بین المللتازه های کسب و کار

ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم

تحصیل در آمریکا یکی از کاربردی‌ترین و موثرترین روش‌های مهاجرت به آمریکا است. عموم مردم تصور می‌کنند که مهاجرت تحصیلی به آمریکا فقط برای دانشجویان نخبه است و افراد عادی نمی‌توانند با این روش به آمریکا مهاجرت کنند. اما این تصور اشتباه است.تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با داشتن مدرک دیپلم هم امکان پذیر است. در نتیجه همه افرادی که مدرک حداقلی دیپلم دارند، می‌توانند ویزای تحصیلی آمریکا بگیرند. جالب این است که این روش نیاز به شرایط خاص و ویژه هم ندارد و تقریبا همه افراد در هر سنی می‌توانند از این روش برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنند.

ما قبلا در مقاله اخذ ویزای توریستی آمریکا؛ در مورد چگونگی تحصیل در آمریکا و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا صحبت کردیم، در این مقاله قصد داریم چگونگی تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم را بررسی کنیم و بیان کنیم که تحصیل در آمریکا فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون داشتن مدرک زبان چگونه امکان پذیر است و چطور می‌توان با این روش اقامت دائم آمریکا را به دست آورد. در این مطلب، موضوعاتی همچون مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم ، شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم ، هزینه تحصیل در آمریکا ، شرایط سنی تحصیل در آمریکا و نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا توضیح داده خواهد شد.

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

همیشه هنگامی که صحبت از مهاجرت تحصیلی به آمریکا می‌شود، تصور همه افراد این است که برای تحصیل در آمریکا فقط نیاز به مدارک تحصیلی درخشان و داشتن نمره بالا در آزمون های زبان است. اما این تصور در بیشتر موارد اشتباه است و برای افراد عادی نیز فرصت مهاجرت با این روش وجود دارد. درست است که برای ورود به برخی از دانشگاه های تراز اول آمریکا همچون MIT، هاروارد و… نیاز به سوابق درخشان تحصیلی وجود دارد، اما در کشور آمریکا تعداد بسیار زیادی دانشگاه وجود دارد که شما می‌توانید با فقط با داشتن مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان در آن ها تحصیل کنید.

هدف از تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

هدف برخی افراد از تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا و ساختن آینده تحصیلی درخشان است که می‌تواند آن‌ها را در یافتن شغل مناسب کمک کند. این دسته از افراد یا جوانانی هستند که به تازگی مدرک دیپلم خود را دریافت کرده‌اند، یا افرادی هستند که به دنبال تغییر زندگی خود و درخشان کردن مدرک تحصیلی خود هستند.

دسته دیگری از افراد نیز وجود دارند که به دنبال تحصیل در آمریکا نیستند و فقط صرفا به دنبال بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا هستند. از آنجا که شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم بسیار مناسب است، بسیاری از افراد، این روش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.

شاید جالب باشد که بدانید، سالانه افراد زیادی فقط با داشتن مدرک دیپلم، ویزای تحصیلی آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان دریافت می‌کنند و پس از ورود به آمریکا نیز با روش های گوناگون، اقامت دائم آمریکا را به دست می‌آورند. (در انتهای مقاله بخشی برای توضیح فرآیند اخذ اقامت دائم با تحصیل در آمریکا وجود دارد.)

افرادی که برای تحصیل در آمریکا وارد خاک این کشور می‌شوند، می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا بگیرند و آن‌ها را نیز همراه خود به آمریکا آورند. فرزندان اشخاصی که با ویزای تحصیلی وارد آمریکا می‌شوند، می‌توانند در مدارس دولتی آمریکا به رایگان تحصیل کنند. تحصیل رایگان در مدارس آمریکا فرصت بسیار خوبی برای فرزندان است که زبان انگلیسی بیاموزند و تجربه زندگی آمریکایی کسب کنند.

البته این موارد تنها مزایای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان نیست، در بخش بعدی می‌توانید تمام مزایای این روش را بخوانید.

مزایای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

 • نیاز به مدرک زبان ندارد و یا سوابق تحصیلی درخشان ندارد. فقط با مدرک دیپلم امکان گرفتن پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزای آمریکا وجود دارد.
 • در هر زمان از سال می‌توان برای گرفتن ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان اقدام کرد.
 • زمان اخذ ویزا در این روش نسبت به سایر روش‌ها کوتاه‌تر است.
 • شرط سنی ندارد.
 • امکان همراهی همسر و فرزند زیر 18 سال وجود دارد.
 • فرزندان متقاضی تحصیل در آمریکا، می‌توانند به رایگان در مدارس دولتی آمریکا تحصیل کنند و تجربه تحصیل و زندگی در آمریکا را کسب کنند.
 • همسر متقاضی تحصیل در آمریکا نیز اجازه تحصیل در این کشور را خواهد داشت.
 • با تحصیل در آمریکا اجازه کار پاره وقت را خواهید داشت و می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در آمریکا را جبران کنید.
 • در بهترین دانشگاه‌های جهان به تحصیل خواهید پرداخت که مدارک آن از اعتبار بالایی برای آینده شغلی شما برخوردار خواهد بود.
 • یک سال پس از فارغ‌التحصیلی نیز می‌توانید در آمریکا بمانید و در این یک سال اجازه کار تمام وقت خواهید داشت.
 • می‌توانید با تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا، اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

مدرک تحصیلی مورد نیاز داشتن حداقل مدرک دیپلم
شرط سنی ندارد (اما بهتر است که زیر 55 سال باشید.)
نیاز به مدرک زبان ندارد
حداقل گپ تحصیلی مورد نیاز گپ تحصیلی در این روش اهمیتی ندارد.
زمان مناسب برای اقدام در هر زمانی امکان اقدام با این روش وجود دارد.
میزان تمکن مالی مورد نیاز بسته به دانشگاه متفاوت است.

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

شرایط سنی برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، 18 تا 55 سال است. با توجه به این شرایط سنی که بازه سنی زیادی را شامل می‌شود، می‌توان اینطور گفت که شرایط سنی محدود کننده ای برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان وجود ندارد و افراد با سنین گوناگون می‌توانند ویزای تحصیلی گرفته و وارد خاک آمریکا شوند.

شرایط تمکن مالی برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

یک شرط لازم دیگر برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، اثبات این موضوع است که از عهده شهریه سال اول دانشگاه و هزینه های تحصیل در آمریکا برمی‌آیید. پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا، یک فرم از طرف دانشگاه برای شما ارسال می‌شود که فرم I-20 نام دارد.

 در فرم I-20 تمام اطلاعات مربوط به هزینه های تحصیلی شما آورده شده است و شما باید اثبات کنید که شرایط مالی شما به قدری است که از عهده پرداخت هزینه ها برمی‌آیید.

پس از دریافت فرم I-20 باید هزینه‌های نوشته شده بر روی آن را بخوانید و به اندازه‌ مبلغی که بر روی فرم I-20 نوشته شده است، تمکن مالی ارائه دهید. برای نشان دادن تمکن مالی خود باید پول را در حساب بانکی خود قرار دهید و از بانک گواهی تمکن مالی دریافت کنید.

در ضمن اگر قصد دارید همسر و فرزندانتان را نیز با خود ببرید، باید برای آن‌ها نیز فرم I-20 جداگانه تکمیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرم I-20 و راه اثبات تمکن مالی برای ویزای دانشجویی آمریکا، می‌توانید مقاله فرم را مطالعه کنید.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان چطور امکان پذیر است؟

در ابتدا باید بگوییم که شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم برای هر شخص متفاوت است و باید وضعیت شخصی هر فرد به این منظور بررسی شود، اما یک روش کلی برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، شرکت در دوره‌های زبان دانشگاه های آمریکا یا گرفتن پذیرش کاندیشنال است.

افرادی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، می‌توانند از دانشگاه های معتبر آمریکا پذیرش کاندیشنال یا مشروط دریافت کنند. متقاضی با داشتن این پذیرش، می‌تواند ویزایی با نام آموزش زبان انگلیسی دریافت کند و و وارد خاک آمریکا شود.

ویزای آموزش زبان انگلیسی، یکی از امکاناتی است که کشور آمریکا برای پذیرش ساده‌تر دانشجویان بین المللی به وجود آورده است. این ویزا دوساله و بصورت چندبار ورود (مولتی) است.

به این معنی که این افراد ابتدا در دوره های آموزش زبان انگلیسی دانشگاه شرکت می‌کنند و پس از آنکه این دوره را گذراندند، می‌توانند در رشته دلخواه خودشان ادامه تحصیل دهند.

طول این دوره آموزش زبان انگلیسی از 3 تا 18 ماه متغیر است. بعد از اتمام دوره آمادگی زبان در دانشگاه می‌توانید یکی از دو کار زیر را انجام دهید :

 • اگر قصد ادامه تحصیل دارید، می‌توانید تحصیلات خود را در همان دانشگاه و در رشته دلخواه شروع کند یا آنکه برای تحصیل به دانشگاه دیگر بروید.
 • اگر قصد ادامه تحصیل ندارید، می‌توانید پس از اتمام دوره زبان، نسبت به تغییر نوع ویزا و کار در آمریکا اقدام نمایید.

