اجتماعیتازه های کسب و کار

از بین بردن بوی فاضلاب در ساختمان

بوی بد فاضلاب + از بین بردن بوی فاضلاب 100%

بوی بد فاضلاب یکی از مشکلات آزار دهنده برای ساکنین یک آپارتمان یا منزل است. باید هر چه سریع تر برای از بین بردن بوی فاضلاب اقدام کنید، در غیر این صورت انتشار بو، بیشتر خواهد شد. از بین بردن بوی بد فاضلاب دارای انواع روش هایی است که توسط شرکت نوین لوله انجام می شود. تمامی مشتریان مجموعه لوله بازکنی بابت رفع این مشکل از ما رضایت کامل دارند.

رفع بوی فاضلاب با دستگاه ها ی مخصوصی انجام می شود و ابتدا باید محل انتشار آن را تشخیص دهیم. سپس با ترکیب چند ماده و فنر های رسوب تراشی منشا بو را از بین می بریم. رفع بوی بد فاضلاب در تمام نقاط تهران توسط سرویس کاران فعال در سطح شهر که دارای تجربه فراوان و ابزار های بروز هستند انجام می شود. اگر با این مشکل رو برو شدید 24 ساعته می توانید با ما در لوله بازکنی پاسداران تماس بگیرید.

علت بوی بد فاضلاب آشپزخانه

برخی اوقات هنگامی که در حال شست و شوی ظرف ها هستید، از سینک یا زیر کابینت بوی بدی را استشمام می کنید که همانند روغن غلیض است. اما علت آن را نمی دانید و حل این مشکل کمی برایتان سخت است. چند نمونه از دلایل آن را برای شما می نویسم:

  • تجمع پسماند غذایی، روغن ظروف، پرز لباسشویی یا مواد ریز داخل اتصالات زیر سینک.
  • تمیز نکردن اتصالات و خرطومی زیر سینک در مدت زمان معین
  • خرابی یا نداشتن واشر لوله های داخل کابینت
  • نبود سیفون یا غیر استاندارد بودن اتصالات زیر سینک یا دراز بودن خرطومی
  • عدم سرویس لوله های داخل دیوار یا کف شور آشپزخانه با فنر رسوب تراشی

5نکته ای که باید در مورد رفع بوی فاضلاب در ساختمان بدانید

احتمالا در طول زندگی و هنگام گذر از جایی از منزل، هنگام شستن ظروف و یا حتی از ماشین لباس شویی متوجه بوی بد شده اید.شاید در ابتدای امر کمی مهم بنظر برسد و ممکن است بعد از ساعتی خود به خود رفع شود. و شما دیگر پیگیری نمی کنید که علت چه بوده!! ولی از همه مهم تر بی توجهی به این مساله مهم عواقب جدی تری به دنبال می آورد. ما در این مطلب سعی داریم اول از همه ریشه در مشکل را جستجو کنیم سپس با راه کار های ساده در منزل به طور جدی برای همیشه به رفع بوی فاضلاب در ساختمان یا منزل بپردازیم.

گاز فاضلاب چیست؟

گاز فاضلاب مخلوطی از گازهای غیر آلی است. که حاوی ترکیباتی مانند سولفید هیدروژن ، آمونیاک ، دی اکسید کربن ، متان ، نیتروژن و هیدروژن است.این مواد در صورت تماس مستقیم با گازهای آزاد شده توسط این ترکیب مواد ، نتیجه آن می تواند آسیب جدی به سیستم تنفسی شما یا حتی مرگ باشد.بوی گاز فاضلاب که به ساختمان ها منتقل می شود به طور کلی برای سرنشینان مضر نیست.

چرا بوی فاضلاب بسیار بد بو می شود؟

ترکیبی از این مواد می تواند بو ایجاد کند و باعث بو می شود. اما در کمترین غلظت ممکن است توسط بینی انسان قابل تشخیص نباشد. و برخی از این مواد ، حتی اگر برای سلامتی فرد مضر باشند. در واقع بی بو هستند. بنابراین در مورد علت اصلی ایجاد بو ، این سولفید هیدروژن و آمونیاک هستند که مقصر اصلی هستند.

چگونه گازهای بوی فاضلاب وارد ساختمان می شوند؟

رایج ترین راهی که این گازها می توانند به بیشتر خانه ها یا ساختمان ها وارد شوند ،لوله کشی است. و در بیشتر موارد ، این گازها از طریق رفع بوی فاضلاب های کف که در سرویس های بهداشتی ، زیرزمین ها ، کمدهای نگهبانی و غیره وجود دارد ، خارج می شوند.

مهم ترین علت های بوی بد ساختمان و فاضلاب را در اینجا اشاره می کنیم:

1-استفاده نکردن از محلول ضد عفونی کننده ی لوله بعد از شستن ظرف ها در رفع بوی فاضلاب در آشپزخانه

هنگامی که ظرف های خود را در آشپزخانه می شورید ته مانده ی غذا و روغن مانده شده در ظرف ها به داخل لوله میرود. به مرور زمان در اطراف لوله انباشته می شود. این مواد در داخل لوله سفت شده و بعد از مدتی باعث بوی بد فاضلاب می شود.اگر شما بعد از شستن ظرف هایتان از محلول های تمیز کننده استفاده کنید این مواد لوله را شسته و مانع از بو دادن لوله ها می شود.

