اجتماعیتازه های کسب و کار

نحوه استفاده از فنر لوله بازکنی

آموزش باز كردن لوله فاضلاب با فنر + کلیپ آموزشی

حمام‌ها مکان‌هایی هستند که از دیرباز تا کنون مورد اهمیت بوده اند و همیشه سعی شده در این مکان نظافت و تمیزی رعایت شود، اما امروزه برای اکثر افراد اتفاق افتاده است که چاه حمام آنها گیر کرده و برای تمیز شدن و باز شدن لوله فاضلاب حمام مجبور به یادگیری طریقه باز كردن لوله فاضلاب با فنر یا فنرزدن چاه فاضلاب هستند.

در همین ابتدا خدمت همراهان عزیز لوله بازکنی ولنجک عرض کنم اگر خودتان به هر دلیلی مایل نیستید که این گرفتگی ها را باز کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید تا نزدیکترین لوله بازکن به مکان مدنظرتان را در تهران به شما نشان دهد. فقط کافی است که روی لینک لوله بازکنی بزنید و نام منطقه محل زندگی خود در تهران را در سرچ باکس سایت جستجو کنید.

چه مواقعی از باز كردن لوله فاضلاب با فنر استفاده می کنید؟

معمولا راه حل های زیادی برای رفع گرفتگی چاه حمام وجود دارد، از قبیل یادگیری طریقه باز كردن لوله فاضلاب با فنر که برای خواندن مابقی این راهکارها می‌توانید به مقاله 5 روش آسان برای رفع گرفتگی چاه حمام مراجعه کنید. مواقعی هم هستند که گرفتگی چاه حمام زیاد می‌شود که می تواند علت های گوناگونی هم داشته باشد، به صورتی که حتی با استفاده از تلمبه دستی و یا راه های دیگر نمی‌توان آن را بر طرف کرد. لذا در این مواقع از فنر لوله بازکنی برای باز كردن لوله فاضلاب با فنر استفاده می‌شود، که باید هر چه سریعتر نسبت به آموختن طریقه فنرزدن لوله فاضلاب حمام اقدام کرد.

علت فنرزدن چاه فاضلاب حمام

چاه فاضلاب حمام به علت اینکه ورودی کوچکتری نسبت به چاه توالت دارد خوشبختانه اشیای بزرگ داخل آن نمی‌افتند اما از طرفی با توجه به کوچک بودن قامه و لوله فاضلاب آن، چاه حمام قابلیت این را دارد که با کوچکترین علتی مسدود شود و به همین دلیل مشکلات زیادی را در منزل برای افراد به بار آورده و در صورتی که خود فرد نتواند با شیوه های مختلف مثل طریقه باز كردن لوله فاضلاب با فنر این گرفتگی را بر طرف کند باید با لوله بازکنی ستار خان یا هر لوله بازکنی نزدیک محل زندگی خود در تهران تماس بگیرد تا بتوانند با فنرزدن چاه فاضلاب حمام به وسیله دستگاه فنر زنی یا با استفاده از راه کارهای دیگر گرفتگی را برطرف کنند.

طریقه فنرزدن لوله فاضلاب یا فنر زدن چاه فاضلاب حمام

اگر شما قصد دارید که خودتان در منزل به فنرزدن لوله فاضلاب حمام مشغول شوید حتما این مراحل را به دقت دنبال کرده تا بتوانید نتیجه مطلوبی را کسب کنید.

مرحله ی اول باز كردن لوله فاضلاب با فنر؛ تهیه فنر لوله بازکنی

در این مرحله از فنرزدن چاه فاضلاب، شما ابتدا به مغازه های ابزار فروشی رفته و باز کردن لوله فاضلاب با فنر را مطرح کنید. پیشنهاد لوله بازکنی ستارخان به شما این است که از فنر های لوله بازکنی دستی که به شما معرفی خواهند کرد استفاده کنید، چرا که میزان و سرعت چرخش آنها بستگی به میزان نیرویی دارد که شما به آنها وارد می‌کنید و به سادگی قابل کنترل می‌باشند.

