اقتصادیتازه های کسب و کار

ساخت کوره زغال بدون دود

کوره زغال بدون دود چیست؟

امروزه پخت زغال با استفاده از روش‌های سنتی که در گذشته رایج بودند دیگر جذاب و مقرون به صرفه نیست. با ورود تکنولوژی روز دنیا به حوزه دستگاه‌های پخت زغال از جمله کوره‌های زغال بدون دود، ورود به این عرصه با بازدهی و سود چشمگیری و در بازه زمانی کمتر و سریعتری ممکن شده است. اگر می‌خواهید با تولید زغال به یکی از پربازده ترین حوزه‌های صنعت چوب و زغال یعنی تولید زغال با استفاده از کوره زغال بدون دود قدم بگذارید با ما همراه باشید. در این مقاله به خرید کوره صنعتی زغال، ساخت، انواع و مزایای کوره‌های زغال بدون دود خواهیم پرداخت.

خرید کوره زغال بدون دود

امروزه تولید زغال به دلیل سود اقتصادی بالایی که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است. پروسه تولید زغال به روش سنتی به دلیل تولید آلودگی‌های زیادی که وارد محیط زیست می‌کند، در حال جایگزین شدن با روش‌های مدرن تولید زغال است. از طرف دیگر با استفاده از روش‌های مدرن و با استفاده از کوره‌های صنعتی که در اندازه و انواع مختلفی در بازار موجود هستند، می‌توان راندمان تولید زغال را بالا برده و به سود بهتری دست یافت. وجود محفظه‌های بزرگ در این کوره‌ها امکان تولید زغال در حجم‌های بالاتر را برای ما فراهم کرده است.

همچنین محصول نهایی زغال نیز بسیار باکیفیت‌تر ، یکدست و با دوام‌تر خواهد بود. چنین کوره‌هایی بدون ایجاد دود و آلودگی مزایای زیادی را هم برای تولیدکنندگان در این حوزه و هم برای دوست‌داران محیط زیست فراهم کرده است.

آموزش ساخت کوره زغال بدون دود

در آماده سازی خط تولید زغال با کوره زغال بدون دود در انواع مختلف از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود و در نهایت کاربرد هریک در شرایط دمایی و آب و هوای هر منطقه نیز متفاوت خواهد بود. برای آموزش ساخت کوره زغال بدون دود ابتدا باید با جزییات روش کار آن آشنا باشید. پس ابتدا باید از افراد متخصص در این حوزه مشاوره بگیرید تا شما بهتر بتوانید به هدف خود دست یابید.

لازم است بدانید که کاربرد و نحوه استفاده از کوره زغال بدون دود کاملا راحت و اتوماتیک است. تنها کافی است شخصی که با آن کار می‌کند آگاهی لازم درباره اطلاعات کنترلی دستگاه را داشته باشد و بتواند فشار، دما و تنطیمات اولیه آن را به گونه‌ای مدیریت کند که به بهترین شکل خروجی موردنظر خود را دریافت کند.

در فرآیند ساخت زغال از چوب، چوبی که باید زغال از آن ساخته شود در یک ظرف دربسته با استفاده از حرارت داغ می‌شود. آتش کوچکی در زیر محفظه داخلی کوره ایجاد می‌شود، سپس گازهای حاصل از چوب حرارت دیده به داخل محفظه داخلی بازگردانده شده و به بهبود کارایی فرآیند زغال سازی کمک می‌کنند. پس از چند ساعت که فرآیند موردنظر تکمیل شد، باید در محفظه باز شود تا زغال‌های تولید شده خنک شوند.

روش کار کوره زغال بدون دود

نحوه کار کردن کوره زغال بدون دود را می‌‌توان به طور کلی به سه مرحله تقسیم کرد:

(1) خشک کردن (جایی که رطوبت از چوب حذف می‌شود.)

(2) پیرولیز (تجزیه حرارتی چوب برای تشکیل زغال چوب و محصولات جانبی متشکل از گازهای فرار، قطران، مایعات اسیدی و خاکستر.

(3) خنک‌سازی (جایی که کوره با استفاده از آب خنک می‌شود. این کار به منظور توقف فرآیند و جلوگیری از احتراق احتمالی انجام می‌شود.)

مزیت کوره زغال بدون دود در مقایسه با روش‌های سنتی

با در نظر گرفتن مزایا و معایب کوره زغال بدون دود و مقایسه آن با روش‌های سنتی که نه تنها بسیار پر زحمت بودند و آلودگی زیادی ایجاد می‌کردند، می‌توان گفت که خرید کوره زغال بدون دود بسیار مقرون به صرفه است.

زیرا هم از نظر کیفیت و هم از نظر بازدهی تولید زغال قابلیت بسیار بالایی دارند ولی در روش‌های سنتی حجم زیادی از چوب به خاکستر تبدیل می‌شد که همین عامل یکی از دلایل عمده کاهش بازدهی در چنین روش‌هایی بود. اما اکنون با فراهم شدن امکان استفاده از کوره زغال بدون دود، کمترین میزان خاکستر از چوب وارد شده تولید می‌شود و از مقدار چوبی که در کوره قرار می‌دهید می‌توانید بیشترین زغال را با بهترین کیفیت از دستگاه تحویل بگیرید.

به علاوه با استفاده از تکنولوژی جدید استفاده شده در این نوع کوره‌ها، چوب را در هر حجم موردنظر به هر شکل که بخواهید در قطعات یکسان و در کمترین زمان ممکن می‌توانید تولید کنید و خروجی را به صورت بهینه دریافت کنید.

قیمت کوره زغال بدون دود

قیمت کوره‌ها به فاکتورهای زیادی بستگی دارد مانند نوع آن و گنجایش حجم زغالی که هر یک دارند که با یکدیگر متفاوت هستند. هر کوره زغال بدون دود دارای ویژگی خاصی است که این موضوع باعث می‌شود قیمت آن‌ با نوع دیگر تفاوت داشته باشد، بنابراین نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن‌ها تعیین کرد. در هر کدام از انواع دسته بندی‌های کوره زغال بدون دود که در ادامه به آن می‌پردازیم، شرایط ساختی مانند چندجداره بودن کوره‌ها یا تنوع در جنس مواد اولیه به کار رفته در آنها و نیز نحوه طراحی متفاوت نیز می‌تواند باعث تفاوت در قیمت آن‌ها شود.

همچنین کاربرد یک کوره زغال که به منظور پخت زغال لیمو یا زغال کبابی یا هر دو مورد است تاثیر زیادی در هزینه سرمایه گذاری در چنین دستگاه‌هایی دارد. طبیعتا کوره‌هایی که قادر به تولید چند نوع زغال مختلف می‌باشند گران‌تر خواهند بود.

انواع کوره زغال بدون دود

در اینجا قصد داریم تا انواع کوره زغال بدون دود را به شما عزیزان معرفی کنیم:

کوره زغال جی پلاس

کوره زغال جی پلاس یکی از بهترین کوره های زغال بدون دود می باشد. این کوره زغال این قابلیت را دارد تا در کمترین زمان ممکن با صرفه جویی انرژی و کمترین میزان مصرف مواد شیمیایی برایتان بهترین زغال ها را در حجم دلخواه تولید کند. شما می توانید با ارائه زغال های ساخته شده به بازار، به کسب و کار خود رونق دهید.

این کوره دارای اتاقک و همچنین طراحی و ظاهر بسیار زیبایی می باشد. علاوه بر این موارد در کوره زغال جی پلاس گرما در داخل اتاقک در همه قسمت ها به صورت مساوی تقسیم شده است. یعنی اختلاف دما در نقاط مختلف اتاق صفر می باشد.

کوره زغال کومپیند

یکی دیگر از بهترین کوره های زغال بدون دود، کوره زغال کومپیند می باشد. این کوره زغال این قابلیت را دارد که برای افراد هم زغال کبابی و هم زغال لیمو (قلیان) تولید نماید. کوره زغال کومپیند با مصرف کمترین میزان انرژی و با بهره گیری از تکنولوژی روز جهان بهترین و با کیفیت ترین زغال ها را بدون اندکی آلودگی برای کاربران خود تولید می کند.

هنگامی که فرآیند تولی زغال در این کور به پایان می رسد، افراد مشاهده خواهند کرد که زغال ها به صورت قالبی و در شکل های معین از کوره خارج می شود. همچنین میزان شکستگی در آن ها نیز بسیار کم می باشد. در این کوره زغال میزان تشکیل خاک اره بسیار پایین می باشد و افراد می توانند پس از استفاده از کوره زغال کومپیند خود نیز شاهد این موضوع باشند.

کوره تک منظوره

از دیگر کوره های زغال بدون دود می توان به کوره تک منظوره اشاره نمود. این کوره برای ساخت زغال کبابی استفاده می شود. این کوره زغال قادر به تولید زغال های بسیار با کیفیت در کمترین زمان ممکن و کمترین میزان آلودگی می باشد. از این رو سبب رونق کسب و کار خواهد شد.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا