علمی و پزشکیتازه های کسب و کار

مزایای استفاده از نرم افزار حضور غیاب آنلاین نانوتایم

نرم افزار حضور و غیاب آنلاین، نسل جدید سیستم‌های حضور غیاب می‌باشد که تحول بزرگی در مدیریت تردد پرسنل به وجود آورده است. این برنامه مبتنی بر وب بوده و دسترسی به اطلاعات ورود و خروج و کارکرد را بسیار آسان کرده است. با نرم افزار حضور و غیاب آنلاین نانوتایم، مدیران می‌توانند به صورت 24 ساعت از عملکرد ورود و خروج کارکنان خود آگاهی داشته باشند، علاوه بر این، امکان مشاهده گزارشات کارکرد توسط پرسنل نیز فراهم است.

در نرم افزارهای حضور و غیاب تحت داس یا ویندوزی امکان مشاهده ترددها برای پرسنل و حتی مدیران از طریق نرم افزار امکان‍پذیر نبوده و گزارشات کارکرد به صورت چاپ بر روی کاغذ در اختیار مدیران و کارکنان قرار می‌گیرد. علاوه بر این، مرخصی و مأموریت‌های روزانه و ساعتی باید ابتدا به صورت درخواست بر روی یک برگه برای مدیر یا مسئول مربوطه ارسال شده و در صورت تأیید مدیر، برای ثبت در سیستم برای واحد حضور و غیاب ارسال گردد.

یکی دیگر از چالش‌های مدیریت ورود و خروج کارکنان نرم افزارهای حضور و غیاب ویندوزی، مشکل ثبت تردد پرسنل دورکار و یا شاغل در خارج از شرکت است. ماهیت کاری برخی از مشاغل به این صورت است که تعدادی از پرسنل در بیرون از شرکت مشغول به کار هستند، مانند ویزیتورها، افراد دورکار و … . به طور مثال در زمان فراگیری کووید-19 و ایجاد محدودیت در ترددها، برخی از شرکتها از طریق دورکاری پرسنل امور شرکت را پیش می‌برند. محاسبه کارکرد این گروه از کارکنان، یکی از دغدغه‌های هر کسب و کاری می‌باشد.

مزایای حضور و غیاب تحت وب و اپلیکیشن نانوتایم

نرم افزار حضور و غیاب تحت وب در یک دهه اخیر، انقلاب بزرگی در صنعت حضور غیاب به وجود آورده و بروکراسی یا کاغذ بازی‌های رایج را به حداقل رساند. با توجه به گسترش روز افزون استفاده از گجت‌های هوشمند تجهیزاتی مانند (گوشی‌های و تبلت‌)، اپلیکیشن های حضور غیاب نیز به عنوان بخشی از سیستم حضور و غیاب تحت وب به بازار عرضه شدند.

اپلیکیشن یا نرم افزار حضور و غیاب اندروید به عنوان یک مکمل برای نرم‌افزار اصلی بوده و مدیریت تردد پرسنل را بسیار آسان می‌کند. این اپلیکیشن یک سیستم حضور و غیاب بدون دستگاه است که با نام‌های دیگری همچون نرم افزار حضور و غیاب بدون نیاز به دستگاه و برنامه حضور و غیاب اندروید نیز شناخته می‌شود.

نرم افزار حضور و غیاب اندروید نانوتایم یک پیشنهاد بسیار کاربردی برای مشاغل دورکار است. با خود اظهاری پرسنل دورکار از طریق اپلیکیشن، به راحتی ورود یا خروج آنها در سیستم ثبت می‌شود. البته برای ثبت نهایی نیاز به تأیید مدیر یا سرپرست مربوطه می‌باشد.

 علاوه بر ثبت تردد، امکان ثبت مأموریت و مرخصی ساعتی و روزانه نیز از این طریق وجود دارد و دیگر نیازی به پر کردن برگه درخواست، تأیید مدیر، ارسال به واحد حضور و غیاب و ثبت در سیستم نیست. کافی است درخواست مرخصی/مأموریت از طریق اپلیکیشن یا پنل تحت وب در سیستم ثبت شود. این درخواست‌ها در کارتابل مدیر مربوطه قابل مشاهده بوده و در صورت تأیید در سیستم حضور غیاب ثبت می‌گردد.

