های بعد از جراحی را به منظور تسریع روند بهبودی محل زخم ها با دقت و وسواس انجام دهد.

برگشت شکم بعد از جراحی زیبای شکم

مهم ترین نکته ای که وجود دارد و بارها از سوی افراد مختلف مورد پرسش گری قرار گرفته است این است که آیا شکم بعد از جراحی برگشت خواهد داشت یا خیر؟

برای پاسخ گویی بدین سوال باید بگوییم که احتمال برگشت شکم بعد از جراحی زیبایی شکم وجود دارد اما با رعایت مراقبت های تغذیه ای و انجام فعالیت های ورزشی و تلاش در جهت بهبود رفتار غذایی و فعالیت های روزمره می توانید احتمال آن را کاهش دهید.

هزینه جراحی زیبایی شکم

هزینه انجام جراحی زیبایی شکم در اثر عوامل مختلفی تعیین می شود. در واقع تخصص پزشک جراح، میزان مشکلاتی که افراد در ناحیه شکمی با آن ها روبرو هستند و میزان پیچیدگی روند جراحی از عواملی هستند که در کاهش یا افزایش هزینه جراحی زیبایی شکم اثر گذار خواهند بود.

از این رو زمانی که برای مشاوره نزد پزشک مراجعه می کنید تمامی شرایط شما بررسی می شود و هزینه نهایی تعیین می گردد.

بهترین جراح زیبایی شکم

آخرین نکته ای که در این نوشتار بدان خواهیم پرداخت این است که جراحی از هر نوع آن که باشد روندی حساس و پیچیده است. از این رو جراحی زیبایی شکم باید از سوی بهترین جراح زیبایی شکم انجام شود. در واقع مهارت علمی و عملی و تجربه کاری بهترین جراح زیبایی شکم می تواند به عنوان پشتوانه ای قرار گیرد تا روند جراحی به بهترین شکل ادامه داشته باشد و نیز آنکه نتیجه جراحی از موفقیت بالایی برخوردار گردد.

کلام آخر

در پایان امید است که تمامی مطالب ارائه شده بتواند روشنگر مسیر درمانی شما باشد و بتوانید بهترین جراح زیبایی شکم را برای جراحی برگزینید و بهترین نتیجه برای شما حاصل گردد.

خوش بختانه در کشورمان فعالیت های پزشکان موفق بسیار گسترده است و میتوان از توانایی های آنها بهره مند شد.

بهترین جراح زیبایی شکم

بسیاری از افرادی که قصد انجام جراحی ابدومینوپلاستی را دارند به دنبال آگاهی از هزینه جراحی شکم می باشند. آیا شما می دانید هزینه جراحی شکم چقدر است؟

افراد زیادی در پاسخ به این سوال نمی توانند هزینه ی قطعی و ثابتی را در نظر بگیرند. زیرا مطمئنا روش کار و دستمزد هر جراح با جراح دیگر متفاوت می باشد.

در ادامه ی مطلب به توضیح مختصری در مورد جراحی زیبایی شکم و عوامل موثر در برآورد هزینه ی قطعی آن می پردایم.

انواع جراحی های زیبایی شکم

عمل جراحی شکم برای لاغری معمولا به دو روش ۱٫ باز و ۲٫ بسته صورت می پذیرد.

 • جراحی بسته: روش های محبوب و موثر لیپوماتیک، لیپوسد، بادی جت، میکروایر و لیپوساکشن در این گروه قرار دارند.
 • جراحی باز: مانند عمل های توتال ابدومینوپلاستی، مینی ابدومینوپلاستی و …

در ادامه ی مطلب به بیان ویژگی هر نوع جراحی زیبایی شکم می پردازیم. با ما همراه باشید.

1.      جراحی بسته

این اعمال جراحی، معمولا با ایجاد ۲ تا ۶ سوراخ (۴-۲ میلی متری) در ناحیه ی شکم و وارد کردن دستگاه مورد استفاده (ممکن است لیپوماتیک، کانول لیپوساکشن، پروب اولترا و یا لیزر و… باشد) صورت می پذیرند.

