اقتصادیتازه های کسب و کار

هزینه راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی | برآورد هزینه راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی در سال 1400

معرفی طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی در سال 1400

هدف از تهیه این طرح برآورد هزینه راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی با استفاده از دستگاه لیوان کاغذی در سال 1400 است , و چیزی که خیلی اهمیت دارد اینکه  سود تولید لیوان کاغذی چقدر است ؟ که این موارد را در این طرح به طور دقیق با در نظر گرفتن هزینه ا ی ساخت و ساز و یا اجاره کارگاه و هزینه قيمت دستگاه توليد ليوان كاغذي و هزینه تامین مواد اولیه و همچنین هزینه های مربوط به نیروی کار و … اینموارد برسی شده اند. از این طرح می تواند برای گرفتن مجوز تولید لیوان کاغذی و همچنین گرفتن وام برای تولید لیوان کاغذی هم استفاده کنید.

لیوان کاغذی

لیوان کاغذی یک لیوان یکبار مصرف است که از کاغذ ساخته می شود وبه صورت دوجداره ساخته می شود ,  لایه بیرونی لیوان کاغذی ، از مقوا ساخته شده است. این لایه و عایق گرما را فراهم می کند وهمچنین در عمل نوشیدنی را تا آنجا که ممکن است گرم نگه می دارد ، و لایه بیروی باعث می شود که هنگام گرفتن لیوان چای گرم دست احساس گرمای زیادی نکند.

برای نوشیدنی های سرد ، لیوان های پلاستیکی یا همان یک لایه کافی است. برای نوشیدنی های گرم بهتر است از فنجان های دو جداره برای محافظت بیشتر در برابر حرارت و گرما استفاده کرد. علاوه بر عایق بندی گرما ، لایه دوم پوشش دهنده فنجان این امکان را فراهم می آورد تا الگوی برجسته و چاپها را با طرحهای متنوعی روی لیوان بتوان چاپ کرد. در تولید لیوان کاغذی برای تهیه مواد اولیه به طور کلی از مواد بکر (غیر بازیافتی) استفاده می شود.

اهمیت اجرای طرح تولید لیوان کاغذی

بیشتر مواد غذایی ، نوشیدنی ها ، میان وعده ها در بسته بندی کاغذی سرو می شوند و واضح است که کاغذ در زندگی روزمره ما نقشی اساسی دارد. لیوان های کاغذی به دلیل یکبار مصرف بودن و به دلایل بهداشتی در بسیاری از مکان های عمومی و نیز در بیمارستان ها و … استفاده می شوند.

از لیوان های کاغذی برای چه مواردی می توان استفاده کرد؟

امروزه لیوان های کاغذی را می توان در اکثر رستوران های فست فود ، کافی شاپ ها و فروشگاه های مواد غذایی محلی مشاهده کرد. دلیل فروش فروشگاه های مواد غذایی محلی لیوان های کاغذی برای مشتریانی است که قصد سفر به مکانی ، پیک نیک با دوستان یا خانواده ، مهمانی های خانگی و غیره را دارند. فنجان های کاغذی این امکان را برای مشتریان فراهم کرده است که بتوانند در راه کار یا اگر عجله دارند از یک قهوه لذت ببرند. لیوان های کاغذی به غیر از استفاده در کافی شاپ ها و رستوران های فست فود ، به بخش بزرگی از جشنواره ها ، جشن های خانوادگی ، رویدادهای شرکتی ، سمینارها و بسیاری از جشن های دیگر تبدیل شده اند. از لیوان های کاغذی نیز در مطب ها ، مدارس ، بیمارستان ها بسیار استفاده می شود.

