تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

انتقال بیمار با هواپیما (روش ها + مزایا)

انتقال بیمار با هواپیما با توجه به شرایط جسمانی بیمار و نیز بر اساس تشخیص پزشک گاهی گزینه بهتری برای بیمار خواهد بود. در واقع، برای حفظ سلامتی بیمار و جلوگیری از بروز برخی اتفاقات در اثر جابجایی بیمار به خاطر مسافت های طولانی، استفاده از خط هوایی برای جابجایی می تواند بهترین گزینه باشد. قطعاً جابجایی هوایی دارای مزایای بیشتری در مقایسه با دیگر روش های انتقال بیمار است؛ خصوصاً در مواقعی که بیمار در شرایط حاد و بحرانی می باشد. همین موارد که باعث گشته اند امروزه انتقال بیمار با هواپیما جزو خدمات مجموعه های آمبولانس خصوصی باشد.

نحوه انتقال بیمار با هواپیما

نحوه انتقال بیمار با هواپیما به این صورت است که بیمار را با توجه به شرایط او به شکل های گوناگونی مانند استفاده از آمبولانس و یا با کمک تجهیزاتی مانند ویلچر به فرودگاه و از آنجا به محل هواپیما می رسانند. در داخل هواپیما نیز بیمار در قسمت مراقبت های ویژه با توجه به شرایط جسمانی او نگهداری می شود. در هنگام جابجایی نیز در صورتی که نیاز باشد خدمات پزشکی مانند تزریق دارو و… انجام می گیرد. با این شرایط، قطعا جابجایی هوایی گزینه بهتری خواهد بود.

موارد منع پرواز بیماران

اینکه چه بیمارانی اجازه پرواز ندارند و چه کسانی می توانند از خدمات انتقال بیمار با هواپیما استفاده کنند، با توجه به نظر پزشک مشخص می شود. تایید پزشکی مشخص می کند که آیا بیماران می توانند سفر هوایی داشته باشند یا خیر. به علاوه، احتمال بروز مشکلاتی مانند افت فشار خون در هواپیما و کمبود اکسیژن وجود دارد. در نتیجه، بیمارانی که این مشکلات باعث بحرانی شدن شرایط آنها گردد، نمی توانند سفر هوایی داشته باشند.

گاهی نیز ممکن است شرایط جسمانی بیمار اجازه ندهد تا از هواپیما برای جابجایی استفاده کنند. به طور مثال، افرادی که جراحی داشته اند و نیز کسانی که قسمتی از بدن آنها دچار شکستگی شده است یا افرادی که جراحی بینی داشته اند و مواردی از این قبیل، ممکن است جزو این دسته از بیماران باشند. بررسی بیماران توسط پزشک و معاینه آنها و تایید پزشکی تعیین می کند که به طور قطعی چه کسی می تواند از سفر هوایی استفاده کند.

جابجایی هوایی برای بیماران قلبی که دارای شرایط بحرانی هستند، نیز فقط باید با نظر پزشک باشد. معمولاً بیمارانی که مشکل آنها جزئی می باشد، محدودیت خاصی در این زمینه ندارند. پرواز بعد از سزارین نیز به شرایط جسمانی بیمار بستگی دارد. معمولاً بلافاصله بعد از عمل سزارین شرایط بیمار بحرانی تر می باشد، در این صورت ممکن است پزشک سفر هوایی را تایید نکند؛ اما در بیشتر مواقع بیماران سزارینی امکان پرواز دارند.

روش های جابجایی هوایی بیماران

جابجایی بیماران از جمله خدماتی است که باید صورت پذیرد تا بیمار بتواند به امورات خود رسیدگی کند و یا درمان وی کامل شود. جابجایی بیماران با توجه به نوع آن ممکن است سخت یا آسان باشد. هرچه شرایط جسمانی و حال بیمار وخیم تر باشد، قطعاً جابجایی او هم دشوارتر خواهد بود. امروزه برای جابجایی سریع تر و راحت تر بیماران، این کار به شکل های متفاوت و با کمک تجهیزات گوناگون انجام می پذیرد. از جمله تجهیزاتی که به این منظور به کار می روند، انواع آمبولانس بین شهری، آمبولانس خصوصی، ویلچر ها، اورژانس و آمبولانس هوایی و موارد مشابه را می توان اشاره کرد. هر کدام از موارد گفته شده به وقت استفاده اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