2-فنر نزدن لوله ها ی فرعی هر چهار ماه یکباردر رفع بوی فاضلاب

هنگامی که شما از لوله های منزلتان استفاده می کنید این لوله ها در اثر گذر زمان رسوب می بندد. هر چند شما از محلول های لوله باز کن نیز استفاده کنید چندان فایده ای ندارد ما توصیه می کنیم هرز گاهی لوله های منزل را سرویس کرده و فنر بزنید تا مانع از بو دادن آن ها بشوید.

3-مسدود شدن دریچه بازدید اصلی رایزر ساختمان

آبی که شما استفاده می کنید توسط لوله های فرعی به رایزر اصلی منتقل شده و به پایین می رود.در پارکشما یک دریچه بازدید وجود دارد که برای بازدید به کار برده شده است.در بعضی مواقع این دریچه در اثر ریخته شدن پسماندها و آشغال مسدود می شود.طوری که شما متوجه این قضیه نمی شوید این مورد به مرور رفع بوی فاضلاب می کند و در ساختمان می پیچد.

3-پر شدن چاه فاضلاب

دراکثر ساختمان این اتفاق رخ می دهد که چاه ساختمان پر می شود ولی اهالی ساختمان از این قضیه باخبر نمی شوند. چون که چاه کم کم آب را به درون خود می کشد. این طرز پر شدن باعث ایجاد بوی بد در لوله شده و در کل ساختمان می پیجد.

5-شیب ندادن مناسب به لوله ها هنگام لوله کشی

این مورد نیز در اکثر منازل پیش می آید که در هنگام لوله کشی ساختمان استاد تجربه کافی را نداشته و شیب مناسب به لوله نمی دهد.این مورد باعث می شود که آب استفاده شده همراه با تفاله ای که دارد در داخل لوله حرکت نمیکند. و در کف لوله می ماند.باعث ایجاد بوی بد در لوله ها می شود.

در این مقاله چند ترفند برای باز کردن لوله ها برای شما قرار داده ایم که با خواندن آن به شما در خانه کمک خواهیم کرد که بدون نیاز به لوله بازکن گرفتگی لوله های منازلتان را رفع کنید.

برای رفع بوی بد فاضلاب در ساختمان چه کنیم؟

تلاش برای رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه آشپزخانه در منزل ، معمولا مشکل اصلی اکثر شهرنشینان به خصوص ساکنین آپارتمان ها است که باعث شده در هنگام مراجعه به مراکز لوله باز کنی، درخواست بررسی برای رفع بوی بد درساختمان بیشتر از همه موارد دیگر، مطرح شود. به علت زیاد بودن تعداد افراد ساکن نسبت به فضای سکونت و استفاده همه آنها از لوله ها و مسیرهای فاضلابی مشترک در آپارتمان ها، باعث تشدید این گونه مشکلات تاسیساتی شده است.

امروزه با توسعه آپارتمان نشینی و به دلیل کوچک بودن مساحت آپارتمان، سرویس بهداشتی در داخل منزل ساخته شده است، که این موضوع سبب شده تا بوی بد فاضلاب به داخل منزل راه یابد. بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز فاضلاب می باشد و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مطلب به اصلی ترین دلایل بوی بد فاضلاب اشاره می کنیم:

برای رفع بوی بد فاضلاب در حمام چکار کنیم؟

مشکل سیستم لوله کشی زیر سیفون حمام، علت عمده ی بوی فاضلاب در حمام است. لوله U شکلی که قسمت ابتدایی چاه ها را به لوله خروجی دیگر وصل می کند، تله P نامیده می شود؛ که جایگاهی برای ماندن مقداری آب بعد از هربار تخلیه سیفون است. وجود این آب، از بالا آمدن گاز های فاضلاب جلوگیری می کند. اگر هر گونه نشتی یا مشکل در اتصالات این قسمت رخ دهد، باعث پایین رفتن سطح آب و امکان خروج گاز فاضلاب می شود.

البته غالبا مشکل به خاطر لوله ها نیست و فقط به علت ماندن پسماند در بخش گلوگاه انحنای P است، که با چاه باز کن های معمولی و خانگی رفع می شود. اما اگر دفع بو بد فاضلاب در حمام بعد از استفاده از چاه بازکن و عبور آب فراوان از سیفون محقق نشد، برای شناسایی عامل اصلی و رفع بو بد فاضلاب به لوله کش احتیاج دارید.

برای رفع بوی بد در توالت ایرانی چه کنیم؟

رفع بوی بد فاضلاب در توالت ایرانی این پدیده می تواند به دلیل کج نصب شدن لوله سیفون، یا نقص اتصال سیفون به لوله ونت، یا مشکل در اتصالات سایر لوله های زیر سنگ، نقص و عدم رعایت اصول درست در لوله کشی ساختمان و یا گرفتگی چاه باشد. برای دفع بوی فاضلاب در توالت ایرانی مانند توالت فرنگی می توان از کشیدن منظم سیفون، محصولات چاه باز کن و روش های خانگی رفع گرفتگی لوله و استفاده از درپوش چاه کمک گرفت. درصورتی که همچنان گرفتار بوی بد در سرویس بهداشتی بودید، حتما یک لوله کش ماهر را برای کمک، جستجو نمایید؛ زیرا در این شرایط، احتمالا مشکل مربوط به سیستم لوله کشی است.

منبع مقاله:

برچسب

دکمه بازگشت به بالا