نحوه چاپ روی لیوان کاغذی

لیوان های کاغذی هنگام ساخت می توانند سه یا چهار مرحله  تولید داشته باشند – تعداد مراحل به چاپ یا عدم چاپ بستگی دارد ، اگر چاپ شده باشند قبل از برش و تا شدن در لیوان های کاغذی چاپ می شوند. به همین دلیل است که چاپ روی لیوان های کاغذی قبلاً تا شده تقریباً غیرممکن است. لیوان های کاغذی که چاپ می شوند ، در قالب های خمیده بریده می شوند و پس از آن وارد ماشین بزرگی می شوند که لیوان های کاغذی را تا می کند و قسمت بالای لیوان را خم می کند ، در آخرین مرحله پایین لیوان های کاغذی قرار داده شده و دوباره تقویت می شوند تا ساختار جام جام شود. برای داشتن یک تصویر بهتر و واضح از نحوه ساخت لیوان های کاغذی ، می توانید این ویدئو را بررسی کنید.

مهمترین مزایایی که باعث محبوبیت بیشتر لیوانهای یکبار مصرف شده است:

 1. سازگار با محیط زیست: با شرایط نگران کننده گرم شدن کره زمین و سایر وخامت های زیست محیطی ، امروزه مهمترین عاملی که باید اهمیت داد این است که کالایی که به طور گسترده استفاده می شود باید سازگار با محیط زیست باشد. از آنجا لیوان کاغذی که از پلاستیک یا فوم ساخته نشده است ، ماده ای که استفاده می شود زیست تخریب پذیر است. از آنجا که این لیوان ها از مواد یکبار مصرف ساخته شده اند ، به راحتی تجزیه می شوند.
 2. استفاده آسان : لیوان های کاغذی آماده استفاده و دارای حمل راحت هستند. از نظر وزن کم ، براحتی می توان برای مسافرت و خارج از خانه استفاده کرد.. وقتی نمی خواهید توده ای از فنجان ها و لیوان ها را بشویید و به دنبال راهی آسان هستید. این لیوان های آماده بهترین گزینه هستند. آنها به راحتی قابل حمل هستند و بسته بندی آن نیز برای حمل مناسب است.
 3. تامین امنیت بهداشتی: اگر فنجان های یکبار مصرف را با فنجان های پلاستیکی و فوم پلی استایرن مقایسه کنید ، استفاده از این فنجان ها برای نوشیدنی های گرم یا نوشیدنی های سرد بی خطر است. کار با آن آسان است و فاقد مواد سمی است .
 4. تنوع زیاد : این لیوان ها در اشکال و اندازه های بسیار متنوعی موجود هستند. همچنین در طرح های مختلف موجود است. طرح های کارتونی برای انواع مراسمات مثل تولد و … ، آرم های چاپ شده ، طرح های قهوه ، چای یا هر نوشیدنی و موارد دیگر.

نحوه تولید لیوان کاغذی

مواد اولیه تولید لیوان کاغذی از چوب ساخته می شوند. تراشه های چوب  به خمیر چوب تبدیل می شوند ؛ خمیر بدست آمده با استفاده از کلر ، هیدروکسید سدیم و سایر مواد شیمیایی سفید می شود و و به صورت کاغذ در می آیند .

فرایند تولید لیوان کاغذی

1- ابتدا كاغذ توسط دستگاه روكشدار كننده ماده پلی اتیلن دار روكش می گردد . در ضمن اگر كاغذ به صورت یك طرفه روكش شود آن را سینگل و در صورتی كه دو طرف روكش شود آن را دابل می گویند .

2- بعد از روكشدار شدن كاغذ ، كاغذ روكشدار در ابعاد سفارش داده شده برش داده میشود ( برای تولید بدنه ظروف ) و رول ( بخش تحتانی ظروف )

3- بعد از طی مراحل بالا توسط دستگاه چاپ ، چاپ طرح های دلخواه بر روی صفحه كاغذ صورت میگیرد .

4- از دستگاه برش به منظور برش صفحه كاغذ به كاغذ بدنه ظرف ( استروك ) استفاده میشود و كاغذ چاپ شده به صورت استروك در می آید .

5- با استفاده از دستگاه های تولید ظروف یكبارمصرف كاغذی ، ظروف مورد نظر به صورت اتوماتیك تولید می گردند . برای هر دستگاه یك اپراتور كافی است وظیفه این اپراتور قرار دادن كاغذ استروك شده ظروف در محل ورودی دستگاه و ورل كف ظروف در محل تعبیه شده و سپس جمع آوری ظروف تولید شده میباشد .

6- در این مرحله دیگر تولید لیوان كاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در كارتن های باقی مانده است . همان طور كه در قسمت بالا توضیح داده شد مراحل تولید لیوان كاغذی بسیار ساده میباشد به طوری كه لازم نیست شما همه مراحل را خودتان انجام دهید

شما كاغذ مورد نیاز خود را از وارد كنندگان كاغذ به صورت خام یا استروك خریداری می نمایید ، در صورتی كه به صورت استروك خریداری نمایید دیگر با مراحل چاپ و برش كاری ندارید و فقط استروك خریداری شده را در دستگاه گذاشته و مراحل تولید انجام میشود.

برخی از وارد كنندگان كاغذهای روكشدار ،خدمات چاپ و برش را نیز ارائه میدهند بنابراین شما باید استروك ظروف و كاغذ رول كف را از این توضیع كنندگان تهیه نمایید .

اگر شما در اجرای این پروژه تازه كار هستید می توانید کارتان را از بخش شكل دهی شروع نمایید به این معنا كه تنها دستگاه تولید ظروف یكبارمصرف را خریداری نموده و مراحل چاپ و برش را توسط چاپخانه انجام دهید.

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی نگارش سال  1400:

 • برآورد زمین یا مکان مناسب برای تولید لیوان کاغذی
 • برآورد محوطه سازی های لازم
 • برآورد هزینه ساخت و ساز سالن تولید لیوان کاغذی
 • برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
 • برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
 • برآورد وسایل حمل و نقل
 • برآورد تجهیزات لازم برای تولید لیوان کاغذی
 • برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
 • برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
 • برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
 • برآورد هزینه ثابت
 • برآورد هزینه های سرمایه ای
 • برآورد هزینه قبل از بهره برداری
 • برآورد سرمایه در گردش
 • برآورد نحوه سرمایه گذاری کل تولید لیوان کاغذی
 • برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
 • برآورد هزینه تولید سالیانه
 • برآورد قیمت تمام شده
 • برآورد مواد ولیه لازم از جمله رول کاغذ ,
 • قیمت فروش
 • درصد فروش در نقطه سربه سر
 • برآورد سود و زیان ویژه
 • برآورد سرمایه ثابت سرانه
 • برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
 • برآورد نرخ بازدهی سرمایه
 • برآورد دوره برگشت سرمایه
 • برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
 • برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

خلاصه گزارش طرح لیوان یکبار مصرف کاغذی 1400

1-عنوان فعاليت:

لیوان یکبار مصرف کاغذی

2-ظرفيت :

  7000000 عدد درسال

3-مجري طرح:

4-محل اجرا :

5-اشتغال طرح :

2نفر

6-سرمايه ثابت طرح :

6868.11میلیون ریال

7-سرمايه در گردش :

1282.79میلیون ریال

8-سرمايه گذاري کل طرح :

8150.90میلیون ریال

9-ميزان زمين طرح :

100 مترمربع کارگاه اجاره ای

10-ميزان زمين بنا :

100 مترمربع کارگاه اجاره ای

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

6520.72میلیون ریال

12-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

13-نقطه سربه سر :

61.64%

14-مدت برگشت سرمايه :

5 سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

27.52%

16-تورم :

30 %

17-نرخ تنزیل :

25 %

طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.

کسب و کار تولید لیوان کاغذی

کسب و کار تولید لیوان کاغذی از آن دسته کسب و کارهایی است که برخلاف آنچه ظاهرش نشان می‌دهد از یکی از شغل های درآمد زا است که سود خوبی دارد. از طرفی هزینه راه اندازی این کسب و کار نسبت به سایر کسب و کار، بسیار کم است و شما می توانید به راحتی آن را راه ا ندازی کنید . از دیگر مزایای این کسب و کار این است که نیاز به تخصص خاصی ندارد. اگر بخواهید به صورت عمده فعالیت کنید می توایند هر لیوان را به قیمت ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان به فروش برسانید و قیمت فروش عمده آن هم کمی پایین تر از این مقدار است. همانطور که روز به روز از محبوبیت لیوان پلاستیکی به دلیل سرطان زا بودن و آسیب به محیط زیست کم می شود، به محبوبیت لیوان های کاغذی اضافه می شود. در این مقاله تلاش کرده ایم که به معرفی صفر تا صد کسب و کار لیوان کاغذی بپردازیم.

کسب و کار تولید لیوان کاغذی در فضاهای مختلف و به شکل های مختلف استفاده میشود، که هم می توانید لیوان کاغذی تولید کنید و هم بشقاب کاغذی. این کسب و کار زمانی که اعلام کردند که لیوان های پلاستیکی سرطان زا هستند، خیلی رونق گرفت. میزان سرمایه اولیه برای شروع این کسب و کار، اگه بخواهید از دستگاه استوک استفاده کنید میتواند از 70 تا 80 میلیون تومان باشد. این دستگاه ها بین 2300 تا 2500 عدد در ساعت تولید می کنند.

میزان هزینه تولید لیوان دانه ای 200 تومان با احتساب کلیه هزینه های برق و اپراتور می باشد که شما میتوانید، آن را در بازار با قیمت 350 تومان بفروشید. این دستگاه به طور متوسط میتواند 2 شیفت کاری کار کند و میزان کمترین درآمد در یک شیفت بین 345 تا 375 هزار تومان به صورت روزانه می باشد. نکته ی مهم این است که این کسب و کار نیازی به سوله یا کارخونه ندارد و میتوانید در یک اتاق 12 متری نیز کارتان را شروع کنید.

هزینه های کسب و کار تولید لیوان کاغذی

قیمت پخش لیوان کاغذی در بازار متفاوت است و بنا به نواسانات قیمت ها نمی توان قیمت قطعی برای آن در نظر گرفت. اما به طور کلی شما اگر بخواهید خودتان به صورت مستقیم ویزیتوری کنید و لیوان هایتان را در اختیار دیگران، قرار دهید می توانید سود خودتان را افزایش دهید.

راه های دیگر کسب و کار تولید لیوان کاغذی

در سیستم بازاریابی امروز خود لیوان ها به عنوان بستر تبلیغات حرفه ای شناخته می شوند. اگر شما بتوانید در حوزه تبلیغات نیز کار بگیرید برای هر لیوان شما می توانید بین 1000 تا 2000 تومان قیمت گذاری کنید.

مزایا ی این کسب و کار

ساده بودن:

این کار، کار کثیفی نیست و دردسر عجیبی ندارد و حتی  یک اپراتور میتواند با لباس خودش هم اینکار را انجام بدهد. سختی زیادی هم ندارد و یک خانم از عهده آن برمیاید. مهمترین مزیت این کسب و کار این است که به محیط زیست آسیب نمیزند و شما می توانید آنرا به عنوان شغل دوم و یا شغل اول خود انتخاب کنید.

آسیب نرساندن به محیط زیست:

این لیوان های کاغذی بر خلاف لیوان های پلاستیکی به طبیعت آسیبی نمی زنند. این لیوان های می توانند در مدت زمان کم تری نسبت به لیوان های کاغذی در طبیعت تجزیه شوند.

سرطان زا نبودن:

لیوان های کاغذی بر خلاف لیوان های پلاستیکی سرطان زا نیستند. در واقع لیوان های کاغذی دو جداره هستند و همین دلیل باعث شده است که سرطان زا نباشند. همین عامل باعث محبوبیت این لیوان هاست.

مناسب برای نوشیدنی های سرد و گرم:

لیوان های پلاستیکی فقط مناسب نوشیدنی های سرد هستند و اگر از آن لیوان ها برای نوشیندنی های گرم استفاده کنید، خاصیت سرطان زایی خواهند داشت. اما شما می توانید با خیال راحت برای نوشیدنی های گرم نیز از  لیوان های کاغذی استفاده کنید. لیوان های کاغذی به دلیل دو جداره بودن می توانند گرمای نوشیدنی را برای مدت زمان بیشتر حفظ کنند. و این مورد یکی از مهم ترین مزیت های کسب و کار تولید لیوان کاغذی می باشد.

