تازه های کسب و کارحوادث

بیمه عمر افراد بالای 70 سال

نحوه خرید بیمه عمر و نکاتی که باید به آن توجه کنید

بعد از توضیحاتی که در مورد لزوم خرید بیمه خودرو و بیمه عمر دادیم به نحوه خرید بیمه عمر و نکاتی که باید به آن توجه کنید می‌پردازیم.

اولویت‌بندی شخصی

اولین قدم در خرید بیمه عمر این است که اولویت‌های خود را مشخص کنید. ممکن است برای افرادی میزان سرمایه عمر مهم باشد، برای برخی معافیت مالیاتی مهم باشد و برای افراد دیگر سرمایه ازکارافتادگی. لذا بعد از توضیحاتی که به شما ارائه کردیم به‌صورت نسبی و با در نظر گرفتن شرایط زندگی خود می‌توانید مزایای بیمه عمر را اولویت‌بندی کنید.

بررسی شرایط و طرح‌های شرکت‌های بیمه

پیشتر به این مسئله اشاره کردیم که شرکت‌های بیمه، بیمه عمر را تحت شرایط متفاوتی ارائه می‌دهند. لذا پیشنهاد می‌شود قبل از خرید بیمه عمر حتماً شرایط شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. و از جمله بیمه‌های عمر با شرایط مناسب هستند. مقایسه آنلاین شرایط بیمه عمر از طریق پارسیانه بیمیتو مانند آنچه برای بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسافرتی، بیمه آتش سوزی و… انجام شده است امکان‌پذیر می‌باشد.

تکمیل فرم پیشنهاد بیمه عمر

هر آنچه که برای پر کردن فرم اولیه بیمه عمر به آن نیاز دارید در این مقاله توضیح داده شده است. فرم بیمه عمر را با دقت و با کمال صداقت پر کنید. درصورتی‌که اطلاعات شخصی خود اعم از وضعیت سلامت، مشخصات ظاهری و غیره را به‌اشتباه در فرم بیمه عمر وارد کنید شرکت بیمه می‌تواند بیمه‌نامه را هر زمانی که متوجه این اشتباهات شد فسخ کند و هیچ هزینه‌ای بابت آن نپردازد.

صدور بیمه‌نامه

بعد از بررسی‌های انجام‌شده حق بیمه اولیه را می‌پردازید و بیمه‌نامه برای شما صادر می‌شود و به امضای طرفین (شرکت بیمه و شما) می‌رسد. از همان ابتدا تحت تمامی پوشش‌های بیمه عمر خواهید بود. شما همچنین می‌توانید در ابتدای کار مبلغ بیشتری را سرمایه‌گذاری کنید. برای مثال می‌توانید در ابتدا 5 میلیون تومان را در بیمه عمر خود سرمایه‌گذاری کنید و حق بیمه‌های خود را نیز به‌صورت ماهانه یا سالانه پرداخت کنید. در این حالت ارزش بازخرید شما زودتر به سوددهی می‌رسد.

پرداخت حق بیمه عمر

حق بیمه به روش‌های مختلفی اعم از پرداخت آنلاین در درگاه‌های اینترنتی شرکت بیمه، پرداخت از طریق عابر بانک، بانک، تلفن همراه قابل انجام است. در صورت دیرکرد حق بیمه به تعداد چند ماه که بستگی به شرکت بیمه طرف قرارداد شما دارد، شرکت بیمه می‌تواند بیمه عمر شما را فسخ کند یا در صورت بروز خسارت از پرداخت هزینه‌های مربوط امتناع ورزد.

خرید آنلاین بیمه عمر

همان‌طور که گفته شد می‌توان برای خرید بیمه عمر به پارسیانه  مراجعه کرد و به‌صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه عمر خود کرد. بدین‌صورت که ابتدا اطلاعات لازم را برای دریافت استعلام بیمه عمر وارد می‌کنید، سپس فهرستی از شرایط بیمه عمر شرکت‌های مختلف را می‌توانید مشاهده کنید. در این مرحله با مقایسه این بیمه‌های عمر بر اساس اولویت‌های خود باید مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

 • سکته مغزی
 • اولین سکته قلب
 • جراحی آئورت
 • جراحی گرافت و بایپس شریان کرونر
 • جراحی دریچه قلب
 • بیماری وخیم کبدی
 • بیماری‌‌های مزمن ریوی

البته بیماری‌‌های تحت پوشش در طرح امراض برای کودکان (2 تا 18 سال) فلج اندام، کما و سوختگی شدید را هم شامل می‌شود. نکته مهم دیگر اینکه استفاده از پوشش امراض خاص پایه ، برای تمام بیماری‌ها یک دوره انتظار ۹ ماهه دارد. دوره انتظار برای بیماری MS البته فرق می‌کند و فقط ۱۸۰ روز است.

دیدیم که شرکت‌های بیمه محدودیت‌های سنی سفت‌وسختی در صدور بیمه‌های عمر و ارائه پوشش‌های درمانی و پزشکی مربوط به آن دارند. از آن ‌طرف هم سن بیمه‌شده یکی از فاکتورهای اصلی در تعیین محاسبه حق بیمه عمر است.یعنی عملا خرید بیمه عمر در سنین جوانی هم هزینه کمتری دارد و هم می‌تواند با توجه به مدت طولانی‌تر بیمه‌نامه اندوخته و سرمایه بیشتری هم برای بیمه‌شده پس‌انداز کند.

می‌دانیم که در بیمه‌های عمر هرچقدر که از مدت بیمه‌نامه بگذرد و حق بیمه بیشتری پرداخت کنیم، درواقع ارزش نقدی بیمه‌نامه اضافه می‌شود. پس هم می‌توانیم مبلغ وام بیشتری روی بیمه‌نامه عمرمان بگیریم و هم می‌توانیم برای دوران بازنشستگی روی مسمتری و حق بازنشستگی بزرگ‌تری حساب کنیم.

مثلا وقتی یک جوان 20 ساله برای خودش بیمه عمر با مدت قرارداد 30 ساله می‌خرد، عملا در 50 سالگی یک اندوخته سرمایه مناسب پس‌انداز کرده که هم می‌تواند ان را بازخرید کند و هم روی ان وام بگیرد و برای ادامه زندگی‌اش سرمایه‌گذاری کند. سن فرد بیمه شده و مدت بیمه نامه از جمله موارد تاثیر گذار در می باشد. از این رو در خرید بیمه نامه عمر باید به نسبت این دو مورد باید توجه داشته باشیم. از این رو می خواهیم دراین نوشته به موضوع بررسی شرایط سنی فرد بیمه شده در شرکت های مختلف بیمه بپردازیم.

شرایط عمومی برای سن فرد بیمه شده در شرکت‌های بیمه

برای خرید بیمه عمر باید شرایط عمومی‌ بیمه نامه در همه شرکت های بیمه لحاظ شود  برخی از شرایط عمومی همه شرکت های بیمه به ترتیب زیر می باشد:

سن فرد بیمه شده:  برای کودکان از بدو تولد و برای افراد بزرگسال تا سن ۷۰ سالگی بیمه نامه عمر صادر می‌شود که در برخی از شرکت‌های بیمه‌ای تا سن ۹۰ سالگی هم بیمه نامه قابل تهیه است. در برخی شرکت ها البته سن فرد بیمه شده می تواند بیشتر از این سن باشد.

نکته در ارائه پوشش ها شرکت های بیمه محدودیت های سنی دارند که در ادامه به شرایط سنی برخی شرکت های بیمه می پردازیم.

مدت قرارداد: هر فرد می‌تواند  حداقل ۵ سال و حداکثر ۳۰ سال، تحت پوشش بیمه عمر باشد. هرچه که مدت قرارداد بلند مدت باشد، سود سرمایه بنیز بیشتر شده و به نفع بیمه شده می باشد.

نوع بیمه نامه : این که بیمه نامه طرح مستمری باشد یا بیمه عمر و سرمایه گذاری؟ معمولا برای بیمه های عمری که طرح مستمری دارند همه دوست دارند که بیمه نامه کوتاهتری را داشته باشند.

مبلغ حق بیمه: مبلغ حق بیمه در بهترین زمان خرید بیمه عمر تاثیری ندارد. در حقیقت حق بیمه ثابت و مشخصی در بیمه عمر وجود ندارد و با توجه به شرایط مالی خود می‌توان مبلغ حق بیمه را مشخص کرد. پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله است.

خرید بیمه عمر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر اطلاعات کاملی درباره بیمه عمر داشته باشید می توانید به راحتی می توانید تصمیم گیری درباره خرید بیمه های عمر را انجام دهید. اما می توان چند توصیه زیر را بیان کرد:

خرید بیمه عمر برای پدر و مادر ها

همه پدرو مادرها می توانند بیمه عمر را خریداری نمایند و فرزندانشان را به عنوان ذینفع معرفی کنید. چراکه سرمایه فوت و اندوخته این بیمه نامه ها در صورت فوت والدین به ذینفعان پرداخخت می شود. حتی مادران خانه دار هم می توانند طرح های مختلف بیمه عمر را خریداری نمایند.

خرید بیمه عمر برای فرزندان و جوانان

همه والدین می توانند برای همه فرزندان در هر سنی بیمه عمر تهیه نمایند که از اندوخته بیمه نامه برای پرداخت هزینه های تحصیلی، تهیه جهیزیه و یا خرید خانه و … استفاده بشه. البته اگر طرح بیمه  عمر و بازنشستگی خریداری کنید فرزندان می توانند بازنشستگی ماهانه دریافت نمایند.