فنر های لوله بازکن دستی می توانند برای کارهای دیگر مثل فنر زدن توالت ایرانی و یا دیگر گرفتگی ها به درد بخورند، لذا داشتن یکی از این فنر ها در منزل کافی است. برای مطالعه شیوه فنر زنی توالت ایرانی به مقاله فنر زدن توالت ایرانی در سایت برچسب مراجعه نمایید.

مرحله دوم؛ وارد کردن فنر به داخل لوله فاضلاب حمام

شما در این مرحله از طریقه باز كردن لوله فاضلاب با فنر کافی است تا درپوش لوله فاضلاب حمام را بردارید و سر فنر را به آرامی داخل لوله نمایید. توجه کنید که هنگامی که فنر شما به قسمت خمیدگی و یا به اصلاح زانویی لوله رسید می توانید کمی فنر را بچرخانید و با استفاده از نیروی دست آن را به آرامی به جلو هدایت کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که فنر شما دیگر جلوتر نرود و یا اصطلاحا به محل گرفتگی لوله حمام برسد.

مرحله سوم باز کردن لوله فاضلاب با فنر، چرخاندن فنر لوله بازکنی

در این مرحله از فنرزدن چاه فاضلاب حمام شما بعد از اینکه به محل گرفتگی رسیدید باید فنر را در جهت عقربه های ساعت به آرامی بچرخانید تا جایی که احساس کنید چرخش فنر به حالت عادی در آمده است.

در هنگام فنرزدن لوله فاضلاب حمام مراقب باشید که اگر فنر نمی‌چرخد نیروی زیادی بر روی فنر وارد نکنید و کمی فنر را بالا کشیده و از قسمت بالا تر شروع به چرخاندن کنید و کم کم فنر را به جلو هل دهید، چرا که اگر نیروی زیادی هنگام فنر زدن لوله فاضلاب حمام بر روی فنر اعمال کنید باعث شکسته شدن فنر و یا سوراخ شدن لوله فاضلاب حمام خواهد شد.

مرحله چهارم؛ در آوردن فنر از داخل لوله

فنرزدن لوله فاضلاب حمام بعد از استفاده از آبجوشآبجوش و مواد شوینده می توانند موادی که باعث گرفتگی شده اند را نرم تر کرده و باعث میشود که عمل فنر زنی لوله فاضلاب حمام ساده تر صورت گیرد. در این مرحله از طریقه باز كردن لوله فاضلاب با فنر بعد از اینکه احساس کردید فنر راحت تر می‌چرخد می‌توانید فنر را به جهت عکس عقربه های ساعت بچرخانید تا فنر به همراه رسوبات و موادی که راه لوله را مسدود کرده است، خارج شود.

نکات قابل توجه هنگام کار با فنر برای باز کردن لوله حمام

در این مرحله از فنر زنی لوله فاضلاب حمام تمام شده است و حتما بعد از آن به نکاتی که در ادامه بیان می‌شود دقت کنید.

  • اگر خودتان به هر دلیلی موفق به یادگیری نحوه فنرزدن لوله فاضلاب حمام نشدید، باید توجه کنید که به هیچ وجه از راه های غیر اصولی و نامتعارف لوله بازکنی استفاده نکنید و حتما با سرویس لوله بازکنی برچسب تماس بگیرید.
  • قبل از فنرزدن لوله فاضلاب حمام می‌توانید مقداری آب جوش به همراه مقداری مواد شوینده از قبیل شامپو یا مایع دستشویی و امثال آن داخل چاه بریزید تا گرفتگی‌ها کمی نرم تر شده و به راحتی باز شوند.
  • بهتر است که فنر زدن چاه فاضلاب را چند بار تکرار کنید تا مطمئن شوید که داخل لوله هیچ شیء مزاحمی که باعث مسدود شدن لوله باشد قرار نگرفته است.
  • بعد از فنرزدن لوله فاضلاب حمام، مقداری آب داغ به داخل چاه حمام بریزید تا اگر مواد کوچک یا لجنی هم باقی مانده باشد را بشورد و لوله را به صورت کامل تمیز کند.
  • به دلیل اینکه حمام محیطی سر بسته است، فنر زدن لوله فاضلاب حمام و یا استفاده از تلمبه دستی می تواند بهترین راه حل برای برطرف کردن گرفتگی چاه حمام باشد و سعی کنید حتی الامکان از محلول های لوله بازکنی اسیدی در این محیط سربسته استفاده نکنید.