در نتیجه افرادی که زمان گرفتن مدرک زبان ندارند و می‌خواهند هر چه سریع تر به خاک آمریکا برسند، می‌توانند از این روش برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنند. چرا که با این روش، می‌توانید در بهترین دانشگاه های آمریکا زبان انگلیسی را یاد بگیرید و هم با تجربه زندگی در آمریکا آشنا شوید. بنابراین یک موقعیت ایده آل برای اخذ اقامت دائم آمریکا خواهید داشت.

البته پذیرش کاندیشنال و دوره های آموزش زبان انگلیسی، تنها راه تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان نیست. روش های دیگری نیز برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم وجود دارد، که با توجه به شرایط شخصی متقاضی به او پیشنهاد می‌شود.

، جز معدود موسسات مهاجرتی است که دارای مجوز رسمی وزارت علوم برای اعزام دانشجو به خارج از کشور است و با افتخار دارای رتبه یک در اعزام دانشجو به آمریکا است.

در صورت تمایل به استفاده از تجربه کارشناسان چاوش مهاجر در زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا (حتی بدون مدرک زبان) فقط کافی است که با شماره تماس بگیرید. خدمات ما در این زمینه شامل انجام تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است.

تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم

تحصیل در رشته‌های پزشکی، یکی از پرتقاضاترین رشته های تحصیل در آمریکا است و بسیاری از افراد از ما سوال می‌پرسند که آیا تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است یا خیر. در این رابطه باید بگوییم، که تحصیل پزشکی در آمریکا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است، اما به سادگی و سر راستی سایر رشته های دیگر نیست.

متقاضیانی که با مدرک دیپلم قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را دارند، ابتدا باید در رشته‌های پیراپزشکی همچون پرستاری، مامایی و … تحصیل کنند و پس از تحصیل در این رشته‌ها نسبت به تغییر رشته خود به پزشکی اقدام نمایند.

چگونگی انجام این کار نیاز به تجربه و تخصص مشاوران مهاجرتی دارد و کارشناسان باید وضعیت شخصی هر فرد را به صورت جداگانه بررسی نمایند و در دانشگاه و رشته مناسب برای او پذیرش دریافت نمایند.

مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، باید مدارک زیر را آماده کنید و سپس از یکی از سفارت های آمریکا در منطقه (ایروان ارمنستان، آنکارا ترکیه و یا ابوظبی امارات) وقت مصاحبه ویزای تحصیلی بگیرید. هنگام مراجعه به سفارت آمریکا، باید تمام مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • به همراه داشتن فرم چاپ شده I-20 یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا : پس از اخذ پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های آمریکا، آن دانشگاه فرم I-20 را برای شما ارسال خواهد کرد.
 • رسید پرداخت کارمزدهای SEVIS
 • رسید ثبت پرونده آنلاین ویزای تحصیلی (فرم DS-160)
 • پاسپورتی با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیش‌تر از مدت زمان مورد نظر برای اقامت در ایالات متحده آمریکا
 • تمام پاسپورت‌های قدیمی
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی: مدارک که وضعیت مالی شما در دوران تحصیلتان را گواهی کند و می‌تواند یک گردش حساب ترجمه شده از حساب بانکی شما باشد.
 • دو عکس رنگی جدید، یک نسخه فیزیکی و یک نسخه دیجیتالی
 • مدارک تحصیلی، نمرات آزمون، مدارک یا گواهینامه‌ها از مدارسی که در آنها تحصیل کرده‌اید.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را می‌توان به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم نمود. از آنجا که آمریکا با کشور ایران روابط دیپلماتیک ندارد. به منظور مصاحبه ویزا باید به سفارت آمریکا در کشورهای امارات، ارمنستان  و یا ترکیه مراجعه کنید، در نتیجه هزینه‌های متغیری مانند بلیط هواپیما و هزینه ویزای کشورهای دیگر نیز به کار شما اضافه خواهد شد.

اما هزینه‌های ثابت دریافت ویزا را می‌توان در جدول زیر خلاصه کرد:

هزینه های ثابت مربوط به دولت آمریکا میزان هزینه به دلار آمریکا
کارمزد SEVIS (سویس فی) 350
هزینه‌های فرم DS-160 و پروسه صدور ویزا 160

برای کم کردن هزینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان، می‌توانید بر روی کم کردن هزینه های متغیر تمرکز کنید یا اینکه به دنبال گرفتن پذیرش های همراه با اسکولارشیپ باشید. اخذ اسکولارشیپ به معنای گرفتن تخفیف در شهریه دانشگاه است. در صورتی که بتوانید به خوبی خودتان را به کمیته پذیرش دانشگاه معرفی کنید، امکان گرفتن اسکولارشیپ وجود دارد. به منظور این کار، نیاز به نگارش حرفه ای مدارکی همچون CV، انگیزه نامه (SoP) و … دارید.

دکمه بازگشت به بالا