تازه های کسب و کارعمومی

نحوه تنظیم ساعت اجاق گاز آلتون

معرفی و راهنمای استفاده از اجاق گاز تو کار آلتون

در این مقاله از نمایندگی آلتون اصفهان سعی کردیم راهنمای جامعی برای استفاده از را برای شما عزیزان آماده کنیم. در این مقاله علاوه بر توضیحات در خصوص کارکرد و معرفی اجزای آن نحوه نظافت اصولی گاز تو کار را ارائه دهیم. در انتها نیز به بررسی انواع سینک آشپزخانه این برند محبوب و لیست قیمت سینک آلتون می پردازیم.

امکانات و قابلیت های اجاق گاز آلتون

۱- اجاق گاز شما مجهز به سیستم جرقه زن خود کار می باشد.

۲- اجاق گازهای سری (T) دارای کنترل کننده مکانیکی زمان پخت می باشد.

۳- اجاق گاز های سری (D) دارای کنترل کننده دیجیتال زمان پخت برای تمام شعله های می باشد.

۴- با توجه به اين که اجاق گاز شما مجهز به ترموکوپل می باشد . اگر شعله توسط باد یا سر رفتن غذا و… خاموش شود. ترموکوپل به صورت خودکار جریان گاز را قطع میکند.

۵- فن در اجاق های سری (F) از بالا رفتن دمای ولوم ها و سطح شیشه یا استیل جلوگیری میکند.

راهنمای استفاده از اجاق گاز :

باید بدانید که قبل از نصب توسط سرویس کار شرکت باید محل نصب اجاق گاز روی کابینت قبل از حضور سرویس کار آماده شود. سرویس کار هیچ مسئولیتی در قبال برش کابینت ندارد. بعد از نصب اجاق مراحل زیر را جهت راه اندازی اولیه اجاق انجام دهید. توجه داشته باشید که استفاده از خدمات نصب و گارانتی محصولات در خرید اینترنتی منوط به خرید از فروشگاه های دارای نماد اعتماد می باشد. فروشگاه ملکیان مفتخر به کسب نماد اعتماد آلتون می باشد.

 مراحل راه اندازی اجاق گاز :

۱- دوشاخه برق را در پریز برق بزنید.

نکته ۱- چنانچه مدار الکتریکی ساختمان شما مجهز به سیستم ارت نیست در هنگام نصب موضوع را با سرویس کار مربوطه در میان بگذارید .

نکته ۲- ولتاژ مدارالکتریکی مورد استفاده(V   ۲۲۰ ) می باشد.

۲- اجاق را به وسیله شلنگ استاندارد به طول حداکثر 1/5 متر که مجهز به بست می باشد به انشعاب گاز متصل نمایید و دو سر شلنگ و طول آن را به وسیله کف صابون تست نشتی بگیرید.

نکته ۳- از به کار بردن سر شلنگ سه راهی جهت استفاده سماور و غیره جدا خودداری نمایید.

نکته ۴- قبل از استفاده از اجاق مطمئن شوید که سر شعله ها در جایگاه خود قرار گرفته اند.

 نکته ۵- استفاده از ظروف متناسب با سایز سر شعله ها باعث بالا رفتن راندمان مصرف میشود و عدم رعایت آن باعث می شود از اطراف ظرف زبانه کشیده و به ظرف شما آسیب برساند.

 نکته ۶- در صورت استفاده از سر شعله پلوپز از واسطه شبکه چدنی استفاده نمایید.

روشن کردن سر شعله ها :

محل قرار گرفتن سر شعله های مربوط به هریک از شیرها . روی صفحه سوئیچ برد مشخص است.

 پس از بازکردن شیر اصلی گاز , ولوم شیر مورد نظرتان را به داخل فشار داده و در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا سر شعله روشن شود. در همان حالت شیر را چند ثانیه نگه دارید تا ترموکوپل گرم شده و شعله روشن بماند. در صورت قطع برق می توان از کبریت برای روشن کردن سر شلعه ها استفاده نمود. هنگامی که ولوم شیر روی نشانه  ● قرار گیرد سر شعله خاموش خواهد شد.

لازم به ذکر است در مدل های مجهز به تایمر مکانیکی سری (T  ) حتما باید تایمر در حالت ‏? يا روی یک زمان خاص باشد تا شعله زمان دار روشن شود.

– نحوه استفاده از تایمر زمان پخت ( در مدل های سری T )

این تایمر فقط یکی از شعله ها را تحت کنترل قرار داده است که در بالای ولوم آن کلمه (Timer) ذکر شده و طریقه استفاده از آن به شرح ذیل می باشد:

۱- در حالت عادی ● سر شعله هیچگونه عملکردی ندارد یعنی شعله پایدار نمی ماند.

۲- در صورت چرخاندن ولوم تایمر در جهت عقربه های ساعت، شعله دارای زمان می باشد و پس از اتمام زمان دلخواه ، شعله قطع می گردد.

۳- درصورت چرخاندن ولوم تایمر در جهت خلاف عقربه های ساعت، حالت تایمر خارج شده و شعله پایدار می ماند. (مشعل روشن می ماند)

 راهنمای نظافت اجاق گاز :

همچنین شما عزیزان می توانید را در فروشگاه آویژه پلاس مشاهده نمایید .