معایب این کسب و کار

نیاز به تولید کاغذ:

برخی از معایب اینکار مشکل تهیه کاغذ می باشد که در گذشته البته این مشکل بسیار جدی بود ولی در حال حاضر ما تولید کننده های توانایی داریم که کاغذهایی با کیفیت بالا تولید یمیکنند. شما در کنار این دستگاه می تونید، دستگاه تولید بشقاب کاغذی رو نیز داشته باشید. و از هر دو شیوه ثروت خود را افزایش دهید.

چطور درآمد خودمان را در کسب و کار تولید لیوان کاغذی افزایش دهیم؟

در هر زمینه ای که مشغول به  فعالیت هستید باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما می توانید از طریق ارتقای دانش و مهارت هایتان،‌ درآمد خودتان را به صورت چشمگیری افزایش دهید. کسب و کار تولید لیوان کاغذی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

اگر هنوز برای خودتان کسب و کار راه نینداخته اید به شما پیشنهاد می کنیم که درابتدا کسب وکارتان را راه اندازی کنید و پس از آن از طریق راهکارهایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، درآمدتان را رشد دهید.

تاثیر خلاقیت در کسب و کار لیوان کاغذی:

اصولاً خلاقیت در هر بیزینسی باعث می شود که آن بیزینس نسبت به سایر رقبای خودش پیشی بگیرد و در نهایت با تولید محصولات جدید قسمت اعظمی از بازار را به خودش اختصاص دهد. خلاقیت در کسب و کار تولید لیوان کاغذی تاثیر بسیار زیادی دارد و اصولاً اگر شما به این کسب و کار علاقه داشته باشید و دستی هم در طراحی داشته باشید می توانید طرح های بسیار جذاب و هیجان انگیزی روی لیوان ها چاپ کنید.

با چاپ طرح های زیبا روی لیوان های کاغذی می توانید، این لیوان ها را به عنوان نمونه کار به فروشگاه های فروش لوازم پلاستیکی و کافه ها نشان دهید و در نتیجه ساده تر آن ها را متقاعد کنید که از این پس با آنها کار کنید.

در هر زمینه ای که مشغول به  فعالیت هستید باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما می توانید از طریق ارتقای مهارت های خودتان درآمد خودتان را به صورت چشمگیری افزایش دهید. کسب و کار تولید لیوان کاغذی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

شناخت بازار هدف:

برای مثال شما اگر بتوانید مهارت برند سازی و روان شناسی مشتری و روان شناسی رنگ و … را به خودتان اضافه کنید و بتوانید بازار هدف کافه را به خوبی ترسیم کنید.  می توانید به کسب و کار خودتان بخش مشاوره را نیز اضافه کنید و به کافه ها با توجه به اهداف کافه و سلیقه مشتریان برای طراحی لیوان های کاغذی بیرون برشان مشاوره بدهید. مشاوره دادن همیشه درآمد خوبی دارد.

اینستاگرام:

یکی دیگر از کارهایی که می تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار تولید لیوان کاغذی موفق باشید، اینستاگرام است. شما می توانید لیوان های خودتان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. البته محتوای شما باید طوری باشد که واقعاً مخاطبین با دیدن این لیوان ها هوس نوشیدنی کنند و  در نهایت از این طریق از شما سفارش دهند. هر چه بتوانید بیشتر احساسات مخاطب را از طریق محصولاتتان بیشتر ترغیب کنید در نهایت بیشتر می توانید بفروشید و از این طریق کسب و کار تولید لیوان کاغذی خودتان را رشد می دهید.

سخن پایانی

مانند هر کسب و کار دیگری شما اگر در کارتان استمرار داشته باشید و خسته نشوید تا بتوانید ایده های پولسازی خود را عملی کنید،قطعا در آن کار به موفقیت می رسید. کسب و کار تولید لیوان کاغذی نیز از این قاعده مستثنی نیست. زمانی که تصمیم به کاری گرفتید ، تا آخر بروید.

