تازه های کسب و کارعمومی

10 ایده برای طراحی پلاک اسم مینیمالیستی و شیک

گردنبند طلا با طراحی اسم خاص و ماندگار

گردنبند طلا از زیور آلات محبوب و پرطرفدار در بین نسل‌ها مختلف در میان بانوان است. تنوع بالای موجود در این نوع زیور آلات، امکان تهیه نمونه مناسب با هر نوع سلیقه ای را برای افراد مختلف فراهم نموده. این فراوانی تنها به طرح و نقش این تیپ گردنبندها محدود نبوده و تنوع در قیمت را نیز شامل می‌شود تا افراد با هر توان خرید قادر باشند نمونه مناسب و دلخواه خود را از میان طرح‌های موجود تهیه نمایند. در نوشتار پیش رو به بررسی این موارد و نکات طراحی پلاک اسم می‌پردازیم.

گردنبند طلا اسم: هدیه‌ای ویژه و منحصر به فرد

تکرار نام افراد نقش مهمی در ذهن آنها دارد و مقدمه‌ای بر دوستی و محبت محسوب می شود. هر بار که نام عزیزی را تکرار کنیم، فرصتی برای محبت ورزیدن و یادآوری علاقه عمیق خود به او پدید آمده است.

تهیه پلاک طلا اسم راهی مطمئن برای تبدیل این یادمان به جلوه‌ای ماندگار است!

فرصتی برای ثبت اسم افراد با استفاده از فلزی ارزشمند که هر دو ارزش مادی و معنوی را یک‌جا و در قالب یک پلاک اسم  زیبا به وجود می آورد. تا پیش از این و در دوره‌های گذشته، نمونه‌های محدودی از این نوع گردنبندها تولید می‌شد که بی‌شک نمی‌توانست همه سلیقه‌ها را در بر گرفته و رضایت مشتریان در طیف‌های گوناگون را تا این حد تامین کند.

اما در سال‌های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی طراحی و برش کامپیوتری، تحول بزرگی در تولید انواع گردنبند اسم از جنس طلا به‌ وجود آمده است. تا جایی که علاوه بر نمونه‌های معمولی و کلاسیک این ملزومات زینتی، امکان انتخاب از بین طراحی‌های مختلف، اسامی ترکیبی، اسامی انگلیسی و نیز طرح‌های پیچیده پدید آمده است. در ادامه مطلب به این موارد بیشتر خواهیم پرداخت.

ویژگی های گردنبند طلا با اسم و دستبند طلا با اسم

زبان فارسی چه در آوا و خوانش و چه در نگارش بسیار زیباست. تنوع فونت‌های فارسی و امکان برگردان آنها به شکل طراحی رایانه‌ای جهت برش لیزری، امکان خلق آثار هنری زیادی را از این طریق پدید آورده. طراحی و تولید گردنبند طلا اسم از متریال طلا نیز با پیدایش فناوری‌های امروزی در علوم کامپیوتری و نیز برش لیزری پیشرفت‌های زیادی داشته و تا حد زیادی تغییر ماهیت داده است.

امروزه این نوع گردنبندها با طراحی پیچیده و با هر شکل دلخواه به آسانی و با دقت و ظرافت بالا ساخته می‌شوند. در نمونه‌های کلاسیک اغلب پیچیدگی طرح، مشکلات زیادی برای برش پدید آورده و نتیجه نهایی نیز ظرافت چندانی نداشت. به عبارتی عدم دسترسی هنرمندان طلاکار به بخش‌های داخلی در طرح‌های پیچیده برای برش گردنبند اسم، کار را از زیبایی و ظرافت کم‌بهره می‌نمود.

خوشبختانه امروزه و با وجود نرم‌افزارهای پیچیده طراحی از یک سو و دستگاه‌ها و تجهیزات برش لیزری با توان انجام بسیار دقیق برش طلا از سوی دیگر، امکان برآورده‌سازی خواست مشتریان در زمانی اندک و با دقت بالا فراهم آمده است. تا جایی که همه اسامی فارسی با طرح‌هایی بدیع و بسیار زیبا و منطبق بر خواست سفارش دهندگان در حداکثر یک هفته تهیه و تقدیم مشتریان می‌شود.

مقایسه بین گردنبندهای اسم فارسی سه بعدی و مسطح

آنچه اغلب ما از گردنبند اسم در زمان گذشته به‌یاد داریم، تنها نمونه‌های مسطح و ساده‌ای بود که جای خالی گردنبند سه بعدی اسم به‌ویژه از جنس طلا و نقره را در ذهن ما تداعی می‌کرد. در این نمونه‌ها حتی مدل‌های مسطح و ساده نیز، برش‌ها با نمونه‌های امروزی قابل مقایسه نبوده و از ظرافت و زیبایی کمتری بهره داشت.

فناوری‌های امروزی به هنرمندان عرصه طلا و زیورآلات این فرصت را داده تا نمونه‌های برجسته و ۳ بعدی از اسامی فارسی و انگلیسی را به روش برش لیزری تولید کنند. پیچیدگی طرح در اسامی چند بخشی و ترکیبی و نیز نمونه‌هایی با فونت‌های هنری، فانتزی و خاص نیز از دیگر مواردی هستند که تولیدات مدرن این نوع گردنبندهای اسم را با تحول و پیشرفت زیادی همراه کرده است. تا جایی که امروزه سه بعدی بودن، دست ساز بودن و ساخت تمیز و برش های دقیق لیزری به بخش ثابتی از مدل‌های تولیدی در گردنبند طلا زنانه اسم تبدیل شده است.

از گردنبند اسم انگلیسی بیشتر بدانیم…

با گسترش ارتباطات در دنیای امروزی، شناخت و علاقه نسبت به فرهنگ‌های مختلف نیز بیشتر شده است. در این میان کاربرد حروف انگلیسی برای نوشتن و برش اسامی و تولید آن با متریال طلا در قالب گردن آویز و گردنبند نیز رونق زیادی داشته و به بخشی از استایل و مد این روزها بدل شده است. از نظر زیبایی و ظرافت در برش، به‌درستی نمی‌توان اظهار نظر قطعی در مقایسه بین گردنبند های اسم انگلیسی و فارسی بر زبان آورد!

دقت بالا در برش‌های لیزری از یک سو و ترکیبات خطاطی با فونت‌های زیبا در حروف هر دو زبان به‌حدی بالاست که این تولیدات را در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر قرار داده و قضاوت نهایی در مورد زیبایی آنها را به سلیقه ارزشمند مشتریان سپرده است. اما در این میان حق انتخاب برای سفارش انواع اسامی به هر زبان و با هر نوع طراحی و خطاطی توسط طراحان و خطاطان مجموعه‌های طلاسازی جهت مشتریان خوش ذوق کماکان محفوظ است.

فاکتورهای مهم در خرید و سفارش پلاک اسم طلا

·         عیار طلا

از مهم‌ترین فاکتورهایی که در هنگام خرید طلا باید به آن توجه شود؛ عیار طلا است. عیار طلا به معنای میزان خلوص آن است. به طور مثال طلای ۱۴ عیار دارای ۵۸.۳% طلا، ۱۸ عیار دارای ۷۵% طلا، ۲۲ عیار دارای ۹۱.۶۷% طلا و طلای ۲۴ عیار دارای ۹۹.۹۹% طلا است و درصد باقی‌مانده آن را ناخالصی تشکیل می‌دهد. طلا فلزی بسیار نرم است؛ بنابراین هرچه عیار آن بالاتر باشد، مقاوت و دوام آن کم‌تر است.

جالب است بدانید طلای ۱۴ و ۱۸ عیار بهترین و مستحکم‌ترین عیار طلا هستند و طلای ۲۴ عیار با وجود درصد خلوص بیش‌تر، به دلیل استحکام کم‌تر برای زنجیر و زیورآلات ظریف مناسب نیست. طلای ۱۰ عیار هم به دلیل وجود ناخالصی زیاد، خوش‌رنگ نبوده و زیبایی چندانی ندارد. عیار طلا، اولین فاکتور در تعیین قیمت زیورآلات طلا است.

·         نسبت وزن به ابعاد پلاک اسم

مسلما دومین فاکتوری که در خرید یک پلاک اسم باید در نظر گرفت و بر قیمت پلاک هم تاثیر داردد؛ ابعاد طرح اسمی است که شما برای یک پلاک انتخاب می‌کنید. هرچه طرح بزرگتر باشد، قیمت آن هم به نسبت بالاتر می‌رود. اما علاوه بر بزرگی طرح، ضخامت پلاک هم بر ابعاد آن تاثیر دارد. از این رو برخی افراد برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها به سراغ مدل پلاک اسمی با کم‌ترین ضخامت می‌روند. اما بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید، اگر ضخامت پلاک از حد استاندارد کمتر باشد، پلاک شکننده خواهد شد.

·         طرح پلاک

فاکتور مهم دیگر در خرید یا سفارش یک مدل پلاک اسم طلا، طرح اسم است. شما می‌توانید در میان زبان‌های انگلیسی و فارسی و بی‌نهایت فونت و طرح، یک طرح را برای پلاکتان انتخاب کرده و سفارش دهید. پس بهتر است قبل از خرید، طرح‌های مختلف اسم موردنظرتان را ببینید و با ایده از آن‌ها، بهترین طرح را برای پلاکتان انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا