تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

کاشت مو به روش FIT چیست و چقدر هزینه دارد ؟

هزینه کاشت مو در تهران سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کاشت مو در تهران چیست؟ ارزان‌ترین کاشت موی طبیعی در تهران کدام است؟ آیا می‌توان به صورت اقساطی را پرداخت کرد؟ هزینه کاشت مو به روش SUT در تهران چقدر است؟ جهت اطلاع از کاشت مو به روش FIT کلیک کنید.

ما در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل به تمامی این پرسش‌ها پاسخ بدهیم تا شما بتوانید بدون داشتن هیچ گونه ابهامی برای انجام جراحی اقدام نمایید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

عوامل موثر بر قیمت کاشت مو در تهران چیست؟

کاشت مو چقدر هزینه دارد؟ فاکتورهای بسیاری هستند که هزینه کاشت موی سر در تهران را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند، که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان هزینه دستمزد پزشک

همان طور که واضح است هرچه تخصص و مهارت یک پزشک در زمینه کاشت مو بیشتر باشد می‌تواند نتیجه بهتر و ایده‌آل‌تری را برای بیمار خود فراهم نماید. از این جهت یک پزشک با تجربه و ماهر در این زمینه به طور قطع هزینه بالاتری را برای جراحی خود نسبت به یک پزشک تازه کار و کم تجربه دریافت می‌کند. ولی به دلیل ظرافت کار و گرفتن نتیجه مطلوب به مراجعه کنید. هزینه کاشت مو در سال ۱۴۰۲ به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای هر فرد متفاوت است.

هزینه کلینیک

کلینیک‌های مختلف با توجه به امکانات و خدماتی که در اختیار بیماران خود قرار می‌دهند می‌توانند هزینه‌های متفاوتی را نیز دریافت کنند. به طور مثال یک کلینیکی که از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته و به روز برای کاشت مو استفاده می‌کند به طور قطع هزینه بالاتری را دریافت خواهد کرد و قیمت کاشتن مو بیشتری دارد.

تراکم مو یا میزان طاسی سر

هرچه تراکم موهای درخواستی برای کاشت بیشتر باشد (به این منظور که میزان طاسی سر بیشتر باشد) به زمان و وقت بیشتری برای انجام جراحی احتیاج دارد، به این دلیل که تعداد گرافت‌های بیشتری برای برداشت احتیاج است و همچنین زمان کاشت آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. هزینه کاشت‌مو با تراکم بالا متفاوت است که توسط پزشک مشخص می‌شود.

تکنیک مورد استفاده

تکنیک‌های مختلفی هستند که برای انجام جراحی کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تکنیک‌ها بر اساس نوع برداشت گرافت‌ها تعیین می‌شوند، که برخی از آن‌ها به صورت دستی و برخی دیگر کاملا اتومات انجام می‌شوند. با توجه به روش انتخابی برای برداشت گرافت‌ها و کاشت آن‌ها نیز قیمت‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. توجه داشته باشید که روش مناسب برای جراحی کاشت مو توسط پزشک متخصص انتخاب می گردد. قیمت کاشت هر تار مو توسط پزشک در جلسه مشاوره اولیه مشخص می‌شود و تعرفه کاشت مو با توجه به روش‌های مختلف متفاوت است.

محل جغرافیایی کلینیک کاشت مو

محل جغرافیایی کلینیک کاشت مو بر هزینه آن موثر است. کلینیکی که در بهترین نقطه شهر قرار دارد قطعا هزینه بیشتری نسبت به کلینیک در منطقه متوسط و پایین دارد. همچنین محل جغرافیایی کلینیک بر کیفیت کاشت موی شما موثر نیست و پزشک یا تکنسین کاشت مو نقش مهمی در کیفیت نهایی دارد. شما باید تلاش کنید بهترین متخصص کاشت مو در تهران را انتخاب و به آن مراجعه کنید.

هزینه های جانبی کاشت مو

هزینه های کاشت مو شامل لوازم مراقبتی بعد کاشت مو و هزینه آزمایشات قبل کاشت می‌باشد. داروهای تجویز شده توسط پزشک، داروها، شامپوی مخصوص و …. است.

از عوامل موثر دیگر بر هزینه کاشت مو در شهر تهران می‌توان به نوع بانک مو، سن فرد و همچنین منطقه جغرافیایی مطب پزشک و یا کلینیک اشاره کرد.

هزینه کاشت مو در روش های مختلف

آگاهی پیش نیاز مهم‌ترین قدم‌هایی است در زندگی بر‌می‌دارید، کاشت مو یکی از این قدم‌های مهم است. اگر می‌خواهید بهترین نتایج ممکن را از عمل کاشت موی خود کسب کنید، باید به خوبی تکنیک‌های کاشت مو را بشناسید. روش کاشت مو یکی از اصلی‌ترین عواملی است که روی هزینه کاشت مو تاثیر می‌گذارد.

