عمومی

آمادگی آزمون رایانه کار ICDL درجه 1 و 2 فنی و حرفه ای با فن آپ

آی سی دی ال ، معتبرترین مدرک کامپیوتر در جهان

روز به روز دنیای تکنولوژی و هوش مصنوعی با تغییر و تحول مواجه می شود. ظریف ترین کارها که به واسطه ی انسان میسر نمی شود ، در دنیای ربات ها به سادگی امکان پذیر است. امروزه کامپیوتر ها به یکی از اساسی ترین ابزار بشری مبدل شده اند که با کارآیی فراوان خود ، بشر را در انجام بسیاری از فعالیت هایی که به سادگی در دنیای واقعی میسر نیست یاری می کنند.

بنابراین یادگیری مهارت کار با این لوازم برای هر فردی مفید خواهد بود. امروزه دوره های آموزشی کار با کامپیوتر ، نه تنها در دانشگاه ها بلکه در موسسات و حتی به صورت مجازی در دسترس عموم قرار گرفته است.

یکی از دوره های آموزشی کارآمد در زمینه نرم افزارهای کامپیوتری دوره ICDL است. دانش پدیران این رشته می توانند پس از کسب دانش و مهارت کامل در این زمینه با شرکت در آزمون فنی و حرفه ای تحت عنوان رایانه کار ICDL درجه ۱ یا ۲ شرکت کرده و پس از کسب گواهینامه ، در این زمینه به اشتغال زایی بپردازند.

آی سی دی ال (ICDL)، مخفف عبارت International Computer Driving License و به معنای گواهینامه ی بین المللی جهت استفاده از کامپیوتر است و این دوره معتبر ترین دوره های کامپیوتر است. آی سی دی ال (ICDL) شامل هفت مهارت می باشد و در واقع نخستین گام جهت ورود به دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات است.

مهارت هفتگانه آی سی دی ال شامل موارد زیر است:

آشنایی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات که به ای تی معروف است (IT): مفاهیم پایه فناوری اطلاعات _ شناخت سخت افزار و نرم افزار

یادگیری شیوه استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها که بعنوان ویندوز شناخته می شود (Windows): آشنایی با کامپیوتر _ مدیریت فایل ها

آشنایی با نرم افزار ورد (word): نحوه استفاده از نرم افزار ورد _ تایپ _ نامه نگاری

آشنایی با نرم افزار اکسل (Excel):نحوه استفاده از نرم افزار

آشنایی با نرم افزار اکسس (Access):روش استفاده از نرم افزار پایگاه داده اکسس

آشنایی با نرم افزار پاورپوینت (Power point):نحوه استفاده از نرم افزار ارائه مطالب پاور پوینت

روش کار با پایگاه اطلاعات و ارتباطات (Internet): آشنایی با مفاهیم اولیه اینترنت _ انواع شبکه های اینترنتی ، کار با شبکه های اینترنتی

انواع مهارت آی سی دی ال

آی سی دی ال درجه ۱ و ۲

آموزش مفاهیم آی سی دی ال (ICDL) به دو دسته یک و دو تقسیم می شود.

مفاهیم آی سی دی ال درجه ۲ شامل موارد زیر است:

مفاهیم پایه و اساسی آی تی یا فناوری اطلاعات و ارتباطات

استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها در سیستم عامل Windows 10

مرورگر وب یا اینترنت

مفاهیم آی سی دی ال درجه ۱شامل موارد زیر است:

شیوه کار با نرم افزار ورد (word)

شیوه کار با صفحه گسترده اکسل (Excel)

شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها یا اکسس(Access)

شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب پاورپوینت (Power point)

همان طور که اشاره کردیم مدرک آی سی دی ال معتبر ترین مدرک کامپیوتری در جهان است بدین منظور کارفرمایان همواره از افراد متخصص در این دوره استقبال کرده و این افراد شانس بالایی برای استخدام در شرکت های معتبر خواهند داشت.

از آن جا که امروزه تقریبا تمام فعالیت های شرکتی ، خصوصی یا دولتی ، بصورت سیستماتیک و کامپیوتری انجام می شود ، آشنایی ویژه با مهارت های هفت گانه آی سی دی ال ، به شدت در شرایط کاری و استخدامی فرد تاثیر گذار است.