خرید بیمه عمر برای افراد با سن بالا

معمولا در زمان رسیدن به سنین بالاتر نیاز به داشتن پوشش های بیمه ای بیشتر احساس می شود و افراد سن بالا دوست دارند که بیمه نامه ای داشته باشند که بتوانند از پوشش ها و مزایای این بیمه نامه استفاده نمایند. حتی داشتن یک حقوق بازنشستگی اضافی تر در کنار مستمری شان داشته باشند. که کمک بزرگی برای هر فرد باشد.

حال برای فرزندمان بیمه عمر بخریم یا برای خودمان؟

خرید بیمه عمر برای هر سنی مزایای خاص خودش را دارد که هر فردی با توجه به شرایطی که دارد می تواند این بیمه نامه را خریداری نماید.

مزایای خرید بیمه عمر برای کودکان

مزیت خرید بیمه عمر برای کودکان داشتن امکان مستمری زودتر از موعد برای فرزندانمان می باشد. چراکه به خرید طرح های مستمری کوتاه مدت می توانند در سن پایین امکان دریافت مستمری داشته باشند.

مزایای خرید بیمه عمر برای والدین

اما اگر پدر و مادر هستید ، مخصوصا پدر ها که سرپرست اصلی خانواده ها هستند داشتن حاشیه امن برای زمانی که کنار خانواده شان نیستند بسیار ارزشمند می باشد. پوشش سرمایه فوت از لحظه شروع بیمه نامه برای فرد بیمه شده فعال می شود. سایر پوشش ها نیز در طول مدت داشتن بیمه نامه برای فرد بیمه شده فعال می باشد. حتی داشتن بیمه عمر و بازنشستگی برای والدین بسیار ارزشمند هستش چراکه می تونن ذینفع برای زمان مستمری هم تعریف کنن که بعد از فوت مستمری به فرد مشخص شده پرداخت شود.

حداقل سن خرید بیمه عمر

بدو تولد در بسیاری از شرکت های بیمه حداقل سن لازم برای خرید بیمه عمر می باشد. البته برای داشتن برخی پوشش ها مثل از کارافتادگی سن بیمه شده باید به حد نصاب مشخص شده در بیمه نامه رسیده باشد.

حداکثر سن خرید بیمه عمر

حداکثر سنی که در بیشتر شرکت های بیمه  برای خرید بیمه عمر تعریف شده تا ۷۰ سال می باشد، ولی در برخی از شرکت ها مثل بیمه عمر پارسیان و  شرکت بیمه  عمر سرمد تا ۸۰ سالگی و بیمه ایران تا ۱۰۴ سالگی طبق اخرین شرایط اعلام شده هر فرد می تواند بیمه عمر خریداری نماید.

نکته مهم: مجموع سن فرد بیمه شده و تعداد سال های بیمه نامه نباید بالای ۷۰ سال باشد.

بهترین سن خرید بیمه عمر چند سالگی است؟

اما بهترین سن برای خرید بیمه عمر برای زیر ۳۰ سال می باشد. همه افراد زیر ۳۰ سال اگر هر چه زودتر اقدام به خرید بیمه عمر نمایند می توانند از مزایای بیمه عمر و بازنشستگی در طول مدت داشتن بیمه عمر استفاده نمایند.

سن ارائه پوشش در بیمه عمر پارسیان

برای هر فرد بیمه شده می تواند از بدو تولد تا سن ۸۰ سالگی بیمه عمر داشته باشد. البته برای داشتن پوشش های بیمه ای شرکت بیمه عمر پارسیان مشخص کرده که در ادامه به این موارد میپردازیم:

براساس شرایط بیمه نامه عمر پارسیان ، برای استفاده از پوشش های بیمه نامه باید شرایط سنی زیر را در استفاده از پوشش ها لحاظ شود:

 • پوشش فوت بر اثر حادثه: تا پایان ۷۰ سالگی فرد بیمه شده
 • پوشش فوت حادثه برای خطرات اضافی برای زلزله، آتشفشان، سیل و طوفان، اعتصاب ، شورش و بلوا تا پایان ۷۰ سالگی فرد بیمه شده
 • پوشش هزینه های پزشکی بر اثر حادثه تا پایان سن ۶۰ سالگی فرد بیمه شده
 • پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه تا پایان سن ۶۰ سالگی فرد بیمه شده
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه بر اثر ازکارافتادگی کامل و پوشش درآمد ازکارافتادگی تا پایان ۶۵ سالگی فرد بیمه گذار
 • پوشش بیماری های خاص تا پایان سن ۶۰ سالگی فرد بیمه شده
 • پوشش امراض خاص پایه از ۲ سالگی تا پایان ۶۰ سالگی فرد بیمه شده
 • پوشش امراض خاص آسایش از ۲ سالگی تا پایان ۶۰ سالگی فرد بیمه شده
 • پوشش امراض خاص ممتاز از ۲ سالگی تا پایان ۶۰ سالگی فرد بیمه شده
 • پوشش آخرین سال حیات تا پایان ۶۵ سالگی فرد بیمه شده
دکمه بازگشت به بالا