افراد مناسب جراحی های بسته

حال به این سوال می رسیم که چه افرادی برای جراحی بسته کاندید مناسب تری می باشند؟

بیمارانی که دچار افتادگی پوست نیستند و همچنین شلی عضلات شکم را تجربه نکردند، بهترین گزینه برای عمل های بسته می باشند.

این افراد تنها از زیاد بودن بافت چربی در جداره ی شکم خود ناراضی هستند. بله درست متوجه شدید، تنها چربی های جداره ی شکم!!!

چربی های موجود در ناحیه ی شکم معمولا به دو گروه چربی های خارجی (external) و چربی های جداری یا (داخلی و احشایی) تقسیم می شوند. اگر شما چربی های شکم خود را در دست بگیرید، در واقع چربی های جداری ناحیه ی شکم را دست گرفته اید.

 • این نوع چربی در لایه ی خارجی عضلات واقع شده است و تارگت و هدف اصلی تخلیه ی چربی در عمل های بسته می باشد.
 • به خاطر داشته باشید؛ چربی های داخلی که ما بین احشای شکم قرار دارند معمولا تحت تاثیر رژیم غذایی و فعالیت ورزشی قرار می گیرند و حذف می شوند.

روش های تخلیه چربی در عمل های جراحی بسته معمولا به صورت مکانیکال و یا شمیکال انجام می شوند.

 • مکانیکال: مثل لیپوماتیک، لیپوساکشن، لیپوسد و میکروایر
 • شمیکال: این روش شامل دستگاه هایی مانند اولترازد و لیزر می باشد.

دوره نقاهت عمل جراحی بسته

همانطور که در بالا ذکر شد؛ این عمل ها با ایجاد سوراخ هایی با اندازه ی معین انجام می شوند. دوره ی نقاهت این روش ها کوتاه می باشد و فرد در مدت زمان کمتری روند بهبودی خود را سپری می نمایند.

درد بعد از عمل زیبایی شکم (بسته)

بیماران زیادی در مورد درد بعد از عمل زیبایی شکم می پرسند. در پاسخ به این سوال می توان گفت؛ این درد به صورت کوفتگی می باشد و در آستانه ی تحمل بیمار می باشد.

 • بیمار درد شارپ و یا شدیدی را بعد از عمل تجربه نمی کند.

عوارض جراحی زیبایی بسته

معمولا بیمار بعد از عمل دچار عوارض جزئی و زودگذری مانند خونریزی مختصر (به صورت خروج خونآبه) به مدت ۲ تا ۴ روز می باشد که این امر بعد از گذشت زمان متوقف خواهد شد و جای نگرانی ندارد.

بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

لازم به ذکر است؛ جستجو و یافتن بهترین جراح زیبایی شکم شما را در راه رسیدن به اهداف و انتظارات خود یاری می بخشد. به خاطر داشته باشید شیوه ی کار جراح و تجربه ی او از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار در روند جراحی و نتایج حاصل از آن می باشند.

به همین دلیل مطمئنا با انتخاب بهترین جراح زیبایی شکم در تهران شما می توانید با اطمینان خاطر بیشتری این جراحی را انجام و از نتایج موفقیت آمیز و رضایت بخش حاصل از آن لذت ببرید.

2.      روش جراحی باز شکم

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره شد؛ این روش از طریق ابدومینوپلاستی کلاسیک (تامی تاک) و یا مینی ابدومینوپلاستی و یا بت لایک پکتومی صورت می پذیرد.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم باز

معمولا افرادی که دچار دیاستاز عضلات جدار شکم هستند (معمولا در خانم هایی که زایمان های مکرر داشتند، عضلات مستقیم جدار شکم آن ها از یکدیگر فاصله می گیرند)، نمی توانند پاسخ مناسبی از فعالیت های ورزشی و یا رژیم های غذایی دریافت نمایند.

