تازه های کسب و کارعمومی

لیفتر مگنت دائم (Permanent Magnet Lifter) + مزایای استفاده از آن

معرفی لیفتر مگنت دائم (Permanent Magnet Lifter)

انواع لیفتینگ مگنت های دستی گروه صنعتی پاپک پارسیان از قویترین آهنرباهای دائم در دنیا ساخته شده و جهت جابجایی قطعات آهنی تخت و گرد و به منظور افزایش سرعت در کار و ایمنی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه بدون نیاز به ابزار آلاتی مانند زنجیر ، تسمه و حتی جوشکاری بر روی قطعه و در ظرفیت های  مختلف قابل ارائه میباشد.

مقاله مرتبط: راهنمای خرید لیفتر مگنت دایم

نحوه عملکرد دستگاه بصورتی است که لیفتر مگنت دائم را روی قطعه کار قرار داده و با تغییر حالت اهرم از off به on ، قطعه مورد نظر توسط مگنت جذب شده و پس از جابجایی و اتمام کار به راحتی و با برگرداندن اهرم به حالت اولیه ، لیفتر مگنت خاصیت مغناطیسی خود را از دست داده و از قطعه آهنی جدا می شود.

  • قویترین آهنرباهای دائم
  • جابجایی قطعات آهنی تخت و گرد
  • بدون نیاز به ابزار آلاتی مانند زنجیر ، تسمه و …

مشخصات

  • ظرفیت : ۱۰۰ کیلوگرم تا ۶۰۰۰ کیلوگرم
  • ضریب ایمنی ۳/۵
  • بدون نیاز به برق و باطری
  • دارای قفل مکانیکی بر روی اهرم دستگاه

صنایع مورد استفاده

صنایع فولادی

تولید انواع فلزات

ریخته گری

نحوه کارکرد با این دستگاه به این شکل است که لیفتر مگنت را روی قطعه مورد نظر قرار میدهند و با چرخش اهرم از حالت offبه onقطعه توسط مگنت جذب شده و پس از جابجایی آن به محل مورد نظر، اهرم را به حالت اولیه باز میکردانند و قطعه از مگنت جدا میشود . در حالت معمولی این مگنت هیچ خاصیت جذبی در کناره ها و قسمتهای مختلف دستگاه از خود نشان نمیدهد و تنها در حالت Onبودن از کف خود قطعات آهنی را جذب میکند .

مزایای استفاده از این مگنت ها به شرح زیر است :

  • ایمنی باال و سرعت جابجایی خوب
  • دارای قویترین مگنت های دایم میباشد
  • حمل و نقل آسان و بدون جذب در حالت off

این دستگاه ازظرفیت وزنی ۱۰۰ کیلو گرم تا ۴ تن موجود میباشد .

از این دستگاه در صنایع فوالد ، انبار های آهن ، کارگاههای صنعتی ، ریخنه گری و … مورد استفاده قرار میگیرد

موارد مصرف:

– جابجایی قالب ها

– قطعات سنگین فوالدی

– قطعات آهنی تخت و گرد

– ورق های فوالدی سازه های فلزی

– سیلندر

لیفتر مغناطیسی 1000Kg

لیفت مگ,مگنت دستی,لیفتر مغناطیسی,بالابر مغناطیسی و لیفترهای مگنتی نوعی از بالابرهای مغناطیسی می باشند که در ساخت آن از مگنت های دائم نئودیم با شدت میدان بسیار بالا استفاده شده است. این نوع بالابرها در صنایعی نظیر کاشی و سرامیک و نفت و گاز پتروشیمی و همچنین کارگاههای ماشین سازی ، تراشکاری ، ریخته گری ، فولاد ، سازندگان سیلوهای فلزی ، انبار فلزات و … جهت جابجایی ورقهای فلزی به صورت تخت و گرد مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه در ظرفیت های مختلف (از 200 کیلوگرم تا 3000 کیلوگرم) تولید می گردد. انتخاب مدل این دستگاه به وزن و ضخامت قطعه فلزی بستگی دارد.

کارایی این دستگاه بسیار راحت و نیاز به برق یا باطری ندارد. جذب قطعه فلزی بدین صورت انجام می شود که دستگاه را بر روی آن قرار داده و با تغییرحالت اهرم به حالت روشن به صورت دستی میدان مغناطیسی را برقرار میکنیم و قطعه جذب مگنت می شود و پس از اتمام جابجایی اهرم را به حالت اولیه باز میگردانیم تا قطعه از مگنت جدا شود.

مزایای عمده مگنت های بالابر دائمی:

 -ابعاد کوچک و وزن کم دستگاه مگنت

-عمر طولانی و قدرت ثابت و بدون افت مگنت در طول زمان.

-عدم نیاز مگنت به برق مصرفی ، کابل ، تابلوی تغذیه و باتری.

-قطع و وصل سریع دستگاه مگنت توسط اهرم مکانیکی.

-قفل مکانیکی روی اهرم مگنت که مانع از وقوع حادثه رها شدن ناخواسته بار می گردد.

-بدون نیاز به هزینه تعمیر و نگهداری طراحی.

-ویژه قطب های مغناطیسی ، دستگاه مگنت را مناسب برای بالابری قطعات با سطوح تخت یا گرد می نماید.

-مگنت دارای ضریب ایمنی بالابری (Safety Factor) 3 می باشد.

-نوع مگنت مونتاژی داخل دستگاه از نوع پر قدرت NdFeB می باشد که سبب افزایش قدرت بالابری و کاهش وزن و ابعاد دستگاه مگنت شده است.

مشخصات فنی بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ

⭐ برند: سامسونگ

⭐ نیروی بالابری: ۱۰۰۰ کیلوگرم

⭐ نیروی کششی: ۱۰۰۰ کیلوگرم

لیفتر مگنت (بالابر مغناطیسی) ۱ تن سامسونگ چیست؟

وقتی نوبت به جابجایی وسایل سنگین می رسد ، انتخاب بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ راهی هوشمندانه می باشد. با استفاده از زنجیر محکم آنها می توانید آنها را به مکانیزم بالابری متصل نموده و به راحتی حرکت دهید. یک شیار V شکل مناسب بر روی همه بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ امکان نگهداری اشیای استوانه ای را نیز فراهم می نماید، به نفع ایمنی، نیروی بالابری نامی نصف می گردد تا اطمینان حاصل شود که اشیا به طور تصادفی آزاد نخواهند شد.

قیمت مگنت صنعتی ۱ تن، به آهنربا های غول پیکری که قادر به جابجایی قطعات سنگین فلزی مانند تیر آهن ها، قالب ها، قطعات و… است، مگنت صنعتی گفته می شود. این مگنت با وزن بدنه پایین قادر به جابجایی آهن آلات بسیار سنگین است؛ به عبارتی این مگنت چندین برابر وزن خود را لیفت می نماید.

بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ از جمله ادوات لیفتینگ است که دارای طول عمر بسیار بالا است. این مگنت به کمک ایجاد میدان مغناطیسی قادر به حمل قطعات فلزی است. بر روی بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ یک اهرم نصب شده است که توسط آن میدان مغناطیسی قطع و یا وصل می شود و عمل لیفتینگ انجام می گردد و پس از اتمام کار با چرخش مجدد سوئیچ میدان مغناطیسی از بین رفته و جسم آزاد می گردند.

مشخصات فنی بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ

از آنجا که قیمت مگنت صنعتی ۱ تن برای حمل بار از زمین مورد استفاده قرار می گیرد می بایست با ظریب اطمینان بالا معمولا ۳ عرضه می شود. عمر طولانی و عملکرد بدون افت توان در طول زمان کاری از ویژگی های این مگنت می باشد. بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ برای جلوگیری از بروز حادثه دارای یک قفل مکانیکی بر روی اهرم خود می باشد که از شیفت شدن ناگهانی اهرم و بروز حادثه جلوگیری می نماید.

از ویژگی های منحصر به فرد بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ می توان به قابلیت لیفتینگ اجسام متحرک اشاره کرد. بر خلاف جرثقیل های سقفی که می بایست قلاب زنجیر در نقطه ای به بار متصل شود با نزدیک شدن مگنت به بار در هز نقطه عملیات لیفتینگ صورت می گیرد. مگنت صنعتی از ۱۰۰ کیلوگرم تا ۳ تن تولید می گردد.

مگنت ورق گیر ۱ تن سامسونگ نوعی بالابر مغناظیسی ست که طول عمر بالایی دارد و با عملکرد با دوامی که دارد، هرگز ضعیف نخواهد شد. قدرت مغناطیسی بالابر مغناطیسی ۱ تن سامسونگ ۱۰۰۰ کیلوگرم بر روی یک ورق فولادی ۲۵ میلیمتری ست و نیروی کششی برابر با ۱۰۰۰ کیلوگرم بر روی یک شی استوانه ای می باشد.

ظرفیت حمل بار بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ

قیمت مگنت صنعتی ۱ تن برای استفاده در صنعت با ظرفیت های گوناگونی تولید و روانه بازار شده است. ظرفیت مگنت توسط تولید کننده مشخص می شود، اما حداکثر ظرفیت مگنت به فلزی که قرار است توسط مگنت لیفت شود بستگی دارد، هر چه سطح فلز صاف و یکدست باشد و ضخامت بیشتر داشته باشد ظرفیت مگنت بالاتر خواهد رفت و در مقابل اگر فلز دارای انحنا باشد ظرفیت مگنت کاهش خواهد یافت. برای مثال اگر ظرفیت مگنتی ۱ تن باشد اما فلز مورد نظر دارای انحنا باشد میتواند بسته به میزان انحنا ظرفیت مگنت تا ۰٫۵ تن کاهش بیابد.

سه عامل موثر در ظرفیت حمل بار بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ

⚡ ظرفیت اسمی مگنت صنعتی

⚡ شکل و میزان تخت و مسطح بودن فلز

⚡ ضخامت فلز

مزایا و معایب استفاده از بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ

مهمترین مزیت بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ قابلیت لیفت اجسام در حال حرکت است؛ لذا اتصال آن به جسم مورد نظر بسیار آسان تر از جرثقیل بوده و زمان کمتری هم نیاز خواهد داشت؛ همچنین حمل اجسام با وزن چند تنی تا چندیدن برابر وزن خود دستگاه نیز از مزایای این دستگاه می باشد. اما این مگنت تنها قادر به حمل اجسام فلزی است که توسط نیروی مغناطیسی جذب می شوند و دیگر اجسام را نمیتوانند حمل نماید، که این مورد از معایب این محصول به حساب می آید.

کاربرد بالابر مغناطیسی (لیفتر مگنت) ۱ تن سامسونگ

قیمت مگنت صنعتی ۱ تن معمولاً در کارخانه ها ، اسکله ها ، انبارها ، کارگاه های حمل و نقل یا مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. این مگنت به عنوان بالابر ورق فولادی و برای جابجایی صفحات ، بلوک ها یا استوانه های فولادی به روشی ایمن مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع:
lifting gear

دکمه بازگشت به بالا