تازه های کسب و کارعمومی

چطوری ریاضی را ۲۰ بگیریم

در این بخش نکات مهم و مطالب آموزشی جالبی در زمینه یادگیری، آموزش ریاضی، تدریس ریاضی، نحوه مطالعه درس ریاضی و …. ارائه شده است. امید است که با مطالعه مطالب ارائه شده، بتوانید ریاضی را بهتر یاد گرفته و در گرفتن نمره خوب درس ریاضی موفق باشید.

کلیک کنید:

7 نکته طلایی برای کسب نمره خوب در درس ریاضی

درس ریاضی یکی از دروسی است که اغلب دانش آموزان و دانشجویان با یادگیری آن مشکل دارند. این درس معمولا برای بسیاری از دروس دیگر درس پایه بوده و کسی که مثلا در انتگرال گیری مشکل دارد، در دروس دیگر نیز هر جا لازم باشد برای حل مسائل آن درس ها انتگرالی بگیرد به مشکل برخورد می کند. بنابراین یادگیری صحیح درس ریاضی اهمیت بالایی دارد. برای آنکه در درس ریاضی نمره خوبی بگیرید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید.
1- حاضر شدن در کلاسهای درس به صورت منظم و استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در صورت لزوم
2- مرور مختصر درس ریاضی پس از حضور در کلاسهای درس در همان روز برگزاری کلاس و یا روز بعد
3- در صورت امکان، قبل از حضور در کلاس درس ریاضی، مبحثی که معلم یا استاد شما قرار است تدریس کند را به صورت خلاصه مطالعه نمائید. اگر کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در منزل را دارید، می توانید برگزاری کلاسها را به گونه ای هماهنگ کنید که از کلاسهای تدریس ریاضی مسئله جلو افتاده و با آمادگی بیشتر در کلاسهای مدرسه حاضر شوید.
4- برنامه ریزی درست برای مطالعه ریاضی: مواردی را که باید مطالعه یا مرور شود به صورت زمانبندی شده در برنامه خود ذکر کنید و هر موردی که انجام شد، آن را تیک بزنید. برنامه شمااگر صد در صد هم انجام نشود باز هم مفید بوده و تاثیر خود را خواهد گذاشت.
5- از خودتان حین مطالعه و حل تمرینات ریاضی سوال بپرسید. به این ترتیب در خودتان انگیزه ایجاد کرده و می توانید مطالب را به زبان خودتان تشریح کنید.

پیشنهاد می شود مقاله را هم مطالعه کنید.

6- حل مسائل و مثالهای حل شده توسط معلم، استاد و یا مدرس خصوصی ریاضی: مسائل و مثالهای حل شده را بدون نگاه کردن به راه حل آن دوباره حل کرده و راه حل خود را با راه حل ارائه شده توسط مدرس یا استاد خود مقایسه کنید. سعی کنید مسئله را خودتان حل نمائید. به صورت روزنامه وار خواندن سوالها و مرور سطحی فایده ای ندارد. با حل دوباره سوالها بیشتر با مسئله درگیر شده و علاوه بر اینکه به لحاظ ذهنی قویتر می شوید، یادگیری عمیق تری هم خواهید داشت. تعداد زیادی از دانش آموزان یا دانشجویان در طول ترم یا ایام امتحانات تعداد زیادی مسئله حل شده را از روی کتاب یا حل المسائل نگاه می کنند تا بلکه با دیدن تعداد زیادی سوال حل شده ریاضی بتوانند از پس امتحان برآیند. ولی اینگونه حل سوال و مسئله ریاضی و این شیوه مطالعه فایده ای ندارد. اگر تعداد محدودتری سوال حل کرده باشید ولی برای حل هر سوال به اندازه کافی فکر کرده و زحمت کشیده باشید درس را بهتر یاد گرفته و از لحاظ ذهنی قویتر می شوید. ذهن ریاضی شما تنها با فکر کردن و حل مسائل توسط خودتان قوی تر می شود. خواندن درس، حضور در کلاسها، مرور و …. این موارد همه لازم است ولی عاملی که بیشترین تاثیر در یادگیری ریاضی توسط شما را دارد، حل مسائل و تمرینها به گونه ای است که گفته شد. درست مانند ورزشکاری که با بلند کردن هر وزنه ای که مقداری وزن آن از توانایی خودش بیشتر است مقداری به حجم عضلات خود می افزاید، شما نیز با حل هر مثال و مسئله ریاضی که مقداری شما را به تفکر وادارد مقداری به توانائی های ذهنی تان می افزائید. پس در قدم اول مثالها و تمرینات حل شده را خودتان یکبار دیگر حل کنید. برای حل این تمرینات و مثالها بدون نگاه کردن به حل آنها باید فکر کنید و این مفید است. اگر نهایتا نتوانستید حل کنید به راه حل نگاه کنید. این کار ایراد ندارد ولی اینکه از همان ابتدا مستقیم بروید سراغ راه حلها این نوع مطالعه برای یادگیری ریاضی مفید نیست. در ادامه از مسائل و تمرینات سخت تر و سطح بالاتر که ذهن شما را به چالش می کشد و توانائی های شما را افزایش می دهد استقبال کنید.

حتما بخوانید:

7- موکول نکردن خواندن ریاضی به شب امتحان: ریاضی درس شب امتحانی نیست. آن را در طول ترم بخوانید و مرور و حل مسئله را در طول ترم در نظر داشته باشید. اگر حتی در ایام امتحانات درس را بخوانید و به هر ترتیبی که شده قبول شوید، بعد از امتحان چیزی یادتان نمی ماند و در سالهای بعدی تحصیل مشکل خواهید داشت.

15 راهکار برای حل راحتتر مسائل ریاضی و گرفتن نمره 20

اگر حل تمرینات، مسائل و مثالهای ریاضی برایتان مشکل است، با استفاده از روشهای زیر می توانید از پس حل این مسائل برآیید.
1- مرور دوباره متن درس: در بسیاری از اوقات مسائل را به آن دلیل نمی توانید حل کنید که متن درس را خوب نفهمیده اید. بنابراین پس از جلسات تدریس ریاضی در مدرسه (یا اگر مدرس خصوصی ریاضی دارید) بعد از جلسات خصوصی تدریس ریاضی درس را خوب مرور کنید.
2- حظور مرتب در کلاسهای ریاضی: تا جایی که امکان دارد غیبت نکنید. اگر برای مبحثی در کلاس ریاضی حاضر نباشید ممکن است بعدا جبران آن برایتان مشکل باشد. خیلی از اوقاتآن مطلبی که سر کلاسش نبوده اید تا آخر ترم برایتان جا نمی افتد. در صورت لزوم از مدرسین خصوصی ریاضی کمک بگیرید ( برای مشاهده لیست فعال در زمینه تدریس خصوصی ریاضی بر روی لینک کلیک نمائید).
3- مرور مثالهای حل شده توسط مدرس خصوصی ریاضی یا معلم ریاضی: مدرس، دبیر و یا معلم ریاضی شما پس از ارائه درس معمولا تمریناتی را حل می کند. اولین کاری که پس از مرور خود درس انجام می دهید باید حل دوباره و مطالعه آن تمرینات باشد.

مطالعه نمائید:

4- حل دوباره مثالهای حل شده کتاب: مثالهای حل شده کتاب هم منبع خوبی برای یادگیری و آموزش بیشتر درس ریاضی است. اول تلاش کنید که خودتان مسئله را حل کنید. در نهایت حل خودتان را با حل کتاب مقایسه کنید.
5- استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی: کلاسهای تدریس ریاضی در منزل در بسیاری از اوقات (رفع اشکال در ایام امتحانات، رفع اشکالات پایه ای در ریاضی  و …) می تواند کمک کننده باشد. روند حل درست مسائل ریاضی را می توانید از معلم خصوصی ریاضی خود بپرسید.
6- استفاده از کتابهای کمک آموزشی ریاضی: کتابهای کمک آموزشی ریاضی نیز در صورتیکه استفاده درستی از آنها بشود می تواند به پیشرفت شما در درس ریاضی کمک کند. استفاده درست به این معنی که اول سعی کنید مسائل را خودتان حل کنید و حل خودتان را بنویسید. اگر نشد بعد به راه حل ارائه شده در این کتابها مراجعه نمائید.
7- حل مسائل و تمرینات سطح بالا: اگر درس را خوب یاد گرفتید و تمرینات کافی هم حل نمودید، برای افزایش سطح تسلط خود می توانید تمرینات سطح بالاتری حل کنید. هر چه بیشتر تمرین حل کنید مسلط تر می شوید.
8- استفاده از سی دی های آموزشی ریاضی: سی دی های آموزش ریاضی هم می تواند به موفقیت شما در درس ریاضی کمک کند. کلیک کنید:

9- تمرکز در حین مطالعه درس و در کلاسهای ریاضی: داشتن تمرکز در هرکاری لازم است و در مطالعه و آموزش لازمتر. برای یادگیری روشهای افزایش تمرکز به بخشهای دیگر همین سایت مراجعهکنید. در بخش مقالات کلمه “تمرکز” را جستجو کنید.
10- آهسته و پیوسته خواندن درس ریاضی: ریاضی درس شب امتحانی نیست. به هیچ عنوان خواندن آن را به شب امتحان موکول نکنید. در طول ترم درس را مطالعه کنید و تمرین حل کنید. خیلی ها به امید کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی آن را تا نزدیکی های امتحان کنار می گذارند. خیلی وقتها اگر اوضاع خیلی بحرانی باشد از دست مدرس خصوصی ریاضی هم کاری ساخته نیست. پس درس را در طول ترم بخوانید.
11- برنامه ریزی درست برای مطالعه ریاضی: در کنار درسهای دیگر، برای مطالعه ریاضی، مرور آن و حل مسائل آن برنامه ریزی خوبی داشته باشید.
12تمرین، تمرین و تمرین: در یک جمله بگویم: کلیدی ترین نکته در یادگیری ریاضی حل تمرین است.
13- مشورت با کسانی که در درس ریاضی نمره خوبی گرفته اند: از دوستان و آشنایانی که در درس ریاضی نمره خوبی گرفته اند مشورت بگیرید. از کسانی که خودشان به زور درس را پاس کرده اند راهنمایی نخواهید.
14- افزایش ساعت مطالعه در نزدیکی امتحانات: با وجود داشتن مطالعه و حل تمرین مستمر و مداوم در طول ترم، افزایش ساعت مطالعه در نزدیکی امتحان و شاید استفاده از جلسات تدریس خصوصی ریاضی کمک کننده باشد.
15- فعال بودن در کلاسهای تدریس ریاضی: در کلاسهای خصوصی و گروهی ریاضی و در کلاسهای تدریس ریاضی در مدرسه فعال باشید، سوال بپرسید، با دقت گوش دهید و جزوه خوبی یادداشت نمائید.
در مقاله هم نکات خوبی برای 20 گرفتن در امتحان ریاضی ارائه شده است.

نحوه مطالعه درس ریاضی برای کنکور

نحوه مطالعه درس ریاضی برای کنکور با چگونگی مطالعه ریاضی برای امتحانات تفاوت دارد. هر چند که در هر دو حالت قدم اول یادگیری کامل درس و حل تمرین و مسئله برای تسلط بر مطلب است. در حالت کلی برای یادگیری یک مبحث از درس ریاضی و تسلط بر آن به منظور پاسخگویی به سوالات کنکور در آن مبحث، روند زیر می تواند مفید باشد.
1- در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه با دقت و تمرکز کامل به مطالب ارائه شده گوش داده و جزوه مناسبی یادداشت کنید (در صورت لزوم می توانید در کلاسهای تدریس ریاضی کنکور به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی شرکت کنید).
2- بعد از برگزاری کلاسهای تدریس ریاضی برای مطالب ارائه شده مرورهای منظمی در نظر بگیرید.
3- تمرینها و مسائل حل شده توسط مدرس ریاضی یا معلم ریاضی خود را یک بار دیگر حل کنید.
4- برای هر مبحث، چند تمرین و مسئله اضافی حل کنید (به تناسب وقتی که دارید).
5- تست های کنکور سالهای گذشته را حل کنید.
6- با حل تست های کنکور و مسائل بیشتر تسلط خود را افزایش دهید. حین تست زنی نکات مهم تست ها را برای مرورهای بعدی یادداشت کنید.
7- اگر در بخش هایی از درس ریاضی اشکال دارید می توانید از مدرسین خصوصی ریاضی کمک بگیرید.
روند ارائه شده برای مطالعه سایر دروس همچون شیمی و فیزیک هم کمابیش صادق است. در این زمینه می توانید از یا خود کمک بگیرید.

پیشنهاد می شود مقاله را هم بخوانید.

 

15 ویژگی یک مدرس ریاضی خوب برای گرفتن نمره 20

در صورتیکه در زمینه تدریس خصوصی درس ریاضی به ارائه خدمات نیاز دارید این مطلب را بخوانید. یک مدرس ریاضی خوب باید ویژگیهای زیر را داشته باشد:
1-
فن بیان خوبی داشته باشد و بتواند مطالب را به خوبی و با زبان ساده توضیح دهد.
2-
در کلاسهای تدریس به صورت منظم و سر وقت حاضر گردد.
3-
خودش به اندازه کافی بر مطالب ارائه شده در جلسات تدریس ریاضی تسلط داشته باشد.
4-
در کوتاهترین زمان ممکن بیشترین مطالب را ارائه دهد. به عبارت دیگر از زمان کلاس به صورت بهینه استفاده کند.
5-
استراحت های به جا و منطقی در وسط کلاس در نظر بگیرد.
6-
بعضا با عوض کردن بحث و استراحت های کوتاه کلاس ریاضی را از حالت خشکی خارج کند.
7-
دانشجو یا دانش آموز را به بحث بکشاند تا هم از یادگیری او مطمئن شود و هم تمرکز افزایش یابد.
8-
بین ارائه درس و حل تمرین تناسب برقرار کند.
9-
در بعضی مواقع اجازه دهد خود دانشجو یا دانش آموز تمرینات را حل کند.
10-
به اندازه کافی تمرین و سوال به دانشجو یا دانش آموز داده و حل آنها را برای جلسه بعد از او بخواهد.
11-
به اندازه کافی سخت گیر باشد.
12-
از زمان شروع کلاسها و با توجه به وقتی که باقی مانده و تعداد جلساتی که می توان کلاس برگزار کرد، سرعت لازم را در ارائه مطالب حفظ کند.
13-
به صورت منظم از خود دانشجو یا دانش آموز بازخورد گرفته و نظرات او را در جلسات بعدی تدریس خصوصی ریاضی لحاظ کند.
14-
در صورت لزوم بعضا از روند پیشرفت کار به والدین گزارش داده و از آنها نیز بخواهد بر روند حل تمرینات نظارت داشته باشند.
15-
حل نمونه سوالات امتحانی درس ریاضی علاوه بر تمرینات داده شده می تواند به روند یادگیری کمک کند.

سه عامل مهم در آموزش ریاضی برای گرفتن نمره بیست

برای آموزش و یادگیری درس ریاضی در مقاطع دبیرستان و دانشگاه موارد زیر از عوامل مهم به شمار می آید:
1-
شرکت مرتب و منظم در کلاسهای تدریس ریاضی: به صورت منظم در جلسات تدریس ریاضی مدرسه شرکت کنید و با دقت کامل به مطالب ارائه شده توجه نمائید. اگر اشکالات و ضعفهای پایه ای دارید از کلاسهای تدریس ریاضی در منزل استفاده نمائید.
2-
مرور مداوم مطالب ارائه شده در کلاسهای خصوصی و گروهی ریاضی: مطالبی که در جلسات تدریس ریاضیات ارائه شده است به صورت مداوم مرورنمائید تا هم حضور ذهن داشته باشید و هم در ایام امتحانات کارتان راحتتر گردد.
3-
حل مثال، مسئله و تمرینهای اضافی: همانطور که در مطالب قبلی در ارتباط با آموزش ریاضی گفته شد، حل مثال و تمرین برای یادگیری درس ریاضی از موارد مهم و ضروری است. اگر خودتان مسئله حل نکنید، شرکت در 1000 جلسه کلاسهای مدرسه و یا داشتن چندین مدرس خصوصی ریاضی هم به شما کمکی نمی کند.
مطالب ارائه شده در رابطه با آموزش فیزیک و یادگیری شیمی هم صادق است.

تاثیر حل تمرین و مسئله در یادگیری درس ریاضی

به جرات می توان گفت که حل تمرین و مسئله اگر مهمترین عامل در یادگیری ریاضی نباشد، یکی از موثرترین عوامل است.
برای یادگیری درس ریاضی بعد از مطالعه اولیه و حضور در کلاسهای مدرسه و یا جلسات تدریس خصوصی ریاضی، نوبت به حل تمرین و مثال می رسد. مسلما شرکت در کلاسهای مدرسه و یا جلسات تدریس ریاضی در منزل قبل از حل تمرین لازم است ولی میزان تاثیر حل مسئله در یادگیری ریاضی بیشتر از آنهاست.
به عبارت دیگر، بدون شرکت در جلسات تدریس ریاضی نمی توان تمرین حل کرد ولی بدون حل مسئله و تمرین هم هرگز نمی توان ریاضی را آموخت.
پس برای یادگیری ریاضی روند زیر را پیش بگیرید:
1-
در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و یا در صورت لزوم در کلاسهای خصوصی ریاضی شرکت کنید.
2-
مطالب ارائه شده در جلسات تدریس ریاضی را مرور کنید.
3-
تا جایی که می توانید مثال و تمرین حل کرده و مسائل اضافی را بررسی نمائید.

مطالعه کنید:

نحوه مطالعه درس ریاضی برای گرفتن نمره 20

برای یادگیری درس ریاضی یک برنامه ریزی صحیح، تمرکز در کلاس خصوصی و گروهی ریاضی و حل مثال و تمرین لازم است.
هر کاری را که در زندگی بخواهید با موفقیت انجام دهید به برنامه ریزی احتیاج دارید. برای یادگیری و آموزش ریاضی نیز داشتن یک برنامه خوب و منسجم لازم است. برای مرور درس ریاضی، شرکت در کلاسها و حل مثال و تمرین زمان مشخصی را در نظر بگیرید.
در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه و یا اگر مدرس خصوصی دارید، در جلسات تدریس خصوصی ریاضی با تمرکز کامل به مطالب گوش دهید. مطالبی را که در کلاس درس در مدت کوتاهی می توانید یاد بگیرید خودتان به تنهایی در مدت زمان بیشتری می توانید متوجه شوید.
نهایتا حل مثال و تمرین را برای یادگیری ریاضی فراموش نکنید. تمریناتی که معلم یا دبیر ریاضی به شما داده است و تمرینات اضافی هم حل کنید. مطالعه کنید

مطالب تکمیلی و مهم برای گرفتن نمره 20 در امتحان حضوری و آنلاین ریاضی

برای یادگیری ریاضی حتما در طول ترم مطالعه کنید. اگر مثلا بخواهید یک هفته مانده به امتحان درس بخوانید و مطالب را یاد بگیرید، اگر حتی موفق شوید کتاب را تمام کنید باز هم دسته بندی درستی از مطالب در ذهن شما شکل نمی گیرد و در جلسه امتحان به درستی نمی توانید از مطالبی که یاد گرفته اید استفاده نمائید.
ریاضی درسی است که با تمرین حل کردن قابل یادگیری است و تمرین حل کردن و تحلیل مسائل و درک و یادگیری آنها به وقت نیاز دارد. بنابراین در طول ترم با یک برنامه ریزی درست برای یادگیری ریاضی وقت بگذارید. مطالعه مقاله هم در این زمینه مفید است.
روی تمرینات فکر کنید و راه حل ارائه دهید و بعد از آن جواب درست را ببینید. سعی کنید با درس درگیر شوید و پیدا کردن راه حل را تمرین نمائید.
مرور درس ریاضی بعد از کلاس درس کار بسیار راحتی است چرا که وقت زیادی برای آن در نظر نمی گیرید. اما چون افراد کمی آن را انجام می دهند اگر شما به خودتان این نظم را بدهید بسیار موفق خواهید شد.
در کلاس ریاضی در ردیف های اول بشینید و سوال بپرسید. جزوه بنویسید و مطالب را با دقت بالا زیر نظر داشته باشید. نوشتن جزوه باعث می شود تمرکز بیشتری داشته باشید و مطالب را بهتر یاد بگیرید. دقت کنید کلاس های حضوری مانند کلاس آنلاین نیست و امتحان حضوری ارزیابی درست و کاملی را دارد. بنابراین حتما تلاشروش مطالعه ریاضی در هر پایه و هر مبحثی متفاوت است، اما نکات وجود دارد که رعایت ‌آن‌ها برای دانش‌آموزان همه‌ی مقاطع تحصیلی ضروری است. سوال چگونه امتحان ریاضی را 20 بگیریم؟ یا چگونه در درس ریاضی موفق شویم؟، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های محصلان را شکل می‌دهد تا برای یادگیری جدی‌تر و اصولی‌تر ریاضی بیشتر تلاش کنند.

مجله استادبانک همیشه برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی دانش‌آموزان پیشرو بوده است و با تهیه‌ی مقالات مختلف در زمینه‌ی به دانش‌آموز و خانواده‌ی او کمک می‌کند. این مقاله به بررسی روش‌های مطالعه ریاضی از چند جنبه‌ی مختلف پرداخته است تا دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی تا مقطع دوازدهم، بهترین راه کسب نمره 20 در درس ریاضی را پیدا کنند.

در ادامه در 20 قدم به سوال قدیمی “چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم” پاسخ می‌دهیم تا با بهترین روش مطالعه ریاضی آشنا شوید. اما قبل از آن متوجه می‌شوید که مطمئن‌ترین راه موفقیت در ریاضی چیست!

چگونه در امتحان ریاضی ۲۰ بگیریم؟ | روش مطالعه‌ ریاضی از مباحث پایه‌

شاید این مشکل شما هم باشد که درسی که معلم ریاضی همان روز یاد می‌دهد را به خوبی یاد بگیرید، اما وقتی قرار است از همان مبحث تمرین حل کنید با مشکل مواجه شوید. مشکلاتی که هیچ ربطی به آن مبحث ندارد و بیشتر به مباحث پایه‌ای شما برمی گردد.

حتما شنیده‌اید که می گویند پایه ریاضی اهمیت زیادی دارد. حالا منظور از پایه ریاضی چیست؟ پایه ریاضی از همان جمع، تفریق و دو دوتا 4 تا شروع می شود. هرچه مقطع شما بالاتر می رود، مطالب سال‌های گذشته جزو پایه شما حساب می‌شوند. دانش‌آموزی که دائما به دنبال پاسخ سوال “چگونه امتحان را ریاضی 20 بگیریم؟” است، ابتدا باید مفاهیم اولیه و ستون‌های حیاتی ریاضیات را بلد باشد.

بنابراین باید درس هر مقطع از ریاضی را به‌خوبی یاد بگیرید و مسلط شوید. اگر هم یکی از مباحث پایه را بلد نیستید، می‌توانید با کمک یک معلم خصوصی ریاضی هرچه سریعتر، مشکل خود را رفع کنید. یادتان باشد، بدون برطرف کردن نقاط ضعف اولیه، هرگر نمی‌توانید روی درس ریاضی تسلط پیدا کنید. استادبانک هم جمعی از برترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی را در دسترس شما قرار می‌دهد که فقط با چند کلیک در هر زمان و مکانی آماده‌ی برگزاری کلاس خصوصی ریاضی برای دانش‌آموزان سراسر کشور هستند.

لینک دسترسی راحت به استادبانک

چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم؟ | بهترین روش مطالعه ریاضی

بیست گرفتن در درس ریاضی در هر مقطعی شیرین است و برای دانش‌آموز یم دستاورد بزرگ محسوب می‌شود. بی‌دلیل نیست که محصلان دوست دارند یک پاسخ شفاف برای سوال “چگونه در ریاضی 20 بگیریم؟” پیدا کنند. استفاده از روش مطالعه ریاضی مناسب، اولین و مهم‌ترین گام در مسیر پر پیچ‌و‌خم یادگیری ریاضی است. گام‌های پیشنهادی ما برای یادگیری و تسلط بر درس ریاضی و کسب نمره‌ی بالا به شرح زیر است:
گام اول: ریاضی را سر کلاس یاد بگیرید.
گام دوم: همان روز درس داده شده را مرور کرده و تمرینات معلم را حل کنید.
گام سوم: اشکالات خود را یادداشت کنید و از معلم بپرسید.
گام چهارم: بعد از رفع اشکالات از همان مباحثی که مشکل داشتید، تمرین‌های زیادی حل کنید.
گام پنجم: بعد از آموزش مبحث جدید توسط معلم، تمرین کردن مطالب قبلی را فراموش نکنید و هربار که می‌خواهید به مطالعه ریاضی بپردازید حداقل 2 تمرین از مباحث قبل هم حل کنید.

