علمی و پزشکیتازه های کسب و کار

کاندوم تاخیری چقدر تاثیر دارد؟

کاندوم تاخیری واقعا چقدر تاخیر ایجاد می‌کند؟

کاندوم تاخیری kodex چیست؟ آیا همانطور که سازندگانش ادعا می‌کنند زمان برقراری رابطه جنسی افزایش می‌دهد؟ چطور کار می‌کند؟ آیا از بارداری هم جلوگیری می‌کند؟ این سوالات معمولاً در زمان خرید این محصولات پرطرفدار جنسی ذهن خریداران را درگیر می‌کند. اما سوال اصلی در رابطه با کاندوم تاخیری این است تاخیر نوید داده شده چقدر است؟ اگر شما هم سوالاتی از این قبیل دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید.

کاندوم تاخیری چیست؟

کاندوم تاخیری همان طور که از نامش پیداست، وسیله‌ای است که به طور همزمان از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی جلوگیری کرده و موجب افزایش زمان رابطه جنسی می‌شود. حتی در نگاه اول هم چنین وسیله‌ای بسیار جذاب به نظر می‌رسد. در واقع می‌توان گفت که افراد فعال از نظر جنسی، با خرید این کاندوم‌ها، با یک تیر دو نشان زده‌اند. اما آن چه که موجب فروش بسیار زیاد این محصولات است، نه فقط ترس افراد از ابتلا به بیماری‌های جنسی؛ بلکه افزایش مشکل زود انزالی است.

انواع کاندوم تاخیری

گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود.

کاندوم طعم دار تاخیری اصولاً برای ایجاد تاخیر در انزال افراد عادی ساخته شده‌اند و چندان مناسب مردانی که دچار زودانزالی یا اختلال نعوظ هستند، نیست. زیرا اثر تاخیری این کاندوم‌ها صرفاً متمرکز بر لامسه است در حالیکه ریشه اصلی بسیاری از موارد زودانزالی و اختلال نعوظ، در ذهن افراد است که نیاز به مشاوره پزشک دارد.

کاندوم‌های تاخیری چگونه کار می‌کنند؟

امروزه تنوع محصولات بهداشت جنسی آنقدر زیاد است که گاهی موجب سردرگمی مشتریان می‌شود. قفسه‌های رنگارنگ کاندوم‌هایی که هر کدام نوید رابطه جنسی هیجان انگیزی به شما می‌دهند؛ بسیار وسوسه کننده است. چرا باید از بین همه این محصولات کاندوم تاخیری را انتخاب کنیم؟ جواب آن بسیار است: اگر احساس می‌کنید باید زمان بیشتری برای رابطه جنسی داشته باشید. این کاندوم‌ها مکانیسم اثر بسیار جالبی دارند.

درواقع به تاخیر انداختن ارگاسم را با با بی حس کردن موقتی آلت جنسی منتسب به مردان انجام می‌دهند. کرم یا محلول بنزوکائین در داخل کاندوم برای جلوگیری از انزال و طولانی شدن نعوظ در حین مقاربت حساسیت اندام جنسی مرد را کاهش می‌دهد. برای خرید کاندوم و انتخاب بهترین نوع آن می‌توانید اینترنتی خرید کنید.

نحوه استفاده از کاندوم تاخیری

آموزش استفاده از کاندوم تاخیری به دلیل وجود ماده تاخیری در درون آن اهمیت دارد. طرز استفاده این کاندوم ها به این دلیل مهم است که اگر ماده بی حسی با محیط واژن همسر شما تماس پیدا کند، باعث خواهد شد که واژن زن بی حس شده و انزال او بیش از پیش به تاخیر افتد. در زیر می‌توانید روش صحیح استفاده از کاندوم را مشاهده کنید.

 • کاندوم را از لبه مشخص شده آن باز کنید.
 • با نگاه کردن به آن، پشت و روی آن را تشخیص می‌دهید.
 • در هنگام استفاده از کاندوم، آلت شما باید کاملاً در حالت بلند شده و سفت باشد.
 • دقت کنید که کاندوم را به آرامی بر روی آلت خود قرار دهید تا کاندوم آسیب نبیند و پاره نشود.

مزایای استفاده از کاندوم تأخیری

 • ایجاد تاخیر در انزال و در نتیجه افزایش تایم رابطه و رضایت جنسی بیشتر، پیشگیری از بارداری و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی.
 • کاندوم های ترکیبی تاخیری (تأخیری خاردار، تاخیری تنگ کننده، تاخیری سرد کننده و…) علاوه بر تأخیر، باعث ایجاد لذت بیشتری در طی رابطه جنسی برای طرفین می‌شوند.

کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند؟

باید گفت تاثیر بی حسی این کاندوم ها وابسته به چند مسئله است. در درجه اول میزان زود انزالی فرد و توان کنترل او بر روی انزال خود بسیار مهم است. این مسئله بین افراد کاملا تفاوت ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که تاثیر گذاری کاندوم سیلیکونی تاخیر ی از نظر افراد مختلف متفاوت باشد.

مسئله تاثیرگذار دیگر، نوع کاندوم و میزان و نوع مواد تاخیری به کار رفته در آن‌ها است. برای مثال کاندوم های دارای دز تاخیری بیشتر و همچنین کاندوم های حلقه دار، قدرت کاملا بیشتری در به تعویق انداختن انزال شما دارند.

به عنوان مثال بنزوکائین داخل کاندوم های Performax با حرارت فعال می شود و به گفته تولیدکنندگان این کاندوم، این ماده می تواند با حساسیت زدایی از آلت تناسلی مردانه، زمان رسیدن به ارگاسم را تا پنج دقیقه به تأخیر بیندازد.

کاندوم تاخیری تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد؟

اگر به عنوان یک مرد در حین رابطه جنسی در کمتر از ۱ دقیقه به انزال می‌رسید، قطعا آن‌طور که باید و شاید به لذت جنسی دست نیافته و همیشه شاکی هستید. خوشبختانه در دنیای امروز راه‌های مختلفی وجود دارد که به کمک آنها می‌توان به درمان زود انزالی پرداخت. البته برای استفاده از گزینه‌های درمان ابتدا باید زیر نظر یک متخصص علت انزال زودرس را مشخص کرد. یکی از ساده‌ترین راهکارها با صرف کمترین هزینه استفاده از کاندوم تاخیری است. اما کاندوم تاخیری تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد؟ میزان تاخیر با کاندوم تاخیری تقریبا چقدر است؟

زود انزالی چیست؟

انزال زودرس زمانی اتفاق می‌افتد که مرد زودتر از زمانی‌که خود یا شریک جنسی‌اش دوست دارد، به انزال برسد. زود انزالی را شایع‌ترین اختلال جنسی در میان مردان می‌توان دانست؛ به طوری که آمارها نشان می‌دهد از هر ۳ مرد حداقل یکی از آنها در برخی موارد این مشکل را تجربه می‌کند. اگر زود انزالی به ندرت و فقط در بعضی مواقع رخ دهد، جای نگرانی نیست اما مشکل زمانی جدی خواهد شد که فرد در طول هر رابطه جنسی خود با زود انزالی مواجه می‌شود.

عوامل روانشناختی و بیولوژیکی مختلفی در ایجاد زود انزالی دخیل هستند. به کمک دارو، مشاوره و بکارگیری از تکنیک‌های جنسی می‌توان در صدد درمان مشکل زود انزالی بر آمده و رابطه جنسی را لذت‌بخش‌تر کرد. در این راستا می‌توان از محصولات کمک درمانی مثل کاندوم تاخیری یا اسپری تاخیری نیز بهره گرفت.

کاندوم تاخیری چیست؟

امروزه با مراجعه به داروخانه با انواع کاندوم در برندهای مختلف روبرو خواهید شد. بهترین مرکز برای خرید کاندوم بدون شک داروخانه است. یکی از محبوب‌ترین انواع کاندوم نوع تاخیری آن است که هم در میان آقایان و هم در میان بانوان طرفداران بسیار دارد. پیش از آگاهی از میزان تاخیر با کاندوم تاخیری بهتر است بدانید که کاندوم تاخیری در واقع ۳ عملکرد مهم را در بدن انجام می‌دهد: ۱- انزال را به تاخیر می‌اندازد. ۲- یک راه مطمئن برای پیشگیری از بارداری است. ۳- شما را از بیماری‌های جنسی در امان نگه می‌دارد. اما تاثیرگذاری این کاندوم از چه طریق است؟

کاندوم‌های تاخیری عموما با یک روان‌کننده پوشانده می‌شوند که حاوی یک ماده فعال مثل بنزوکائین یا لیدوکائین است. این ماده فعال سبب می‌شود تا نوعی بی‌حسی موضعی به وجود آمده و آلت تناسلی در برابر تحریک کمتر تحت تاثیر قرار گیرد. استفاده از کاندوم تاخیری کاملا بی‌خطر است و فقط موجب می‌شود تا نوک آلت تناسلی به طور موقت حساسیت خود را از دست بدهد.

میزان تاخیر با کاندوم تاخیری

دوباره می‌رسیم به این پرسش مهم که کاندوم تاخیری حدودا چقدر انزال را به تاخیر می‌اندازد؟ در واقع پاسخ به این پرسش بستگی به عوامل مختلفی داشته و در مورد همه افراد نمی‌تواند یکسان باشد. میزان تاخیر با کاندوم تاخیری در حقیقت بستگی به شدت زودانزالی، نوع مواد بکار رفته در کاندوم و مقدار ترکیبات فعال در آن دارد. اما اگر بخواهیم این مدت زمان را با عدد مشخص کنیم، باید بگوییم که کاندوم تاخیری تقریبا می‌تواند انزال را بین ۱ تا ۵ دقیقه به تاخیر بیندازد.

کاندوم تاخیری خیلی قوی کدام است؟

همان‌طور که اشاره کردیم، بستگی دارد چه مقدار ماده فعال مثل لیدوکائین در کاندوم به کار رفته باشد تا در ایجاد تاخیر موثر واقع شود. مثلا یکی از کاندوم‌هایی که به عنوان قوی‌ترین از آن یاد می‌شود، کاندوم ۴۵ دقیقه کاپوت است که ادعا شده تا ۴۵ دقیقه می‌تواند در به تاخیر انداختن انزال موثر باشد. اگرچه ممکن است تجربه شخصی افراد دقیقا همین مدت زمان را نشان ندهد اما به هر حال ترکیبات فعال موجود در این کاندوم می‌تواند مدت زمان چشمگیری انزال را به تاخیر بیندازد.

عوارض کاندوم تاخیری چیست؟

میزان تاخیر با کاندوم تاخیری را بررسی کردیم. در برخی موارد استفاده طولانی مدت از کاندوم تاخیری می‌تواند می‌تواند با عوارضی نامطلوب همراه باشد که در اینجا به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • در کاندوم‌های تاخیری معمولا از لیدوکائین یا بنزوکائین و گاه اسپرم‌کش‌ها و روان‌کننده‌ها استفاده می‌شود که هر کدام به نوبه خود می‌توانند در افراد مستعد آلرژی، ایجاد حساسیت کنند.
 • استفاده از کاندوم‌های تاخیری در بعضی از آقایان موجب کاهش نعوظ می‌شود که این مشکل می‌تواند به معنای اتمام رابطه جنسی باشد. علت این مسئله که فقط در برخی از افراد مشاهده شده است، توسط پژوهشگران در حال بررسی است.
 • برخی از آقایان و خانم‌ها معتقدند که استفاده از کاندوم می‌تواند در کم کردن میل جنسی در آنها تاثیرگذار باشد. کاندوم‌های تاخیری به دلیل بی‌حسی که ایجاد می‌کنند، ممکن است تاثیری منفی در میل جنسی داشته باشند.
 • استفاد از کاندوم تاخیری به دلیل بی‌حسی که به طور موقت ایجاد می‌کند، ممکن است موجب شود تا فرد متوجه پاره شدن کاندوم در حین سکس نشده و در این صورت هم احتمال بارداری بیشتر شود و هم احتمال انتقال بیماری‌های مقاربتی.

طرز استفاده از کاندوم تاخیری

طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • پس از بیرون آوردن کاندوم از بسته‌بندی آن، آن را از لبه مشخص شده باز کنید.
 • کاندوم تاخیری حاوی ترکیبات فعال جهت به تاخیر انداختن انزال است؛ بنابراین دقت کنید که کاندوم را از جهت درست روی آلت تناسلی بکشید. دقت کنید که اگر از این نوع کاندوم اشتباه مصرف کنید، مواد بی‌حس کننده موجود در آن با آلت تناسلی زن برخورد کرده و ممکن است وی را بی‌حس نماید.
 • پس از تشخیص پشت و روی کاندوم، تنها در زمانی که آلت تناسلی در حالت نعوظ قرار دارد، کاندوم را روی آن بکشید.
 • در حین قرار دادن کاندوم روی آلت تناسلی آرام عمل کرده و مراقب باشید که پاره نشود.

نتیجه گیری

میزان تاخیر با کاندوم تاخیری بستگی به ۳ عامل یعنی نوع کاندوم، میزان ترکیبات فعال موجود در آن و شدت زود انزالی در فرد دارد. به هر حال کاندوم تاخیری معمولا برای اکثریت افراد مفید واقع شده و قادر است برای دقایقی با ایجاد تاخیر در انزال، لذت و رضایت جنسی را در میان شرکای جنسی افزایش دهد. برای خرید کاندوم تاخیری با تخفیفات عالی از معتبرترین برندها همین حالا وارد سایت کاندوم بازار شوید.

دکمه بازگشت به بالا