۱- قبل از هرگونه نظافت دو شاخه برق را از پریز جدا نموده و تا زمانی که از خشک کردن اجاق مطمئن نشده اید هرگز آن را به پریز برق متصل نکنید.

۲- قبل از نظافت اجاق اطمینان پیدا کنید که اجاق به اندازه کافی سرد شده است.

۳- برای نظافت سطح اجاق (شيشه و استیل) از یک دستمال يا ابر آغشته به مواد شوینده مجاز استفاده نمایید.

۴- همچنین جهت نظافت مشعل ها آنها را از روی اجاق برداشته و به وسیله یک پارچه نرم آغشته به مواد شوینده مجاز تمیز نمایید . توجه فرمایید سر شعله ها برای استفاده مجدد کاملا خشک شده باشد.

۵- برای نظافت شبکه ی چدنی آن را در ظرفی از آب قرار دهید. باید توجه داشته باشید که سطح آب از ارتفاع شبکه چدنی بالاتر باشد. به ازای هر یک لیتر آب دو قاشق چایخوری جوش شیرین (یا یک قاشق غذاخوری سرکه سفید) به آن اضافه کرده و به خوبی آن را هم بزنید تا کامل حل شود. بعد از دو ساعت شبکه ی چدنی را از آب در آورده و با اسکاچ معمولی و بدون سیم به همراه مایع ظرفشویی به طور کامل شستشو دهید و سپس آبکشی کنید .

– توجه داشته باشید که مدت ماندکاری لکه ها نباید بیشتر از یک یا دو ماه باشد و به منظور لکه گیری بهتر و تمیز ماندن شبکه های چدنی باید ماهی یک بار شستشو شوند.

نکته : از مواد شوینده اسیدی و قلیایی برای نظافت اجاق استفاده ننمایید.

۵- همواره ترموکوپل ، جرقه زن و جایگاه زیر سر شعله ها را تمیز نگهدارید و دقت کنید سوراخ عبور گاز (نازل) در کف فنجانی (کاسه ای) مسدود نشده باشد.

 ۶ با توجه به این که استفاده از سیم و اسکاچ زبر و… موجب خط و خش در سطح سر شعله ها می شود . از اینکار خودداری نمایید.

۷ – برای نظافت ولوم ها میتوان آنها را از اجاق جدا نمود.

علت کار نکردن تایمر اجاق گاز

کار نکردن تایمر، می‌تواند به علت خرابی اجزای داخلی یا برق دستگاه باشد. نوسانات برق، اتصالی سیم‌ها و خرابی برد دستگاه، تعدادی از دلایلی هستند که کارکرد تایمر را مختل می‌کند. حال یک‌به‌یک این موارد را بررسی می‌کنیم.

    خرابی برد الکتریکی

در صورتی‌که برد اجاق گاز خراب شود، ممکن است تایمر روشن نشود. برد الکتریکی یکی از اجزای مهم اجاق گاز است که به دیگر اجزای گاز، دستور عملیات می‌دهد. تایمر هم یکی از دیگر اجزایی است که دستور کار خود را از برد الکتریکی دریافت می‌کند. چنانچه این قطعه معیوب شود، تمام قطعات تحت فرمانش هم دچار نقص در عملکرد آن می‌شوند.

    قطعی و نوسانات برق

اجاق گاز با برق کار می‌کند. در صورتی‌که برق خانه نوسان داشته باشد یا پریز برق خراب باشد، به اجزای مختلف آن به‌درستی برق‌رسانی نمی‌شود و در نتیجه، تایمر درست کار نمی‌کند یا تنظیماتش بهم می‌ریزد.

نکات مورد نظر برای تنظیم تایمر اجاق گاز

  • در صورت بهم خوردن تنظیمات تایمر اجاق گاز، دیگر فعال نمی‌شود یا ممکن است به‌موقع نتواند خود را خاموش کند. در ادامه به شما می‌گوییم که اگر این قطعه مشکل داشت چکار باید بکنید تا تنظیم شود.
  • ببینید می‌توانید به‌صورت دستی آن را تنظیم کنید یا نه. در صورت چشمک زدن تایمر، یعنی تایمر در حالت اتوماتیک است.
  • دکمه‌ای که وسط تایمر قرار دارد، عملکرد دکمه‌های دیگر را مدیریت می‌کند. برای تنظیم تایمر اجاق گاز باید این دکمه را تنظیم کنید.

تنظیم دکمه‌های مختلف تایمر

  • تنظیم CLOCK اجاق گاز: ساعت اجاق گاز را به‌طور دستی لمس کنید و تنظیمات را وارد کنید.
  • تنظیم ساعت BAKE: دکمه‌ی BAKE برای پخت نان و شیرینی در فر استفاده می‌شود. این دکمه را انتخاب کنید، سپس دکمه تایمر را فشار دهید. وقتی علامت پخت‌وپز مشخص شد، می‌توانید تنظیمش کنید.
  • تنظیم برنامه CLEAN: این دکمه برای تمیز کردن فر است و اهمیت زیادی دارد. این دکمه را می‌توان طوری تنظیم کرد که 2 ساعت یا 3 ساعت بعد فعال شود. برای تنظیم کردنش می‌توانید روی همین دکمه بزنید و زمان موردنظر را انتخاب کنید.

منبع : بازرگانی ملکیان

دکمه بازگشت به بالا