سود تولید لیوان کاغذی چقدر است؟

اگر قصد راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی را دارید و به دنبال سود تولید لیوان کاغذی هستید،پیشنهاد مشاورین ما به شما این است که تا انتها این مقاله را مطالعه نمایید تا در مورد سود تولید لیوان کاغذی اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

سود تولید لیوان کاغذی

برای محاسبه سود تولید لیوان کاغذی ،همانند سایر کسب و کارهای تولیدی باید شرایط مختلف را در نظر بگیریم. میزان سرمایه اولیه ، تعداد پرسنل و نیروی انسانی و راه اندازی سیستم ویزیتوری و برند سازی همگی از عوامل تاثیرگزار در افزایش یا کاهش سود تولید لیوان کاغذی می باشند .

چنان چه اطلاعات کاملی در این زمینه دارید و می توانید تمام امور مربوط به کسب و کار تولید لیوان کاغذی را مدیریت کنید،این اطمینان را به شما خواهیم داد که یکی از سودآورترین شغل های تولیدی را خواهید داشت. امروزه به دلیل استفاده هرچه بیشتر افراد از لیوان های کاغذی و جایگزین آن ها به جای لیوان های سرطان زا پلاستیکی،سود تولید لیوان کاغذی بسیار زیاد خواهد بود .

هزینه راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی

قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی با توجه به امکانات و سرعت تولید انواع ظروف کاغذی یکبار مصرف متفاوت می باشد . تغییرات مربوط به قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی با توجه به نوسانات ارز تغییر می کند.برای خرید بهترین دستگاه تولید لیوان کاغذی می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. نکته مهم در جهت محاسبه میزان سرمایه گذاری و سود تولید لیوان کاغذی اینگونه است که باید دستگاه تولید لیوان کاغذی را که به طور تقریبی ارزش 20 میلیون تومان است خریداری کنید .البته نمی توان به طور دقیق میزان هزینه راه اندازی کارگاه و سود تولید لیوان کاغذی را محاسبه کرد.

به طور تقریبی می توان هزینه ها را در مناطق مختلف ایران محاسبه و بررسی کرد .میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی سودآور چیزی حدود 100 میلیون تومان است .اکثر کارشناسان و مشاورین باتجربه در این زمینه اعتقاد دارند قبل از راه اندازی کارگاه و خرید دستگاه تولید لیوان کاغذی با افراد با تجربه در این زمینه در ارتباط باشید و از راهنمایی های آن ها استفاده کنید.

سرمایه گذاری در تولید لیوان کاغذی

برای راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی و سودآوری در این زمینه نیاز به فضای خیلی بزرگ نیست بلکه با اجاره فضایی به اندازه 35 متر می توانید یکی از بهترین سرمایه گذاری با سود تولید لیوان کاغذی بالا را داشته باشید .در این شرایط از بهترین سرمایه گذاری های مبالغ کمتر از 40 میلیون تومان ، راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی می باشد .

فواید و سود تولید لیوان کاغذی

با دستگاه تولید لیوان کاغذی در مشهد می توانیم لیوان های مناسب و کاربردی با استفاده از برند سازی در مشاغل مختلف تولید کنیم . این دسته از لیوان های کاغذی آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند و به راحتی در محیط تجزیه و بازیافت خواهند شد .دستگاه های تولید لیوان کاغذی با استفاده از تکنولوژی و فناوری روز دنیا می توانند ظروف یکبار مصرف سازگار با محیط زیست را تولید کنند . لیوان های کاغذی در سازمان و شرکت های خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد و فواید بسیاری نسبت به لیوان های پلاستیکی خواهد داشت .از لیوان های کاغذی برای نوشیدن قهوه ، چای و بسیاری از نوشیدنی های خنک استفاده می شود .

از مهم ترین فواید درب لیوان کاغذی سازگار بودن با محیط زیست می باشد .این گروه از تولیدات ظروف یکبار مصرف آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند و خیلی سریع تجزیه می شوند .این گروه از لیوان های یکبار مصرف در مقایسه با لیوان های پلاستیکی سریع تجزیه می شوند و برای طبیعت مشکلی را ایجاد نخواهند کرد.

