کاربردهایی از فویل آلومینیوم که باید خانم های خانه دار بداند!

امروزه اکثر زنان خانه دار و برخی از افراد از فویل آلومینیوم استفاده های گوناگونی می کنند که این محصول کاربردهای بسیار زیادی در آشپزی و سایر موارد خانه داری می تواند داشته باشد که از لحاظ قیمتی بسیار مناسب و به صرفه می باشد و با اندازه های متنوعی در بازار به فروش می رسد. علاوه بر آشپزی می توان در موارد دیگری از فویل آلومینیوم استفاده کرد و خلاقیتهای مختلفی را به وجود آورد که یکی از این مصارف برای تیز کردن قیچی استفاده می شود و با استفاده از فویل آلومینیومی می توان قیچی کند شده را مجددا تیز نمود.

برخی از بانوان خوش سلیقه برای تهیه کیک و انواع کلوچه های خوشمزه و مقوی برای کودکان و فرزندان خود از فویل آلومینیوم برای تهیه قالب و فریم کیک استفاده می کنند که با استفاده از این محصول می توان زیبا ترین و بهترین قالبهای کیک را به وجود آورد به عنوان مثال می توان کیکهای قلبی و سایر اشکال مختلف برای کیک را می توان با استفاده از چند لایه از این فویل تهیه کرد و کیک را درون آن ساخت تا شکل قالب را بگیرد.

برای نگه داشتن شمع در مکانهای مختلف می توان از فوبل آلومینیوم استفاده کرد و از این محصول می توان به عنوان پایه شمع استفاده نمود که این محصول در برابر حرارت شمع مقاومت خوبی دارد و مانع از ذوب شدن پارافین شمع بر روی میز و سایر مکانها می شود که برای این کار کافی است تکه ای از این فویل را به شکل دلخواه تا کرده و شمع را بر روی آن قرار دهید.

اگر در جایی قرار گرفتید که هیچ گونه ظرفی برای گرم کردن غذا وجود نداشت با استفاده از فویل آلومینیومی می توان ظرف غذا برای خود تهیه کرد و درون آن غذای خود را گرم نمود چون این ورقها در برابر حرارت مقاوم هستند و انعطاف پذیری خوبی دارند که می توان آنها را به صورت ظرف در آورد تا غذا از داخل آن بیرون نریزد.

هنگامی که کودکان و فرزندان در منزل مشغول خوردن بستنی هستند ممکن است که مقداری بستنی از دست آنها بچکد و بر روی فرش یا مبل بریزد و لکه بدی بر روی آنها به وجود بیاورد که برای جلوگیری از این کار می توان از تکه ای و فویل آلومینیومی استفاده کرد و مانع از این کار شد.

برای پختن انواع کیک، پیتزا، پای و غیره می توان از فویل آلومینیوم استفاده کرد و اجازه نداد که لبه های خمیر بسوزد، فویل آلومینیوم باعث می شود که کل خمیر به صورت یکسان و یکنواخت روی حرارت قرار بگیرد و دمای بیش از اندازه به خمیر برخورد نکند.

برای تزئین کیک و طراحی بر روی کیک با استفاده از خامه می توان از فویل آشپزخانه استفاده کرد که می توان این فویل ها را به صورت لوله ای در آورد و خامه را درون آنها ریخت و با استفاده از آن کیک را تزئین نمود که بسیار طراحیهای خلاقانه ای را با استفاده از این محصول می توان بر روی کیک به وجود آورد و در پایان از این محصول می توان به عنوان کیسه زباله استفاده نمود. با استفاده از فویل آلومینیومی می توان نانها را توسط فر گرم کرد و برای خوردن آماده نمود به این صورت که نانها را درون پارچه تمیز قرار دهید و آنها درون فویل آلومینیومی بپیچید تا درون فر قرار گیرند و به خوبی گرم شوند. اگر درون آشپزخانه خود ظروف نقره ای دارید و می خواهید از آنها استفاده های مختلفی داشته باشید برای براق کردن و درخشان کردن آنها از کمک بگیرید،

برای این کار باید کف ظرفی را با استفاده از فویل آلومینیومی بپوشانید و روی آن آّ سرد بریزید و سپس به مقدار یک قاشق غذا خوری نمک به آب اضافه کنید و بعد از آن ظروف نقره ای را درون این آب قرار دهید و بگذارید تا 5 دقیقه درون این آب بمانند و پس از مدت 5 دقیقه ظرف نقره ای را بیرون کشیده و بشویید و آن را خشک کنید تا ببینید از کدر بودن در آمده و براق و درخشنده شده است و همچنین برای نگهداری همین ظروف از فویل آلومینیومی استفاده کنید و آنها را درون این ورقها بپیچید تا کدر و سیاه نشوند.

کد بانوهای با سلیقه ایرانی برای پختن غذا در فر که ممکن است روغن از آن بجکد و فر را کثیف کند از آلومینیومی استفاده می کنند و در زیر کباب و یا غذا قرار می دهند تا فر کثیف نشود. مواردی که ذکر شد مصارف و کاربردهای فویل آلومینیوم در آشپزی و یا وسایل آشپزخانه بود که بسیار مفید و کارا می باشند و علاوه بر استفاده های فراوان در آشپزی می توان از این محصول برای مصارف غیر از آشپزی نیز استفاده کرد و برای تیز کردن قیچی و چاقو از آن کمک گرفت و همچنین می تواند فویل آلومینیوم در تمیز کردن ظروف و قابلمه ها بسیار موثر باشد که آنها را براق می کند.

مصارف و کاربردهایی از قبیل بازتابنده نور برای عکس گرفتن، نگهداریی قلم مو و فرچه های نقاشی، تمیز کردن غلطکهای رنگ، سالم نگه داشتن کبریت، نور پردازی، خشک کردن کیسه خواب، حفاظت از تنه درخت، تمیز کردن منقل و باربیکیو، رفع لکه های اتو، از بین بردن خاکسترهای شومینه، ثابت نگ داشتن باتریهای دستگاه های برقی، محافظت از رنگ شدن عینک، تمیز و براق کردن جواهرات، حرکت دادن مبلمان، جلوگیری از خیس شدن تشک، افزایش کارایی رادیاتور، در پای گیاه (حشرات را از دور گیاه دور می کند و نور را به گیاه منعکس می کند)، اتو کشی سریع لباس، تقویت سیگنال وای فای، ماهیگیری و خیلی از کاربردهای دیگر را می توان با استفاده از فویل آلومینیوم انجام داد و از نتایج موثر آن بهره مند شد.

این محصول که یکی از محصولات معجزه کننده منازل و آشپزخانه ها محسوب می شود در اکثر فروشگاه ها و مراکز بزرگ خرید ارائه می شود و با توجه به کاربردهای فراوانی که از آنها مطلع شدید از قیمتهای خوب و مناسبی برخوردار شده است.

این مجموعه یکی از مراکز ارائه دهنده انواع فویل آلومینیوم می باشد که آنها را در اندازه های مختلفی و با متراژهای گوناگون عرضه می کنند و مشتریان می توانند برای مصارف خود آنها را از طریق ساینت ینترنتی این مجموعه تهیه کرده و سفارش آنها را به ثبت رسانند تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای آنها درب منزل ارسال گردد. این مجموعه همواره می کوشد تا محصول را به صورت مستقیم و بدون واسطه از تولید کننده دریافت کند و آن را بدون تغییر و دخالت دست دلال و هیچ واسطه ای به بازار مصرف ارائه کند تا قیمت و کیفیت این محصول دچار تغییر نشود.

منبع: https://alfoil.ir

دکمه بازگشت به بالا