تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

نمونه سوال ریاضی دهم تجربی نوبت دوم با جواب

نمونه سوال ریاضی 1 دهم تجربی متوسطه نوبت دوم خرداد ماه

دانش آموزان پایه دهم تجربی متوسطه با دریافت نمونه سوالات امتحانی نوبت دوم ریاضی 1 ​دهم تجربی متوسطه و کنکور ریاضی ۱۴۰۰، می توانند با انواع سوالات امتحانی این درس آشنا شده و خود را برای موفقیت در این آزمون پایانی آماده سازند. امتحان ریاضی 1 ​نوبت دوم یا خرداد ماه دهم تجربی متوسطه، کلیه مباحث کتاب ریاضی 1 ​دهم تجربی دبستان را شامل می شود. این امتحان به عنوان امتحان پایان ترم اول متوسطه در نظر گرفته شده و نمره آن نیز در کارنامه پایان دوره دهم تجربی متوسطه ثبت شده و مستقیما بر معدل کل پایه دهم تجربی تاثیر می گذارد.

بنابراین بهتر است دانش آموزان برای آمادگی بهتر و بیشتر در امتحانات نوبت دوم ریاضی 1 ​پایه دهم تجربی متوسطه ، نمونه سوالات امتحانی خرداد ماه این درس را مطالعه کرده و با حل سوالات این درس میزان یادگیری و موفقیت در امتحان ریاضی 1 ​نوبت دوم را افزایش دهند. به دلیل آماده سازی بیشتر دانش آموزان کلاس دهم تجربی در امتحان ریاضی 1 ​خرداد ماه این پایه تحصیلی در ادامه این مقاله چند سری از نمونه سوالات ریاضی 1 ​دهم تجربی دبستان را به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان پایه دهم تجربی متوسطه قرار می دهیم.

همچنین بخوانید:

نمونه سوال جامعه شناسی دهم

نمونه سوال زبان یازدهم نوبت دوم با جواب

نمونه سوال امتحان ریاضی 1 ​دهم تجربی متوسطه نوبت دوم ( خرداد ماه )

دانش آموزان پایه دهم تجربی ​متوسطه برای آماده سازی بیشتر خود برای امتحانات نوبت دوم ریاضی 1 ​دهم تجربی متوسطه ، باید با مراجعه به نمونه سوالات سال های گذشته این درس علاوه بر آشنایی با نوع سوالات و تنوع آن ها با انواع راه حل های قابل قبول برای هریک از سوالات این درس نیز آشنا شوند .

مطالعه انواع سوالات نوبت دوم درس ریاضی 1 ​پایه دهم تجربی باعث آشنایی با میزان سختی و آسانی سوالات این دوره آشنا شده و از اضطراب و نگرانی های دانش آموزان دهم تجربی دبستانی نیز کاسته شود . با توجه به موارد عنوان شده ، دراین قسمت چند سری از نمونه سوالات ریاضی 1 ​پایه دهم تجربی متوسطه برای دانش آموزان این پایه تحصیلی ، به صورت رایگان قابل دریافت می باشد . از جمله سوالات عنوان شده در نمونه سوالات امتحانی ریاضی 1 ​دهم تجربی متوسطه نوبت دوم عبارتند از :

 • عبارت زیر را تجزیه کنید .
 • نامعادله زیر را حل کنید .
 • با توجه به شکل دامنه و برد تابع را بنویسید .
 • با نقاط موجود در شکل زیر چند مثلث می توان رسم کرد .
 • نوع هر متغیر را به طور کامل مشخص کنید .
 • گویا کنید .

تمرین های فصل به فصل ریاضی 1 ​دهم تجربی متوسطه

برای یادگیری مباحث درسی مربوط به هر فصل ریاضی 1 ​دهم تجربی متوسطه بهتر است در انتهای همان فصل سوالات درس خوانده شده را بررسی مطالعه کرده و حل نمایید . حل تمرین و نمونه سوالات هر فصل از درس ریاضی 1 ​دهم تجربی متوسطه ، علاوه بر این که درک مطالب درسی و یادگیری دانش آموزان پایه دهم تجربی دبستان را افزایش می دهد بلکه باعث آماده سازی بیشتر دانش آموزان برای امتحانات نوبت دوم دهم تجربی متوسطه می شود .

منظور از آمادگی برای امتحانات این است که وقتی به محض اتمام درس دانش آموزان سوالات مربوط به آن را تمرین کرده و پاسخ می دهند باعث می شود که این جواب ها در ذهن آن ها باقی بماند و اگر در زمان شروع امتحانات فرصت کافی نداشتند بتوانند با مرور این تمرین ها خود را برای امتحان ریاضی 1 ​دهم تجربی متوسطه آماده سازند . به همین منظور در این قسمت چند سری از تمرینات فصل به فصل نوبت دوم درس ریاضی 1 دهم تجربی را برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار داده ایم. سوالات ارائه شده در تمرینات فصل به فصل دهم تجربی ​متوسطه نوبت دوم عبارتند از :

 • مخرج کسر مقابل را گویا کنید .
 • نمودار تابع را رسم کنید .
 • تعیین علامت کنید.
 • برد تابع را بدست آورید .
 • مقدار n را بیابید .
 • عبارتهای زیر را تجزیه کنید .

جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس درس جت شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس درس جت را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه دهم تجربی متوسطه با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی درس جت تماس بگیرید .

برای موفقیت بیشتر در امتحان به چند نکته توجه کنید:

در فصل اول، مباحثی مانند مجموعه های متناهی و نامتناهی، متمم یک مجموعه، الگو و دنباله، دنباله های حسابی و هندسی مطرح می گردد. کار کردن با مجموعه ها را به صورت تحلیلی و با استفاده از شکل هم یاد بگیرید. در فصل دوم نسبت های مثلثاتی، دایره مثلثاتی، روابط بین نسبت های مثلثاتی و … مطرح می گردد. مبحث مثلثات شاید یکی از مهم ترین مباحث ریاضی است. در فصل سوم مطالبی مانند ریشه و توان، ریشه n ام، توان های گویا، عبارت های جبری و …. مطرح می شود.

مطالب ممکن است در امتحان یا به صورت مستقیم  و یا در سوالات دیگر لازم باشد از بحث ریشه و توان استفاده نمائید. در فصل چهارم، مباحثی مانند معادلهٔ درجه دوم و روش های مختلف حل آن، سهمی، تعیین علامت و …. درس داده می شود. در تمامی دروس ریاضی حل معادله و نامعادله همواره مطرح است.

در فصل 5 مطالبی مانند مفهوم تابع و بازنمایی های آن، دامنه و برد تابع، انواع تابع و …. ارائه می شود. هر تابع دامنه و بردی دارد، باید برای توابع مختلف نحوه محاسبه دامنه را یاد بگیرید.

در فصل 6 مباحثی مانند شمارش، جایگشت و ترکیب ارائه می شود. مباحث این فصل به نسبت فصل های قبل کمی حالت مفهومی تر دارد و درک عمیق تری می خواهد.

زمان زیادی را باید برای درک مباحث این فصل در نظر بگیرید. در فصل هفتم ریاضی 10 مباحثی مانند احتمال یا اندازه گیری شانس، مقدمه ای بر علم آمار، جامعه و نمونه، متغیر و انواع آن و …. درس داده می شود.

سوالات متداول

1موضوع سوالات نوبت دوم ریاضی 1 دهم تجربی متوسطه درباره چه مباحثی است ؟

✔️ مباحث عنوان شده در نمونه سوالات ریاضی 1 دهم تجربی متوسطه مربوط به آموزش های کتب درسی این پایه است که همگی در این مقاله عنوان شده اند .

2بیشتر سوالات امتحانی ریاضی 1 خرداد ماه دهم تجربی متوسطه مربوط به چه موضوعاتی هستند ؟

✔️ تمامی موارد پرتکرار سوالات ریاضی 1 نوبت دوم پایه دهم تجربی متوسطه در این مقاله عنوان شده است .

3موضوع سوالات نوبت دوم ریاضی 1 دهم تجربی درباره چه مباحثی است ؟

✔️ مباحث عنوان شده در نمونه سوالات ریاضی 1 دهم تجربی مربوط به آموزش های کتب درسی این پایه است که همگی در این مقاله عنوان شده اند .

دکمه بازگشت به بالا