# روش کاشت مو هزینه (میلیون تومان)
۱ روش FUE ۱۲ تا ۱۵
۲ روش SFUE و SFUEplus ۲۰ تا ۳۰
۳ روش MICRO FIT ۱۵ تا ۲۰
۴ روش میکروگرافت ۱۵ تا ۲۰
۵ روش ترکیبی و سوپرترکیبی ۱۲ تا ۱۵
۶ روش SUT ۱۲ تا ۱۵
۷ روش DHI ۲۵ تا ۳۰
۸ روش Sapphire FUE ۵۰ تا ۶۵
۹ روش ARTAS ۳۰۰ تا ۳۵۰

هزینه کاشت مو به روش FUE

از دیگر کاربردهایی که این روش دارد ، سیبیل و ابرو است. ابزارهایی که در این تکنیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا سوراخ‌هایی را با قطر 1 میلی‌متر ایجاد می‌کنند، به همین دلیل می‌توان از این ابزارها برای نیز استفاده کرد.

هزینه کاشت مو به روش FUE با در نظر گرفتن تمامی عوامل تعیین‌کننده، حدودا ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان برآورد می‌شود.

هزینه کاشت مو به روش Super FUE

اساس کار این روش دقیقا شبیه روش FUE است، ولی با این تفاوت که تمامی مراحل با استفاده از دستگاه‌های هوشمند و به‌روز دنیا انجام می‌شود. طبیعتا استفاده از دستگاه‌ها و ابزارهای هوشمند و درجه یک بسیاری از مشکلات و خطاها را از بین می‌برد و عمل را به بهترین نحو انجام می‌دهد. جالب است بدانید که ، به عنوان یکی از پربازده‌ترین روش‌های کاشت مو شناخته می‌شود، اما صرفا استفاده از تجهیزات به‌روز نمی‌تواند تضمین مناسبی برای کیفیت بالای عمل باشد، چون کار کردن با این دستگاه‌ها نیازمند سال‌ها تجربه، تخصص و مهارت است.

به طور کلی این روش کاشت مو برای تمامی افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، امکان‌پذیر است؛ اما به برخی افراد توصیه می‌شود که حتما از این روش استفاده کنند. افرادی که پوست سر سفتی دارند، این سفتی گاهی ممکن است ژنتیکی باشد یا به دلیل ورزش‌های سنگینی باشد که فرد انجام داده است. در برخی مواقع تجربه کاشت مو در گذشته هم می‌تواند باعث سفتی پوست سر شود.

هزینه کاشت مو در روش Super FUE با در نظر گرفتن عوامل تعیین‌کننده حدودا ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان برآورد شده است.

هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت

یکی از مهمترین مزیت‌های روش میکروگرافت پایین بودن درصد خطای انسانی هنگام برداشت است، چون تمامی مراحل با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مخصوص انجام می‌شود. در این روش مراحل جراحی با سرعت نسبتا خوبی پیش می‌رود و هیچگونه برش یا زخمی ایجاد نمی‌شود. این روش کاشت مو از دقت بسیار بالایی برخوردار است. در امکان برداشت تار مو بدون هیچگونه آسیب به بافت پوستی وجود دارد.

ایمپلنتر و میکروموتورهایی که در این روش برای برداشت گرافت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاملا اتوماتیک و برای هر مدل برداشت گرافت قابل تنظیم می باشند. به همین دلیل است که در این روش امکان خارج کردن هر نوع گرافت مویی وجود دارد که در نهایت باعث می‌شود نتیجه نهایی بسیار طبیعی باشد.

هزینه کاشت مو در این روش به عوامل متعددی بستگی دارد، اما به طور تقریبی می‌توان حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان را برای این روش در نظر گرفت.

هزینه کاشت مو به روش Micro FIT

این روش بر پایه روش FIT انجام می‌شود، اما با این تفاوت که در روش Micro FIT، از دستگاه‌های بسیار دقیقی استفاده می‌کنند. در این تکنیک، فولیکول‌ها مو به صورت تک عددی و مجزا از یکدیگر برداشت می‌شوند. تنها تفاوت این روش با روش قبلی در ابزارهایی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش میکرو اف آی تی از ایمپلنترهای مینیاتوری استفاده می‌کنند. این ابزار سوراخ‌هایی را با اندازه‌های مختلف 0.6 تا 0.9 میلی متر ایجاد می‌کند و دیگر نیازی به ابزارهای مختلف برای برداشت فولیکول‌ها نیست. تکنیکی ایمن و کم تهاجمی است، چون سوراخ‌ها بسیار ریز و با عمق مناسب ایجاد می‌شوند. در این روش هیچگونه زخم، برش و خونریزی اتفاق نمی‌افتد و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد؛ بنابراین فرد می‌تواند بعد از عمل به فعالیت روزمره خود بپردازد.

هزینه کاشت مو به روش میکرو اف آی تی، ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان را در برمی‌گیرد که با توجه به شرایط متفاوت هر شخص، این رقم تغییر می‌کند.

هزینه کاشت مو به روش DHI

هزینه کاشت مو در روش DHI با در نظر گرفتن عوامل تعیین کننده حدودا ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان است.

هزینه کاشت مو به روش SUT

در که به ادعای برخی کلینیک های کاشت مو جدیدترین روش کاشت مو حال حاضر ایران می باشد، برداشت مو توسط دستگاه انجام می شود. این دستگاه سرعت عمل بیشتری نسبت به دست انسان و برداشت فولیکولی (روش FIT) دارد، لذا نسبت به روش FIT کمتر می باشد. در روش FIT اگر تعداد بیشتر از 2500 گرافت مو برای کاشت نیاز باشد، تکمیل عمل 2 روزه خواهد بود. این افزایش روز با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

هزینه کاشت مو به روش SUT بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می باشد.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا