اجتماعیتازه های کسب و کار

میز ناهار خوری گرد بهتره یا مستطیل؟

میز ناهار خوری گرد بهتره یا مستطیل؟! قبل از خرید حتما بخوانید.

میز ناهار خوری گرد کیدکو بهتره یا مستطیل؟ اگر شما هم این روزها درگیر خرید میز ناهار خوری و صندلی آشپزخانه هستید یکی از سوالاتی که برایتان پیش می آید این سوال است. با ورود مدرنیته به زندگی مردم تمامی وسایل خانه در اشکال مختلف و با تنوع بالا تولید میشود. میز ناهار خوری که امروزه به یکی از اصلی ترین وسایل برای تکمیل یک خانه تبدیل شده است نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ایجاد یک محیط شیک، جذاب و پر از آرامش برای صرف وعده های غذایی در کنار اعضای خانواده نیازمند انتخاب آگاهانه المان های مربوط به آن است. بنابراین قبل از خرید میز ناهار خوری باید در رابطه با آن آگاهی لازم را کسب کنید. امروزه مدل های میز ناهار خوری دارای تنوع بالایی است. اما به طور کلی میزها به دو دسته میزهای گرد و مستطیل شکل تقسیم میشوند. در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که میز ناهار خوری گرد بهتر است یا مستطیل، پس تا انتها با ما همراه باشید. شما می توانید برای خرید میز ناهار خوری و اطلاع از  قیمت میز ناهار خوری روستیک و قیمت میز ناهار خوری رزینی از تیم اپن مارکت کمک بگیرید.

میز ناهار خوری گرد بهتر است یا مستطیل؟

انتخاب میز غذا خوری گرد یا مستطیل برای خانه تان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و در نهایت این شما هستید که با توجه به دکوراسیون و سلیقه تان یکی از انواع میز ناهار خوری مدرن و شیک را برای دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی انتخاب میکنید. اما برای انتخاب آگاهانه تر بهتر است در ابتدا با ویژگی های هر یک آشنا شوید. از مهم ترین ویژگی هایی که در زمان خرید باید به آن توجه کنید این است که میز ناهار خوری چوبی مدرن حتما علاوه بر استاندارد بودن دارای استحکام و تعادل باشد.

میز ناهار خوری گرد چه ویژگی هایی دارد؟

در ابتدا لازم است انواع مدل میز ناهار خوری گرد را بشناسید. میز ناهار خوری گرد در انواع مختلف میز ناهار خوری گرد کم جا، میز ناهار خوری گرد روستیک، میز ناهار خوری گرد با چهار پایه به شکل صاف، میز ناهار خوری گرد با سه پایه اریب و میز ناهار خوری گرد با پایه های مدرن وجود دارد.

در رابطه با این مدل ها این چنین میتوان گفت:

 • میز ناهار خوری گرد کم جا برای خانواده هایی که فضای کمی برای اختصاص دادن به میز دارند بسیار مناسب است. برای آشنایی با انواع این مدل میز میتوانید مقاله جدیدترین مدل میز ناهار خوری کم جا را مطالعه کنید.
 • حالت قرار گیری پاها در میز ناهار خوری گرد با پایه های اریب برای خانواده های پرجمعیت راحت تر است.
 • میز ناهار خوری های گرد روستیک از جمله میزهای مدرن و اسپرت هستند که امروزه طرفداران زیادی در بین مردم پیدا کرده است. در این زمینه میتوانید مقاله انواع مدل میز ناهار خوری اسپرت را نیز مطالعه نمایید.

مزایا میز ناهار خوری گرد چیست؟

 • از آنجایی که میز ناهار خوری گرد لبه های تیز ندارد، برای کودکان خطری نخواهد داشت. بنابراین بهترین انتخاب برای خانواده هایی که کودک دارند میز ناهار خوری گرد است.
 • فاصله افراد پس از نشستن دور میز ناهار خوری گرد نسبت به میزهای مستطیل شکل کمتر است، همین ویژگی باعث افزایش حس صمیمیت بین افراد میشود.
 • در میز ناهار خوری گرد میزان دسترسی همه به وسایل روی میز یکسان است.

معایب میز ناهار خوری گرد چیست؟

 • شاید بتوان بزرگترین عیب میز ناهار خوری گرد به عنوان یک میز ناهار خوری چوبی ساده را این مسئله دانست که نمیتوان میز گرد را در گوشه ها یا کنار دیوار قرار داد.
 • افراد زیادی نمتوانند از میز ناهار خوری گرد استفاده کنند. بنابراین برای خانواده های پر جمعیت یا مهمانی ها گزینه مناسبی نیست.
 • میز ناهار خوری با صفحه گرد نسبت به میز ناهار خوری با صفحه مستطیل شکل فضای کمتری برای چیدمان وسایل دارد.

میز ناهار خوری مستطیل شکل چه ویژگی هایی دارد؟

برای اطلاع از اینکه میز ناهار خوری گرد بهتره یا مستطیل باید بدانید میز ناهار خوری مستطیل شکل چه مزایا و معایبی دارد و  توجه به نیازتان تصمیم گیری کنید. میز ناهار خوری مستطیل تنوع رنگ و طرح زیادی دارد.

مزایای میز ناهار خوری مستطیل چیست؟

 • مهم ترین مزیت میز ناهار خوری مستطیل شکل این است که میتوان آن را در گوشه ها و کنار دیوار قرار داد. همین ویژگی باعث میشود در صورت نیاز با قرار دادن میز کنار دیوار یا گوشه خانه در فضا صرفه جویی کنید.
 • میز ناهار خوری مستطیل شکل نسبت به میز ناهار خوری گرد فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل دارد.
 • انتخاب میز ناهار خوری گرد برای خانواده های پرجمعیت یا مهمانی ها مناسب است. چون افراد بیشتری میتوانند دور آن بنشینند.

معایب میز ناهار خوری مستطیل چیست؟

 • دسترسی همه افراد به تمام وسایل موجود روی میز یکسان نیست.
 • گوشه های میز ناهار خوری مستطیل تیز است و به همین دلیل برای خانواده هایی که کودک خردسال دارند گزینه مناسبی نیست.
 • برای برخی از افراد پاها در حالت راحت قرار نمیگیرد.

گروه اپن مارکت در زمینه تولید میز ناهار خوری با چوب طبیعی به شکل مستطیل محصولات متنوعی دارد که شما میتوانید برای خرید میز ناهار خوری تمام چوب از آنها استفاده کنید.

برای آشپزخانه میز ناهار خوری گرد بهتره یا مستطیل؟

برای پاسخ به این سوال که میز غذا خوری گرد بهتر است یا مستطیل در اولین قدم باید به این فکر کنید که میز ناهار خوری را قرار است کجا قرار بدهید. اگر قصد دارید میز ناهار خوری را در آشپزخانه بگذارید طبیعتاً فضای کمتری در اختیارتان است. با افزایش آپارتمان نشینی و کم شدن متراژ خانه ها، آشپزخانه ها هم نسبت به خانه های قدیمی کوچکتر شده اند. برای فضاهای کوچک مانند آشپزخانه بین میز غذا خوری گرد یا مستطیل بهتر است میز ناهار خوری گرد را انتخاب کنید.

صندلی های میز ناهار خوری گرد و میز نسبت به میز مستطیل شکل، نزدیک تر قرار میگیرند. بنابراین میتوان گفت میز نهار خوری گرد نسبت به مستطیل شکل فضای کمتری را اشغال میکند.

اما توجه داشته باشید که برای انتخاب بین میز غذا خوری گرد یا مستطیل این تنها فاکتور نیست. در ادامه سایر فاکتورها را برایتان بیان میکنیم.

برای سالن پذیرایی میز ناهار خوری گرد بهتره یا مستطیل؟

سالن پذیرایی نسبت به آشپزخانه فضای بزرگتری دارد. بنابراین انتخاب میز ناهار خوری مستطیل شکل برای سالن پذیرایی مناسب است. در صورتیکه فضای انتخابی شما طویل و کشیده است بدون شک باید میز ناهار خوری مستطیل شکل را انتخاب کنید. میز ناهار خوری گرد در این مدل فضاها جای زیادی را اشغال می کنند. اما در حالتی که میخواهید میز ناهار خوری را در مرکز قرار بدهید به طوریکه سایر المان هارا به سمت خود جذب کند میتوانید میز ناهار خوری گرد را انتخاب کنید.

میز ناهار خوری گرد برای کدام فضاها مناسب است؟ توجه به موقعیت و فضا

برای پاسخ به سؤال میز ناهار خوری گرد بهتر است یا مستطیل، ابتدا باید به این فکر کنید که میز را در کدام قسمت خانه قرار خواهید داد. برخی از افراد میز را در فضای نشیمن قرار می‌دهند؛‌ درحالی‌که برخی دیگر از میز ناهار خوری برای زیبا‌سازی دکور آشپزخانه مدرن خود استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید که اگر فضای اتاق یا آشپزخانه شما کوچک است، میز ناهار خوری مستطیل جمع‌و‌جور گزینه بهتری برایتان خواهد بود. همچنین می‌توان از میز ناهار خوری گرد کم جا یا میزهای تاشو استفاده کرد. این میزها را می‌توانید بعد از استفاده تا کنید تا فضای کمتری از اتاق اشغال شود.

ویژگی‌های میز ناهار خوری مستطیل؛ مناسب سبک‌های کلاسیک و سنتی

برای بررسی اینکه میز ناهار خوری گرد بهتر است یا مستطیل، باید ویژگی‌های میز مستطیل‌شکل را نیز بیان کنیم. میزهای مستطیل را می‌توان رایج‌ترین انواع میز ناهار خوری در ایران دانست. این میزها به‌دلیل تنوع بالای طرح و رنگ طرفداران بسیاری دارند. ظرفیت میز ناهار خوری مستطیل معمولاً از ۴ نفر تا بالای ۱۲ نفر متغیر است؛ بنابراین اگر تعداد افراد خانواده شما بالاست، انتخاب یک میز مستطیل بهترین گزینه برایتان خواهد بود.

میزهای ناهار خوری مستطیل را می‌توان در گوشه‌های پذیرایی قرار داد. همچنین این امکان وجود دارد که یک سمت این میزها را به دیوار بچسبانید تا فضای کمتری اشغال شود. میز و صندلی مستطیل برای فضاها و آشپزخانه‌های کوچک و کلاسیک مناسب‌تر است. اگر از میز ناهار خوری در فضای نشیمن استفاده می‌کنید، برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه می‌توانید آن را با عناصر دیگری مانند میز جلو مبلی یا کنسول ست کنید. میز ناهار خوری مستطیل تاشو نیز گزینه جذاب دیگری برای خانه‌های نقلی و کوچک است.

کلام آخر

در این مقاله قصد داشتیم با بیان ویژگی های هر یک به شما کمک کنیم به پاسخ این سوال که میز ناهار خوری گرد بهتر است یا مستطیل برسیم. بنابراین هم اکنون شما میتوانید با توجه به نیازتان بین میز غذا خوری گرد یا مستطیل انتخاب کنید.

منبع: فروشگاه اینترنتی میز و صندلی اپن مارکت

دکمه بازگشت به بالا