در لیوان های کاغذی می توان نوشیدنی های سرد و گرم را نگهداری کرد و از ویژگی های مهم این گروه از ظروف یکبار مصرف سود تولید لیوان کاغذی می باشد. دستگاه های تولید لیوان های کاغذی می توانند لیوان های کاغذی را در ابعاد و اندازه های مختلف درست کنند . امروزه استفاده از لیوان های کاغذی به دلیل طراحی زیبا و راحت و سبک بودن آن بسیار برای افراد جذاب می باشد . برای مشاوره در زمینه راه اندازی و خرید دستگاه تولید لیوان های کاغذی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و از تجربه این افراد بهره مند شوید .

هزینه راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی

لیوان های کاغذی که به عنوان لیوان یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرند از جمله مهم ترین ظروف یکبار مصرف مورد نیاز در دنیای امروز است که از کاغذ و اغلب به صورت دو جداره ساخته می شوند. به طور معمول لایه درونی از ساختاری مقوایی ساخته می شود. دو لایه بودن این نوع از لیوان ها برای تحمل گرمای ناشی از نوشیدنی گرم است. طرح های چاپی روی لایه بیرونی قرار می گیرند و توسط دستگاه های مخصوص انجام می گیرند. کاربرد لیوان کاغذی به اندازه ای بالاست که ایده راه‌اندازی کارگاه لیوان کاغذی می تواند به عنوان یک ایده پر سود و اقتصادی تلقی شود.

شروع همه گیری استفاده از لیوان های کاغذی و تولید آن بعد از بیانیه هایی که علیه سرطان زا بودن لیوان های پلاستیکی صادر شد، صورت گرفت. این استفاده باعث بالا رفتن تقاضای بالا برای این محصول شد که نتیجه آن عرضه و راه اندازی تولیدی های بیشتر بود. به صورتی که سود تولید لیوان کاغذی همه را وسوسه کرد تا به سمت راه اندازی خط تولید این محصول بروند.

برای تولید لیوان های کاغذی چقدر هزینه لازم است؟

برای تولید لیوان های کاغذی بخش عظیمی از سرمایه به خرید تجهیزات و امکانات لازم برای تولید و مواد اولیه اختصاص دارد. در توجیه هزینه هایی که برای لیوان یکبار مصرف کاغذی صورت می گیرد هزینه های لازم برای تولید یک لیوان کاغذی برآورد می شود و به نسبت هزینه های لازم برای حجم بزرگ تری از تولیدات تخمین زده می شود. با توجه به اینکه هزینه لازم برای خرید تجهیزات و دستگاه های تولید و همچنین مواد اولیه در طی زمان و با شرایط تغییر می کند نمی توان سرمایه ثابتی را برای راه اندازی بیان کرد. با این حال تجربه تولید لیوان کاغذی در کشور ما نشان می دهد که این کار، کاری نسبتا کم هزینه و در عین حال پر درآمد است.

ابزارهای لازم برای تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف

برای شروع تولید لیوان کاغذی می توان از یک فضای کوچک حداقل ۱۲ متری شروع کرد. به این معنا که برای شروع کار نیازی به سوله یا کارخانه نیست. و فضای کار را می توان با پیشرفت و رونق گرفتن کار گسترش داد. بهترین دستگاه ها برای شروع کار دستگاه تولید لیوان کاغذی استوک است. مهم ترین و بیشترین سرمایه لازم برای راه اندازی این کار خرید دستگاه است. هزینه این دستگاه ذی با توجه به شرایط متفاوتی متغیر است اما به راحتی می توان با یک جست و جوی مناسب ترین قیمت را پیدا کرد و دستگاه را خرید.

نیاز بعدی برای تولید لیوان یکبار مصرف، کاغذ مورد نیاز برای تولید لیوان است. هر چه کاغذ مورد استفاده مرغوب تر باشد لیوان های با کیفیت تری نیز تولید می شوند اما تهیه کاغذ نیز شامل هزینه های لازم برای راه اندازی است هرچند در نهایت لیوان های با کیفیت با قیمت بیشتری به فروش می رسند. البته از جهتی می توان هزینه کاغذ اولیه برای تولید اول را جز سرمایه اولیه حساب کرد زیرا تهیه کاغذ و سایر مواد اولیه، بعد از فروش اول می تواند از سود ناشی از آن حاصل شود.

دستگاه چاپ و درج طرح های متفاوت بر روی لیوان های کاغذی نیز شامل هزینه هایی است که در برابر سایر هزینه ها قابل چشم پوشی است. دستگاه استوک می تواند در هر ساعت تا حدود ۲۵۰۰ عدد لیوان کاغذی را تولید کند اگر هشت ساعت در روز برای تولید لیوان کاغذی زمان بندی کنید روزانه ۲۰هزار لیوان یکبار مصرف کاغذی به تولید می رسد.

مراحل راه اندازی تولیدی لیوان کاغذی

برای تولید لیوان های یکبار مصرف کاغذی مراحلی طی می شود که به صورت اجمالی به بیان آن ها می پردازیم:

 1. دستگاهی که توسط ماده پلی اتیلن دار که نوعی پلی مر محسوب می شود کاغذ را روکش دار می کنند. کاغذ می تواند یک طرفه یا دو طرفه کاور شود. کاغذ های دو طرفه دبل نامیده می شوند و استحکام و کیفیت بیشتری دارند.
 2. کاغذی که روکش دار شده است توسط ابزار مشخص بریده می شود. قطعات برشی طبق استانداردها و یا به صورت سفارشی بریده می شوند.
 3. چاپ طرح های مورد نظر در این مرحله بر روی کاغذ های بریده، انجام می شود.
 4. در این مرحله با استفاده از دستگاه های مخصوص که با نام دستگاه تولید لیوان یکبار مصرف در بازار وجود دارند، لیوان های کاغذی به صورت اتوماتیک تولید می شوند.
 5. برای هر دستگاه تولید لیوان کاغذی به یک اپراتور نیاز است. اپراتور کاغذ های استروک شده لیوان را در ورودی دستگاه قرار می دهد و ظروف تولید شده را جمع آوری می کند.
 6. در مرحله پایانی لیوان های کاغذی بسته بندی می شوند.

برآورد هزینه ها و سود تولید لیوان یکبار مصرف

لیوان های کاغذی بر اساس کیفیتی که دارند به قیمت های متفاوتی در بازار فروخته می شوند. اما آن چه مشخص و قابل تخمین است این موضوع است که اگر برای تولید هر لیوان کاغذی هرمقدار هزینه شود به راحتی می توان این لیوان را در بازار با دو برابر قیمت به فروش رساند که این موضوع نشان از سود قابل توجه این کسب و کار دارد. سود این کار با توجه به مزایایی که دارد بسیار قابل توجه است. تولید لیوان یکبار مصرف به عنوان یک شغل و کسب و کار آسان می تواند در مدت کوتاهی علاوه بر اینکه سرمایه اولیه را به جیب شما بازگرداند، سود قابل توجهی را نیز نصیب شما کند. دردسر های ناشی از تولید لیوان های یکبار مصرف کاغذی بسیار کم است و اثرات مخربی برای محیط زیست نیز ندارد به همین دلیل می تواند شغل مورد تایید حامیان محیط زیست باشد.

افزایش درآمد با تولید لیوان کاغذی

برای افزایش درآمد خود از طریق کسب و کار تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی شاید لازم باشد که اندکی سرمایه اولیه را افزایش دهید. البته این مرحله می تواند بعد از رونق گرفتن کسب و کار شروع شود. با افزایش مهارت و دانش لازم درباره این کار و آگاهی از موفقیت تولیدی های دیگر می توان به درامد زایی بیشتر کمک کرد. روش دیگر تبلیغات مناسب است. امروزه با راه اندازی سایت های فروش و ایجاد صفحات مجازی می توان کسب و کار و مهارت خود را تبلیغ کرد و از این طریق به فروش و سود دهی بیشتر کمک کرد. ایده های خلاقانه می تواند تا حد زیادی باعث فروش بیشتر و ایجاد درآمد بیشتر شود.

گروه ایران کاپ، بزرگ ترین تولید کننده لیوان یکبار مصرف کاغذی در ایران است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید و سوال های خود را به صورت دقیق و جزئی مطرح کنید.

دکمه بازگشت به بالا