تازه های کسب و کارعمومی

نحوه ساخت کوره های صنعتی بدون دود

زغال ماده ای سبک و سیاه است که با شنیدن نام آن همه را به ماده ای که از سوزاندن چوب به دست می آید جذب می کند. زغال یکی از مواردی است که از گذشته های دور نقش مهمی در زندگی بشر داشته و به دلیل کاربرد همه جانبه آن و سود تولید زغال  در صنایع مختلف مورد توجه بشر قرار گرفته است. زغال به دو صورت در کوره های سنتی و صنعتی در جوامع مختلف تولید می شود. در کشورهای پیشرفته با توجه به پیشرفت های حاصله در زمینه های علم و دانش و احداث کارگاه های تولیدی، استخراج زغال در حال صنعتی شدن است. آموزش ساخت کوره زغال صنعتی به صورت تخصصی بدون دود از اهمیت بالای برخوردار می باشد.

ساخت کوره سنتی

در گذشته های نه چندان دور در کشور ما و بسیاری از کشورها ، زغال در کوره های سنتی تولید می شد که این نوع کوره های سنتی در محلی دور از شهر و در کنار روستاها با کمترین هزینه تولید می شد. برای تولید زغال به این روش از چاله هایی با سوراخ هایی به ابعاد مورد نیاز در دیوارهای اطراف استفاده می شد که ابتدا از گل خشتی و بعداً از آجرهای نسوز استفاده شد. زغال را برای مقاصد مختلف در اختیار مردم آن منطقه قرار می دادند. این نوع کوره ها نیازی به صرف هزینه برای تعمیر ندارند و با صرف کمترین هزینه می توان به تولید صحیح در سطح مطلوب دست یافت.

معایب استفاده از کوره های سنتی

با پیشرفت شهرنشینی و توسعه علم و دانش، تولید سنتی زغال به یکی از روش های قدیمی تبدیل شده است.

یکی از مشکلات این موضوع بحث قطع درختان است. به دلیل تخریب طبیعت و قطع شدن تعداد زیادی درخت مورد پسند عموم مردم قرار نگرفت.

با توجه به آلودگی محیطی ناشی از دود و مشکلات تنفسی مردم محلی، به تدریج با کوره های صنعتی جایگزین شد.

در این نوع کوره های سنتی از آنجایی که اتوماتیک نبود، به استحکام و قدرت بدنی زیادی نیاز بود

در این کوره ها تولید زغال ، برای صنایع مختلف از تنوع کمی برخوردار است و به دلیل استفاده گسترده در صنایع مختلف پاسخگوی نیاز جامعه نیست.

معرفی کوره های صنعتی

این نوع کوره ها محفظه هایی با اشکال و ابعاد مختلف هندسی هستند که به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازارهای فروش موجود می باشند.

در ساخت این نوع کوره ها بدون دود از دانش مهندسی خاصی برای تولید زغال استفاده می شود که با قیمت های مناسب و مراحل ساخت در کشور و کشورهای همسایه مورد استقبال قرار می گیرد.

مزایای تولید زغال با کوره های صنعتی بدون دود

به دلیل احتراق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک این نوع کوره، ایمنی بسیار بیشتری را برای افرادی که در این صنایع مشغول به کار هستند نسبت به کسانی که از روش های ابتدایی و سنتی تولید زغال استفاده می کردند، ایجاد می کند.

سرعت تولید زغال در این نوع تجهیزات بسیار بالاست و می توان با زمان کمتری به حداکثر تولید در این زمینه دست یافت.

در این نوع کوره ها به جای هیزم، از خاک اره، پوست گردو و ضایعات چوب مغازه های نجاری استفاده می شود.

در این نوع کوره ها زغال در مقادیر زیادی برای مصارف مختلف تولید می شود و با حداقل زمان مصرف می توان به حداکثر تولید در این صنعت دست یافت.

در این نوع کوره های صنعتی از سوخت های مختلفی برای فعال سازی این نوع کوره استفاده می شود که بازار کار مناسبی را برای سایر مشاغل مرتبط با این نوع تجارت ایجاد می کند.

در کوره های صنعتی، تولید زغال در مقایسه با استفاده از کوره های معمولی ضایعات کمتری دارد، اما واضح است که میزان تولید بیشتر خواهد بود و برای سازنده به صرفه تر خواهد بود.

انواع کوره های صنعتی در صورت خرابی قابل تعمیر هستند و شرکت های سازنده ضمانت تعمیرات را به تولیدکنندگان زغال و استفاده کنندگان از این نوع کوره ها ارائه می کنند.

مزیت دیگر این نوع کوره های صنعتی همان طور که گفته شد تولید انبوه است و این تولید انبوه امکان دسترسی آسان به زغال به عنوان ماده اولیه مهم در صنایع مختلف و عرضه زیاد این نوع محصول و قیمت مناسب آن در بازارهای فروش را فراهم می کند.

در مقایسه با کوره های سنتی، این نوع از کوره های صنعتی قابل جابجایی و استفاده در جای دیگری است

گرمای کوره های صنعتی با اختلاط سوخت و هوا یا استفاده از نیروی الکتریکی تولید می شود و گرمای باقیمانده از طریق دودکش خارج می شود. این کوره ها عموماً بدون بو و بدون گاز هستند.

انواع کوره های صنعتی ساخت زغال

این نوع کوره ها به صورت چند منظوره و حتی تک منظوره در بازار موجود هستند

کوره چند منظوره تولید زغال بدون دود

در این نوع کوره ها تنوع تولید زغال بیشتر است و از بسیاری از انواع زغال برای مصارفی مانند استفاده در وسایل برقی و مکانیکی استفاده می شود.با توجه به تولید انواع زغال ، تهیه این نوع کوره های صنعتی، بیشتر می باشد. تولید را می توان با صرف هزینه معقول انجام داد. و این نوع دستگاه ها به بازار عرضه کرد و درآمد مناسب و بالاتری نسبت به سایر دستگاه ها داشت.

دکمه بازگشت به بالا