اما آی سی دی ال درجه ۱ یا ۲ ؟ کدامیک بر دیگری مقدم تر است؟ شانس پذیرش و استخدام کدامیک بیشتر است؟

همان طور که اشاره شد تفاوت این دو دوره صرفا در سر فصل های آموزشی ارائه شده در هر دوره است. به علاوه مدرک آی سی دی ال درجه ۲ به عنوان پیش نیازی برای ورود به آموزش آی سی دی ال درجه ۱ می باشد‌.

لازم است اشاره کنیم که آی سی دی ال درجه ۱ از نظر مباحث اشاره شده در سطح پیشرفته قرار دارد در نتیجه آموزش این دوره نیازمند سطح متوسطی از مهارت کار با کامپیوتر است. بدین منظور افرادی که تا به حال سابقه کار با کامپیوتر را نداشته و از مبانی کار با کامپیوتر ، انواع مرور گر و طبقه بندی اطلاعات کامپیوتری اطلاعی ندارند ، لازم است که ابتدا با گذراندن دوره رایانه کار ICDL درجه ۲ به سطح مقدماتی از آشنایی با کامپیوتر برسند و سپس وارد دوره مقدماتی شوند.

آزمون رایانه کار ICDL درجه ۲

فراگیران این دوره پس از آموزش ، می توانند در آزمون آی سی دی ال درجه ۲ فنی و حرفه ای که توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود شرکت کرده و در دو مرحله آزمون کتبی و عملی ، مورد سنجش قرار گیرند. داوطلبان پس از کسب حداقل نمره ۵۰ از ۱۰۰ در ازمون کتبی و ۷۰ از ۱۰۰ در آزمون عملی موفق به کسب گواهینامه معتبر جهانی تحت عنوان  رایانه کار ICDL درجه ۲ می شوند.

این مدرک کلید ورود به دوره آموزشی آی سی دی ال پیشرفته یا درجه ۱ است که معتبرترین مدرک جهانی در حوزه کامپیوتر است و متقاضیان می توانند برای کسب این مدرک پس از شرکت در دوره آموزشی آی سی دی ال درجه ۱ اقدام نموده و مهارت کامپیوتر خود را تکمیل نمایند.

دارندگان این مدرک به سرعت وارد بازار کار خواهند شد و می توانند در شرکت ها ، موسسات و دانشگاه ها مشغول به کار شوند.

آمادگی آزمون رایانه کار ICDL درجه ۲ فنی و حرفه ای با فن آپ

برای کسب بهترین نتیجه در آزمون فنی و حرفه ای ، تقویت دانش تئوری و عملی به شدت حائز اهمیت است. از آن جا که در این آزمون ، مهارت های عملی بشدت تحت تاثیر دانش نظری است ، تکمیل این اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین روش جهت آمادگی کامل برای آزمون بررسی کامل نمونه سوالات فنی و حرفه ای در رشته مورد نظر است که خود ، بعنوان منبعی معتبر برای کسب تمامی اطلاعات لازم جهت موفقیت در آزمون است

فن آپ ، با ارائه کامل ترین منبع نمونه سوالات فنی و حرفه ای همراه با جواب و در قالب چهارگزینه ای در همه سطوح آسان تا دشوار ، داوطلب را در امادگی بیشتر جهت آزمون فنی و حرفه ای یاری خواهد کرد.

همچنین فن آپ با برگزاری آزمون های آزمایشی آنلاین کاملا استاندارد زمینه آمادگی بیشتر داوطلبان را فراهم خواهد کرد‌. همچنین پس از آزمون ، کارنامه ای جهت بررسی پاسخ های درست و غلط داوطلب ارائه می گردد. بررسی کارنامه آزمون و آشنایی با نقاط ضعف و قوت ، داوطلب را در تقویت نقاط ضعف خود یاری میرساند.

بیشتر بخوانید:

نمونه سوالات رایانه کار ICDL درجه 2 فنی و حرفه ای

دکمه بازگشت به بالا