گروهی دیگر از بیماران وجود دارند که از افتادگی و شل بودن پوست در ناحیه ی شکم خود احساس نارضایتی دارند. تخلیه ی چربی به روش بسته در این افراد نتایج قابل قبولی به ارمغان نخواهد آورد!!!

بنابراین با کمی تامل می توان به این نکته پی برد که جراحی شکم به روش باز برای این افراد مناسب تر خواهد بود.

·         جراحی ابدومینوپلاستی کلاسیک (تامی تاک)

اتفاقاتی که در این جراحی رخ می دهند عبارتند از: برداشتن پوست اضافی، برش نافی و بستن عضلات شکمی.

بسیاری از بیماران از درد این جراحی واهمه دارند. در پاسخ به ترس این بیماران باید گفت؛ این جراحی درد شارپ و یا خیلی زیادی را به همراه ندارد و به راحتی توسط مصرف برخی از مسکن های خوراکی و تجویز شده توسط فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک قابل تحمل می باشد.

دوره نقاهت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

معمولا مدت زمانی که برای نقاهت این جراحی در نظر می گیرند، حدود دو هفته می باشد. به همین دلیل به اکثر بیمارانی که این جراحی را انجام داده اند توصیه می شود در مدت زمان مذکور، استراحت کافی داشته باشند تا بتوانند به روند بهبودی خود کمک نمایند.

    مینی ابدومینوپلاستی (مینی لیفت شکم)

معمولا افرادی که تنها دارای پوست اضافی در ناحیه ی زیر شکم خود هستند، کاندید مناسب این عمل جراحی می باشند. پوست این افراد در ناحیه ی بالای ناف، حالت مناسب و مساعدی دارد و آن ها تنها از افتادگی پوست در ناحیه ی زیر شکم خود ناراضی می باشند.

نکته ی قابل توجه:

هم در جراحی تامی تاک و هم در جراحی مینی ابدومینوپلاستی می توان؛ لیفت ناحیه ی تناسلی را نیز انجام داد. زیرا اکثر افرادی که کاندید این روش های جراحی می باشند، دچار افتادگی پوست در ناحیه ی تناسلی خود نیز می باشند.

بهترين جراح ابدومينوپلاستي در تهران

به خاطر داشته باشید هرگونه تغییر و اصلاح بافت های ناحیه ی شکم و پهلو نیازمند دقت و تبحر بالا می باشد. به همین دلیل در انتخاب خود دقت نمایید تا جراحی بدون عارضه ای تجربه نمایید و نتایج قابل قبولی را کسب نمایید.

جراحی زیبایی شکم باز و بسته

شرایط اکثر بیمارانی که به کلینیک مراجعه می کنند، معمولا به گونه ای می باشد که لازم است، از هر دو روش باز و بسته برای ایجاد نتایج مناسب و رضایت بخش استفاده نمود.

این افراد معمولا به صورت همزمان؛ دارای افتادگی پوست، حجم زیاد بافت چربی خارجی (جداری) و شل شدگی عضلات هستند. به همین دلیل در این افراد همزمان با جراحی ابدومینوپلاستی لازم است با استفاده از روش ساکشن، چربی های جداری شکم نیز تخلیه شوند.

روش های غیرتهاجی لاغری

در انتها به چند روش موثر و غیرتهاجی در رسیدن به اندامی ایده آل اشاره می نماییم. از جمله دستگاه های لاغری غیر تهاجمی و مطرح در این مبحث می توان به:

 • آر اف
 • کویتیشن
 • ال پی جی

اشاره نمود. به خاطر داشته باشید استفاده از این دستگاه ها بیشتر در حذف بافت های چربی جزئی در نواحی کمر و پهلوها استفاده می شوند.

اکثرا جراحان پلاستیک شکم از این روش ها بعد از عمل جراحی به منظور روتوش و یا ترمیم استفاده می نمایند.

مرجع:

https://noorabeauty.com/عملية-شد-البطن/

دکمه بازگشت به بالا