تماس با لوله بازکن یا باز کردن لوله فاضلاب با فنر، کدام بهتر است؟

باید توجه کنید که یادگیری روش باز كردن لوله فاضلاب با فنر باعث می شود که در خیلی از اوقات از تماس با لوله بازکنی بی نیاز شوید، ولی باید بدانید که در گرفتگی های شدید حتما باید از لوله بازکنی بلوار فردوس کمک بگیرید تا با استفاده از دستگاه های مخصوص بتواند گرفتگی را برطرف کند.

امیدورایم برای شما همراهان عزیز این موضوع را جا انداختن باشیم که با یادگیری طریقه فنر زدن، خودتان می توانید گرفتگی چاه حمام را باز کرده و هزینه ای پرداخت نکنید. چنانچه تمام مراحل شرح داده شده را طی کردید اما به نتیجه نرسیدید حتما با تکنسین های لوله بازکنی خزانه بخارایی یا سایر متخصصین که شماره آنها در صفحات سایت ما درج شده است تماس حاصل کنید.

استفاده از فنر لوله بازکنی خانگی برای رفع گرفتگی لوله

چگونه از یک فنر لوله بازکنی خانگی برای رفع گرفتگی لوله استفاده کنیم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ناگهان پس از یک مهمانی بزرگ و یا خانه تکانی سینک ظرفشویی تا دستشویی شما گرفته باشد. و بدانید که یک مشکل جزئی است ولی نمی دانید چطور آن را برطرف کنید.در اغلب موارد، یک فنر مارپیچ یا همان فنر لوله بازکنی یک روش ساده و کم هزینه برای رهایی یافتن از این مشکل خواهد بود.

اگر قبلا تمام مایع لوله بازکن خانگی را امتحان کرده اید و جواب نگرفته اید ممکن است ممکن است شما هم به یک فنر لوله بازکن دستی نیاز داشته باشید. در این مقاله ما توضیح خواهیم داد که چگونه یک مار فلزی به رفع انسداد لوله سینک ظرفشویی یا دستشویی شما کمک می کند.

مار تخلیه یا فنرلوله بازکنی ساده بسیار سازگار با محیط زیست است و اثری از خود بجای نمی گذارد و شما می توانید از آن چندین بار استفاده کنید و می توانید بدون استفاده از مواد شیمیایی نسبت به تخلیه فضولات گرفتار در لوله ظرفشویی ، دستشویی و یا حتی توالت استفاده کنید. بنابراین اگر شما فکر می کنید نیازی نیست تا با یک لوله بازکنی تماس بگیرید و خودتان از پس کار برمی آیید،حتما پیشنهاد می کنیم که از یک فنر لوله بازکن دستی استفاده کنید.

چرا باید از فنر لوله بازکنی خانگی استفاده کنیم؟

معمولا دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است به یک فنرلوله بازکنی ساده نیاز پیدا کنید. شایع ترین آنها می تواند نیاز به تخلیه توالت فرنگی گرفته شده باشد یا توالت شما را آب فرا گرفته باشد یا از اینکه 1 ساعت طول میکشد تا آب از سینک ظرفشویی شما تخلیه شود خسته شده اید.