رعایت روش مطالعه ریاضی استادبانک به شما کمک می‌کند از زمان و انرژی خود به بهترین نحو بهره ببرید. شما می‌توانید با کمک مقالات استادبانک در هر درسی پیشرفت کنید و گام موثر بردارید. مقالات آموزشی و روش مطالعه استادبانک به نحوی تهیه می‌شوند تا پاسخگوی سوالاتی نظیری “چگونه در درس ریاضی موفق شویم؟” یا ” چطور در امتحان ریاضی موفق شویم” دانش‌آموزان باشند.

چگونه در ریاضی 20 بگیریم؟ | 20 قدم برای موفقیت در ریاضی

هرچند ریاضی درسی دشوار و سخت است که دانش‌آموز را به دردسر می‌اندازد، اما می‌توان با مطالعه اصولی و کمک گرفتن از منابع آموزشی معتبر در ریاضییات موفق بود. در ادامه 20 نکته‌ی مهم و بسیار کاربردی را برای شما توضیح می‌دهیم تا یکبار برای همیشه پاسخ سوال “چگونه در امتحان ریاضی موفق شویم” را به دست آورید.

 1. شرکت در کلاس‌های تدریس ریاضی مدرسه

حضور همیشگی شما در کلاس ریاضی مدرسه بسیار مهم است. درس ریاضی با درس‌های حفظی کاملا متفاوت است. کلاس تدریس ریاضی قابلیت غیبت ندارد و همیشه باید در کلاس ریاضی حضور داشته باشید. اگر بخواهیم کمی اهمیت حضور در کلاس را شفاف‌تر توضیح بدهیم؛ باید گفت مرحله‌ی اول “چگونه برای امتحان ریاضی درس بخوانیم” از همان روزهای کلاس شروع می‌شود. وقتی سر کلاس با حواسی جمع حاضر باشید، توضیحات را گوش دهید و در صورت مشکل داشتن از معلم خود سوال بپرسید، دیگر نگران یادگیری ریاضی در شب امتحان نخواهید بود.

در صورتیکه حتی یک جلسه غیبت داشته باشید، از درس عقب می‌مانید و باید مبحث را آموزش ببیند. اگر تحت هر شرایطی مجبور شدید یک یا چند جسله از کلاس ریاضی مدرسه یا دانشگاه را از دست بدهید، حتما در جلسات تدریس خصوصی ریاضی یک معلم باکیفیت شرکت کنید و بخش‌های موردنیاز را یادبگیرید.

 1. داشتن تمرکز در کلاس درس ریاضی

حتما در کلاس تدریس ریاضی تمرکز بالایی داشته باشید. حواس خود را جمع کنید و درس را گوش دهید. هر سوالی و ابهامی برایتان حین تدریس معلم پیش آمد، همان لحظه بپرسید. اگر شرایط سوال پرسیدن وجود نداشت، مشکلتان را یادداشت کنید و آخر کلاس از معلم بخواهید آن را برای شما توضیح دهد.

در کلاس درس، فعالانه گوش دهید. دقت کنید معلم چگونه مسائل را حل می‌کند. مراحل حل مسئله‌ها را به زبان خودتان یادداشت کنید. فرمول‌ها و مفاهیم مورد نیاز برای حل هرنوع سوال باید برای شما اهمیت داشته باشد.

سعی کنید در ذهن‌تان برای درک آنها کدسازی کنید. مسئله‌هایی که معلم در کلاس حل می‌کند را همان‌جا در ذهن‌تان مرور کنید.  اگر احساس کردید ذهن‌تان در جایی یاری نمی‌کند از معلم کمک بخواهید. کلاس درس بهترین فرصت برای حل مشکل‌های شما است.

مثال‌ها و تمرین‌های هر درس را حل کرده و سعی کنید مشکلات خود را در کلاس برطرف نمایید. اگر روش‌های بالا را در حین حضور در کلاس به‌کار بگیرید، هنگام امتحان دچار استرس نمی‌شوید.

همچنین اگر در کلاس درس متوجه آنچه معلم یاد می‌دهد نشدید آن را رها نکنید و به دنبال یادگیری آن باشید! دروسی که روی هم تلنبار می‌شوند شب امتحان سختی را برای شما به وجود خواهند آورد! از راه‌هایی که سریعا می‌توانید درس را یاد بگیرید کمک بگیرید و تمرین حل کنید.

سریع‌ترین راه یادگیری مباحث ریاضی با کم‌ترین دردسر، کمک گرفتن از باتجربه است!

همین حالا کلیک کنید و از کمک بهترین معلمین ریاضی استفاده کنید.

 1. خلاصه نویسی و نکته‌برداری

بعد از خواندن هر مبحث درس داده شده توسط معلم، شروع به خلاصه نویسی فرمول ها، روش‌های حل و برداشت خود از آن مبحث کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در مرورهای بعدی خود نیاز به خواندن مجدد جزوه نداشته باشید و بتوانید با خواندن یادداشت‌های خود به راحتی مطالب را به یاد بیاورید. در روش مطالعه ریاضی، استفاده از بسیار مهم است.

 1. نوشتن جزوه برای یادگیری بهتر ریاضی

هر فردی با توجه به هوش و درکی که از ریاضیات دارد، نکاتی را برای خود یادداشت می کند. جزوه نویسی یکی از راهکار های عالی برای یادگیری ریاضی است. بهتر است جزوه و نکات درس ریاضی را خودتان بنویسید. کپی از جزوه دیگران به اندازه جزوه نویسی خودتان موثر نیست.

چگونه درس ریاضی را خوب یاد بگیریم؟

 1. در کلاس تدریس ریاضی فعال باشید و سوال بپرسید

خوب گوش دادن به آموزش معلم زمانی تکمیل می‌شود که شما این فرآیند را با سوال پرسیدن و ایجاد ارتباط با معلمتان تکمیل کنید. اگر مشکلی دارید، بدون خجالت بپرسید و هر مسئله را از جنبه‌ها مختلف بررسی کنید. دانش‌آموز کنجکاو، همیشه شانس یادگیری بیشتری دراد.

