تازه های کسب و کارعمومی

بک لینک های بد خود را پاک کنید

وب سایت هایی که مرتکب این اشتباه شده اند که یک شرکت سئو مبهم را برای خرید بک لینک های بد برای وب سایت خود استخدام کرده اند، می توانند تقریباً تمام رتبه های خود را از دست بدهند. در این پست مطالعاتی از بکلینو از بهینه سازی در سایت فراتر می رویم و کمی بیشتر در مورد بک لینک های بد برای وب سایت شما و نحوه پاکسازی آنها توضیح می دهیم. قبل از غواصی، اگر می خواهید در مورد استراتژی های لینک سازی و سایر مهارت های ضروری SEO اطلاعات بیشتری کسب کنید، باید ما را بررسی کنید.

اطراف آموزش سئو!  این فقط به شما در مورد SEO نمی گوید: مطمئن می شود که می دانید چگونه این مهارت ها را در عمل واقعی به کار ببرید! اگرچه خرید لینک های بد ممکن است برای شما برنده های کوتاه مدت باشد، اما در نهایت نتیجه معکوس خواهد داشت. شما در معرض خطر  جریمه پنگوئن Google هستید . لینک های غیر طبیعی نشان می دهد که وب سایت شما ممکن است کیفیت یا محتوای کافی برای دریافت بک لینک های مناسب را نداشته باشد. در پایان این مقاله روشی را برای دریافت بک لینک عالی بدون خرید ذکر می کنیم.

چگونه بک لینک های بد را پیدا کنیم

تفاوت اصلی بین بک لینک های خوب و بد کیفیت وب سایتی است که در آن قرار دارند. گاهی اوقات بک لینک های بد به راحتی پیدا می شوند، گاهی اوقات شما باید خود وب سایت را بررسی کنید تا ببینید آیا و چرا بک لینک می تواند تأثیر منفی بر وب سایت شما داشته باشد یا خیر. یکی دو دسته در این وجود دارد.

اگر یک وب سایت دارای تعداد زیادی مقاله باشد که انسجام کاملی ندارند، به احتمال زیاد وب سایت صرفاً برای پیوند دادن به وب سایت های دیگر راه اندازی شده است. اگر وب سایت یک سایت وردپرسی باشد، اغلب از قالب های پیش فرض وردپرس مانند  TwentyEleven  استفاده می شود. این وب سایت ها معمولاً از وب سایت های دیگر پیوند ندارند یا بخشی از یک شبکه پیوند عجیب هستند که فقط برای پیوند دادن این وب سایت های بد طراحی شده اند.

پیوندهایی از نظرات سایر وب سایت ها

پروفایل لینک MajesticSEO

در Yoast، ما از پروفایل های پیوند ارائه شده توسط  Majesticseo.com  بسیار استفاده می کنیم. ترکیبی از یک جریان اعتماد و یک جریان استناد به شما یک نمای کلی از اینکه پروفایل بک لینک شما واقعاً خوب است، می دهد.

جریان اعتماد به اختیاری اشاره دارد که به وب سایتی که به شما پیوند می دهد (توسط MajesticSEO، بر اساس تعدادی از عوامل انتخاب شده)، و جریان نقل قول به تعداد پیوندهایی که وب سایت دارد اشاره دارد. بک لینک های با کیفیت پایین از وب سایت هایی می آیند که هم از نظر اعتماد و هم از نظر استناد پایین هستند.

ما روزانه ده‌ها مورد از این موارد را در اینجا در yoast.com دریافت می‌کنیم. ربات‌هایی که فرم‌های نظر وب‌سایت شما را پر می‌کنند و به شما می‌گویند “مقاله عالی، اطلاعات را دوست دارم، امیدوارم بتوانید به زودی درباره موضوع بیشتر توضیح دهید”. نظرات شخصی شده حتی، از جمله نام نویسنده. متاسفانه هر هفته هرزنامه ها هوشمندتر می شوند. ما سایتی را بررسی کرده‌ایم که توسط یک مرد مسن‌تر اداره می‌شد و به همه این نظرات پاسخ می‌داد. داشت از آنها بابت سخنان محبت آمیز تشکر می کرد. گول نخورید لینک های اسپم نظر برای پروفایل بک لینک شما مضر هستند.

پیوندهایی با متن های انکر بیش از حد بهینه شده

به طور کلی، می توان فرض کرد که بیشترین بک لینک ها به یک وب سایت با استفاده از نام وب سایت به عنوان  متن لنگر  (متن لینک) پیوند داده شده اند. خود URL نیز اغلب استفاده می شود. اگر وب‌سایت شما دارای تعداد زیادی وب‌سایت است که با استفاده از کلمات کلیدی دقیق به وب‌سایت شما پیوند می‌دهند، همانطور که شرکت‌های مخفی که نام بردیم این کار را انجام می‌دهند، بسیار مشکوک به نظر می‌رسد. اگر بک لینک های اصلی ما Yoast SEO Premium را به عنوان لنگر داشته باشند، زنگ خطری را در گوگل به صدا در می آورد. بیشترین استفاده از لنگر برای پیوند به سایت ما باید ‘Yoast’ در نمایه پیوند طبیعی باشد. و البته همینطور است.

معمولاً وب‌سایت‌هایی که فقط برای پیوندها راه‌اندازی شده‌اند، محتوایی دارند که منطقی نیست یا از وب‌سایت‌های مرتبط حذف شده‌اند. برخی از شرکت‌های کلاه سیاه سایت‌هایی را برای هر موضوع ایجاد می‌کنند تا به نظر برسد که پیوندها در وب‌سایت‌های مرتبط و با کیفیت هستند. در بیشتر موارد Google Panda در نهایت به این سایت ها ضربه می زند و در نتیجه یک بک لینک با کیفیت پایین دیگر برای سایت شما ایجاد می کند. محتوای تکراری در بیشتر موارد نشانه کیفیت پایین است، و این همان چیزی است که به‌روزرسانی‌های Google Panda درباره آن است.

پیوندهایی از روسیه، در حالی که مخاطبان محلی شما در ایالات متحده هستند

از آنجایی که وب‌سایت‌هایی که به شما پیوند می‌دهند احتمالاً مرتبط با تجارت شما هستند، می‌دانید که پیوند از یک وب‌سایت روسی یا هلندی (در این مورد) برای سایت شرکت مشاوره محلی شما در کانزاس سیتی اصلاً طبیعی به نظر نمی‌رسد. البته، نشانه های خاص تری وجود دارد که نشان می دهد بک لینک کیفیت پایینی دارد. Alan Bleiweiss در مقاله خود نحوه پاکسازی بک لینک های بد و ایجاد اعتماد با فروش بک لینک (2013، هنوز معتبر IMO) موارد دیگری را ذکر کرده است.

نحوه حذف بک لینک ها

اکنون که ما یک ایده کلی از پیوندهایی که برای وب سایت خود نمی خواهید داریم، بیایید از شر آنها خلاص شویم. به طور کلی، ما چندین راه برای غیرفعال کردن این پیوندها داریم تا به رتبه بندی گوگل شما آسیب نرسانند:

  1. این آسان است:  اطلاعات تماس صاحب وب سایت را پیدا کنید و از او بخواهید پیوند را حذف کند . از وب سایت دیگر درخواست نکنید که پیوند را حذف کند، اما این را مودبانه بخواهید. این معمولاً بهتر جواب می دهد 🙂 با این حال، شما به احتمال زیاد با وب مسترهایی هم روبرو می شوید که از شما می خواهند برای حذف پیوند هزینه کنید یا اصلاً پاسخ نمی دهند. در چنین مواردی، باید لینک های ناخواسته ای را که نمی توان حذف کرد، غیر فعال کرد.
  2. بررسی کنید که کدام صفحات با کیفیت پایین در وب سایت شما توسط بک لینک های بد لینک شده اند و به جای پیوندها از شر صفحات ( 404/410 ) خلاص شوید . احتمالاً این چیزی نیست که شما می خواهید، زیرا بیشتر صفحات برای وب سایت شما ارزش دارند. علاوه بر این، تعداد زیادی 404 پیام اشتباهی را به گوگل نیز ارسال می کنند. علاوه بر خلاص شدن از شر صفحه، باید این بک لینک های بد را نیز رد کنید.
  3. از دامین خلاص شوید و از اول شروع کنید . بسیار مهم است، اما اگر سایت شما ارزش سرمایه گذاری برای پاکسازی این بک لینک های بد را ندارد، ممکن است راه موثری باشد. من این کار را انجام نمی دهم، مگر اینکه گوگل به وضوح شما را به خاطر پنگوئن، پاندا و موارد دیگر جریمه کند.
  4. اگر تعداد زیادی بک لینک دارید که می خواهید  از شر آنها خلاص شوید، یا مدیران وب به تماس شما برای حذف پیوند پاسخ نمی دهند، می توانید   این پیوندها را نیز رد کنید . این اساساً به Google می‌گوید که ترجیح می‌دهید این پیوندها  هنگام ارزیابی سایت شما در نظر گرفته نشود .

اکنون یک چیز وجود دارد که باید در مورد آن به شما هشدار دهم:  احتمالاً ترافیک را از دست خواهید داد . وب سایت شما لینک های کمتری خواهد داشت که به آن اشاره می کنند، بنابراین افراد کمتری از طریق این لینک ها از وب سایت شما بازدید می کنند. در صورت رد کردن، لینک ها همچنان وجود دارند، اما افت ناگهانی بک لینک ها (بد یا نه) باعث ایجاد چیزی در گوگل می شود و به آن می گوید که وب سایت شما جالب تر است.

این سیگنالی است که گوگل با ناپدید شدن این پیوندها دریافت می کند. در آخر کار درست می شود، اما احتمالاً در ابتدا ترافیک کاهش می یابد. صادقانه بگویم، نمی توان گفت چقدر و چه مدت. البته این یک پروسه طولانی است. گام های زیادی و در نتیجه زمان می برد. با این حال، راهی برای تسریع این روند وجود دارد.

بیایید روند پاکسازی بک لینک بد را تسریع کنیم

اگر وب سایت شما از سئو منفی رنج می برد (رقیب خرید بک لینک بد برای وب سایت شما)، یا در گذشته مرتکب اشتباه خرید بک لینک های بد از طریق آن شرکت سئو مبهم شده اید، تمیز کردن پروفایل بک لینک شما بسیار دردسرساز است. ما سعی کردیم در بالا توضیح دهیم.

LinkResearchTools  (LRT) وقتی صحبت از پاکسازی بک لینک های بد شما می شود، ارزش بسیار خوبی را برای پول فراهم می کند. آنها بیش از یک بار به ما کمک کرده اند، جایی که یکی از مشتریان ما مرتکب اشتباه خرید بک لینک بد شده است. به خصوص هنگامی که کنسول جستجوی گوگل به شما می گوید که از طریق اقدامات دستی هرزنامه آنها بک لینک های بدی دارید  ، می خواهید این پیوندها در اسرع وقت پاک شوند. مهم نیست علت این بک لینک ها چیست! اما همچنین، به خاطر داشته باشید که شما به ابزاری نیاز دارید که تا حد امکان لینک ها را به شما نشان دهد. به این ترتیب شما فرصتی برای مشاهده تمام پیوندهایی که گوگل از آنها می داند دارید. LRT اشتراک های ماهانه را برای ابزارهای پیوند خود فراهم می کند که به شما کمک می کند به عنوان مثال:

  • بک لینک های خود را مدیریت کنید و لینک هایی را پیدا کنید که واقعا به سایت شما آسیب می رسانند. LRT به شما نشان می دهد که کدام پیوندها را باید در اسرع وقت حذف یا رد کنید.
  • با پاک کردن نمایه بک لینک خود به این روش، از شر یک اکشن دستی و/یا پنالتی الگوریتمی Google خلاص شوید.
  • بک لینک های خود را با رقبا مقایسه کنید و فرصت های عالی بک لینک جدید را پیدا کنید.
  • شرکای احتمالی پیوند دهنده را پیدا کنید و از پیوندهای جدید به وب سایت خود مطلع شوید.
دکمه بازگشت به بالا