اکثر مارهای تخلیه (فنر لوله بازکن خانگی) از فولاد درجه یک ساخته می شوند که فنر را انعطاف پذیر، فوق العاده مقاوم در برابر شکستن و بسیار قوی می کند. این فنر دستی بسیار انعطاف پذیر و راه گشا است و به شما کمک می کند که هرچه سریع تر به محل گرفتگی لوله خود برسید.اکثر این فنر ها دارای یک دسته ی میل لنگ مانند هستند که فنر نوک آن را با سر و صدای خسته کننده ای به حرکت در می آورد.

اگر برای خرید این دستگاه لوله بازکنی ساده رفتید حتما سعی کنید دسته آن ثابت باشد و حالت گردشی نداشته باشد این کار را برای ساده تر می کند.به گفته مشاوران لوله بازکنی ونک، دستگاه های موجود در بازار از نظر اندازه و قطر با هم متفاوت هستند و نوع فنر بندی آنها نیز فرق می کند.حتی دستگاه های پیشرفته و قدرتمندی مثل دستگاه فنر لوله بازکنی هم هست که به کار شما نمی آید اگر برای خرید فنر لوله بازکنی به بازار می روید سعی کنید یک فنر متناسب با مشکل خودتان خریداری کنید تا کارایی بهتری برای شما داشته باشد.

چگونه با یک فنر لوله بازکنی خانگی کار کنیم؟

اکنون اجازه دهید شروع به کار کنیم و یاد بگیرد که چگونه یک گرفتگی لوله را از بین ببرد. مراحل زیر را دنبال کنید تا به راحتی مواد مسدود شده را مثل یک لوله بازکن حرفه ای انجام شود:

1-ابتدا سر لوله یا سینک خود را باز کنید و تمام ابزار ها و وسایل غیر ضروری را از کنار خود بردارید.

2-گرفتن یک فنر لوله بازکن دستی مثل گرفت چاقو خطرناک است به سادگی به آن نگاه نکنید و حتما از یک دستکش برای این کار استفاده کنید.

3-در مرحله اول تمام موادی مثل مو خرده غذا یا دستمال های مانده یا هر چیز دیگری را که مانع از آن است که فنر به راه خود بیفتد را حذف کنید.

4-حالا فنر را عمیقا به داخل لوله فاضلاب فشار دهید. فراموش نکنید که در حالیکه سیم را در لوله قرار می دهید، دستگیره آن را بچرخانید. این کار کمک می کند تا فنر لوله باز کن راحتر به جلو برود.

5- فنر را تا آنجا که می شود در لوله فشار دهید، تا زمانی که به حداکثر فشار خود برسید. در هنگام کار اگر مقاومتی در برابر فنر در لوله احساس می کنید و فکر می کنید از آنجا جلوتر نمی رود ممکن است یک شی سخت در لوله باشد که این کار را برای شما سخت می کند و باید با یک شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید تا با دستگاه کمپرس هوا آن را به جلو هدایت کند.

6-هنگامی که به گرفتگی اصلی رسیدید، شروع به چرخاندن مداوم دسته ی میل لنگ در همان جهت کنید و سپس به آرامی فنر را به عقب بکشید و ببینید آیا شما یک قطعه را گرفتید یا نه. بعد از کشیدن آن، فنر را تمیز کنید تا اثرات گرفتگی در دفعات بعدی را به شما نشان دهد.

7-اگر احساس می کنید نفر درحال گرفتن یا انهدام چیزی است مدام به چرخش ادامه ندهید با حوصله و به آرامی دوباره کابل را بیرون بکشید و سعی کنید این مرحله را تکرار کنید تا زمانی که مواد بیشتری حذف شود.

8-برای بررسی اینکه آیا گرفتگی پاکسازی شده و از بین رفته، آب گرم را باز کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. اگر آب به سرعت از طریق لوله حرکت کند باید همه چیز خوب باشد. اگر هنوز آن را در حال حرکت به آرامی می بینید لطفا گام 6و7 را دوباره (و شاید چندباره) تکرار کنید.

توجه:فشار زیاد به فنر می تواند به سیستم لوله کشی آسیب وارد کند پس در استفاده از آن آسوده باشید و با ملایمت رفتار کنید.

دکمه بازگشت به بالا