 1. تعامل با همکلاسی‌ها یا گروهی درس خواندن؛ از روش مطالعه ریاضی دیگران هم بهره ببرید

گروهی درس خواندن برای دانش‌آموزان، می‌تواند فرصت خوبی باشد. شما می‌توانید از همکلاسی‌های خود کمک بگیرید یا به آن‌ها در حل تمرینات کمک کنید. تعامل با دیگر دانش‌آموزان باعث می‌شود مباحث را مرور کنید و اشکالات را رفع نمایید و حتی روش‌های جدیدتری را هم یاد بگیرید.

 1. انباشت نکردن درس ریاضی

پس از اتمام آموزش ریاضی و یاد گیری مبحث جدید، مروری چند دقیقه‌ای بر درس داشته باشید. نکات درس را یادداشت کنید و در طول هفته آن را مطالعه کنید. انباشت کردن درس ریاضی، لطمه‌ی بزرگی به شما می‌زند.

مباحث ریاضی زیاد هستند و نمی‌توان آن‌ها در یک مدت کوتاه یادگرفت. بنابراین همیشه طبق یک برنامه‌ی درست، ریاضی را مطالعه کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم از مقالات استادبانک کمک بگیرید و جدول زمان‌بندی دقیقی برای خودتان طراحی کنید.

 1. داشتن هدف برای موفقیت در ریاضی

برای خودتان هدف تعیین کنید. به طور مثال: برای درس ریاضی نمره 20 را هدف قرار دهید. اینگونه تمام تلاش خود را برای رسیدن به این نمره می‌کنید و انگیزه شما بالا می رود. به فکر راه‌حل‌ها غیر منطقی و نامناسب مانند “چگونه در امتحان ریاضی تقلب کنیم” نباشید. هدف داشتن به شما انرژی، انگیزه و حس بسیار خوبی می‌دهد تا همیشه به دنبال بهترین روش یادگیری برای 20 گرفتن ریاضی و موفقیت باشید.

چگونه در درس ریاضی پیشرفت کنیم؟

 1. توجه به سوال دیگران در کلاس ریاضی

 سوالاتی که در کلاس ریاضی توسط شاگردان دیگر مطرح می شود، بسیار مهم است. حتما به سوالات دیگران خوب گوش دهید. این‌کار کمک می‌کند تا با زاویه دید دیگران نسبت به یک بخش آشنا شوید.

گاهی پرسیدن یک سوال هرچند ساده توسطی یکی از همکلاسی‌ها، باعث می‌شود تا بهتر موضوع را درک کنید و طبیعتا راحت‌تر درس یا یادبگیرید. توجه به سوال دیگر بچه‌های کلاس به نوعی تمرکز و توجه‌ی شما را هم بالاتر می‌برد.

 1. شاگردان موفق داوطلب حل مسائل ریاضی در کلاس می‌شوند

از داوطلب شدن نترسید. سوالی که مطرح می شود را در حضور معلم ریاضی و شاگردان حل کنید. شاید حل شما صحیح نباشد، اما یادگیری شما بسیار بالا می رود. در ضمن باعث می‌شود که ترس شما از اینکه جلوی بقیه دانش آموزان صحبت کنید و مسائل را حل کنید ریخته شود.

شما برای کسب نمره 20 در درس ریاضی، نیاز به آزمون و خطای فراوان دارید که موقعیتی بهتر از حل سوال در کلاس، برای اینکار وجود ندارد. پس با خیالی راحت، دستتان را بالا ببرید و بروید پای تخته!

 1. نشستن در ردیف یا صندلی جلو کلاس

یکی از مهم‌ترین عواملی که در یادگیری ریاضی بسیار مهم است، نشستن در صندلی جلو کلاس است. در این صورت، شاگرد تمام حواس خود را به تدریس ریاضی معلم جمع می‌کند و به راحتی سوالات خود را می پرسد و داوطلب حل مسائل می‌شود.

 1. حل تمرین در منزل

سوالات و تمرین‌های ریاضی مطرح شده در کلاس را  حتما در منزل حل کنید و سریع تمرین‌ها را به معلم تحویل دهید. برای یادگیری ریاضی باید تمرینات زیادی حل کنید و در طی حل این سوالات با نقاط ضعف و مشکلات خود آشنا شوید. جواب گرفتن از روش مطالعه ریاضی، بدون حل تمرین مداوم تقریبا غیرممکن است.

بانک نمونه سوالات امتحانی استادبانک نیز، مرجعی مناسب و رایگان برای دسترسی به تمرینات بیشتر است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه به این منبع آموزشی مفید و کاربردی دسترسی داشته باشید.

 1. تدریس خصوصی ریاضی

برای رفع اشکال می‌توانید از تدریس خصوصی استفاده کنید. معلم خصوصی، اشکالات و ابهامات درس ریاضی را برطرف می‌کند. گاهی لازم است دوباره مبحثی را آموزش ببینید که معلم باتجربه به طور کامل آن بخش را برای شما توضیح می‌دهد.

فرقی نمی‌کند شما در چه مقطع یا سطحی ار ریاضیات قرار دارید، کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی همیشه یک روش مطمئن و عالی برای یادگیری این درس است. در سایت استادبانک، شما به برترین اساتید تا دانشگاه دسترسی دارید.

راز موفقیت در ریاضی با محصول جدید و ویژه استادبانک!

اگر در درسی ضعف دارید حتما برای رفع آن، به موقع اقدام کنید. ایام امتحانات زمان مرور درس‌ها است نه رفع مشکلاتی که در درس ها دارید. بهتر است در همان درس یا مبحثی که معلم در کلاس تدریس می‌کند با راهنمای معلم همان جلسه، مشکلات خود را برطرف کنید. برای ساده شدن کار می‌توانید از محتوای آموزشی ویدیویی همان مبحثی که در آن مشکل دارید استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که با صرف کم‌ترین هزینه فقط ویدیوی بخشی که در آن مشکل دارید را خریداری و استفاده کنید. چنین شرایطی، تنها در سایت معلم خصوصی استادبانک فراهم شده است.

دیگر نیازی به خرید یک بسته کامل ویدیوی آموزشی و صرف هزینه بالا ندارید!

در حال حاضر، دانش آموزان پایه دهم تا دوازدهم می‌توانند ویدیوی جلسه به جلسه هر فصل یا هر بخش از دروسی مثل ریاضی و فیزیک را با بهترین اساتید مجموعه استادبانک با قیمتی مناسب، خریداری و مشاهده کنند. این محصول باارزش به زودی برای تمامی پایه‌ها و تمامی دروس در اختیار دانش‌آموزان عزیز قرار خواهد گرفت.

 1. تمرین‌های حل شده در کلاس را مجددا مرور کنید

مسائلی که در کلاس ریاضی حل می شود را یادداشت کنید و دوباره برای خودتان، این مسئله‌ها را حل کنید. این راهکار به یادگیری شما کمک می کند و باعث می‌شود ذهنتان فعال‌تر شود. با کمک این روش، همه‌ی راه‌حل دوباره مرور می‌شوند، عمق یادگیری شما بیشتر می‌شود و مفاهیم بهتر در ذهن شما ثبت می‌‌شوند.

 1. حل تمرین‌های کتاب باید در روش مطالعه ریاضی شما قرار بگیرد

حتما تمرین‌های اصلی کتاب را حل کنید. حتی اگر بارها در کلاس مدرسه حل شده باشد، باز هم شما زمان بگذارید و آن‌ها را بررسی و حل کنید. این شیوه برای کسانی که به دنبال سوال”چگونه در امتحان ریاضی 20 بگیریم” هستند، بسیار کاربردی است و یک تکنیک عالی برای حل کردن سوالات امتحان است.

البته ممکن است معلم مدرسه به همه‌ی تمرین‌های کتاب پاسخ ندهد و شما نیازمند منبعی باشید تا از جواب درست هر تمرین مطمئن شوید. در این صورت می‌توانید از مجموعه کتاب‌های درسی استادبانک استفاده کنید. یادتان باشد، باید از حل المسائل فقط در صورت نیاز کمک گرفت تا به روند یادیگری شما آسیب نرسد.

 1. حل تمرین‌های کتاب‌های کمک درسی

از کتاب‌های کمک درسی استفاده کنید.  تمرین های این کتاب ها بسیار مفید هستند. شما را با سوالات جدید آشنا می‌کند. در صورتی‌که در حل به مشکل برخوردید، سوال را علامت بزنید و از معلم مدرسه یا استاد خصوصی ریاضی خود بپرسید.

 1. حل آزمون‌های ریاضی مدارس دیگر؛ یک روش مطالعه ریاضی ساده و کاربردی

از طریق اینترنت سوالات آزمون‌های ریاضی دیگر مدارس را دانلود کنید. از خودتان آزمون بگیرید و میزان یادگیری خود را بسنجید. این روش تمرین به شما اجازه می‌دهد با انواع سوالات آشنا شوید و قدرت پاسخگویی شما را بالا می‌برد.

حل سوالات آزمون‌های ریاضی مدارس دیگر، برای دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم، واجب‌تر است و آن‌ها آماده‌ی امتحانات سراسری می‌کند.

 1. برای حل هر مسئله از چند روش استفاده کنید

ریاضی درسی است که امکان حل هر تمرین آن از چند روش مختلف وجود دارد. شما برای اینکه به تسلط کافی روی هر مبحث برسید، باید بتوانید هر تمرین ریاضی از روش‌های متنوعی حل کنید. عمق یادگیری شما در چنین مواقعی مشخص می‌شود و با یادگرفتن تکنیک‌های مختلف و ، درک بیشتری نیز پیدا می‌کنید.

 1. مرور و مطالعه درس ریاضی در طول ترم

مرور کردن هر درسی، یکی از مهم‌ترین قدم‌های یادگیری آن درس است. وقتی درباره‌ی ریاضی صحبت می‌کنیم، باید نسبت به مرور چند باره‌ی هر مبحث حساس باشیم.

ریاضی درسی گسترده است که نمی‌توان با یکبار مطالعه، تسلط کافی روی مباحث آن پیدا کرد. بنابراین اگر به دنبال کسب نمره 20 و موفقیت در درس ریاضی هستید، مرور یادتان نرود.

 1. برای 20 گرفتن در امتحان ریاضی تنها شب امتحان ریاضی را مطالعه نکنید

حتما در تمام طول ترم درگیر درس ریاضی باشید. آزمون، تمرین کتاب، تمرین خارج از کتاب و مسائل مطرح شده در کلاس را حل کنید. مباحث را خوب بخوانید و به دنبال رفع کردن مشکلات خودتان در طول ترم باشید.

ریاضی درسی نیست که شما در شب امتحان از پس آن برییاید. دانش‌آموزی که نمره 20 ریاضی را می‌خواهد، باید در طول ترم درس بخواند و تلاش کند.

تقویت حافظه‌ی محاسباتی برای پاسخ به چگونه امتحان ریاضی را 20 بگیریم؟

حتماً هم دیده‌اید و هم شنیده‌اید که برای عضله‌سازی و فرم‌دهی هر بخشی از بدن، لازم است که مرتب و طبق برنامه به آن قسمت تمرین دهید و برنامه ورزشی مخصوصی را اجرا کنید.
مغز انسان هم برای محاسبات بهتر و سریع‌تر به تمرین و تکرار نیاز دارد. اگر می‌خواهید قسمت محاسباتی حافظه خود را قوی تر کنید، چاره کار فقط تمرین است. تمرین، تمرین، تمرین.

دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، یک فرصت عالی برای یادگیری اصولی ریاضی دارند

دانش‌آموزان مقطع ابتدایی هنوز در ابتدای مسیر یادگیری هستند. پس باید قدر این فرصت طلایی را بدانند و به بهترین شکل از آن استفاده کنند. گوش‌دادن به معلم سرکلاس، استفاده از منابع کمک آموزشی، کلاس خصوصی ریاضی، استفاده از راهکارهای و تمرین فراوان، کمک می‌کند تا پایه‌ی ریاضیات بچه‌های ابتدایی بسیار قوی شود.

چگونه در امتحانات نهایی 20 بگیریم؟ با کمک معلم درس بخوانید!

20 گرفتن در امتحان ریاضی، یکی از مهم‌ترین اهداف دانش‌آموزان است. فرقی نمی‌کند به عنوان یک دانش‌آموز پایه هفتم به دنبال راه‌حل “چگونه در امتحان ریاضی هفتم 20 بگیریم” هستید یا در پایه نهم قرار دارید و برای انتخاب رشته‌ی دلخواه‌تان نیاز دارید تا بهترین پاسخ “چگونه در امتحان ریاضی نهم 20 بگیریم” را پیدا کنید. حتی در مقاطع پایین‌تر بچه‌های ابتدایی یا در بالاترین سطح داوطلبین کنکور، برای یادگیری ریاضی نیاز به کمک دارید.

کسب نمره 20 در امتحان نهایی ریاضی، یک دستاورد بزرگ برای هر دانش‌آموزی است. شما برای رسیدن به چنین هدفی، در کنار استفاده از روش‌های مطالعه، تلاش و کوشش و داشتن منابع کمک آموزشی معتبر، باید از معلم خصوصی ریاضی هم کمک بگیرید.

اگر می‌خواهید در امتحانات نهایی نمره 20 بگیرید، یاد در طول ترم خوب درس بخوانید، تمرین بسیار حل کنید و تحت آموزش یک معلم باتجربه باشید تا به طور پیوسته مشکلات شما را رفع کند.

بهترین راهکار برای دانش‌آموزی که در طول ترم درس نخوانده است

اگر شما از دانش‌آموزانی هستید که در طول سال تحصیلی حضور فعالانه در کلاس درس نداشتید یا در منزل چندان ریاضی را تمرین و تکرار نکرده‌اید، نباید انتظار کسب بهترین نمره را در ریاضی داشته باشید.

اما تجربه ثابت کرده است، حتی افرادی که یک هفته مانده به امتحان شروع به مطالعه‌ی ریاضی کرده‌اند نیز، می‌توانند نمر‌ی مطلوبی از امتحان ریاضی کسب کنند.

در چنین موقعیتی، تمرین با کمک خیلی موثرتر است. طبیعتا، این دسته از دانش‌آموزان نیاز به کمک دیگران نیز دارند. آن‌ها باید برای آشنایی با تکنیک‌های حل مسائل از همکلاسی‌ها یا یک معلم خصوصی ریاضی باتجربه کمک بگیرند تا بتوانند در زمانی کم، بیشترین بازدهی را داشته باشند.

انتخاب راحت و ساده‌ی معلم خصوصی ریاضی در استادبانک

در طول این مقاله چندین بار به شما توصیه کردیم که برای کسب نمره 20 در ریاضی، علاوه بر نظم و تلاش و کوشش به کمک معلم خصوصی هم نیاز دارید. دانش‌آموزان بسیاری در طول سال به دنبال پاسخ “چگونه در امتحان ریاضی ۲۰ بگیریم” هستند و به بسیار هم تلاش می‌کنند. اما ریاضی درسی با جزئیات فراوان است که گاهی یک اشتباه کوچک، همه‌ی زحمات شما را برباد می‌دهد.

در سامانه‌ی تدریس خصوصی استادبانک شما فقط با چند کلیک به راحتی می‌توانید معلم خصوصی ریاضی خود را انتخاب کنید. خواندن راهنمای نحوه‌ی انتخاب معلم خصوصی در استادبانک به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر و ساده‌تر مراحل رزرو معلم خصوصی ریاضی را طی کنید.

اساتید تدریس خصوصی ریاضی استادبانک؛ بهترین راه برای کسب نمره 20 در درس ریاضی

چگونه ریاضی خود را قوی کنیم و ۲۰ بگیریم؟ روش‌های معرفی شده در این مقاله به شما کمک می‌کنند تا در درس ریاضی موفق باشید و نمره 20 بگیرید. روش مطالعه‌ی هر درسی، متفاوت است و دانش‌آموز باید نسبت به رعایت آن حساس باشد. اما اگر به دنبال موثرترین و مطمئن‌ترین راه برای کسب نمره 20 در درس ریاضی هستید، ما به شما کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی را پیشنهاد می‌کنیم.

سامانه استادبانک، برترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی را برای همه‌ی پایه‌ها در دسترس شما گذاشته است. همچنین شما می‌توانید از دیگر خدمات آموزشی استادبانک مانند: مقالات پیشرفت تحصیلی و برنامه‌ریزی، گام‌به‌گام‌ها، نمونه سوالات امتحانی و اپلیکیشن به صورت رایگان استفاده کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی برای انتخاب معلم خصوصی یا داشتن سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره‌ی 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک به شما کمک خواهد کرد.

بهترین زمان برای یادگیری ریاضیات پایه چه زمانی است؟

فصل تابستان یا تعطیلات نوروز یا حتی ساعات خالی که در روز دارید.

چگونه قسمت محاسباتی مغز خود را قوی کنیم؟

اگر میخواهید قسمت محاسباتی حافظه خود را قوی تر کنید چاره کار فقط تمرین است. تمرین، تمرین، تمرین.

چگونه در درس ریاضی نمره 20 کسب کنیم؟

شیوه‌ی مطالعه شما و کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی، مهم‌ترین راهکارهای کسب نمره 20 در درس ریاضی است.

 کنید مطالب را با دقت آموزش ببینید.
ریاضی را در طول ترم مطالعه نمائید. وقتی در طول ترم درس می خوانید ذهن شما فرصت کافی برای درک و تحلیل مسائل را خواهد داشت.
برای یادگیری ریاضی برنامه ریزی داشته باشید. شما درس های دیگر و کارهای دیگری به جز مطالعه درس ریاضی دارید. با برنامه ریزی می توانید به کارهای مختلف برسید و در عین حال برای یادگیری و تمرین کردن درس ریاضی هم به اندازه کافی وقت در نظر بگیرید.
ریاضی را در طول ترم مرور نمائید. سعی کنید حین مرور اگر نکته جدیدی به نظرتان می رسد آن را یادداشت نموده و مطالب مهم تر را مشخص نمائید.

چند راهکار برای رفع اشکال در درس ریاضی و گرفتن نمره 20

اگر در درس ریاضی به اشکال برخوردید و یا احساس کردید یادگیری آن برای شما مشکل شده است، موارد زیر ممکن است بتواند به رفع اشکال درس ریاضی کمک کند:
1-
مرور مطالب خوانده شده در کلاس درس از خود کتاب درسی و یا جزوه خودتان
2-
حل تمرینات اضافی و اختصاص وقت بیشتر به مطالعه مطالب خوانده شده
3-
استفاده از کتابهای کمک آموزشی ریاضی برای فهم بهتر مطالب
4-
استفاده از جلسات ریاضی

پیشنهاد می شود این مقاله را هم بخوانید:

منبع: حاشیه نیوز

دکمه بازگشت به بالا