لباس کار با این ویژگی ها نخرید

خرید لباس کار از مهمترین وظایف هر سازمانی برای حفظ امنیت کارکنان خود میباشد. از این رو باید هنگام خرید وسایل حفاظتی  مانند کفش ایمنی و لباس کار وقت ویژه ای گذاشت.همانطور که در بسیاری از محیط های کاری صحبت می کنیم، استفاده از لباس کار به عنوان جایگزین پوشاک معمولی بسیار رایج است و این دشواری ممکن است در افزایش ایمنی شخصی کارکنان مشغول در کارگاه ها بسیار کارآمد باشد.

بدون شک یکی از عوامل سازنده در بهبود سنت استفاده از این نوع لباس های امنیتی قیمت خرید لباس کار و دوام بالای آن است. در نتیجه تا کنون، مردمی که گذشته با لباس‌های شخصی خود به سر کار می‌رفتند، به عنوان جایگزینی برای استفاده از لباس خود، از لباسکار استفاده میکنند. عدم استفاده از تجهیزات حفاظتی مشکلات جبران ناپذیری را برای سلامت جسمانی فرد در محل کار ایجاد می کند.

 

لزوم استفاده از لباس کار

برای هر شغلی، لباس خاصی در نظر گرفته شده است که شامل انواع لباس ها میشود است. شاید برای یک شغل، لباس کار بیلرسوت مناسب باشد و برای شغل دیگر لباس نسوز مورد نیاز باشد. یا لباس های یک پارچه که برای کارهای کارگاهی استفاده می شود.

با این حال سطح لازم این است که ضرورت استفاده از این لباس ها چیست و چرا ما اصرار داریم که از آنها به عنوان جایگزینی برای لباس های شخصی خود استفاده کنیم.

همانطور که می دانید، در محیط های مشابه کارگاه ها و کارخانه ها خطرات زیادی وجود دارد که در صورت استفاده نکردن از لباس های کار و کفش های کتانی صحیح ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، فردی که در یک کارخانه چوب بری کار می کند، ملزم به پوشیدن لباس هایی است که مقاوم در برابر چوب باشد و در برابر تراشه های چوبی مقاومت کند و نگذارد به شخص آسیب رسانند.یا اغلب، کارفرمایان جوشکاری دستکش های عمده ای را برای کارکنان خود خریداری می کنند. این دستکش ها از لوازم خاصی ساخته شده اند که در برابر گرما و جرقه ها مقاوم هستند تا به دست و بدن کسی که با آن کار می کند آسیب نرساند.

یا افرادی که در آزمایشگاه ها کار می کنند و به طور مرتب از دستکش های یکبار مصرف استفاده می کنند.

مهمترین معیار ها برای خرید لباس کار

در انتخاب لباس کار با کیفیت بالا، اجزای زیادی وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کرد. به عنوان مثال، موضوع مهمی که در انتخاب لباس باید به آن توجه کرد، نوع استفاده از آن لباس است. به عنوان مثال، لباس های فرم محل کار معمولاً برای ورزش در کارگاه ها یا مشاغل صنعتی مناسب نیستند.

علاوه بر این، باید مراقب جنس لباس کار باشید. در نتیجه پوشیدن لباس کار برای مدت طولانی در محل کار، جنس لباس باید به گونه ای باشد که به مرور زمان و با شستشو پوسیده یا پاره نشود.

یکی دیگر از سطوحی که باید در نظر گرفت، شرایط آب و هوایی است. یا برای افرادی که در ساعت‌های تاریکی شب در بزرگراه کار می‌کنند، لباس‌ها باید با پارچه‌ای از جنس آن استفاده شود تا رانندگان بتوانند این افراد را ببینند.

ویژگی های لباس کار ایمن صنعت ایران

لباس هایی که به عنوان یک سیستم امنیتی برای حفظ امنیت افراد در محل کار استفاده می شوند دارای ویژگی هایی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • یکی از مولفه‌های ضروری که لباس باید داشته باشد، راحتی در کار است. لباس ها نباید خیلی باز یا خیلی تنگ باشند تا در حین کار مشکلی برای فرد ایجاد نشود.
 • خرید از تولیدی لباس کار خوب مانند ایمن صنعت ایران
 • افرادی که با تجهیزات صنعتی کار می کنند باید لباس های یکسره داشته باشند
 • افرادی که در آزمایشگاه ها یا نزدیک به مواد شیمیایی کار می کنند. آنها باید لباس هایی بپوشند که نسبت به این مواد شیمیایی عایق باشند
 • آتش نشان ها یا افرادی مانند جوشکارها و معمولاً افرادی که از شومینه مراقبت می کنند. آنها باید علاوه بر کلاه ایمنی، دستکش و کفش های کتانی امنیتی، لباس های آتش نشان نیز بپوشند.

کفش‌های کتانی کار به اندازه لباس ضروری هستند

همه می دانند که پا به عنوان قلب دوم شناخته می شود. کفش‌های کتانی کار ضروری هستند، به‌ویژه برای مشاغلی که احتمال افتادن روی پا و آسیب رساندن به پا وجود دارد. در مورد افرادی که ساعات طولانی کار می کنند چطور؟ در هر شرایطی استفاده از کفشی ضروری است که کمترین فشار را به پاها وارد کند و در مقابل ضربات از پا محافظت کند.

بهترین لباس های کار چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

 • علاوه بر مواد، لباس‌های کار خارجی منحصر به فرد باید دارای دوخت و رنگ‌بندی قابل قبولی برای شرایط کاری باشند.
 • یکی از بهترین لباس های کار باید از نوع سه دوخت و زیپ شلوار کار نیز از مواد فوق العاده باشد.
 • هنگام خرید لباس کار باید مطمئن شوید که رنگ آن ثابت است، یعنی رنگش را از دست ندهد و هنگام شستن چروک نشود.
 • اگر محیط کار در مجاورت اجسام قابل اشتعال است، نباید از یقه محافظ خورشیدی و شیشه های ساخته شده از شیر برقی استفاده کنید، زیرا احتمال شومینه وجود دارد.
 • لباس کار برای کارگرانی که در محیط های پر گرد و غبار کار می کنند نباید دارای جیب یا لبه باشند، زیرا می تواند گل و لای را در داخل جیب ایجاد کند.
 • آب و بنزین نباید به مواد لباس کار نفوذ کند.
 • کارگرانی که در محیط های مرطوب کار می کنند، زیرا شمال کشور باید لباس های ضد آب با آستر نخی بپوشند.
 • لباس کار افراد در مناطق سردسیر باید از پشم تولید شود تا گرمای کارگران را حفظ کند.
دکمه بازگشت به بالا