حضور و غیاب تحت وب و اپلیکیشن اندروید نانوتایم نیاز به زیر ساخت خاصی نداشته و مستقل از دستگاه ساعت زنی است. مستقل بودن از دستگاه ثبت تردد به این معنی نیست که این سیستم با دستگاه حضور غیاب کار نمی‌کند. در واقع منظور این است که این سیستم علاوه بر یکپارچه‌سازی با انواع دستگاه حضور و غیاب و دریافت اطلاعات آنها، در مواقعی که دسترسی به ساعت حضور غیاب میسر نیست، می‌تواند به عنوان یک ابزار قابل اطمینان جهت ثبت ورود و خروج نیز به کار رود.

برنامه حضور و غیاب آنلاین به راحتی و به صورت 24 ساعته بر روی موبایل و کامپیوتر افراد قابل دسترسی است. کافی است از طریق یک مرورگر وب (مانند کروم، فایرفاکس و …) به آدرس اینترنتی سیستم حضور و غیاب متصل شوید. این اتصال از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی گوشی هوشمند یا تبلت نیز امکانپذیر است. بنابراین بر خلاف نرم افزارهای ویندوزی که اطلاعات فقط در اختیار تعداد محدودی از افراد قرار دارد، در نسخه تحت وب تمامی مدیران و کارکنان به پنل حضور و غیاب و اطلاعات آن دسترسی خواهند داشت.

این اپلیکیشن دارای محیط کاربری زیبا و کاربرپسند بوده و در دو نسخه پایه (مختص کارکنان) و داشبورد مدیریتی ارائه می‌گردد. با اختصاص نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد به هر شخص، امنیت داده‌ها و عدم دسترسی افراد به اطلاعات سایر پرسنل تضمین شده است. با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی زیاد، از این سیستم می‌توان در تمامی مشاغل (از کسب کارهای کوچک تا سازمان‌ها و کارخانجات بزرگ) استفاده کرد.

به طور کلی مزایای استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب وب به شرح زیر می‌باشد:

  • نصب و اجرای بسیار ساده و آسان (اجرا بر روی مرورگر وب یا اپلیکیشن)
  • امکان ثبت ورود و خروج پرسنل در بیرون از محل شرکت
  • امکان ثبت مأموریت و مرخصی ساعتی و روزانه
  • امکان اتصال به دستگاه ساعت زنی و دریافت ورود و خروج‌ها از دستگاه
  • امکان ثبت تردد فراموش شده از طریق نرم افزار ساعت زنی اندروید یا پنل تحت وب
  • دسترسی 24 ساعته به گزارشات کارکرد برای مدیران و تمامی پرسنل
  • امکان مشاهده ترددها به صورت آنلاین و از راه دور
  • افزایش رضایتمندی و اعتماد بین مدیران و کارکنان
  • افزایش بهره‌وری، صرفه جویی در هزینه‌ها

چکیده

نرم افزار تحت وب و اپلیکیشن حضور و غیاب نانو تایم یک پکیج کامل را در راستای نیازهای مشتریان، در اختیار آنها قرار می‌دهد. این سیستم امکانات بسیار کاربردی در اختیار کاربران قرار داده و فرآیند مدیریت تردد کارکنان را آسان‌تر می‌کند. نرم افزار حضور و غیاب تحت وب مستقل از پلت‌فرم است و نیازی به نصب بر روی کامپیوتر کاربران ندارد. این سیستم روی هر دستگاه (کامپیوتر،تبلت، گوشی) با هر سیستم عاملی (فقط از طریق یک مرورگر وب) اجرا می‌شود.

و پرسنل می‌توانند به راحتی و در هر زمان و مکانی ورود، خروج، مرخصی و مأموریت خود را در سیستم ثبت کنند. علاوه بر این امکان مشاهده گزارشات کارکرد به صورت 24 ساعته در دو سطح پرسنل و مدیریت وجود دارد.

این ویژگی‌ها بروکراسی زاید و اتلاف وقت  را به طور قابل توجهی کاهش داده و انضباط سازمانی و بهره‌وری را ارتقاء می‌دهد. در نهایت صرفه‌جویی در هزینه‌ها و اعتماد و رضایت کارکنان را برای شما به ارمغان می‌آورد.

دکمه بازگشت به بالا