مزایای انتقال بیمار با هواپیما

پیش از این هم اشاره شد که انتقال بیمار با هواپیما با مزایایی همراه می باشد. گاهی برای آن که از وارد آمدن صدمات به بیمار جلوگیری شود، تشخیص پزشک این است که جابجایی به صورت هوایی صورت پذیرد. به طور مثال زمانی که قرار است مسافت های طولانی پیموده شود، برای آنکه بیمار شرایط راحت تری داشته باشد و نیز در اثر تکان خوردن به او آسیب وارد نشود، بهترین گزینه انتقال بیمار به صورت هوایی خواهد بود. از مزایای این کار این است که بیمار ظرف مدت کوتاه تری به مقصد خواهد رسید و در جابجایی هوایی مشکلاتی مانند ترافیک و یا خطر تصادف وجود نخواهد داشت و از همه مهمتر اینکه در جابجایی با هواپیما تکان خوردن بیمار بسیار کمتر می باشد.

در انتقال بیمار با هواپیما، بیمار مجبور به تنفس هوای آلوده نخواهد بود و کلا شرایط بهتری را برای بیمار می توان فراهم نمود. برای این کار از هواپیماهای مسافربری هم استفاده می گردد؛ اما برای بیماران متناسب با شرایط آنها خدمات ویژه ای در نظر گرفته می شود. از دیگر مزایای انتقال بیمار با هواپیما این است که از خدمات پزشکی در نظر گرفته شده برای بیماران می توان استفاده نمود. در این صورت امکان مسافرت بیماران بدون همراه هم وجود خواهد داشت؛ چرا که در حین سفر تحت مراقبت پزشکان هستند.

هزینه انتقال بیمار با هواپیما 

هزینه انتقال بیمار با هواپیما در مقایسه با آسایشی که برای بیمار تامین می گردد و مزایای آن، بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد. در واقع هزینه انتقال بیمار با هواپیما دارای نرخ های مصوب می باشد و تفاوت زیادی با مقدار هزینه جابجایی های معمولی ندارد. در مواقعی که جابجایی بیمار با اورژانس هوایی و به صورت کاملا خصوصی صورت پذیرد، هزینه ها به نسبت بیشتر می باشند؛ اما در این صورت، تمامی امکانات برای بیمار مهیا می شود و هیچ خطری برای بیمار در حین جابجایی وجود نخواهد داشت. هزینه انتقال بیمار با هواپیما متناسب با نوع جابجایی می تواند متفاوت تعیین گردد. بنابراین، برای کسب اطلاعات کامل و دقیق در این خصوص می توانید از طریق مجموعه استعلام قیمت داشته باشید.

جمع بندی

با توجه به مطالعه مقاله در مورد انتقال بیمار با هواپیما، می توان نتیجه گرفت که انتقال بیمار با هواپیما به دلیل سرعت و دقت بیشتر، فضای مجهز و تجهیزات پزشکی مطلوب، راه حلی مناسب برای انتقال بیماران با وضعیت های بحرانی محسوب می شود. آمبولانس هوایی در صورت رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی، می تواند به دلیل توانایی نقل و انتقال بیماران به مسافت های بلند و در زمان کوتاهتر، مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین، استفاده از هواپیما به عنوان وسیله ای برای انتقال بیماران با علائم شدید و نیاز به مراقبت های ویژه، به دلیل مزایای بسیاری که دارد، توصیه می شود.

در پایان با توجه به خدمات حرفه ای و با کیفیتی که مجموعه privateambulance.co  در زمینه انتقال بیمار با هواپیما ارائه می دهد، به شما توصیه می کنیم تا برای نیازهای پزشکی و اورژانس خود از این سرویس حرفه ای و با تجهیزات پزشکی مجهز استفاده کنید. جهت درخواست آمبولانس هوایی اینجا کلیک کنید.

دکمه بازگشت به بالا